Skocz do zawartości

LAYLA II, ROXANNE II, ANGIE II i ROSIE


wulkan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Potrafią się wycenić :)

Jakość i klasa kosztują niestety...

 

To Jerry Harvey nie ma jakości i klasy, ale pod logiem AK już tak?

 

Może przegapiłem relacje, ale udało Ci się poobcować z jakimiś customami czy dalej ślepo zawierzasz w marketing AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Napisz, jaki zestaw DAP+dokanałówki (IEM-y) oferuje lepszej klasy dźwięk, niż AK380+Layla, to go kupię i będę się codziennie modlił o Twoje zdrowie i Twoją pomyślność w życiu.

 

Krz-> Obcowałem z Angie, RoXanne, Laylą, więc o ślepocie nie ma mowy :)

Z customami nie miałem do czynienia.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie raz pisalem.

Pierwszy z brzegu to LEA plus teac. Nawet dx90. I juz przewyzsza trn zestaw

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Aha... i mowie o ich wersji demo. Wiec ak nawet z takim handicapem rady nie daly...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie dla żartu napisałem by dano nam na testy AK 380 wersja miedziana.
Rozumiem, że firma się ceni. Rozumiem też że jakość jest wysoka ale jesteś Kolego Wulkan dla mnie niewiarygodny.
Cenisz sobie produkt w cenie dobrego samochodu (dap i słuchawki) natomiast nie widzę na tym forum testów takiego zestawu, od osób niezwiązanych z AK.
Daj dwa zestawy do testów i niech wypowiedzą się pierw doświadczeni a później nawet Ci początkujący.
Niestety twój post numer 24 i 27 do dla mnie ignorancja, poziom hard

EDIT:Literówka

Edytowane przez Pudel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie dla żartu napisałem by dano nam na testy AK 380 wersja miedziana.

Rozumiem, że firma się ceni. Rozumiem też że jakość jest wysoka ale jesteś Kolego Wulkan dla mnie niewiarygodny.

Cenisz sobie produkt w cenie dobrego samochodu (dap i słuchawki) natomiast nie widzę na tym forum testów takiego zestawu, od osób niezwiązanych z AK.

Daj dwa zestawy do testów i niech wypowiedzą się pierw doświadczeni a później nawet Ci początkujący.

Niestety twój post numer 24 i 27 do dla mnie ignorancja, poziom hard

 

EDIT:Literówka

Wulkan to tylko fanboy AK a nie przedstawiciel. A co do lepiej grającego zestawu: gr07 + samsung s6 edge :). To co Grubbby napisał to nawet 2 takie zestawy ak zmiecie, więc lekki overpower. To ode mnie po prostu trochę lepsze.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chetnie poslucham v2.

Wiekszosc produktow ak sluchalem, wliczajac potworka ak500n kilka dni u siebie.

Uwazam ze sprzet trzeba poznac zeby sie wypowiadac. Acz fakt ze poki co ak mnie nie zachwycil niczym. Choc roxanne barwowo np lubie to da sie lepiej i taniej. W takim klimacie CA ei.3 je gniecie...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Znam DX90 na tyle, żeby powiedzieć, że to nawet nie jest poziom AK120II (którego znam jeszcze lepiej).

A co do LEA (chodzi o Lime Ears?), to Kurop mi kilka razy obiecywał, że wyśle demówki, żebym sobie posłuchał, ale chyba nawet obawiał się starcia tych słuchawek z AKR03 RoXanne (jak miałem wówczas AK240), bo milczy jak zaklęty................

 

Jeśli chodzi o charakter (barwę dźwięku), mój gust muzyczno-brzmieniowy jest na tyle uniwersalny (i głowę mam na tyle otwartą), że w tej chwili obojętne mi, czy zestaw (DAP+IEM-y) jest po "ciepłej stronie mocy", czy służy do analizy nagrań.

Grunt, żeby brzmienie mnie w-c-i-ą-g-a-ł-o. U Wojtka już od dłuższego czasu przesłuchałem naprawdę sporo DAP-ów i dokanałówek (IEM-ów), ale równie wciągającego i "rasowego" brzmienia, jak AK380+Layla, jeszcze nie słyszałem.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam DX90 na tyle, żeby powiedzieć, że to nawet nie jest poziom AK120II (którego również bardzo dobrze znam).

z twoimi preferencjami.. masz rację że DX90 słabszy ..

@fatso też go za wysoko nie ceni także coś w tym musi być :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Znam DX90 na tyle, żeby powiedzieć, że to nawet nie jest poziom AK120II (którego znam jeszcze lepiej).

A co do LEA (chodzi o Lime Ears?), to Kurop mi kilka razy obiecywał, że wyśle demówki, żebym sobie posłuchał, ale chyba nawet obawiał się starcia tych słuchawek z AKR03 RoXanne (jak miałem wówczas AK240), bo milczy jak zaklęty................

 

Jeśli chodzi o charakter (barwę dźwięku), mój gust muzyczno-brzmieniowy jest na tyle uniwersalny (i głowę mam na tyle otwartą), że w tej chwili obojętne mi, czy zestaw (DAP+IEM-y) jest po "ciepłej stronie mocy", czy służy do analizy nagrań.

Grunt, żeby brzmienie mnie w-c-i-ą-g-a-ł-o. U Wojtka już od dłuższego czasu przesłuchałem naprawdę sporo DAP-ów i dokanałówek (IEM-ów), ale równie wciągającego i "rasowego" brzmienia, jak AK380+Layla, jeszcze nie słyszałem.

Nie przecwniajmy siły jednej niepochlebnej recenzji :)

Wątpię żeby Kurop ze strachu przed konfrontacją ich nie wysłał :)

Ważne, że A&K Cię wciąga.

Przy premierze. Przy odsłuchu. Przy zakupie i przy regularnym użytkowaniu. Hobby niejako z definicji powinno uwalniać hormon szczęścia, więc jesteś największym farciarzem na forum - co premiera to nowe doznania. Inni muszą przerzucać tony sprzętu albo liczyć na fart, a tu się udało.

Ja mam podobnie z AKG - praktycznie wszystko ponad 500zł z tej stajni mogłoby być moim króliczkiem. Customy zrobiły na mnie ogromnie wrażenie brzmieniowo, ale to wypełnienie ucha mi nie odpowiadało. Ale brzmieniowo pozycja obowiązkowa do zapoznania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie szuka :)

Ma co chciał. Walnie się do tego przyczyniłeś.

A Angie (bo chyba tych dane było mi słuchać) grały wcale nieźle. Tyle, że w tych pieniążkach to ja mam par etów, że ho ho.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Angie byly technicznie lepsze od Roxanne, natomiast to ktore graly fajniej to kwestia gustu. Roxanne mnie nie zachwycily technicznie ale uwazam ze Angie technicznie graly lepiej od wielu sluchawek tj iemow czy ciemow, ktore slyszalem, choc ich scena jest specyficzna wiec to sie moze nie podobac. Wszystkie sprawdzenia zrobione na dx100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ze sluchawkami ak to dx90 gorzej zagral. Ale jak mowie z lea zagral lepiej niz ak380. X5 ii rowniez. O TEAC nie wspominajac. A ceny to jest jeno ulamek.

Z czego to moze wynikac juz nie raz mowilismy.

 

Moj drogi skoro nie udalo Ci sie jeszcze odaluchac to sie nie wypowiadaj zwlaszcza o jakis ******lach ze kurop,sie czegos boi.

Niemniej ja juz zgaduje ze jak w koncu dostaniesz do odsluchu do i tak,stwierdzisz ze ak lepsze... Taka wrozba z chinskiego,ciasteczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj drogi skoro nie udalo Ci sie jeszcze odaluchac to sie nie wypowiadaj zwlaszcza o jakis *******ach ze kurop,sie czegos boi.

Niemniej ja juz zgaduje ze jak w koncu dostaniesz do odsluchu do i tak,stwierdzisz ze ak lepsze... Taka wrozba z chinskiego,ciasteczka ;)

A może taka mała prowokacja i Kurop naklei logo AK na LEA (czy nawet GR07 o których wspominał Fatso) i odda Wulkanowi jako Layla III czy nawet VII dla elity?

Ciekawe co by z tego wyszło :)

 

PS. Wulkan, jakbyś sobie zażyczył logo AK na CIEMach, to pewnie jakaś firma by się znalazła, chociaż z drugiej strony ciekawi mnie, który producent miałby to w dupie i zrobiłby wszystko na życzenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur1996-> Dźwiękowo RoXanne moim zdaniem są lepsze, niż Angie (odsłuch porównawczy na AK240). Angie są może lepsze do muzyki wokalnej, ale w dynamiczniejszych kawałkach wyraźnie się gubiły (spadek rozdzielczości, separacji, kompresja dynamiki).

Jeśli chodzi o Layle, to nie zachwyciły mnie na AK240 (bo na nich wolałem RoXanne), ale już na AK380 zdecydowanie lepiej wypadły Layle. Obrazowo mogę powiedzieć, że RoXanne przy Laylach (na AK380) brzmiały nudno - szaro, buro, brudno i z kiepskim zejściem na basie, zaś Layle przy RoXanne (na AK240) brzmiały jakby nie do końca spójnie pasmowo.

Ale już Layle na AK380 brzmiały wybornie i w tej chwili jak mam T8iE (w oczekiwaniu na zamówione już Layle II), to słuchając T8iE na AK380, pierwsze moje wrażenie po zmianie z Layli I było takie, że T8iE są zwyczajnie słabe na ich tle (a przy RoXanne wcale takie złe T8iE mi się nie wydawały!).

Wszystko w T8iE jest zlepione (dźwięk jest słabo rozwinięty przestrzennie), a w Laylach jest wszystko pięknie porozdzielane, jest większa skala dźwięku, ale i eteryczność. Słuchając Layli I na AK380 odnosiłem wrażenie odsłuchu dużych, typowo domowych, dobrej klasy słuchawek. Odsłuch Layli I (na AK380) w ogóle nie przypominał mi słuchawek dokanałowych! A najlepsze jest to, że z takich "dużym dźwiękiem" można wyjść na ulicę i słuchać sobie w tramwaju, czy autobusie, nie narażając się przy tym na głupkowate (często) uśmieszki ludzi.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan, jak dla mnie angie z basem w pozycji neutralnej brzmialy technicznie i rzeczywiscie bym je polecil glownie do jakiejs akustyki itp. Natomiast po podkreceniu basu na 2 godzine robilo juz sie miesisto dosc i rap wypadal na nich dobrze. Oczywiscie wszystko moim subiektywnym zdaniem. Roxanne z kolei owszem mialy drive ale mi jakos bardzo szybko sie nudzily. Znow oczywiscie moim subiektywnym zdaniem. Layli nie sluchalem.

JH to weteran swiata customow. Czy jego technologia jest warta takiego skoku cenowego po tym jak zrobil wspolny biznes z AK to nie wiem.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur1996-> Może być tak, jak piszesz, że RoXanne mogą się szybko znudzić przy założeniu, że nie są podłączone pod DAP firmy Astell&Kern. Pamiętam, że również do takiego wniosku doszedłem jak na początku miałem je podłączone pod smartfon HTC One M8. Męczyło mnie to brzmienie, jak słuchałem ich dłużej.

 

Grubbby-> Jerry Harvey w jednym z ostatnich wywiadów na pytanie odnośnie różnic w dźwięku pomiędzy jego customami a jego IEM-ami, z tego co pamiętam, stwierdził krótko: "it's the same".

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dobrze zrobione customy dają Ci gwarancję że to co słyszysz jest tak jak miało być (przynajmniej w teorii). A mając uniwersalne IEMy nigdy do końca nie będziesz miał pewności czy masz dobry seal, czy może seal powinien być inny, a co za tym idzie jaki powinien być efekt końcowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mając uniwersalne IEMy nigdy do końca nie będziesz miał pewności czy masz dobry seal, czy może seal powinien być inny, a co za tym idzie jaki powinien być efekt końcowy.

Święta racja! Zupełnie inaczej brzmi Layla, czy RoXanne przy minimalnie innym nawet ułożeniu w uchu.

 

 

Aha, zapomniałbym :) Jeśli chodzi o dostępność nowej serii w Polsce, to podobno połowa lutego (lub nawet ciut wcześniej).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dobrze zrobione customy dają Ci gwarancję że to co słyszysz jest tak jak miało być (przynajmniej w teorii). A mając uniwersalne IEMy nigdy do końca nie będziesz miał pewności czy masz dobry seal, czy może seal powinien być inny, a co za tym idzie jaki powinien być efekt końcowy.

Idac tym tokiem rozumowania jaka masz gwarancje ze masz dobrze zrobione customy i ze seal jest poprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności