Skocz do zawartości

Encore Rockmaster


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Encore to młoda marka, chociaż ludzie za nią odpowiedzialni siedzą w tym biznesie już jakiś czas i mają sporo wspólnego choćby z takim NuForce :). Słuchawki Rockmaster, wycenione w Polsce na 199pln, w segmencie tanich, zamkniętych słuchawek mają z kim walczyć. Mamy tu przecież Takstary Pro80, mamy Brainwavz HM5, no dobra, mamy całą masę słuchawek od jeszcze większej masy producentów. Tak się ciasno zrobiło w tym segmencie, że sobie można pałąki połamać próbując się do czołówki przecisnąć. I mimo to Encore zaczyna właśnie od tego segmentu. I do tego ze słuchawkami które z wyglądu są podobne do...no właśnie, są podobne zupełnie do nikogo.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2016/01/encore-rockmaster.html

 

_DSC0264.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie piszesz, że to bardzo dobre słuchawki. Ale czy to ogólnie poziom takich HM5, k550 czy m50x. Bo powoli szukam czegoś co posłuży zarówno outdor jak i roboczo ( screening video, głównym wyjściem jest techtronix ). I jak ich rozmiar w kontekście wymienionych. Bliżej mu m50 czy hm5. W tej chwili główny faworyt to m50x. Ale szukam alternatyw. Na razie Pro80 jako tako się sprawdza, Fakt trochę za duże outdoor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej odstraszałoby mnie imadło na głowie. RMOE to bardzo fajny kompromis w tym względzie i przedstawiciel bardzo skromnego grona słuchawek zamkniętych, które mogłem godzinami nosić na głowie i wciąż traktować jako pomniejszy substytut doków w kwestii izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem także trochę "Rocketów" - wydały mi się poprawne, nie uciskające głowy, z wyraźnym basem, bez zmulenia, zaciemnienia. Nie ujęły mnie tak jak Pro 80. Mają zaletę - odpinany kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na słuchawki niewiadomego pochodzenia to jest naprawdę nieźle. Ja tylko dodałbym im troszkę góry i byłby miód. Bliżej im graniem do złagodzonych HyperX Cloud niż ostrzejszych Pro80.

 

 

 

f30615af015b8a445510be227750f89e.jpg


Fakt, że dodawane pady welurowe nie psują ich brzmienia poruszył mnie :D

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro faktycznie są takie dobre, to chyba w przyszłości trzeba się będzie z nimi zapoznać. Dobre jest to, że na IndieGoGO były za 30 baksów do wyrwania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej odstraszałoby mnie imadło na głowie. RMOE to bardzo fajny kompromis w tym względzie i przedstawiciel bardzo skromnego grona słuchawek zamkniętych, które mogłem godzinami nosić na głowie i wciąż traktować jako pomniejszy substytut doków w kwestii izolacji.

A jak przy dużej głowie? Może powodować dyskomfort?

 

edit:

W sumie jak Fatso sobie chwali, to będzie ok.

Brakuje mi zdjęć z głowy, bo dopiero na tym widzę ich rozmiar. Początkowo miałem wrażenie, że to jakieś małe komputerowe popierdółki.

 

Będzie to grało z Video (ew. T4g)? Szukam prezentu dla ojca.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj. Dzięki Mayster za szybką akcję.

N razie napiszę tylko, że słuchawki powinny być pakowane w padach materiałowych. Zdecydowanie lepsze od tych skóropodobnych, chociaż wizualnie pewnie bardziej mogą się podobać te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności