Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Żebyśmy się nie pogubili:
- Ety przychodzą fabrycznie tylko z zielonymi filtrami i ich zapasem, czyli tym co pokazałeś na zdjęciu,
- istnieją dodatkowe filtry akustyczne zmieniające brzmienie,
- filtry te trzeba niestety kupić osobno,
- żeby je wymienić trzeba mieć też taki mały piprztak z gwintem, powinieneś mieć go już w zestawie,
- tak jak słusznie napisał Bernie, są dostępne w Audeos / AM,

- podczas testu prócz brązowych filtrów Miłosza użyłem już tylko swoich białych, które grają jaśniej i na co dzień są przeze mnie aplikowane do MK5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe rzeczy. Jak to możliwe, że producent nawet nie wspomina o filtrach? Skąd przeciętny, niezaawansowany użytkownik miałby to wiedzieć? Jestem przekonany, że 90% klientów, nigdy nie sięgnie po inne filtry. Zwyczajnie o nich nie będą wiedzieli. Poza tym nie widzę tych filtrów ani w ofercie AM, ani Audeos. Przynajmniej na stronie.

 

Rzućcie jakimś linkiem proszę.

 

PS. Przeglądnąłem jeszcze raz na szybko recenzje @maciux i @Synthax. Oni też nie wspominają o innych filtrach.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one nie są dedykowane do Etów, a są to po prostu uniwersalne filtry 2,08mm, z których korzysta wiele firm?

http://www.seltech-international.com/en/Products/Acoustics/Sensors-accessories/Knowles-acoustic-dampers-screens-BF-Series.html

 

W Audiomagic dostępne są tylko zielone i białe, brązowe i inne w Custom Art.

 

Pisałem to tak wiele razy w tym temacie... ale podlinkuje tu, bo mam na wierzchu:

http://forum.mp3store.pl/topic/140124-etyomotic-er4xr-porownanie-z-er4sr-er4s-i-flc8s;-filtry-i-kable;-up-2/?p=1360345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one nie są dedykowane do Etów, a są to po prostu uniwersalne filtry 2,08mm, z których korzysta wiele firm?

http://www.seltech-international.com/en/Products/Acoustics/Sensors-accessories/Knowles-acoustic-dampers-screens-BF-Series.html

 

W Audiomagic dostępne są tylko zielone i białe, brązowe i inne w Custom Art.

 

Pisałem to tak wiele razy w tym temacie... ale podlinkuje tu, bo mam na wierzchu:

http://forum.mp3store.pl/topic/140124-etyomotic-er4xr-porownanie-z-er4sr-er4s-i-flc8s;-filtry-i-kable;-up-2/?p=1360345

 

Nie znam wątku, nie zaglądałem tu od czasu, kiedy miałem ER4PT. Dawno.

 

Ok, wszystko jasne, dzięki. W takim razie nie zmienia to w żaden sposób mojej oceny słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych jeszcze raz Etymotic ma dwa filtry:
1) zielone, które są w ER-4 i HFx
2) białe, są one w MC5.

I takie filtry są dostępne w Audiomagicu czy Audeosie.

Natomiast bardzo dobrą recenzję ER4XR z innymi filtrami jest w recenzji Crysisa. Inne filtry o innej impedancji akustycznej firmy Knowles można kupić np. w CustomArt, gdyż są to te same filtry, które są używane w customach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne, dzięki. W takim razie nie zmienia to w żaden sposób mojej oceny słuchawek.

Gdyby grały na białych, też bym stwierdził zbyt dużą ilość góry :).

 

Tak poza tym to na swoich MK5 testowałem również filtry DIY własnej roboty na bazie materiałów dostępnych pod ręką. Można je mocno ocieplić, ale też i spowolnić. XR też się to tyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, wszystko jasne, dzięki. W takim razie nie zmienia to w żaden sposób mojej oceny słuchawek.

Gdyby grały na białych, też bym stwierdził zbyt dużą ilość góry :).

 

Tak poza tym to na swoich MK5 testowałem również filtry DIY własnej roboty na bazie materiałów dostępnych pod ręką. Można je mocno ocieplić, ale też i spowolnić. XR też się to tyczy.

 

 

Stockowo są zielone. Czyli recenzja będzie dotyczyła słuchawek modowanych.

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne, dzięki. W takim razie nie zmienia to w żaden sposób mojej oceny słuchawek.

Gdyby grały na białych, też bym stwierdził zbyt dużą ilość góry :).

 

Tak poza tym to na swoich MK5 testowałem również filtry DIY własnej roboty na bazie materiałów dostępnych pod ręką. Można je mocno ocieplić, ale też i spowolnić. XR też się to tyczy.

Stockowo są zielone. Czyli recenzja będzie dotyczyła słuchawek modowanych.

:ph34r:

Rozumiem, że wymiana tipsów to też "modowanie"? Ingerencja taka sama.

W takim razie wychodzi, że nigdy nie używałem żadnych stocków... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowo są zielone. Czyli recenzja będzie dotyczyła słuchawek modowanych.

 

:ph34r:

Sprzętu DIY jak wiadomo po konkretnych wydarzeniach już nie testuję. W tym wypadku zaś:

  • jest to oficjalne akcesorium tego producenta, dostępne na ich stronie: http://www.etymotic.com/consumer/accessories/mc/er38-50mc.html
  • producent umożliwia ich wymianę i dodaje do tego odpowiednie narzędzia.
  • ich wymiana nie wymaga żadnych inwazyjnych ingerencji w sprzęt.
  • testy obejmują u mnie zawsze stock, potem dopiero zmiany takie jak: filtry, wkładki, pady, tipsy.
  • wszystkie wymienione elementy są materiałami eksploatacyjnymi.

Wykluczyć należy więc i filtry DIY o których wspomniałem przy MK5. Ich recenzja nie obejmuje zmian jakie wprowadzają i traktuje tylko o tym jak słuchawki zachowują się po aplikacji białych filtrów / zmianie tipsów na fabryczne pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stockowo są zielone. Czyli recenzja będzie dotyczyła słuchawek modowanych.

 

:ph34r:

Sprzętu DIY jak wiadomo po konkretnych wydarzeniach już nie testuję. W tym wypadku zaś:

  • jest to oficjalne akcesorium tego producenta, dostępne na ich stronie: http://www.etymotic.com/consumer/accessories/mc/er38-50mc.html
  • producent umożliwia ich wymianę i dodaje do tego odpowiednie narzędzia.
  • ich wymiana nie wymaga żadnych inwazyjnych ingerencji w sprzęt.
  • testy obejmują u mnie zawsze stock, potem dopiero zmiany takie jak: filtry, wkładki, pady, tipsy.
  • wszystkie wymienione elementy są materiałami eksploatacyjnymi.

Wykluczyć należy więc i filtry DIY o których wspomniałem przy MK5. Ich recenzja nie obejmuje zmian jakie wprowadzają i traktuje tylko o tym jak słuchawki zachowują się po aplikacji białych filtrów / zmianie tipsów na fabryczne pianki.

 

 

Czyli słuchałeś na zielonych? Bo z wcześniejszych postów zrozumiałem, że nie.

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słuchałeś na zielonych? Bo z wcześniejszych postów zrozumiałem, że nie.

Ja zrozumiałem, że słuchał na zielonych, brązowych, białych i jeszcze innych własnych, ale może jestem głupi i nie potrafię czytać ze zrozumiem... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli słuchałeś na zielonych? Bo z wcześniejszych postów zrozumiałem, że nie.

Ja zrozumiałem, że słuchał na zielonych, brązowych, białych i jeszcze innych własnych, ale może jestem głupi i nie potrafię czytać ze zrozumiem... :ph34r:

 

Istnieje taka ewentualność.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

er4xr - najlepsze doki jakie miałem

 

jeden przetwornik masakruje konkurencję...

 

może i takie h8, czy sw3 dają więcej funu, a takie it03 energii, ale er4xr są po prostu lepsze

 

bardzo odpowiada mi balans tonalny, jedynie perkusja mogłaby być lepiej dociążona, ale spróbuję brązowych filtrów

 

jest szybkość, muzykalność, energia, megarozdzielczość i analiza idealnie połączone z muzykalnością

 

w porównaniu do kultowych er4s /z pamięci/ jest więcej basu i bas ma więcej barw, jest mniej energii na górze, ale wciąż na tyle dużo, żeby brzmiała żywo i z wigorem

 

choinki wydają się wygodniejsze jakby miększe, ale porównałem z tymi z er4s, tamte są tak samo miękkie, jedyna różnica jest w ich kształcie, w tych nowszych ostatnia, największa kopułka choinki jest odsunięta od drugiej o ok. 1,5mm i nie wchodzi tak głeboko, może stąd ta większa wygoda

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn

ja mam podobnie, ale jeśli chodzi zarówno o er4s, er4sr i er4xr, co wkładam jakieś iemy to uszu to one mi nie grają. Fakt że u mnie ER4XR są zaraz za ER4s i ER4SR, a tutaj nadal nie wiem, które dla mnie są lepsze

@mykupyku

dokładnie jeden przetwornik, który masakruje wieloprzetwornikowe. ER4XR są bardzo uniwersalnymi słuchawkami do każdej muzyki i prawie tak jak napisałem. Jedynie co tylko z tą fakturą (więcej barw) ma trochę inne zdanie, dla mnie 4s o wiele więcej pokazują, tylko nie w niskim basie, gdyż go tam prawie nie ma i może stąd jest to że pokazują więcej barw, gdyż pokazują jeszcze w nim, a 4s już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z basem to się zgodzę, że dobrze zaaplikowane er4s wcale nie były bezbasowe i miał ciekawą fakturę, ale w er4xr nie tylko przybyło subbasu, ale jeszcze i impakt bas ma lepszy, czasem ma się wrażenie, że prawie słuchawki drgają :)

 

no i niestety faktycznie od razu słychać po etach wady innych doków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na duże choinki w ER4S, jest dużo lepiej niż na małych. Jestem trochę rozpieszczony przez it03 pod kątem basu, ale myślę, że XR to mogłoby być to. W er4s kabel to tragedia. Sztywny i nieprzyjemny w dotyku. Ale wygoda super. Poza tym wokale w Etach... <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z basem to się zgodzę, że dobrze zaaplikowane er4s wcale nie były bezbasowe i miał ciekawą fakturę, ale w er4xr nie tylko przybyło subbasu, ale jeszcze i impakt bas ma lepszy, czasem ma się wrażenie, że prawie słuchawki drgają :)

no i niestety faktycznie od razu słychać po etach wady innych doków...

Pomimo, że er4s mają dla mnie zdecydowanie bardziej zróżnicowany bas, to XR grają najlepszy werbel jaki w życiu słyszałem, SR najlepszy wokal. A eski są złotym środkiem pomiędzy nimi. Dlatego też dla mnie eski niezagrożonde . Ale fakt, że chętnie bym wziął wszystkie 3 pary do stadka.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności