Skocz do zawartości
  • 0

AKG 240 Monitor - czy warto + problem napędu


Mathis

Pytanie

Witam !

Jest to mój pierwszy temat na tym forum, więc w razie umieszczenia w nieodpowiednim miejscu przepraszam i proszę o przeniesienie.

Z racji, że znalazłem na allegro słuchawki AKG K 240 Monitor 600 Ohm w przystępnej dla mnie (rozpoczynającego dopiero przygodę z audio) cenie mam pytanie -

Czy do napędu tych słuchawek wystarczy ASUS Xonar DS lub ew. Sony DAV-DZ231 (wzmacniacz s-master - do kina domowego) lub co ewentualnie mógłbym do ich napędu zakupić w miarę tanio(tak ok. 250 zł) ?

Czy w ogóle opłaca się inwestować w taki sprzęt ?

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Edytowane przez Mathis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

 

W żadnym wypadku nie da się ich napędzić rzeczonym sprzętem. Słuchawki mają bardzo duże wymagania i wymagają sterowania wysokim gainem. W tej cenie najszybciej uda się je napędzić AIMem SC8000. Najlepiej zaś w zakresie stosunku ceny do możliwości wypada SC808 z jednym wzmacniaczem dyskretnym AudioFEEL OPA301b w roli układu buforującego. Identyczna sytuacja będzie z innymi wariantami tych słuchawek, np. DF.

 

Dla rozpoczynających dopiero przygodę z audio raczej rekomendowałbym łatwiejsze w odbiorze i napędzeniu słuchawki, np. K242 HD, M220 PRO lub najlepiej K550, których ostatnio w związku z wprowadzeniem drugiej rewizji wysiewa na aukcjach i po komisach w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. :) Przemyślę zakup poleconych słuchawek, w szczególności K550, albo spróbuję wygospodarować budżet na AIM SC808 bo wydaje mi się, że byłby to wybór dosyć "przyszłościowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę uprzejmie.

 

Tak, SC808 to zakup faktycznie przyszłościowy z perspektywy użytkownika, ale też cenny dla recenzenta audio posiadającego wiedzę i możliwość wymiany wzmacniaczy operacyjnych w zależności od potrzeb (dlatego kupiłem dwie sztuki do obu maszyn). Jest to też jednocześnie najtańszy układ którym w pełni udało mi się napędzić i wysterować swoje DF, będące uznawanymi za lepszy wariant od wersji Monitor. Użytkownik, który je ode mnie odkupił (Thomm) pędzi je jak pamiętam z osobnego, pełnowymiarowego wzmacniacza.


Ja zaś po ich sprzedaży zrobiłem skok w bok na poczet innych modeli AKG z tamtych lat (co widać w profilu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Użytkownik, który je ode mnie odkupił (Thomm) pędzi je jak pamiętam z osobnego, pełnowymiarowego wzmacniacza.

 

 

 

Dobrze pamiętasz Kubo :) DF'y grają mi z mojego podstawowego zestawu tj. Xonara Essence ST spiętego po RCA z Rapture.

 

I (ku przestrodze Autorowi topiku, jednocześnie potwierdzając Twoje słowa) - mój zestaw ledwo sobie z 600 ohmowymi DF'ami radzi, a mocy przecież mu nie brakuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dodam, że jako zupełnie nie wprawiony słuchacz i typowy w sumie noob, w dodatku słuchający raczej popularnej muzyki, oprócz słabej głośności, czasem trudno rozróżnić słaby napęd i dobry napęd.

Ale kiedy go rozróżnimy - wtedy naprawdę trudno wrócić do takiego zestawu, muzyka nie jest "pełna" nie wiem jak to nazwać, pasma nie są wypełnione (?)

AIM SC8000, z powodzeniem napędza większość słuchawek do 1000 zł (mniej wymagających oczywiście, bo takiego K240 Monitor/DF 600ohm, to niezbyt).

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności