Jump to content

Wzmacniacz lampowy do HD600 i DT990 Pro 250 Ohm

Recommended Posts

Drodzy koledzy, chciałbym uzupełnić swoje stadko o jakiś wzmacniacz lampowy, który sprawdzi się z moimi ulubionymi "średniakami" DT990 Pro 250 i HD600. Z ceną nie chcę szaleć - powiedzmy, że do 2000. Myślałem o Skorpionie i Felixie. Skorpion wspaniale zgrywa się z HD600, ale słyszałem, że Espressivo jest bardziej uniwersalne i ponoć lepsze z DT990. Przy okazji Skorpion jest mało dostępny - jakoś nikt z osób, które go mają nie pali się do sprzedaży, a nówka kosztuje 2600. Zakup ma mi w założeniach zapewnić granie ciepłe i relaksujące, takie w którym nie słyszę wszystkich niuansów, ale kontrabas brzmi jak kontrabas, a trąbka jak trąbka, a nie hiperszczegółowy ultraszybki quasiinstrument. Oczywiście lubię dużo powietrza i trójwymiarową scenę, ale nie jest to aż tak istotne. Proszę o poradę. Który z tych dwóch? A może jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Posiadam DT990 Pro i Espressivo, więc o tym duecie moge napisać kilka słów. Jeżeli oczekujesz ciepłego relaksującego grania, to owszem, takowe otrzymasz. Lampa nieco łagodzi jazgotliwy charakter DT990 Pro. Jednocześnie słuchawki nabierają masy i mięsistości. Lubię na tym duecie słuchać starego hardrocka, ale dobrze brzmi również ostre łojenie. Espressivo daje niski nieco miękii bas. W połączeniu z DT990 Pro czasami jest go ciut dużo ale nie jest to, jakoś specjalnie dokuczliwe. Jeśli chodzi o efekty przestrzenno-sceniczne - nie jest najgorzej. W tej dziedzinie o wiele lepiej wypadją 990-tki napędzane przez Aune B1. Do typowego relaksacyjnego odsłuchu lampka jak najbardziej wskazana.

PS. Widzę, że jesteś z Kutna. Do Socho masz niedaleko :) Mogę pożyczyć Espressivo na testy.

To pomiedzy tymi dwoma polecam spraedzic wba. W tej cenie nawet uzywany virtuss01 sie zdarzy.

Sporo wyzej go stawiam od espressivo.

Tez popatrz na nowe dzielo Pana Feliksa. Niestety sam jeszcze nie mialem przyjemnosci.

WBA:Sensauris (nie wiem jak wyższe modele, ale obstawiam, że podobnie) to dobry wzmacniacz, ale nie da Ci tego, czego poszukujesz, zagra bardziej jak Twoje wzmacniacze tranzystorowe niż Skorpion.

DT990 Pro także bardzo pasują ze Skorpionem, ktoś ostatnio testował i akurat bardziej się spodobały z Espressivo i tyle. Dodam, że jedyne słuchawki jakie Pan Dubiel posiada do właśnie DT990 Pro :)

Ja bym na Twoim miejscu kupił używanego Espressivo, który także sprawdza się z HD600 i jak się pojawi - dokupił Skorpiona i zdecydował co zostaje.

No a jak posłuchasz sam wkrótce to już wszystko będziesz najlepiej wiedział :)

Ciekawy, nie znałem. Poczytałem. Na razie najbardziej kusi Skorpion.

@UP Dokładnie taki pomysł przyszedł mi do głowy - chyba, że uda się trafić w miarę szybko Skorpiona.

Ze wba zagra jak tran to sie nie zgodze. W serii z seryjna lampa sterujaca owszem. Ale wlozyc tugsram i jest juz masa i ciepelko a'la espressivo.

Takze to najpiej potestowac samemu. Ja przerobilem dwa espressivo, wba master sensauris i virtuss. Na skorpioba niestety czekam aby jakos dorwac do odsluchu... :/

Czyli zagra i Touok mówi prawdę, a Ty zatajasz fakt odnoszenia się do sprzętu po wymianie lamp na inne.

Jak wpakuję np. do HPA-3B dwa Bursony SS v5 to też mam holografię nieziemską i granie znacznie lepsze od fabryki, ale za każdym razem mam w zwyczaju podawać ludziom taką informację + dodatkowy koszt takiej modyfikacji (2x 350 zł za dwa podwójne układy).

Ogólnie w temacie gdybym sam miał dokonać wyboru, raczej skusiłbym się na Skorpiona. Chociażby z czystej ciekawości. Albo dopłacał do Cayina HA-1A, który choć nie ma sceny tak przestronnej jak tranzystory, to jednak fantastycznie wypadał tonalnie.

No tak, info o tym, że zagra super, ale jak zmienię lampy jest dość istotne :)

Cayin HA-1A na stockowych lampach mnie nie urzekł jakoś bardzo. Chodzi mi też o wygląd, bo wygląda jak steampunkowy minikomputer. A Skorpion z HD600 poza ciepłem i muzykalnością czaruje mnie swoją przestrzenią. Może jak się nie uda kupić używanego, to odezwę się do p. Dubiela (tak sugerował kolega z forum) i zobaczymy, czy cena będzie nadal odrzucająca.

Słuchałem Espressivo i Skorpiona gościnnie u siebie w domu. Ten drugi to po prostu wyższa klasa. Espressivo jest mocno ułomny w kwestii rozmieszczenia i kształtowania sceny muzycznej. Skorpion po prostu grał rzetelniej, nie miał widocznych słabych stron.

• Like 1

Evil... Czyli cos na ksztalt ktory tez czesto powtarzales w kwestii sluchawek czyli patrzenja na potencjal (np. w kwestii modow).

Po drugie nigdzie nie pisalem ze zagra super tylko po wymianie.

Bo na stocku juz tak jest i tak stawiam go tez spokojnie wyzej od espressivo.

Chodzilo mi o kwestie barwy.

Po trzecie wyraznie dalem informacje a ceny mozna pogooglac :) ja za zestaw lamp od chlodnej przez uniwersalna po ciepla i nasycona dalem cale,100pln. A WBA bardzo fajnie reaguja na wymiane lampy sterujacej co uwazam za duzy plus.

Cena lamp do WBA mnie osobiście ugłaskała ;) Dziękuje Panowie za pomoc. Wygląda na to, że trzeba będzie zapolować na Skorpiona. Jakby ktoś sprzedawał, to proszę o PM.

Guest Barthuss

DO HD600 wzmacniacz OTL moim zdaniem średnio, konstrukcja z trafami na wyjściu lub hybryda dużo lepiej.Ciekawie wygląda ta zabawka którą Fatso poleca.

Edited by Barthuss

DO HD600 wzmacniacz OTL moim zdaniem średnio, konstrukcja z trafami na wyjściu lub hybryda dużo lepiej.Ciekawie wygląda ta zabawka którą Fatso poleca.

Ona ma właśnie trafa Telefunkena.

Jeżeli tak mogę traktować Cayin'a Cs55, to coś jest na rzeczy odnośnie traf na wyjściu, dają mocnego powera HD600.

Napisałem do twórcy. Zobaczę, co z tego wyjdzie.

Hechlok, wziąłeś go? Pytałem o możliwość wypożyczenia za kaucją i podobno jeden jest w trakcie budowy, a będzie jeszcze jedna sztuka w lutym i na tym koniec.

Srednio mnie to ratuje jak to ma być ostatni, ale dzięki Ci bardzo. Spróbuję zarezerwować go. Jak nie podejdzie to puszczę dalej.

Najwyżej można coś żłożyć u niego innego.

Miałem dzisiaj okazję posłuchać Felixa i Skorpiona z HD600. Jednak amp Dubiela robi z nimi dużo lepszą robotę - szczególnie w zakresie sceny i napowietrzenia. Espressivo jest bardzo nasycone i ciepłe, ale brakuje w nim oddechu. Rozumiem natomiast, że i jeden i drugi może mieć swoich zwolenników. Niedługo przekonam się, jak wypadnie na ich tle Miniwatt.

• 1 month later...

Na biurku stoją Miniwatt, a obok Skorpion - wpięte K702 (tak, wiem - miało być do HD600, ale nie mam już HD600 :)) Wygląd +1 dla Skoropiona - rozmiar podobny, ale te wielkie lampy odbijające się w polerowanym metalu - super. Miniwatt ma natomiast fajne "zegary" na froncie. Jeśli chodzi o wrażenia muzyczne, to:

1. Skorpion gra przyjemniej, ale bardziej słodzi i przekłamuje

2. Miniwatt ma dużo lepszą separację i mniej zagęszczone powietrze między instrumentami

3. W Skorpionie blachy brzmią jak metal, a bas jest lekko zaokrąglony, fortepian wybrzmiewa takim okrągłym pełnym dźwiękiem

4. Miniwatt - blachy brzmią jak metal, ale wybrzmiewają wyżej, bas jest bardziej kontrolowany, nie wylewa się tak na pozostałe pasma, fortepian też brzmi nieco ostrzej. Całość przekazu jest czystsza i klarowniejsza, natomiast ze Skropionem cieplejsza i przyjemniejsza, ale bardziej wymieszana.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Aro91
      Witam.
      Dostałem do przesłuchania Sennheiser HD600 od Kolegi " Killwasi", miałem je powyżej 2 tygodni, niby nie tak długo ale dosyć dobrze je poznałem.
      Mój tor słuchawkowy - DAC Kenwood DM7090, wzmacniacz xDuoo TA20, RCA DIY, transportem był laptop, pliki FLAC, WAV, DSD.
      Słuchawki nie były w żaden sposób modyfikowane.
      Utwory testowane - muzyka rockowa, progresywny rock, pop, jazz, elektronika.

Niskie tony- w tym zakresie mam nieco mieszane uczucia, z jednej strony dostałem przyjemne w odbiorze uderzenie ale niskie tony czasem grały zbyt blisko głowy, dawało to uczucie jak by odgrywały pierwsze skrzypce, zbyt narzucały się względem reszty pasma, nie było to w wielu utworach uciążliwe a w niewielkim procencie mojej listy kawałków.
      Najniższe sejsmiczne zejścia w tych słuchawkach prawie niemożliwe, grały głównie środkowym i wyższym zakresem niskich tonów, podobała mi się plastyka, gładkość, nawet niezła kultura, nie zauważyłem w dole pasma nadzwyczajnej szczegółowości czy zróżnicowania, brzmienie było dosyć lekkie, na pewno były też jakieś braki w wypełnieniu, nie czuć było tak mocnego ciężaru grania jak w HE560, słyszałem też lekkie podbicie zakresu w okolicy 200hz.
      Średnie tony - na tym polu HD600 pokazują już bardziej swój potencjał, wokale w które często się wsłu**** grały na swój sposób wciągająco, były subtelnie podawane, średnica muzykalna lecz nieco zabrudzona, bardzo gładka, dużym plusem jest wypełnienie tego pasma, plastyczność, do tego średnica nie jest tak poszarpana jak w HE560, nie narzuca się też mniej przyjemna wysoki zakres średnich w żadnym utworze nie usłyszałem brzydkich sybilantów.
      Wysokie tony - ciekawy zakres tych słuchawek, przyznam że jest bardzo rozdzielczy, zaryzykował bym że HD600 górę pasma mają nawet bardziej szczegółową od droższych HiFiMan HE560, szkoda że zakres około 3 khz i chyba 6-7 khz czasami wydaje się zbyt bardzo podkreślony, nie ma co prawda takich ostrości jak w AKG Q701 czy HE560, więc wysokie tony z HD600 nie były nigdy ostre a gdzieś przesadnie podbite, na duży plus uważam że i ten zakres jest bardzo równy na tle HE560.
      Moje źródło jest nieco zbyt jasne dlatego rozjaśniło wysokie, uważam że na bardziej neutralnie grającym torze, mogło by być nieco zbyt ciemno.
      Scena - od samego początku nie zachwyciła mnie i dalej tak uważam, słuchawki niestety grają blisko głowy i jedynie co mogę lekko pochwalić to na szerokość grają całkiem okej, niestety nie ma odczucia fajnej głębi znanej z HE560, dźwięki też nie wychodzą tak wyraźnie do przodu przed słuchacza, kameralne granie wielkim słowem, źródła pozorne są dosyć duże, jak na niewielkich rozmiarów scenę daje to gęsty dźwięk.
      Nie zachwyciły mnie HD600 czystością grania, tragedii nie było ale to nie poziom planarnych HE560, wracając do kameralnej sceny, HD600 naprawdę fajnie sobie radzą z selektywnością, kolejną zaletą jest mega dobra dynamika, dźwięk dostajemy otwarty, mamy też bardzo dobry wgląd w nagranie.

Barwa instrumentów czy to wokali jest bardzo dobra, uważam że HD600 mają ciekawe wypełnienie, brakuje mi jedynie lepszego zejścia niskich tonów, lepiej ułożonej góry pasma.
      Można czasem wyczytać, że HD600 grają ugrzecznionym dźwiękiem, tak zgadzam się... przy klimatach rockowych można oczekiwać braku zadziorności, zarysu instrumentów, akurat te słuchawki grają nieźle zaokrąglonymi konturami, w sporej części utworów mogłem podkręcać potem bardziej bez uczucia nieprzyjemnego grania niż na droższych moich planarach czy flagowych Beyerach.
      W niedalekim czasie napisze kilka słów jak HD600 radziły sobie z HiFiMan HE560, oraz nieźle z pamięci do HD545.

• By Kuback
      Cześć,
      Zamówiłem Fiio K3 z mp3store, trafi do mnie pewnie w piątek. Obecnie słucham shr840 bezpośrednio z laptopa. Wiem, że te słuchawki nie potrzebują dużo mocy, ale mam nadzieję że poprawi się jakość dźwięku w porównaniu do integry.

Niemniej jednak, Shurki są już sztucznie podtrzymywane przy życiu - lewe ramie jest zaklejone na stałe, a do prawego doklejony kawałek karty kredytowej zabezpieczony dwiema trytytkami. Chciałbym je zastąpić zanim rozsypią mi się w palcach.

Gdybym miał sobie wyobrazić moje wymarzone słuchawki, to:

1.  Miałyby czyste, przyjemne, ciepłe brzmienie nastawione na jakość basu, a nie jego ilość.
      2. Fiio K3 je napędzi. (z tego co rozumiem ze specyfikacji, na wyjściu zbalansowanym ma więcej mocy (peak 2.6V RMS) może warto to uwzględnić)
      3. Byłyby otwarte. (mogłyby być zamknięte, ale bez poczucia całkowitej izolacji od otoczenia - DT770 Pro 80/32 ohm?)
      4. Byłyby lekkie, ale solidne.
      5. Maksymalnie do 800 PLN. 

Udało mi się znaleźć 3 pary, które prawdopodobnie spełnią moje oczekiwania:
      - Sennheiser HD 58x,
      - HiFiman HE4XX,
      - Beyerdynamic DT990 Pro 80 Ohm (nie 250!).
      - Jestem świadomy istnienia Fidelio X2HR, ale powiem szczerze, chociaż wygląd nie był jednym z punktów - to w nich można by zagrać w reklamie marsjanków.

Według moich obliczeń wszystkie powinny dojść do 110 db na Fiio K3, jednak beyerów nie da się bez moda podłączyć do wyjścia zbalansowanego, więc w ich przypadku nie jestem pewien czy zagrają dobrze na SE. Mogę zwrócić Fiio, ale wybrałem go ze względu na mobilność i usb-c do laptopa. Dragonfly Red ma teoretycznie mniej mocy.

Żadnych nie miałem okazji przetestować i zważywszy na koniec świata pewnie nie będę miał. Kumpel ma X2HR i jak zwykle są "najlepsze", ale boże - te anteny

Czy ktoś może napisać parę zdań odnośnie którychś tych słuchawek? Może macie jakieś inne propozycje? Jestem w stanie pójść na kompromis w każdej kwestii (poza dźwiękiem), jeżeli jakieś słuchawki są szczególnie godne uwagi. 

TL;DR:
      Potrzebuję słuchawek do Fiio K3. Mają być ciepłe, otwarte i wygodne do 800 PLN.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  

• By gumiak9
      Mam na sprzedaż Beyerdynamic DT990 Pro wersja 250 omowa. Słuchawki grały z xduoo ta-01b, dobrze je napędza, lekko łagodzi brzmienie. Słuchawki mają wstawione gniazdo jack i kabel 1.8m. Słuchawki w dobrym stanie, mają lekkie pęknięcia na bocznych plastikach, pady nie wygniecione. Sprzedaje bo szukam czegoś ciemniejszego, rozważam zamianę na Dragonfly Red lub akg k7xx z moją dopłatą.  Darmowa wysyłka pocztą do paczkomatu.

Cena - 350zł

Link https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt990-250om-recabling-9282432708

Kabel 3m - miedź Perula, neutralne brzmienie, wg mnie lepszy niż l4e5c. Miękki oplot w kolorze dark coffee. Cena 100zł

Xduoo-TA-01B - sprzedany
      Superlux HD330 - sprzedane
      Lusya DAC - sprzedany

• By bols244
      Cześć,
      Posiadam na sprzedaż słuchawki:

Audeze LCD-2 Shedua- Słuchawki kupione 19.02.2020r, stan nówki. Gwarancja
      Cena: 3500zł
      SPRZEDANE

Beyerdynamic DT 990 600Ohm- Słuchawki w idealnym stanie, nowe pady, pełen komplet razem ze skórzanym kufrem. Słuchawki głównie służyły do grania competitive fps.
      Posiadam również do nich mikrofon modmic
      Cena: 400zł z mikrofonem 450zł

Audio-Technica ATH-M50xBT
      Sluchawki nowe, używane pare dni, bez paragonu
      Bezprzewodowe wersja bluetooth
      Cena: 350zł
      SPRZEDANE

Odtwarzacz Ibasso DX160 (czerwony)
      Odtwarzacz z nowszej produkcji, ma lepszy wyświetlacz i poprawioną łączność wifi. Na ekranie oraz pleckach naklejona folia ochronna. Stan Idealny.
      Kupiony 14.02.2020r audioheaven. Gwarancja
      Cena: 1250zł

Prócz tego kabelek do lcd (Mini XLR)
      1.2m robiony przez jimmiego dragona (miedz n7) - 4.4mm jack - Cena 300zł - wysyłka na mój koszt.

1.8m z aliexpress wykonanie o niebo lepsze, piękny solidny czarny oplot - 4.4mm jack - Cena 200zł
      SPRZEDANE

Kabelek MMCX czyste srebro, reszta tak jak widać na zdjęciu
      jack 3.5mm
      - 250zł

Sluchawki dokanałowe 
      Sony XBA-Z5 stan idealny.
      Cena 900zł razem z kablem mmcx czyste srebro 1200zł
      W zestawie jest pełen komplet od producenta razem z kablem zbalansowanym od sony.
      SPRZEDANE

Kabelek MMCX Srebro.

Ibasso DX160:

Audeze LCD-2 Shedua.

Kabelek Mini XLR - 4.4mm Aliexpress - Świetny. (na zdjęciu widac lcd-x) kabelek wpływa na brzmienie sprawiając, że słuchawki grają tak jak kupujący sobie to wyobraził.(SPRZEDANE)

Kabelek od Jimmiego Dragona, Twórca twierdzi iż jest to miedz OCC 7n

Beyerdynamic DT990 600Ohm - razem z mikrofonem, który sprzedaje osobno, w zestawie + 50zł

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy