Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LAYLA II, ROXANNE II, ANGIE II i ROSIE


wulkan

Rekomendowane odpowiedzi

a nikt nie powiedział że masz dopłacać :) ja teraz za żadne skarby nie chciałbym uniwersali ale dlaczego? nie dlatego że lepiej z zasady ale dlatego że ja zawsze miałem kłopoty z fitem, sealem, prawie nigdy nie byłem w stanie sobie ułożyć tak gumek/pianek żebym był w 100% usatysfakcjonowany no i co ważne przy uniwersalnych zdarzało się że seal traciłem z uwagi na ruch, temperaturę itp. itd. dlatego jak miałem okres fascynacji Ety to zrobiłem sobie custom tipsy, bo jakkolwiek izolacja na triple w Etach była absolutna to co chwila traciłem seala i co rusz musiałem poprawiać słuchawy a tak w custom tipsach miałem z tym spokój.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie powiedział że masz dopłacać :) ja teraz za żadne skarby nie chciałbym uniwersali ale dlaczego? nie dlatego że lepiej z zasady ale dlatego że ja zawsze miałem kłopoty z fitem, sealem, prawie nigdy nie byłem w stanie sobie ułożyć tak gumek/pianek żebym był w 100% usatysfakcjonowany no i co ważne przy uniwersalnych zdarzało się że seal traciłem z uwagi na ruch, temperaturę itp. itd. dlatego jak miałem okres fascynacji Ety to zrobiłem sobie custom tipsy, bo jakkolwiek izolacja na triple w Etach była absolutna to co chwila traciłem seala i co rusz musiałem poprawiać słuchawy a tak w custom tipsach miałem z tym spokój.

Tak tylko gadałem z tym dopłacaniem.

Rozumiem o co Ci chodzi.

Ja z dokanałówkami nie mam problemów w kwestii seala. Do tej pory raz mi się zdarzyło, ale kształt doków wyjątkowo nie zgrał się z moim uchem. Pozdrówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a nikt nie powiedział że masz dopłacać :) ja teraz za żadne skarby nie chciałbym uniwersali ale dlaczego? nie dlatego że lepiej z zasady ale dlatego że ja zawsze miałem kłopoty z fitem, sealem, prawie nigdy nie byłem w stanie sobie ułożyć tak gumek/pianek żebym był w 100% usatysfakcjonowany no i co ważne przy uniwersalnych zdarzało się że seal traciłem z uwagi na ruch, temperaturę itp. itd. dlatego jak miałem okres fascynacji Ety to zrobiłem sobie custom tipsy, bo jakkolwiek izolacja na triple w Etach była absolutna to co chwila traciłem seala i co rusz musiałem poprawiać słuchawy a tak w custom tipsach miałem z tym spokój.

Tak tylko gadałem z tym dopłacaniem.

Rozumiem o co Ci chodzi.

Ja z dokanałówkami nie mam problemów w kwestii seala. Do tej pory raz mi się zdarzyło, ale kształt doków wyjątkowo nie zgrał się z moim uchem. Pozdrówki !

 

Też tak miałem (przy Finalach Audio Piano Forte X-CC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i customy mają jedną zasadniczą przewagę - można w nich swobodnie wiercić głową na poduszce ;) Nie spotkałem uniwersalnych słuchawek, w których bym nie tracił seala leżąc na boku, lub żeby nie było to mało komfortowe, a czasami wręcz bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan i tu sie wlasnie roznimy. Ja nie ufam slepo dklaracjom producentow czy ich PRowi. Takze co ten Pan powiedzial to hmmm... moze byc ma tyle zgodne z prawda co teksty innucj przedstawicieli ak o najlepszosci ich sprzetow. Czyli moze byc to po prostu bujda :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan i tu sie wlasnie roznimy. Ja nie ufam slepo dklaracjom producentow czy ich PRowi. Takze co ten Pan powiedzial to hmmm... moze byc ma tyle zgodne z prawda co teksty innucj przedstawicieli ak o najlepszosci ich sprzetow. Czyli moze byc to po prostu bujda :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Po co miałby sciemniać sam producent, który ma w ofercie zarówno customy, jak i IEM-y (o "lepszości" jednych nad drugimi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Słuchałem dziś GR07 na DX80 i QP1R (celowo na tych DAP-ach, a nie na AK380, bo skoro AK380 wg Ciebie jest beznadziejny, to dałem sobie z nim spokój). Na Samsungu S6 Egde nie miałem przyjemności.

Straszna kicha te GR07 w stosunku do np. T8iE (na AK380). Wypełnienia brak na średnicy, pasmo mało spójne (z dziurą na wspomnianej średnicy), wysokie tony z sybilantami. Nawet do T8iE (z AK380) się nie umywają. O Layli już w ogóle nie wspominając, bo to jak Mercedes (Layla) przy Polonezie (GR07).

 

Sorry Mate... Po raz kolejny z rzędu utwierdziłem się dziś w przekonaniu, że cena jest najczęściej wykładnikiem jakości.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to swiadczy ze cena wplywa na Twoj odbior jakosci.

Nie wmawiaj jak ona ma wplywac na innych, a ogranicz sie do swojego odbioru...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Zapytaj Wojtka - o cenę GR07 zapytałem dopiero po ich odsłuchu (jak już wyraźnie stwierdziłem, że nie umywają się one nawet do T8iE). Znałem jedynie przybliżone ceny DX80 i tej Waszej "rewelacji" (haha...) QP1R.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od jakości, to chyba nie miałeś źle dobrane tipsy lub nie tak ułożone w uchu te GR07, bo tam dziury na średnicy nie ma.

Może słyszałeś niższą jakość, ale dziurawa po prostu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swistak siedzi...

Jasne- jak biore sprzet do reki to zamykam oczy i nie widze marki. Tez jestem tak malo w temacie ze nie orientuje sie jaka polke ceniwa marka,prezentuje.

Poza tym jak koledzy mowia...

 

QP1R musze posluchac, bo opinie zbiera super. Jak nawet ibaaso kalachy 380 rozklada to tu moze byc niezle

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma poernik do wiatraka?

Wszystkie swietne sluchawki maja sie zgrywac ze wszystkimi,swietnymi DAPami?

Jak widac nie, wiec to ze te sluchawki gorzej wypadly na Q to nie znaczy ze jest on slaby...

Naprawde uwazam Twoj tok rozumowania za bardzo dziwny, konsumpcyjny.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...wulkan ma prawo wyrazić odrębną opinię niż inni i uznać, że dla niego GR07 cudem nie jest. Sorry, ale w tym hobby 90% to preferencje, 8% to emocje a może 2% to rzeczywiste jakieś próby zobiektywizowania tego co się słyszy. Owszem czasami "wiara" wulkana w "lepszośc przy wyższej cenie" mnie zadziwia; niemniej jednak to że on chwali AK nie znaczy że nie ma prawa wypowiadać się na temat innych słuchawek, w tym GR07. Dajcie mu więc Panowie spókój. Nie odpowiada mu Questyle..hmmm..dla mnie 901, w sprzeczności z większością opinii na headfi, nie była wcale lepsza od dx100; a dx90 na pierwszym sofcie był dla mnie po prostu średni, i wcale nie lepszy od imoda z moim wzmakiem; przykładowo na headfi można spotkać opinię że Aune M2 jest bardzo bardzo blisko Mojo, a tu mi chłopaki w odpowiednim temacie piszą że M2 to nie ta półka co dx100.

 

Hypów widzieliśmy na tym i na innych forach wiele, więc nie ma co się oburzać.

 

Ps. Te procenty podane przeze mnie to tylko dla zobrazowania sytuacji, nie mające nic wspólnego z jakimiś pomiarami:) Tak dla wyjaśnienia, dla czepliwych.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coraz częściej 90% to marketing. Zwłaszcza przy droższym sprzęcie, gdzie brak rozsądku i łosiowe trzeba czymś zapełnić. Nie mieszajmy tego z odrębnością opinii, bo to dwie różne sprawy.

 

 

Na prawde uwazam Twoj tok rozumowania za bardzo dziwny, komsumpcyjny.

 

*naprawdę / konsumpcyjny

 

A ja uważam za całkowicie normalny, bo właśnie takie posty piszą handlowcy i marketingowcy mający wypromować produkt na forum czy w jakiejkolwiek innej społeczności. Wystarczy zmienić perspektywę postrzegania niektórych postów i spróbować przeczytać je ponownie, aby nabrały zupełnie nowego światła. Przy takiej właśnie perspektywie jakoś dziwnym trafem posty w tym temacie zaczynają się układać w logiczną całość. Ale może mi się tylko tak wydaje.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi jako laikowi nieznajacemu sie na sluchawkach, juz dawno temu stalo sie jasne, ze @wulkan nie jest po prostu jednym z klientow. Wydaje mi sie to tak widoczne, jak trawa na wiosne. Wiec nie wiem o co to cale zamieszanie z kolega @Wulkanem, ot praca i tyle, nie ma co g.wnoburzyc;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi jako laikowi nieznajacemu sie na sluchawkach, juz dawno temu stalo sie jasne, ze @wulkan nie jest po prostu jednym z klientow. Wydaje mi sie to tak widoczne, jak trawa na wiosne. Wiec nie wiem o co to cale zamieszanie z kolega @Wulkanem, ot praca i tyle, nie ma co g.wnoburzyc;-)

no to cienki jest - jeśli to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Evil - byki poprawione :) szybkie pisanie na komorce :/

 

A w temacie. No to kurcze u nas od tego sa specjalne dzialy dla branzy:)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi "mierny ale wierny" ;).

 

 

Dzieki Evil - byki poprawione :) szybkie pisanie na komorce :/

A w temacie. No to kircze u mas od tego sa specjalne dzialy dla branzy:)

 

Spoko, wybacz te moje korekty, mam nawyki od częstego pisania i zerkania po słownikach samemu z recenzji :).

 

That's the point ;).


Masz dobry przykład np. na PCLabie. Jak zalabelujesz jakiś artykuł, że jest sponsorowany, to wszystko będzie jasne od początku i mało kto będzie w ogóle to czytał. Ale zataj ten fakt i udawaj, że tak nie jest, a będzie spora szansa, że ktoś się na to faktycznie złapie. Chyba nawet redaktorowi Davidowi Mushroomowi wytknięto to tam w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności