Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie napisane, mogę się podpisać pod recenzją z jednym zastrzeżeniem :

nie zauważyłem zawężenia sceny kiedy słuchałem namiętnie B1, a było to z Sony A15 przez Fiio L5. W tym połączeniu odczuwalne było "rozsuwanie" instrumentów, dodatkowe "powietrze" między nimi, a przez to i wrażenie powiększenia sceny. Zresztą, to nie wrażenie, pamiętam, że w zestawie utwory brzmiały szerzej.

 

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak iść do szuflady, przeprosić małego Mistrza i zacząć go znowu podpinać, ostanio go zaniedbywałem.

Niech gra, bo robi to dobrze.

 

Reaktywacja hajpu ??? :D

To nie jest tak że on zawęża, tylko nie sypie iskrami, stąd poczucie obecności przestrzennego planktonu jest mniejsze :)

Są wzmacniacze które bardziej natleniają przekaz, ale nie znaczy to że lepiej grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie napisane, mogę się podpisać pod recenzją z jednym zastrzeżeniem :

nie zauważyłem zawężenia sceny kiedy słuchałem namiętnie B1, a było to z Sony A15 przez Fiio L5. W tym połączeniu odczuwalne było "rozsuwanie" instrumentów, dodatkowe "powietrze" między nimi, a przez to i wrażenie powiększenia sceny. Zresztą, to nie wrażenie, pamiętam, że w zestawie utwory brzmiały szerzej.

 

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak iść do szuflady, przeprosić małego Mistrza i zacząć go znowu podpinać, ostanio go zaniedbywałem.

Niech gra, bo robi to dobrze.

 

Reaktywacja hajpu ??? :D

To nie jest tak że on zawęża, tylko nie sypie iskrami, stąd poczucie obecności przestrzennego planktonu jest mniejsze :)

Są wzmacniacze które bardziej natleniają przekaz, ale nie znaczy to że lepiej grają.

 

Zwał jak zwał. Ja się nie spieram przecież :)

A odbiór dźwięków to tak indywidualna sprawa, że cudem jest to , że forumowa Brać jest się w tej kwestii jakoś dogadać i porozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pewnie będzie bardziej kolorowo, bo Aune tam coś ponoć szykuje nowego :).

 

Tak, ale pewnie znowu będzie dopracowane oraz fajnie wycenione i nie będzie się o co spierać, a nabywcy nie będą musieli usilnie bronić jego zalet.

Nuda Pany ...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Aune miało kilka urządzeń które albo mi nie podeszło, albo niespecjalnie widziałem u siebie zastosowanie. Także to nie jest zawsze ślinotok i bezkrytycyzm :). X7 np. bardzo mi się spodobało jako PRE, jako wzmacniacz również był to w porządku klocek. Tymczasem np. Timecage dosyć szybko swoją sztukę sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy X5s jest gdzieś dostępne w PL? Razem z X1s to może być fajne combo (nie tylko) "przewoźne" : w samochodzie się miejsce znajdzie a i wielkość nie będzie przeszkadzać. Ta karta SD też nie jest głupim rozwiązaniem - tylko jak to działa? Ktos sprawdzał? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę nudny ten nasz klub aune. Wszystko brzmi świetnie, prezentuje się wyśmienicie i jest dobrze wycenione, tak więc nie ma o czym pisać. :D

no i malkontentów jeszcze stosunkowo mało.

 

zaciekawił mnie ten mod Aune S16;

 

Aune-S16-Opamp-upgrade.jpg

 

 

https://www.bursonaudio.com/aune-s16-dac-upgrade-with-ss-audio-v5-discrete-op-amps/

 

z tym, że byłbym zainteresowany tylko na razie osadzeniem Bursonów v5 na wyjściu słuchawkowym, aczkolwiek nie mam jakiegoś przymusu na to , bo i tak po dzień dzisiejszy (dwa lata) czaruje mnie muzycznie ta czarnulka.

Edytowane przez adivxv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy X5s jest gdzieś dostępne w PL? Razem z X1s to może być fajne combo (nie tylko) "przewoźne" : w samochodzie się miejsce znajdzie a i wielkość nie będzie przeszkadzać. Ta karta SD też nie jest głupim rozwiązaniem - tylko jak to działa? Ktos sprawdzał? Jakieś opinie?

 

Mam na stanie jeszcze. Audiomagic chyba też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthax, jakie droższe, lepsze wzmaki przenośne znasz?

Z tych przenośnych dziurek, które słuchałem (włącznie z DAPami) to bardzo podobał mi się Pioneer XDP100R, Mojo i Hugo (tylko są za drogie, zwłaszcza ten ostatni względem tego co oferuje), ale Chorda mimo wszystko lubię za rodzaj pulsu w dźwięku. Z czystych wzmacniaczy to B1 jest topowy, fajnie choć już mniej zawiesiście gra też Graham Slee Voyager. Im jest bliżej do stacjonarek niż FIIO. Ale chętnie bym posłuchał OPPO HA2 dla pełni obrazu sprawy. Niestety sporo urządzeń mobilnych potrafi grać szarawo :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, że byłbym zainteresowany tylko na razie osadzeniem Bursonów v5 na wyjściu słuchawkowym, aczkolwiek nie mam jakiego przymusu na to , bo i tak po dzień dzisiejszy czaruje mnie muzycznie ta czarnulka.

 

Ja też jestem oczarowany muzyką, ciężko się oderwać. Nie mam zbyt dużo gotówki, ale jakbym miał to zainwestowałbym w jakieś fajne słuchawk. Inne sprzęty czy też flaki do przeszczepów straciły dla mnie znaczenie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduję się w klubie z Aune S16.

Bardzo ciekawe urządzenie muszę przyznać.

Jak odbieracie zmianę filtrów? Z początku różnice wydawały mi się niewielkie, ale w zależności od słuchanego kawałka potrafią być mocno wyczuwalne.

Np. czasem wokal który ma lekki pogłos na standardowym Slow SD2, na Sharp LD1 jest bliższy i bez pogłosu lub z mniejszą jego ilością.

Warte potestowania IMO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pod takim względem ugryzłeś temat, myślałem, że mówisz tylko o samych przenośnych wzmakach.

Z samych przenośnych wzmaków to nie znam lepszego. W jakiś normalnych kwotach, nie mowię o Bakoonie dlatego...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Aune miało kilka urządzeń które albo mi nie podeszło, albo niespecjalnie widziałem u siebie zastosowanie. Także to nie jest zawsze ślinotok i bezkrytycyzm :). X7 np. bardzo mi się spodobało jako PRE, jako wzmacniacz również był to w porządku klocek. Tymczasem np. Timecage dosyć szybko swoją sztukę sprzedawał.

 

Sprzedawałem bo awaria finansowa była :). Ale udało się zażegnać i na szczęście X7s mam nadal i nadal mnie cieszy. Zresztą wyjątkowo dobrze zgrywa się z moimi Elega po balansie.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go ostatecznie nie kupiłem tylko ze względu na HAPa-100, którego jednak mimo wszystko wystawiłem w komis. Na oku mam teraz inny wzmacniacz, choć znacznie droższy i klasowy od obu. Plus cały czas narastający vintage skutecznie zawracał mi zakupowo głowę. O ile w słuchawkach jeszcze mogę to przeżyć, to w sprzęcie źródłowym specjalnego nadmiaru mi nie potrzeba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcąc iść dalej musiałbym sobie sprawić całkowicie nowy tor, żeby mieć pełen balans, a to już spory wydatek. Dlatego zamierzam na Aune trochę posiedzieć :).

No, chyba że mnie jakieś słuchawki nagle pchną ;).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi przeszła ta przypadłość w postaci chęci ciągłego poprawiania brzmienia. I myślę, że nie chodzi tylko o zaporowe ceny. Jak się ma sprzęt wystarczająco dobry i nie robi się porównań to wtedy zaczynamy naprawdę słuchać muzyki i ewentualnie szukamy ciekawych realizacji. Wtedy tylko czasu i wypoczętych uszu brakuje.

 

Co do filtrów z s16 to chyba już pisałem, że planowałem się oswoić z podstawowym SLSD2. Dość szybko mi to przyszło i nawet zapomniałem na moment o filtrach, z każdego aspektu byłem zadowolony. Po dłuższym czasie powrót do sharpa dał przez chwile dziwne uczucie.

 

Wszystkie ustawienia grają dobrze, możliwość zmiany jest właśnie dla zabawy i urozmaicenia. Choć w dłuższym dystansie bardziej ma to znaczenie z psychologicznego punktu widzenia niż realnej equalizacji, mimo słyszalnych zmian. Słucham teraz na sharpie, bo właśnie coś robi z wokalami i ma dość wyraźną holografie, ale na slow też jest fajnie, obecnie to kwestia 2-3 minut przestawienia się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pewnie będzie bardziej kolorowo, bo Aune tam coś ponoć szykuje nowego :).

będzie kilka nowych sprzętów.

 

Aune S6 (DAC/wzmacniacz XRL). Flagowiec ?

Aune X7 (zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy)

M1S 32BIT/DSD Player

oraz doki Aune E1 :D

001.jpg004.jpg

006.jpg005.jpg

http://en.auneaudio.com/index.php?s=/Home/Article/detail/id/141.html

Edytowane przez adivxv
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune S6 (DAC/wzmacniacz XRL). Flagowiec ?

Aune X7 (zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy)

:( No i po co je pokazujesz. Dopiero co sam siebie zapewniałem, jak nie chcę sprzętu stacjonarnego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że oczy mi się przez chwilę zaświeciły. :P Po chwili jednak zdałem sobie sprawę że balansu nie potrzebuję. Ten sprzęt będzie też odpowiednio kosztował. Nie ma co się podniecać. Cieszę się jednak, że jest dla mnie opcja na upgrade w dalekiej przyszłości. :)

Jeśli ten player m1s będzie odpowiednio wyceniony i zapewni znane nam w aune SQ to może być kolejnym małym hiciorem. Przy takiej konkurencji rynku nie zawojuje, choć ma to co trzeba wśród listy życzeń na idealny przenośny player, jak się pojawiła przy wchodzeniu nowych generacji DAPów.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawił wzmacniacz X7. Tylko zastanawiam jaka cena kryje się pod tym zdaniem "it is a high-end headphone amplifier" oby nie była powalająca.

Przyznam, że oczy mi się przez chwilę zaświeciły. :P Po chwili jednak zdałem sobie sprawę że balansu nie potrzebuję. Ten sprzęt będzie też odpowiedno koszkował. Nie ma co się podniecać. Cieszę aię jednak, że jest dla mnie opcja na upgrade w dalekiej przyszłości. :)

no dokładnie, nie ma co się rzucać jak pies na kiełbasę, chyba ,ze będzie wiadomo jak gra i fajne promo na starcie.

Ładny ten S6, już s16 nie jest w moim zasięgu, a jeżeli to będzie droższe to tym bardziej. Ewentualnie mógłbym się pokusić o X1S, albo T1. Ale co mi szkodzi, jak przeczytam recenzję i pooglądam obrazki, na szczęście nikt nie każe za to płacić.

naprawdę nie ma co się spieszyć i zacząć przygodę od Aune X1S. Edytowane przez adivxv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności