Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czytnik dobry do pdf.


wieras

Rekomendowane odpowiedzi

Pod warunkiem, że grają inaczej;-]

Nie wszystkie kolory są takie same, tak jak nie wszystkie słuchawki grają tak samo. Ale większość z nich dla większości ludzi (w tym dla mnie) gra tak samo lub prawie tak samo i nic na to nie poradzisz. Podobnie jest niestety z kolorami. Ale jakoś się tym nie martwię;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam bez oświetlenia w takie szare dni. Jak byłem młodszy, to tak robiłem godzinami i dziś mam drugą parę oczu...

Ale tak, rozpoznam białą kartkę od czytnika Kindla.

Tu masz zdjęcie sprzed chwili, w słabo oświetlonym pokoju, robione Lumią 720, bez flasha. Moim zdaniem ciężko pomylić papier z ekranem:

WP_20141221_20_22_36_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogo. Używając czytnika, nie czytasz równocześnie śnieżnobiałej książki. Dla Ciebie przejście z jednego na drugie jest istotną różnicą, ja tego nawet nie zauważę, nawet jeśli w konfrontacji obu teł na raz, różnicę wychwycę.


Może kwestia percepcji, a może priorytetów - po prostu wisi mi, czy ten ekran jest bardziej mysi, czy bardziej alabastrowy, skoro czyta mi się wygodniej niż w książce, więc tego nawet nie odnotowuję;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od większego kontrastu. Szary druk na białej kartce pewnie by wywoływał podobne wrażenie.

Może to przez wykładowcę od ubezpieczeń - żółte litery na zielonym tle i inne takie klimaty zryły mi mózg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden e-papier nie jest biały. Jest odcieniem szarego. Dopiero jakiekolwiek podświetlenie sprawia że trafia w prawie biel. Chociażby najlepszym tego dowodem jest to iż czytanie książki na słońcu powoduje "blinki" potem, a e-papier nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecąca część ekranu jest nad szarym e-papierem. Mam nadzieję, że czujesz się usatysfakcjonowany ;)

I tak, w słońcu też widać różnicę pomiędzy białą kartką a czytnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wiem do czego Micbud zmierza wypuszczając co poniektórych :D

 

Mniej więcej do klimatów mojego avatara z innego forum, czyli szachownicy Adelsona.

 

Co nie zmienia faktu, ze pomimo iż oświetlenie w czytnikach jest w zasadzie od góry. Dokładnie tak, formalnie rzecz biorąc, jest od góry, czyli teoretycznie jak oświetlenie słoneczne, to równie formalnie przyjmuje się, że stanowi nieodłączną część tła czytnika, gdyż jest dystrybuowane w warstwie praktycznie zintegrowanej z jego powierzchnią. I dlatego też uwzględnia się je w pomiarach kontrastu. Obiektywnych pomiarach, na przyrządy. A nie subiektywnym stwierdzeniu, jak w przypadku przywoływanej szachownicy Adelsona. Wniosek z tego można więc wysnuć prosty, że formalnie przyjmuje się, że jednak wpływa na obiektywny kolor tła, Skoro stanowi nieodłączny element pomiary kontrastu, a nie tylko na jego subiektywny odbiór. Ot logika.

 

 

EDIT

 

A dla tych, którym nie chce się szukać:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szachownica_Adelsona

 

EDIT2

 

Co i tak te wszystkie rozważania, rodem ze skazywania g..na na śmierć, nie zmieniają faktu, że do pdfów tablet jest 1000 razy wygodniejszy od dowolnego czytnika z e-inkiem. Wpływa na to zwykła responsywność ekranu i możliwa dynamika dostępnej regulacji pinch to zoom. Tego nie zapewni żaden czytnik z e papierem. Choćby pękł, dwoił się i troił. Nie ma takiej opcji.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta szachownica to raczej pudlo, pierwszy raz o niej slysze. Natomiast zmierzam do zupelnie czegos innego. Poki co, nikt z was nie wzial pod uwage 1kluczowej rzeczy, ktora w przypadku sluchu jakos latwiej przechodzi wam przez gardlo, ale w przypadku wzroku jakos nie chce: PREFERENCJE. Ostatnio czytalem pdfa na 6calowym czytniku (oczywiscie obrocony, odpowiednio przyciete marginesy itd). Czy bylo wygodnie? Jakbym mial po 8godzinach pracy przed kompem gapic sie w swiecacy ekran czegokolwiek, zeby sobie jeszcze cos poczytac, to dziekuje za taka wygode. Wiec nie ma sie co czepiac slowek, ze to jest podswietlenie, a tamto nadswietlenie, lub to jest kolor mysi, a tamten wpada w koci, tylko proponuje poczytac pol godziny na jednym urzadzeniu, potem pol godziny na drugim i po problemie. Kazdy dokona wlasnego wyboru. Wlasnego, a nie mojszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności