Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380 + Akcesoria do kompletu - Pełnia szczęścia


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kiedyś dokument o Michealu Jacksonie. Wszedł do sklepu, kupił 2 duże gliniane waży, ponoć starożytne, zapłacił 1 mln $ za sztukę i był szczęśliwy jak dziecko. No i o to w tym chodzi. Bogatego łatwo nie zadowolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nie problem a kierowanie się rozsądkiem.

Czy zachowanie bogacza, jak kupi sobie superszybkiego Mercedesa z górnej półki i będzie jeździł nim po polskich, dziurawych drogach i stał w korkach, można nazwać rozsądkiem? Podejrzewam, że on nawet w ten sposób nie będzie myślał. Po prostu kupi sobie, bo go na to stać i nie będzie oglądał się na innych. Więc moim zdaniem "rozsądek" to pojęcie względne ;) Dla każdego znaczy co innego.

 

 

Widzieliście przeceny na sprzęt kosztujący >50 K PLN?

Jak najbardziej. Często przeglądam np. stronę Top Hi-Fi & Video Design. Bodajże wczoraj pojawiły się na niej kolumny Gryphon Audio Atlantis w promocji za 29.999 zł (sztuka), przecenione z ceny regularnej - 53.750 zł (sztuka).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszym korektorem ustawień dźwięku w sprzęcie dla audiofilów jest portfel.

Jak się taki DAP, DAC, CD czy inny element, przepuści przez korekcję, tzn. pomnoży się cenę elementów, wykonania projektu itp itd razy powiedzmy 10 000, to sprzęt gra milion razy lepiej i nic, że ślepych testach można go pomylić z elementem mniej "doszacowanym". Ważne, że testach świadomych gra jak głos boga. ;)

 

Mam dobry przykład. Posłuchajcie kiedyś słuchawki za 100 zł Beyerdynamic DTX1350p i porównajcie np. z 6 razy droższymi Beyerdynamicami Coustom Pro. Ktoś powie ... że za 6 stów to żaden haj end a nawet nie haj faj. Tu nie o pozycjonowanie sprzętu chodzi a o skalę.

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad z mesiem slaby bo tam masz ko kretne aspekty co kosztuja.

Sprzet audio niestety tego nie wnosi, a doplata jest w wiekszosci za marke, design czy marketing. Dzwiekowo, parametrowo kiszka moze byc. Vide wlasnie ak 380 czy 500n.

Czy rozne kable.

 

A w moto biznesie nie placisz takich kroci za design. Vide piekna alfa 159 nie kest drozsza od pasztetu avensis. Wrecz odwrotnie, bo technologia...

Wiec przyklad z glinianymi wazami duzo lepszy.

Bo sa niszowe, drogie, uznane za luksusowe wiec drogie. Mimo ze wartosc uzytkowa zadna.

 

Ale nie zaczynajmy znowu.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tego mercedesa kupi bo będzie bardziej komfortowy, lepiej wykonany i szybszy niż dużo tańszy VW Passat. Natomiast sprzęt A&K niczym nie nadrabia nad konkurencją poza abstrakcyjną cena.Wklejona niżej tabelka pokazuje porównanie A&K 380 i Onkyo DP-X1. Jak widać Onkyo wygląda lepiej od chwalącego się w swoich reklamach parametrami i zegarami A&K. Należy jeszcze dodać, że DP-X1 posiada lepszy ekran, mocniejsze bebechy i ma na pokładzie pełnego androida, także obsługuje dowolne aplikacje streamingowe. Aha zapomniał bym dodać, ze baterie też ma mocniejszą...Jak zatem wytłumaczyć kilkukrotnie wyższa cenę koreańca ? Chyba tylko marketingiem i naiwnością potencjalnych nabywców...

AK i Onkyo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty wyglądają i noszą się czasem identycznie a nawet te tańsze czasem lepiej. Jedne kupisz za 100 pln drugie za 1000 pln. Mam zegarek za 160 PLN casio prosty - wskazuje czas? - Tak. Są zegarki bez bajerków co kosztuja i 40k - wskazują czas? Tak?

Cena sprawa względna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z mercem to nawet trafione.

Z zegarkami również.

Tylko - nikt kto jeżdzi S klasą AMG nie mówi mi, że zmiana dywaników pod przednim siedzeniem powoduje, że auto jedzie szybciej i prowadzi się pewniej. A gdyby tak było, to poproszony o jazdę z dywanikiem niewiadomego koloru, odmówiłby stanowczo twierdząc, że to nic nie mierzy, ale czerwony dywanik i tak lepszy. Jego prawo, ale po co bzdury gadać? :)

Z zegarkami identycznie - właściciele drogich przyznają, że to jest dla podkreślenia statusu.

Żaden z nich nie zaprzeczy, że G-shock może być dokładniejszy od Breitlinga. Spełnia inną funkcję.

A tutaj - to wszystko gra lepiej i wogóle och i ach. Reszta zbiera potworne baty i wogóle można powiedzieć że w odniesieniu do hajendu nie gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie. Bo z mesiem plaxisz za osiagi, za komfort, jakosc. Z zegsrkami za technologie, reczna robote, tez prestiz wiec juz blizej.

A ak to zwykla masowka... blozej tematowi zegarkow ok. Ale wlasnie czemu w zegarkach nie zaprzecza ze sa mniej dokladne jak kolega wspomnial... aw audio robi sie wielkie voodoo zeby usprawiedliwic.

W sumie wiem dlaczego. Bo zegarek sie przyjelo ze prestiz. Sa uznane firmy. W audio tego nie ma, zwlaszcza w ak. Wiec to dymanie trzeba usprawiedliwiac inaczej.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak sam kiedys sie skusisz na slepe testy roznych sprzetow i wyrobisz sobie jak najbardziej obiektywna opinie oparta tylko na narzadzie sluchu...

 

A w temacie watku wystarczy ze poznasz tajniki zapisu,cyfrowego zeby samemu dojsc do tego czy AK sprawniej robi ripy plyty (ripem nazywajac zganie 1:1) czy jednak nie jest do tego zdolny...

Abstrahujac od brzmienia, bo nikt nie watpi ze eq mozna sobie podszlifowac cos zeby nam sie bardzoej podobalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadamy i gadamy... faktycznie zróbcie z Wojtkiem ślepe testy. AK380 z 240, starym 120 oraz z dx90, X7 itp. Wulkan będzie zapisywał co mu się bardziej podoba.

 

Przy okazji. Lubię AK120. Ale lubiłbym go bardziej gdyby był większy, miał real line out, większy ekran.

Niestety wtedy AK było za malym HighEndem :(.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Rayden-> Pamiętam, że jak na pewnika wręcz poszedłem z ówczesnym moim AK240 i AKR03 RoXanne do Wojtka, żeby posłuchać AK380, to tak pod nosem sobie myślałem: "a co niby ten AK380 może jeszcze pokazać na tle AK240?". No i parę dni później AK240 wylądował w dziale ogłoszeń :) Natomiast pamiętam również, że jak miałem AK240, szedłem podekscytowany, jak Wojtek mi napisał: "mam Layle, wpadaj", a po ich odsłuchu, byłem rozczarowany na tle AKR03 RoXanne zbyt małymi zmianami (jest ogromne prawdopodobieństwo, że w ślepych testach na AK240 pomyliłbym RoXanne z Laylą). Natomiast zmiana z AK240 na AK380 jest w mojej opinii na tyle duża (na plus), że raczej bym w ślepym teście nie przepadł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy zaglądam do wątku związanego z AK tyle razy pierw się śmieję a później zastanawiam czy nie powinienem płakać. Jako iż na ten temat trafiłem dopiero dziś odniosę się do kilku postów które mnie zainteresowały. Możliwe że było to już poruszone co napisze(wtedy proszę o naprowadzenie i upomnienie). Zaznaczam też że przestałem czytać gdzieś w okolicach 4-5 strony bo już pupa zaczynała boleć od tego co niektórzy twierdzili :)

 

Jeśli tańsze napędy w jakiś sposób gubią dane podczas zgrywania płyt to ok, można uwierzyć (i sprawdzić). Tylko jakim cudem uciekają akurat te bity z powietrzem? Nieszczelności w obudowie? Jak z telewizji satelitarnej jest kiepski sygnał, to obraz nie traci plastyki/ostrości/głębi itd., tylko się po prostu nie wyświetla.

Hmm,nie do końca tak jest. Wystarczy zobaczyć jakie różnice w obrazie występują w złączach HDMI a tam w sumie ino 0 i 1 lecą. Mimo to głupi kabel wpływa na nasycenie kolorów itp :P

 

Grubbby - z tym wzbogacaniem, jakby to umieli, to faktycznie i pół bańki bym dał za taki riper co to mi idealnie te co trzeba bity podmienia :) - to już musi być cholernie zmyślny algorytm. Dużo łatwiej załatwić to algorytmem....marketingowym.

Zenku to wzbogacenie akurat nie było by takie trudne, taki riper wzbogacający na bazie dobrego otwartego algorytmu EQ mogę ci zbudować za jakieś 600 złotych i skrzynkę piwa ;) Gdyż wystarczy mi do tego Orange Pi + napęd DVD + czas na zaimplementowanie któregoś z algorytmów wiszącego w sieci. Kiedyś takowych szukałem i powiem Ci że jak się chce to tylko czasu trzeba aby wybrać ten dający najciekawsze efekty ;) Nawet Audacity potrafi wprowadzić zmiany, a tu wystarczy po prostu zapewnić sobie sprzęt zapisujący coś w pamięci podręcznej obrobić i zapisać na player/PC ;)

 

Także myślę że takie obróbki pasma i ripper to robiący jestem w stanie złożyć :)

 

grubby a to nie jest tak, że wystarczy, że będą różniły się tag-i , imo samo to spowoduje różnice w sumach kontrolnych.

Nie lepiej zrobić wizualizację pliku w audacity, drugi obrócić w przeciw fazie, odjąć od siebie i zobaczyć czy coś zostanie (jakaś różnica)?

 

 

czy ktoś mógłby opisać jak dokładnie wygląda takie zrzucanie do plików za pomocą tego napędu?

Ma to wifi na pokładzie? Do jakich plików zrzuca, jak się to konfiguruje?

 

Tak, tagi wpłyną na sumę kontrolna. Dlatego raz wywalił bym tagi i nagłówki z plików przed porównaniem. Dwa nie generował żadnych sum kontrolnych funkcjami skrótu, a porównał w hex edytorze jakimś pliki. Mając dokumentacje danego formatu można określić które ewentualne różnice mają wpływ na dźwięk, a które są nie istotne ;)

 

Przykładem rzeczy w sumie nieistotnych są często ostatnie bity w plikach, które często używane w steganografii do ukrywania treści w plikach mp3 dla słuchacza są nie wyłapywalne ;)

 

Co do całej ideologi lepszości ripów z PC a z tego ripera to nie wierzę aby bez użycia algorytmów "wzbogacających" dało się wyłapać jakieś różnice. No chyba że biorąc pod uwagę efekt placebo i naszą psychikę. Jedyną zaletą tego urządzenia od AK jaką widzę może być wygoda i brak konieczności włączania PC :P

 

I mam jeszcze pytanko, robił ktoś w końcu porównanie tych plików z AK'acza a z PC'ta?

Edytowane przez Ugz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulkan z tym udostepnieniem plikow to trzeba by sie zgadac zeby ktos mial taka sama plyte CD co ty masz i wtedy nie bedzie szalu o prawa autorskie bo poprostu ktos bedzie mial ta plyte w oryginale a od ciebie sciagnie jej kopie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez dales skroty tych probek i wyszlo ze z pc sa takie same pliki i wnioski z tego wyciagnelismy. Tylko slrot z ak sie roznil.

Zrobiles wav a one nia sa chyba otagowane.

Wojtek tezbprzeciez patrzyl na pliki i te z ak sa podbite, zwiekszona glosnosc. Wiec widac ze ak majstruje w zapisie audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo ślepy testy nie są dostosowane do sposobu w jaki pracuje nasz mózg i układ nerwowy i zmysły.

Powiedz to sommelierom, że oszukują w pracy.
Nie tylko sommelierom. Większość produktów spożywczych wprowadzana do sprzedaży na świecie jest poddawana - zwykle bardzo szczegółowym i kosztownym - ślepym testom osobno konsumentów i ekspertów w danej kategorii. Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia ogolnego odbioru zgoda. Bo ladne gra lepej, biale jest wieksze, czarne pomniejsza i wiele roznych innych ciekawostek ma wplyw na percepcje.

Ale z punktu widzenia oceny kon kretnego aspektu, wplywu na konkretny zmysl znasz cos lepszego? Wiec jak chce ocenic tylko wartosc soniczna to trzeba wylaczyc wplyw innuch zmyslow ktore tylko zaklocaja odbior.

Nie wspominajac o wadach naszej pamieci...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności