Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzy ktoś może książkę s-f, w której część ludzi ma zdolność czytania w myślach? Kilkanaście lat temu zacząłem to czytać, na samym początku ojciec z synem (z tych niby mutantów) rozmawiają o czymś na ławce. Więcej za bardzo nie pamiętam, ani tytułu, ani autora :wacko: Na pewno książka była wydana w Polsce.

Może to:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Slan

Ja właśnie zrezygnowałem z Siewcy wojny Sandersona. Na 300 stronach nie stało się nic ciekawego. Policzyłem, że czytając jedną książkę tygodniowo, licząc, że przeżyję jeszcze z 40 lat, zostaje tylko 2000 książek do końca życia. Trzeba wybierać, rezygnować, podejmować śmiałe decyzje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrezygnowałem z Siewcy wojny Sandersona. Na 300 stronach nie stało się nic ciekawego. Policzyłem, że czytając jedną książkę tygodniowo, licząc, że przeżyję jeszcze z 40 lat, zostaje tylko 2000 książek do końca życia. Trzeba wybierać, rezygnować, podejmować śmiałe decyzje... ;)

 

Od dwóch miesięcy nie mogę skończyć Drogi Królów, jakaś masakra. Może dziś... :ph34r:

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam w końcu 451 Fahrenheita, Raya Bradbury'ego.

A potem Solaris Lema :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stephen King - Bastion

 

Tapnięte mobilnie z krawędzi galaktyki

 

Książka spoko. Miniserial - kompletna klapa wg.mnie.

Są wątki powiązane z cyklem Mrocznej Wieży, jak już w wątku wcześniej pisałem ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ Muller - Kenobi (seria SW)

Zaczałem też kolejne dwa tomy Trylogii Starka - Dowodzenie i Krucjatę. (J.Cambpell)

Timur Vermes - On wrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mistborna da się czytać? Po Ramie mam chwilowo dosyć sf i zastanawiam się między tym, a Kołem Czasu.

 

Mistborn jest naprawdę dobry. Koło jest za to moim zdaniem całkowicie niestrawne :wacko:

 

Z tego typu klimatów dla mnie arcymistrzem jest Guy Gavriel Kay, mam wrażenie że w PL średnio popularny. Bardzo mocno go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę głównie zwolenników S-F. Ja zostałem na serialu Kosmos 1999...Pamięta ktoś? ☺

Ale miało być o książkach...

Ken Follet i jego Filary Ziemi, Świat bez końca, czy ostania Trylogia Stulecia.

Polecam hiszpańskiego autora Carlos Ruiz Zafon... Cień Wiatru, Gra Anioła.

Gillian Flynn - Ostre przedmioty, Zaginiona dziewczyna

I autor, którego chyba najwięcej książek przeczytałem - Nelson Demille...trafilem przypadkowo kilka lat temu kupując Adwokat diabła ...skojarzyłem z filmem.

Ale miało być co aktualnie czytasz....Nelson Demille - Spencerville...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Mistborna da się czytać? Po Ramie mam chwilowo dosyć sf i zastanawiam się między tym, a Kołem Czasu.

Mistborn jest akurat rewelacyjny.

 

 

 

A Mistborna da się czytać? Po Ramie mam chwilowo dosyć sf i zastanawiam się między tym, a Kołem Czasu.

Mistborn jest naprawdę dobry. Koło jest za to moim zdaniem całkowicie niestrawne :wacko:

 

Dobra, to już wiem za co się wezmę jak się Fallout 4 skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filary ziemi czytałem. Nawet fajna rozrywkowa powieść historyczna.

 

Fanom lekkiej, ale jednocześnie ambitnej literatury polecam Katar Lema. Nietypowy kryminał, thriller, thriller polityczny? Trudna do sklasyfikowania książka, ale bardzo przyjemna i jednocześnie ciekawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi "Millenium" - Larssona, a dlatego po raz drugi, bo żona kupiła tom czwarty więc trzeba przejść gwoli przypomnienia tomy od 1 do 3 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W jakiej kolejności czytać Wiedźmina? Najpierw zbiory opowiadań, a potem saga właściwa, czy jakoś inaczej? I co z tym ostatnim tomem wydanym dwa lata temu?

Zacznij od opowiadań. Są, jakby to powiedzieć ... mnie zobowiązujące ? I mniej wymagające od czytelnika.

Jeśli Cię wciągną, spokojnie możesz wejść w Sagę.

"Sezon burz" możesz spokojnie przeczytać na końcu.

 

Polecam też Trylogię husycką, która zdaje się jest mniej popularna i mniej znana, a wcale nie gorsza. Pod względem wiarygodności i badań historycznych to AS odwalił tutaj nieprawdopodobną pracę. Jest też w formie audiobooka - kapitalnie udźwiękowiona co każdemu "maniakowi" audio powinno przypaść do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco, właśnie "Sezon Burz" tyram.

Jak wyżej, zacznij od opowiadań, wtedy z sagi wyłapiesz najwięcej smaczków.

"Sezon burz" to taki spin off, mało związany z wydarzeniami sagi. Najlepiej na samym końcu zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio w łapska "Autostopem przez galaktykę", w końcu!! :D

Jak udajecie się w międzygwiezdną podróż nie zapomnijcie o ręczniku!

Heh, zaczytywałem się jako młodzian. Fajnie, że ktoś jeszcze sięga po takie "starocie" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jakiej kolejności czytać Wiedźmina? Najpierw zbiory opowiadań, a potem saga właściwa, czy jakoś inaczej? I co z tym ostatnim tomem wydanym dwa lata temu?

Zacznij od opowiadań. Są, jakby to powiedzieć ... mnie zobowiązujące ? I mniej wymagające od czytelnika.

Jeśli Cię wciągną, spokojnie możesz wejść w Sagę.

Hehehe, nie zrozumieliśmy się :D Właśnie skończyłem Wiedźmina 3 i jestem wciągnięty na całego :D Wiele cyklów lepiej się czyta według daty publikacji, żeby lepiej docenić wszystkie nawiązania, chciałem się po prostu upewnić. Jeszcze jedno pytanie - najpierw czytać Ostatnie życzenie czy Miecz przeznaczenia?

 

Trylogia Husycka będzie musiała "trochę" poczekać, i tak wepchałem Wiedźmina na początek kolejki :)

Edytowane przez rfzb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności