Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380 + Akcesoria do kompletu - Pełnia szczęścia


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

Hibi-> Kiedyś, jak miałem jeszcze komputer stacjonarny, bawiłem się w testy napędów (chodzi mi o jakość sczytanych plików), gdyż miałem zaprzyjaźniony sklep z komputerami i miałem taką możliwość.

Wśród pożyczonych napędów były nagrywarki firm: TEAC Plextor, Yamaha, NEC, ASUS i ACER. Rippowałem jeden utwór na każdym z tych napędów i potem sobie słuchałem i porównywałem.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci trzy napędy: TEAC, Yamaha i Plextor.

TEAC i Yamaha wydawały się brzmieć naturalnie (ze wskazaniem na Yamahę), a Plextor utkwił mi w pamięci tym, że na tle TEAC-a i Yamahy rzygał szklistą i metaliczną górą - że aż zęby bolały, a bas był przy tym twardy i odchudzony. I to same ripy! A różnice dodatkowo pogłębiały się po nagraniu płyt CD-R (audio) przy pomocy tych napędów.

oki każdy może mieć inną ocenę tego czy 2+2=4. Na tą chwilę nie ma innego wyniku także ..

napędy audio hi-fi "czytają" w czasie rzeczywistym i tam jakość optyki, korekcji błędów ma znaczenie, przy ripach do wav jest inaczej

 

masz swoją teorię i ok, niepotrzebna ta dyskusja

 

moderatora proszę o wykasowanie moich postów

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze sprawdzałeś z oryginałem? I oczywiście masz takie ripery czy napędy które robią kopie 1:1 ?

Tak. To nie rocket science. Sa softy co po zgraniu weryfikuja bit po bicie...

Z reszta wulkan zgral na dwoch kompach. Zgrajcie na 10. Jak 10 bedzoe takie samo a tylko ak inny nadal bedzoesz twoerdzil ze ak jest blizej ripowi 1:1?

To juz nie byloby nawet smieszne...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem ze sprawdzałeś z oryginałem? I oczywiście masz takie ripery czy napędy które robią kopie 1:1 ?

 

Tak. To nie rocket science. Sa softy co po zgraniu weryfikuja bit po bicie...

Z reszta wulkan zgral na dwoch kompach. Zgrajcie na 10. Jak 10 bedzoe takie samo a tylko ak inny nadal bedzoesz twoerdzil ze ak jest blizej ripowi 1:1?

To juz nie byloby nawet smieszne...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Bity bitami, ale chciałbym, żebyś posłuchał i porównał brzmieniowo te dwa pliki (na DAP-ie, który masz - czyli innej firmy, niż Astell&Kern), bo może jednak zmienisz zdanie odnośnie rippera od AK380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem ze sprawdzałeś z oryginałem? I oczywiście masz takie ripery czy napędy które robią kopie 1:1 ?

Tak. To nie rocket science. Sa softy co po zgraniu weryfikuja bit po bicie...

Z reszta wulkan zgral na dwoch kompach. Zgrajcie na 10. Jak 10 bedzoe takie samo a tylko ak inny nadal bedzoesz twoerdzil ze ak jest blizej ripowi 1:1?

To juz nie byloby nawet smieszne...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Bity bitami, ale chciałbym, żebyś posłuchał i porównał brzmieniowo te dwa pliki (na DAP-ie, który masz - czyli innej firmy, niż Astell&Kern), bo może jednak zmienisz zdanie odnośnie rippera od AK380.

 

Co innego podobanie się, co innego zgodność kopii z oryginałem.

 

Niejaki Krasicki wiele lat temu napisał coś takiego:

 

MALARZE

Dwaj portretów malarze słynęli przed laty:

Piotr dobry, a ubogi. Jan zły, a bogaty.

Piotr malował wybornie, a głód go uciskał,

Jan mało i źle robił, więcej jednak zyskał.

Dlaczegoż los tak różny mieli ci malarze?

Piotr malował podobne, Jan piękniejsze twarze.

Coś to przypomina?

A może A&K to taki Duchamp?

duchamp.jpg

Edytowane przez hafis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... nie watpie ze mogloby mi sie podobac, jak w cowonie j3 podobalo mi sie bbe. Ale wyraznie falszowalo rzeczywistosc, tak jak w tym wypadku.

Wiec z tego wzgledu podziekuje. Zwlaszcza ze to klamstwo kosztowne jest... jak mnie najdzie ochota na poprawianie nagran to sa tansze narzedzia do tego. I dodatkowo pozwalajace wrocic do rzeczywistosci. Ak niestety na to nie zezwala, trzeba miec osobny riper do tego...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak zapętlić ripowanie tym cudem, ciekawe jaka karykatura by nam wyszła :)

I jakie dr byśmy uzyskali. Zalety ma, nie przeczę. Ale tysiak z okładem, za eq na sztywno...

To już chyba można lapka z nagrywarką w tej cenie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... nie watpie ze mogloby mi sie podobac, jak w cowonie j3 podobalo mi sie bbe. Ale wyraznie falszowalo rzeczywistosc, tak jak w tym wypadku.

Wiec z tego wzgledu podziekuje. Zwlaszcza ze to klamstwo kosztowne jest... jak mnie najdzie ochota na poprawianie nagran to sa tansze narzedzia do tego. I dodatkowo pozwalajace wrocic do rzeczywistosci. Ak niestety na to nie zezwala, trzeba miec osobny riper do tego...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Przypominiała mi się pewna sytuacja. Onegdaj dystrybutor m.in. płytek HOLFI pojawił się na forum audiostereo. Został wyśmiany, że ma jakieś urojenia (że te płytki nic nie dają), a jak zaoferował bezpłatne wysłanie na sprawdzenie do tych osób, które lały się z niego, to żadna się nie zgłosiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dowodzi tylko tyle ze na prawde nie czytasz ze zrozumieniem jesli porownujesz ta sytuacje do mojej obojetnosci odsluchania tych ripow.

Przeczytaj jeszcze raz powyzszy post gdzie podkreslam ze nie watpie ze to moze brzmiec lepiej

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dowodzi tylko tyle ze na prawde nie czytasz ze zrozumieniem jesli porownujesz ta sytuacje do mojej obojetnosci odsluchania tych ripow.

Przeczytaj jeszcze raz powyzszy post gdzie podkreslam ze nie watpie ze to moze brzmiec lepiej

Tyle, że lepszość dla każdego znaczy co innego. Jak to u facetów, są buttmani i tittmani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie... dlatego wole mieć bitperfect niz sie zdawac na nieodwracalne cudawianki ak... zwlaszcza ze ich filozofia dzwieku w wielu ich urzadzeniach jest daleka od mojego pojecia lepszosci

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie:

-czy zripowane exact audiocopy utwory brzmią gorzej od oryginału z płyty

-czy zripowane kałachem utwory brzmią lepiej/gorzej/tak samo dobrze jak oryginał z którego były ripowane?

I czy ktoś się podejmie ślepych testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZenekHajzer-> Z przeprowadzonych przeze mnie zabaw na napędach (bo tak to należy traktować), wynika, że program Exact Audio Copy nie pomógł nagrywarkom Plextora i NEC-a (z dedykowanymi ustawieniami dla tych napędów), gdyż ripy z tych napędów miały tak zmienione brzmienie, że latały żyletki na górze, bas był twardy i ogólnie jakiś taki wyjałowiony, a średnica była wycofana. Zresztą być może nie ma się czemu dziwić, bo płyty (oryginały) słuchane na tych napędach również dysponowały właśnie takim brzmieniem, jak powyżej napisałem.

 

Mnie natomiast cieszy, że w miarę wygrzewania AMP-a, bas kompletu AK380 + AMP zaczyna pokazywać swój autorytarny charakter, środek robi się bardziej namacalny, a góra się uspokaja :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie natomiast cieszy, że w miarę wygrzewania AMP-a, bas kompletu AK380 + AMP zaczyna pokazywać swój autorytarny charakter, środek robi się bardziej namacalny, a góra się uspokaja :)

 

 

Kolego Wulkan,

 

jak długo jesteś posiadaczem tego AMPa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mnie natomiast cieszy, że w miarę wygrzewania AMP-a, bas kompletu AK380 + AMP zaczyna pokazywać swój autorytarny charakter, środek robi się bardziej namacalny, a góra się uspokaja :)

 

 

Kolego Wulkan,

 

jak długo jesteś posiadaczem tego AMPa?

 

Raptem kilka godzin ma przebiegu.

To mialy pliki zmienione brzmienie czy odtwrzane z tych napadow z tych samych kompow brzmialy tak samo?

Bo imo napisales sprzecznosc...

Zarówno pliki zrippowane z tych dwóch napędów (i słuchane przez komputer) miały specyficzne brzmienie, jak i w momencie, gdy słuchałem płyt odtwarzanych na tych napędach, to też miały specyficzne brzmienie, różniące się zarówno od Yamahy, TEAC-a, ASUS-a i ACER-a (które brzmiały w miarę podobnie, ale ze wskazaniem na Yamahę i TEAC-a jako na najlepsze brzmieniowo).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem... zrobiles wywod o zmianie brzmienia przez napedy i ripowanie a na proste pytanie wprost nie udzielasz odpowiedzi...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Zarówno rip miał zmienione brzmienie, jak i w momencie, gdy w napędach lądowały płyty (i były odtwarzane), również brzmiały inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności