Jump to content

Sennheiser HD600

kuman

Recommended Posts

W bardzo dobrym stanie wizualnym i 100% sprawnym technicznie

pady w stanie dobrym jeszcze posłużą 

gabka na pałąki nowiutka.

oryginalne pudełka i kuferek

kabel oryginalny tylko muszę wymienić wtyczkę. Sam używałem swojego ale on jest brzydal i bez oplotu.

jutro pstryknie fotki za dnia aparatem

cena:SPRZEDANE

wliczony paczkomat

mizliwy odbiór osobisty wawa bemowo

Edited by kuman
Sprzedane
  • Like 1

• Similar Content

• By Aro91
      Witam.
      Dostałem do przesłuchania Sennheiser HD600 od Kolegi " Killwasi", miałem je powyżej 2 tygodni, niby nie tak długo ale dosyć dobrze je poznałem.
      Mój tor słuchawkowy - DAC Kenwood DM7090, wzmacniacz xDuoo TA20, RCA DIY, transportem był laptop, pliki FLAC, WAV, DSD.
      Słuchawki nie były w żaden sposób modyfikowane.
      Utwory testowane - muzyka rockowa, progresywny rock, pop, jazz, elektronika.

Niskie tony- w tym zakresie mam nieco mieszane uczucia, z jednej strony dostałem przyjemne w odbiorze uderzenie ale niskie tony czasem grały zbyt blisko głowy, dawało to uczucie jak by odgrywały pierwsze skrzypce, zbyt narzucały się względem reszty pasma, nie było to w wielu utworach uciążliwe a w niewielkim procencie mojej listy kawałków.
      Najniższe sejsmiczne zejścia w tych słuchawkach prawie niemożliwe, grały głównie środkowym i wyższym zakresem niskich tonów, podobała mi się plastyka, gładkość, nawet niezła kultura, nie zauważyłem w dole pasma nadzwyczajnej szczegółowości czy zróżnicowania, brzmienie było dosyć lekkie, na pewno były też jakieś braki w wypełnieniu, nie czuć było tak mocnego ciężaru grania jak w HE560, słyszałem też lekkie podbicie zakresu w okolicy 200hz.
      Średnie tony - na tym polu HD600 pokazują już bardziej swój potencjał, wokale w które często się wsłu**** grały na swój sposób wciągająco, były subtelnie podawane, średnica muzykalna lecz nieco zabrudzona, bardzo gładka, dużym plusem jest wypełnienie tego pasma, plastyczność, do tego średnica nie jest tak poszarpana jak w HE560, nie narzuca się też mniej przyjemna wysoki zakres średnich w żadnym utworze nie usłyszałem brzydkich sybilantów.
      Wysokie tony - ciekawy zakres tych słuchawek, przyznam że jest bardzo rozdzielczy, zaryzykował bym że HD600 górę pasma mają nawet bardziej szczegółową od droższych HiFiMan HE560, szkoda że zakres około 3 khz i chyba 6-7 khz czasami wydaje się zbyt bardzo podkreślony, nie ma co prawda takich ostrości jak w AKG Q701 czy HE560, więc wysokie tony z HD600 nie były nigdy ostre a gdzieś przesadnie podbite, na duży plus uważam że i ten zakres jest bardzo równy na tle HE560.
      Moje źródło jest nieco zbyt jasne dlatego rozjaśniło wysokie, uważam że na bardziej neutralnie grającym torze, mogło by być nieco zbyt ciemno.
      Scena - od samego początku nie zachwyciła mnie i dalej tak uważam, słuchawki niestety grają blisko głowy i jedynie co mogę lekko pochwalić to na szerokość grają całkiem okej, niestety nie ma odczucia fajnej głębi znanej z HE560, dźwięki też nie wychodzą tak wyraźnie do przodu przed słuchacza, kameralne granie wielkim słowem, źródła pozorne są dosyć duże, jak na niewielkich rozmiarów scenę daje to gęsty dźwięk.
      Nie zachwyciły mnie HD600 czystością grania, tragedii nie było ale to nie poziom planarnych HE560, wracając do kameralnej sceny, HD600 naprawdę fajnie sobie radzą z selektywnością, kolejną zaletą jest mega dobra dynamika, dźwięk dostajemy otwarty, mamy też bardzo dobry wgląd w nagranie.

Barwa instrumentów czy to wokali jest bardzo dobra, uważam że HD600 mają ciekawe wypełnienie, brakuje mi jedynie lepszego zejścia niskich tonów, lepiej ułożonej góry pasma.
      Można czasem wyczytać, że HD600 grają ugrzecznionym dźwiękiem, tak zgadzam się... przy klimatach rockowych można oczekiwać braku zadziorności, zarysu instrumentów, akurat te słuchawki grają nieźle zaokrąglonymi konturami, w sporej części utworów mogłem podkręcać potem bardziej bez uczucia nieprzyjemnego grania niż na droższych moich planarach czy flagowych Beyerach.
      W niedalekim czasie napisze kilka słów jak HD600 radziły sobie z HiFiMan HE560, oraz nieźle z pamięci do HD545.

• By d_nac
      Brzmienie 
      Szukam czegoś co dobrze uzupełni HD600 - chodzi o ciemne, ale rozdzielcze granie, z wyraźną sceną i dosyć "dużym" brzmieniem. Idealnie wpisywały się w ten schemat Nightowle, ale niestety ta ich pseudoskóra na padach i headbandzie mnie uczula i muszę się z nimi pożegnać. Najlepiej żeby była to konstrukcja zamknięta, ale nie jest to warunek konieczny. 

W skrócie - szukam Nightowli, nie będących Nightowlami  (E: najchętniej nówki, choć w przypadku wybitnych używek mogę naciągnąć tę regułę)

Moje tropy 
      Najbardziej pasują mi tutaj HD650, ale nie wiem czy to nie będzie prawie to samo co HD600 i czy jednak nie będzie to słabsze jakościowo granie niż NO. Gdyby mógł się wypowiedzieć ktoś, kto mixował HD650 z Nightowlami i HD600, to będę wdzięczny. 

Drugi trop to Fidelio X2, ale z tego co widzę, to nie ma ich gdzie sprawdzić obecnie. Ewentualnie jakieś kombinacje z modami T50RP MKIII, które też mam w okolicy. 

Napęd
      Grałoby to głównie z Aune T1 , Dragonfly'em Red i LG V30, więc najlepiej żeby nie był to wysokoohmowy potwór. 

Gatunki
      Fajnie jakby to był allrounder, coś co zagra i hip hop,  i klasykę, i elektronikę, i rock, i metal, bo to wszystko męczę na codzień. 

Budżet
      W granicach obecnej ceny Nightowli, powiedzmy 1000-1500, ale jak coś będzie poza tymi granicami, to też z chęcią sprawdzę. 

Co sprawdzałem
      Przerabiałem już DT770, T50RP, Momentumy, CALe, HD598, K550, i parę innych. Poza Nightowlami najbliżej założeń były K550 MKII. W zasadzie bym celował w MKIII, ale z tego co widziałem AKG mocno po****dło po mariażu z Samsungiem. Poza tym słuchałem różnych MDR 7506, SRH840 SRH940, HP1000, DT880 i DT990 - gdyby odciąć z DT990 górę, to pewnie nawet by pasowały  
    • By Pioj
      Aktualnie korzystam ze zmodowanych HD600, gdzie pod krawędzie nausznic wsunąłem grube wałki ze srebrnej folii i uzyskałem pożądany efekt bardziej oddalonego dźwięku. Zastanawiam się, czy spotkaliście się z plastikowymi adapterami pod pady HD600? Chodzi o to, by na tę gąbkę zakrywającą driver zamiast nakładać oryginalne nausznice, nałożyć taki "pierścień - adapter" o grubości ok. 1,5cm i dopiero na niego oryginalne nausznice - by przetwornik znajdywał się jeszcze dalej od ucha. Gdzie można coś takiego kupić? Czy ktoś na forum ma może drukarkę 3d i zajmuje się takimi rzeczami? Chyba, że komuś zlecić wydrukowanie czegoś takiego, tylko skąd można wytrzasnąć projekt takiego adaptera?
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy