Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czytnik dobry do pdf.


wieras

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pdfy, to tylko tablet. Czytanie kolorowych magazynów czy komiksów na czytniku, to jest męka. Niby można, ale po co?

Dłużej trzymająca bateria? Póki nie udajemy się do jakiejś dziczy, nie ma to najmniejszego znaczenia. Wygoda czytania na tablecie bije na głowę "niewygodę" ładowania co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, ze do kolorkow czytnik sie nie nadaje, bo jest monochromatyczny. Do programowania i obslugi autocada rowniez nie za bardzo. Ale ja pisalem o normalnych ksiazkach a nie zurnalach, czy komiksach, tyle, ze w formacie pdf, bo np. nie ma dostepnych w innych. Wygoda wypalania sobie oczu na tablecie jest watpliwej wartosci jak dla mnie, ale kazdy ma wlasne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, ze do kolorkow czytnik sie nie nadaje, bo jest monochromatyczny. Do programowania i obslugi autocada rowniez nie za bardzo. Ale ja pisalem o normalnych ksiazkach a nie zurnalach, czy komiksach, tyle, ze w formacie pdf, bo np. nie ma dostepnych w innych. Wygoda wypalania sobie oczu na tablecie jest watpliwej wartosci jak dla mnie, ale kazdy ma wlasne oczy.

Mów nie mów ludziom że mocne podświetlenie szkodzi oczom i tak powie wiele osób że jest odwrotnie że mocne mniej męczy oczy.

Cóż każdy ma oczy jedną nie wymienną parę, ja monitor ekran tablet mogę wymienić oczu nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lekkie podswietlenie? No ja nie moglem uwierzyc, jak wzialem pierwszy raz do reki czytnik, po przeczytaniu ilustam ksiazek na ekranach innych urzadzen, ze ekran czytnika wyglada jak kartka. Tyle ze czytnik wygodniejszy niz ksiazka. Mam wade wzroku, mozliwe ze od uzytku komputera przez wiele lat, wiec od razu zauwazam i doceniam takie roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wad wzroku nie mam, za to mam dobry monitor i swoje odczuwam jak przechodzę na tandetę która zamiast świecić wypala oczy a widać mało.

Dwa to kwestia przyzwyczajenia się przestawienia umysłu na coś co nie świeci jak wściekłą żarówa ....a nie meczenie oczu,ale da się powrót jest bardziej bolesny i raczej tylko na chwile.

Ekrany e-papier czy jako one tam fajna rzeczy czekać tylko jak będzie regulowane podświetlenie i będzie to w innych urządzeniach inż kundle w normalnych cenach.

 

Ustawcie jasność na max i na min ciekawe na jakim ustawieniu dłużej wytrzymacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby e-papier wyglądał jak kartka, to niestety trzeba go podświetlić. Ja w PW2 cały czas mam podświetlenie ustawione na 5 kresek, bo dopiero wtedy czyta mi się jak normalną książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do programowania i obslugi autocada rowniez nie za bardzo. Ale ja pisalem o normalnych ksiazkach a nie zurnalach, czy komiksach, tyle, ze w formacie pdf, bo np. nie ma dostepnych w innych"

 

Pisałem wyżej - konwersja "z automatu" na mobi czy epub zajmuje parę minut i jest to tylko kilka kliknięć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja nie czytam książek drukowanych na szarym papierze toaletowym, może stąd różnica" - ja też nie, ale zdecydowanie mniej mnie męczy szarawy e-ink na zwykłym Kindlu niż jakiekolwiek czytanie na tabie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam twardy tylek niepotrzebny, ale co kto lubi;D a tak w temacie, to wlasnie sprawdzilem na kindlu, ma tlo biale, a nie zadne toaletowe czy jakis wintycz, takze jak ktos ma inne tlo i mu to przeszkadza, to polecam zwyklego kindla i jest jak w ksiazce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy czysta czy brudna, tak jak mowilem, nie znam sie na odcieniach. Dla mnie, jak I dla wiekszosci ludzi to bedzie bialy I tyle. Choc 2z tych 6ekranow sa szare, nie wiem co ma na celu wrzucenie ich tu obok ekranow bialych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności