Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, saudio napisał(a):

O ile się nie mylę to nie powinno być różnicy, bo sygnał jest chyba brany z tego samego miejsca, tylko przełączany przy podłączaniu słuchawek. Choć przejściówka na 6,3 byłaby lepsza pewniejszy styki.

Nie widziałem dobrej przejściówki z 6.3 na 4.5. Nie chcę żadnej z kabelkiem tylko kostkę.

 

aaa jest taki, ale daję większą dźwignię i potencjalne ryzyko zruszenia gmiazda. Nie bardzo lubię takie rozwiązania.

https://ddhifi.com/product/dj65bal-6-35mm-male-to-4-4mm-female-adapter/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał(a):

Nie widziałem dobrej przejściówki z 6.3 na 4.5. Nie chcę żadnej z kabelkiem tylko kostkę.

Bo nie są popularne wyjścia 6,3 w sprzętach przenośnych. No ale Chord bardzo powoli idzie z duchem czasu :)

dalej się trzyma microUSB, choć dołożył usb C. Kiedy wpadną na pomysł 4,4 pewnie za parę lat….

Mają swoje fanaberie, jak wpuszczane gniazda, ktoś tam za mało myśli o funkcjach użytkowych a bardziej nad wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Dzisiaj sprawdzanie Hugo2+2Go w roli daczka/streamera.

IMG_3609.jpeg
 

Edyta:

zdaje egzamin koncertowo! Coś pięknego.

IMG_9860.thumb.jpeg.1f1529f9bd3238e892f47ddbcf38525c.jpeg
 

To jest super para! Wa8 to chyba jedyny „prawdziwy” wzmak lampowy, który świetnie jest dostosowany do IEMów 

19 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Dlatego pytałem kolegę czy podpinał je standardowo pod dziurkę 3.5 jakimś adapterem z 4.4.

Słucham na takim i zastanawiam się czy ten standardowy pw audio coś daje więcej.

To tylko adapter, jego zadaniem jest dodawanie niczego:). W praktyce i tak obiektywnie najlepszym rozwiązaniem jest podłączanie bezpośrednio pod 6.3. Te wyjścia wraz z rca są takie same w Hugo. Podpinanie przez RCA jedynie można jakoś uargumentować marginalnie niższy crosstalk. Niczego po tym adapterze bym się nie spodziewał, oprócz że jest fajnie wykonany i siedzi solidnie w hugo vs. takie cienkie 3.5mm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał(a):

Bo nie są popularne wyjścia 6,3 w sprzętach przenośnych. No ale Chord bardzo powoli idzie z duchem czasu :)

dalej się trzyma microUSB, choć dołożył usb C. Kiedy wpadną na pomysł 4,4 pewnie za parę lat….

Mają swoje fanaberie, jak wpuszczane gniazda, ktoś tam za mało myśli o funkcjach użytkowych a bardziej nad wyglądem.

Ma to grać a jak coś działa to nie ruszają a jednak ładowanie 8h to lekki problem. Mogliby też pomyśleć o 2go z kartą wifi 5Gh.

 

Jest jeszcze taki adapterek Pro z lepszym gnaiazdem i okablowaniem wewnętrznym.

 

IMG_3612.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał(a):

No właśnie chodzi o to co kryje się w tej skrzynce i czy całościowo będzie lepsze od tego mojego ddhifi- da znaczącą poprawę. Ja i tak jeśli już to kupiłbym ten najtańszy standardowy pw audio za 149$. W innym przypadku nie ma to sensu- kupowanie niewygodnego adaptera, który będzie leżał w szufladzie.

Ostatnio pożyczałem adapter PW @ossomac, może on coś wychwycił... Ja potrzebowałem, z czystej wygody użytkowania. Aaaaa, podobno H2 gra najlepiej po RCA 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz streamingu to oni się uczą Poly to dopiero po 3 latach jest urządzeniem które da się używać, pewnie dlatego 2go już działa od wprowadzenia, mnie ciekawi jakby to zagrało z 2you, ale to dość drogie rozwiązanie i słabo można przetestować, do tego bateryjne co ma pewne zalety, zobaczymy czy w końcu zrobią coś większego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, saudio napisał(a):

Kiedy wpadną na pomysł 4,4 pewnie za parę lat….

Kiedyś twierdzili (może nadal?), że jeśli odpowiednio dobrze zaprojektuje się SE to BAL oprócz większej mocy/głośności nic nie daje. To samo stanowisko kiedyś miał Burson, ale wiemy jak jest.

 

30 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

To jest super para! Wa8 to chyba jedyny „prawdziwy” wzmak lampowy, który świetnie jest dostosowany do IEMów 

O ile bardzo mi się spodobał Wa8 to z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. W wielu iem wzbudza bas zbyt szybko i zbyt mocno dodając go tam gdzie nie powinno go być i dźwięk staje się nienaturalny, wręcz groteskowy. No i nie bardzo rozumiem jedną rzecz. Skoro mamy czystość, scenę i dynamikę z H2 i nie brakuje nam mocy to po co to psuć lampą? 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Kiedyś twierdzili (może nadal?), że jeśli odpowiednio dobrze zaprojektuje się SE to BAL oprócz większej mocy/głośności nic nie daje. To samo stanowisko kiedyś miał Burson, ale wiemy jak jest.

Nadal tak twierdzą, ale w sprzętach przenośnych jednak wyjście zbalansowane daje większą moc/głośność, no ale to problem z dodaniem kolejnego stopnia wzmocnienia i pewnie czas pracy na baterii krótszy ….

Takie wyjście XLR w TT2 załatwia praktycznie sprawę wzmacniacza, nie wspominając że można kolumny podłączyć w miarę wysoko skuteczne, na biurko jak znalazł praktycznie jedno pudełko i jakieś fajne kolumienki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palpatine napisał(a):

O ile bardzo mi się spodobał Wa8 to z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. W wielu iem wzbudza bas zbyt szybko i zbyt mocno dodając go tam gdzie nie powinno go być i dźwięk staje się nienaturalny, wręcz groteskowy

Kwestia gustu, dodaje smaków i nie ze wszystkim musi się źle parować. Bas zdecydowanie w HEKse z nim zauważyłem. Bardziej chodzi też, że to chyba jedyne normalne lampy co zadziałają z niskoohmowymi dokami, jest kompletna cisza kiedy nawet sam H2 i cayin C9 lekko syczą z wiekszością czułych IEMów. WA8 jest fajny do eksperymentowania pod tym względem 

16 minut temu, Palpatine napisał(a):

No i nie bardzo rozumiem jedną rzecz. Skoro mamy czystość, scenę i dynamikę z H2 i nie brakuje nam mocy to po co to psuć lampą

H2 też ma swój bardziej eteryczny analityczny charakter. Z nie wszystkim paruje się to tak dobrze i w IEM też fajnie czasem nadać trochę więcej charakteru czy mięsa dźwiękowi. Pytanie jak podkoloryzowane są doki. Mnie bardzo teraz fascynuje tsuranagi, na razie się powstrzymałem ale widzę potrzebę na niego za jakiś czas, właśnie pod doki. A do nausznych osobny amp pod H2 to dla mnie must właśnie jeśli chodzi o dynamikę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Słucham WA8 + Hugo na naturalnych Etymotic i jest bardzo dobrze.


To jest zaiste bardzo dobre połączenie. Jeszcze lepsze to Hugo2 i Bakoon HDA-5520MK2 - wszystkie zalety Wa8, jednak bez jego wad. Jedyne co Wa8 robi lepiej to dynamika, ale ona akurat jest przegięta ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

CIACH Bardziej chodzi też, że to chyba jedyne normalne lampy co zadziałają z niskoohmowymi dokami, jest kompletna cisza kiedy nawet sam H2 i cayin C9 lekko syczą z wiekszością czułych IEMów. WA8 jest fajny do eksperymentowania pod tym względem 

CIACH

Eeee, H2 syczy? Z jakimi IEMami parowałeś? Uważam, że nawet z Andro V3, H2 nic nie 'syczy'... nawet na moich test-trackach, czyt. wygenerowałem flaci w 16/44, 24/96, 24/196 i w żadnym nie słyszałem, czy to po 3.5 SE, czy po RCA-PW...

 

EDIT: przy C9, lekki szum się pojawił

Edytowane przez trez0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Kwestia gustu, dodaje smaków i nie ze wszystkim musi się źle parować. Bas zdecydowanie w HEKse z nim zauważyłem. Bardziej chodzi też, że to chyba jedyne normalne lampy co zadziałają z niskoohmowymi dokami, jest kompletna cisza kiedy nawet sam H2 i cayin C9 lekko syczą z wiekszością czułych IEMów. WA8 jest fajny do eksperymentowania pod tym względem 

H2 też ma swój bardziej eteryczny analityczny charakter. Z nie wszystkim paruje się to tak dobrze i w IEM też fajnie czasem nadać trochę więcej charakteru czy mięsa dźwiękowi. Pytanie jak podkoloryzowane są doki. Mnie bardzo teraz fascynuje tsuranagi, na razie się powstrzymałem ale widzę potrzebę na niego za jakiś czas, właśnie pod doki. A do nausznych osobny amp pod H2 to dla mnie must właśnie jeśli chodzi o dynamikę 

Dla mnie dodawanie ampa do H2 do słuchawek takich Empyrean czy Stellia to zbędny zabieg. Chyba, że chcemy wpłynąć na brzmienie. H2 napędza w/w bez najmniejszej zadyszki z dużym zapasem mocy.

Odnośnie szumów z dokami to np z Solaris X jak by się uprzeć i mocno wsłuchać to da się wyłapać delikatny szum, ale to totalnie pomialne i nie wiem komu by to mogło przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, trez0r napisał(a):

Eeee, H2 syczy? Z jakimi IEMami parowałeś?

Prawie każde i różne hugo2 które próbowałem dla sprawdzenia, wszystkie tak samo. EE Odin i mentor całkiem mocno, tia trio i Fourte mniej, z tych co więcej potrzebują na pokrętle jak supermoon jewel Trailli jest spoko. Mówimy oczywiście o lekkim szumie gdy nic nie gra, tak samo jak mocniejsze desktopowe wzmacniacze nie są ciche. Nie jest to idealne źródło dla IEM, z bardziej czułymi ciężko jest wyjść poza kolor czerwony, ale zdecydowanie jedno z najbardziej kompetentnych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, waski napisał(a):

Dla mnie dodawanie ampa do H2 do słuchawek takich Empyrean czy Stellia to zbędny zabieg

Jakby nie było są to już gęstsze dość podkoloryzowane słuchawki, więc mogę się zgodzić. Jeśli chodzi o zapas mocy to tak, on jest, ale z łatwymi do napędzenia hifimanami dla mnie po prostu sucho bez życia. Utopie 2022 cieplejsze więc fajnie, ale nadal z takim C9 dynamika dużo zyskiwała na plus 

11 minut temu, waski napisał(a):

Odnośnie szumów z dokami to np z Solaris X jak by się uprzeć i mocno wsłuchać to da się wyłapać delikatny szum, ale to totalnie pomialne i nie wiem komu by to mogło przeszkadzać.

Gdy muzyka gra wiadomo nie przeszkadza. Ale wybierając jakieś świetne doki do takiej pary wolałbym żeby było czarne tło i większa swoboda kontroli głośności. Też w Hugo im niżej na pokrętle tym niższe dynamic range 

5 minut temu, waski napisał(a):

Może ze źródła miałeś ten szum?

Ja np mam podłączony H2 pod tel. lub pod stary laptopotablet od Della i jeżeli słucham na baterii jest ok, ale wystarczy podłączyć Della do gniazdka i pojawia się szum.

Niezależnie od źródła, od głośności, i od sztuki H2 (miałem w rękach 3 albo 4) jest dokładnie ten sam. Kilka razy w desktop mode miałem trochę głośniejszy grounding noise który znikał jak się dotknęło przy pokrętle, ale to z ciekawostek😅 Mocno przerobione mam to urządzenie 

Edytowane przez Kajetanjazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Prawie każde i różne hugo2 które próbowałem dla sprawdzenia, wszystkie tak samo. EE Odin i mentor całkiem mocno, tia trio i Fourte mniej, z tych co więcej potrzebują na pokrętle jak supermoon jewel Trailli jest spoko. Mówimy oczywiście o lekkim szumie gdy nic nie gra, tak samo jak mocniejsze desktopowe wzmacniacze nie są ciche. Nie jest to idealne źródło dla IEM, z bardziej czułymi ciężko jest wyjść poza kolor czerwony, ale zdecydowanie jedno z najbardziej kompetentnych 

 

Może masz/miałeś tzw. 'pętle masy'. Podpinałem Odiny, Jewele nic nie szumiały... Trio i Fourte ZTCP nie maja LIDa, więc możliwe, że są bardzo czuje, choć nie znam bardziej wybrednych/czułych na 'wyjście' IEMów jak Andro V3 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał(a):

Wiesz streamingu to oni się uczą Poly to dopiero po 3 latach jest urządzeniem które da się używać, pewnie dlatego 2go już działa od wprowadzenia, mnie ciekawi jakby to zagrało z 2you, ale to dość drogie rozwiązanie i słabo można przetestować, do tego bateryjne co ma pewne zalety, zobaczymy czy w końcu zrobią coś większego. 

W cenie 2go+2you można kupić fajny stacjonarny streamerek. Jak dla mnie Hugo2, 2go, 2you, Mojo2, Poly2 nie są najlepszym rozwiązaniem jako sprzęt do używania stacjonarnie, stale podłączony do sieci właśnie ze względu na te baterie. W Poly2, 2go, 2you z tego co doczytałem z instrukcji nie ma trybu desktopowego i pewnie nie są pomijane po naładowaniu. Ten cały tryb desktopowy też mnie nie przekonuje- w Hugo aktywuje się po 24h i sprzęt musi być cały czas podłączony bo jak odłączysz to znów podładowuje i czekasz aż się aktywuje ponownie. Nie lubię grzejących się zasilaczy i trzymania sprzętu podłączonego 24/7 do sieci bo tylko wtedy najlepiej zagra. Jak ktoś pisze w ogłoszeniu, że używał tylko w trybie dektopowym to dla mnie nie jest zaleta. Warto mieć coś mobilnego dobrej klasy i drugi oddzielny tor stacjonarny na odpowiednim poziomie.

Chord stawia na brzmienie, jest tradycjonalistą. Chińczycy wprowadzają wiele ciekawych rozwiązań, bajerów ale zazwyczaj jest to niedopracowane i coś jest nie tak. Miałem wiele różnych przygód, małych i większych z tymi grajkami.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, trez0r napisał(a):

Może masz/miałeś tzw. 'pętle masy'. Podpinałem Odiny, Jewele nic nie szumiały... Trio i Fourte ZTCP nie maja LIDa, więc możliwe, że są bardzo czuje

Już napisałem o grounding noise. Ale to jest dodatkowe buczenie gdy jest podpięty do ładowarki i odchodzi gdy się go dotknie. To jako ciekawostkę. Mówię o niezmiennym noise floor H2 na baterii. Trio/Fourte dałem właśnie jako przykład tych co mniej tego wyłapują na różnych źródłach i potrzebują więcej na gałce, przynajmniej z mojego doświadczenia. Takie jak Odiny czy mentory są dużo bardziej czułe. Jakby co na AVS też nie słyszałem szumu jak je wpinałem, bo głośno. Ale potem w ciszy w domu te różnice są duże. To nie jest żaden problem i można to ignorować, ale czarnemu tłu nie jest to bliskie w żadnym stopniu 


ze sztuk H2 które testowałem była też nowa domówka, którą sam otworzyłem. Absolutnie bez zmian przy każdym podejściu, co mnie upewniło że dobrze go znam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Już napisałem o grounding noise. Ale to jest dodatkowe buczenie gdy jest podpięty do ładowarki i odchodzi gdy się go dotknie. To jako ciekawostkę. Mówię o niezmiennym noise floor H2 na baterii. Trio/Fourte dałem właśnie jako przykład tych co mniej tego wyłapują na różnych źródłach i potrzebują więcej na gałce, przynajmniej z mojego doświadczenia. Takie jak Odiny czy mentory są dużo bardziej czułe. Jakby co na AVS też nie słyszałem szumu jak je wpinałem, bo głośno. Ale potem w ciszy w domu te różnice są duże. To nie jest żaden problem i można to ignorować, ale czarnemu tłu nie jest to bliskie w żadnym stopniu 

Pętle masy można spróbować wyeliminować :), ale to jest co innego jak szumy 'wywołane' impendacją wyjścia urządzenia :P, co przy H2 nie występuję. Dla niektórych osób ten szum jest bardzo upierdliwy, co nie @Palpatine :) W moim przypadku po wyłapaniu, charakterystyki tego szumu, słyszę non-stop, w każdym utworze 🧐, i omijam połączenia z problematycznym źródłem/iem'ami...

 

EDIT: mogę, też być już głuchy 😜

Edytowane przez trez0r
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lobuz1 napisał(a):

W cenie 2go+2you można kupić fajny stacjonarny streamerek. Jak dla mnie Hugo2, 2go, 2you, Mojo2, Poly2 nie są najlepszym rozwiązaniem jako sprzęt do używania stacjonarnie, stale podłączony do sieci właśnie ze względu na te baterie. W Poly2, 2go, 2you z tego co doczytałem z instrukcji nie ma trybu desktopowego i pewnie nie są pomijane po naładowaniu. Ten cały tryb desktopowy też mnie nie przekonuje- w Hugo aktywuje się po 24h i sprzęt musi być cały czas podłączony bo jak odłączysz to znów podładowuje i czekasz aż się aktywuje ponownie. Nie lubię grzejących się zasilaczy i trzymania sprzętu podłączonego 24/7 do sieci bo tylko wtedy najlepiej zagra. Jak ktoś pisze w ogłoszeniu, że używał tylko w trybie dektopowym to dla mnie nie jest zaleta. Warto mieć coś mobilnego dobrej klasy i drugi oddzielny tor stacjonarny na odpowiednim poziomie.

Chord stawia na brzmienie, jest tradycjonalistą. Chińczycy wprowadzają wiele ciekawych rozwiązań, bajerów ale zazwyczaj jest to niedopracowane i coś jest nie tak. Miałem wiele różnych przygód, małych i większych z tymi grajkami.

Wiem,  że można, bo miałem i testuję stacjonarne streamery, a pisałem o czymś do serii TT i Choral, może z czasem coś zrobią. Na teraz ty chyba tylko nowy mscaler i ultra drogi DAC ale to pewnie póżniej.

Jeżeli chodzi o DACi to mają problem, bo u nich tylko jeden człowiek się tym zajmuje i mogą zrobić tylko tyle ile on jest w stanie, a póki co zajmuje mu tak ze 2 lata dopracowanie czegoś nowego a mają trochę do zrobienia, na poszczególnych poziomach, teraz chyba 5, co daje mniej więcej około 10 lat. Dave ma już chyba z 8 lat, pewnie po Ultima przyjdzie kolej na niego i dopiero potem Hugo 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy czekałem na informację o nowym Hugo 3, ale jak się dowiedziałem tu na forum że nie pracują nad nim to była szybka decyzja i kupiłem dwójkę. Rozmawiałem też o Poly z Supportem Chord i dopytałem o plany, ale nie byli chętni do udzielania tych informacji i odesłali mnie do śledzenia newsów na fb czy insta 😀. Jak za dużo powiedzą to niektórzy ludzie wstrzymają się z zakupem i poczekają na nowość 😊.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, trez0r napisał(a):

Pętle masy można spróbować wyeliminować :), ale to jest co innego jak szumy 'wywołane' impendacją wyjścia urządzenia :P, co przy H2 nie występuję. Dla niektórych osób ten szum jest bardzo upierdliwy, co nie @Palpatine 

Zgadza się 😉

Mnie Andromedy i Mest mocno przeczołgały w kwestii szumów. Potwierdzam, że pętle masy w H2 można wyeliminować za pomocą ifi Groundhog. Po jego wpięciu mam czarne tło na Mest Mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności