Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK380 + Akcesoria do kompletu - Pełnia szczęścia


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

CDROm - 1399zl - początek listopada

tani

 

No i po co to Człowieku pisałeś? :angry: Teraz zrobili cenę 1.499 zł :(

 

gdybym miał ak380 na pewno bym sobie to kupił poza tym 1499 lepiej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły skurczybyk jest (dźwiękowo i użytkowo). Mam na myśli napęd do AK380. Faktycznie trzeba go mieć :)
Jak będę miał Layle, to opiszę dokładniej, co się zmieniło w stosunku do lapka w roli rippera płyt audio.

 

Szkoda tylko, że na trzy płyty, które zrippowałem, jedna okładka była prawidłowa (jednej nie znalazł, a drugą znalazł nieprawidłowo).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie trzeba go miec - rekomendacja nie do zbagatelizowania "nie porownywalem jeszcze z napedem CD w lapku czy cokolwiek jest lepiej dzwiekowo, funkcjonalnie srednio bo 2 na 3 okladki zrabal... ale trzeba go miec!".

Widac obiektywizm i brak klapek na oczach... sie chwali...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zripowalem już kilkanaście (ok 40) płyt, okładki nie znalazł mi na jednej płycie polskiej (foobar i wmp też) i na dwóch składankach. Reszta bez problemu i bezbłędnie. Wszystkie płyty zgrywane to oryginały. Ripuje dla mnie zdecydowanie lepiej, przecież bez potrzeby nie traciłbym czasu na ponowne ripowanie swoich płyt. Dźwięk jest czystszy bardziej dynamiczny i jest wyraźnie więcej powietrza względem płyt z pc.

Przynajmniej dla mnie i wszystkich trzech osób które wypożyczyły testowy model i oprócz mnie zdecydowały sie na zakup. Jedno czego mi brak to pracy jako zwykły napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zripowalem już kilkanaście (ok 40) płyt, okładki nie znalazł mi na jednej płycie polskiej (foobar i wmp też) i na dwóch składankach. Reszta bez problemu i bezbłędnie. Wszystkie płyty zgrywane to oryginały. Ripuje dla mnie zdecydowanie lepiej, przecież bez potrzeby nie traciłbym czasu na ponowne ripowanie swoich płyt. Dźwięk jest czystszy bardziej dynamiczny i jest wyraźnie więcej powietrza względem płyt z pc.

 

Przy zalozeniu ze Twój pc działa OK I ripuje plyta bez bledow to tego powietrza tam nie ma. Jeśli pasuje Ci jego dodawanie to nie widzę problemu ale nie pisz proszę o "lepszym ripowaniu" bo to po prostu modyfikacja nagrania

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie trzeba go miec - rekomendacja nie do zbagatelizowania "nie porownywalem jeszcze z napedem CD w lapku czy cokolwiek jest lepiej dzwiekowo, funkcjonalnie srednio bo 2 na 3 okladki zrabal... ale trzeba go miec!".

Widac obiektywizm i brak klapek na oczach... sie chwali...

Matko Chłopie jak Ty się czepiasz... Gorzej, niż baba... :(

Na razie, w oczekaniu na Layle, w zastępstwie mam słuchawki Astell&Kern iRiver ICP-AT500 (AKR03 RoXanne już sprzedałem. Poszły od ręki. Pocztą pantoflową. Nie musiałem nawet dawać ogłoszenia. A podobno takie ****iane...), więc na ich podstawie osądów nie będę wydawał.

Porównywałem zrippowane na moim laptopie (ASUS G750JH) trzy płyty z trzema (tymi samymi) płytami, zrippowanymi przez napęd od AK380. Zauważyłem inne rzeczy, niż Wojtek - bardziej analogowy charakter, pełniejszy środek pasma i więcej spokoju w dźwięku.

Więcej wrażeń porównawczych, jak będę miał Layle.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce się czepiać ale jeśli nagrania brzmią inaczej to znaczy że któreś urządzenie robi to z błędami. Rippując na komputerze mamy plik z podsumowaniem co się zgrało i ile błędów. Tutaj nie ma już żadnego audovoodoo bo nie ma zmiany z cyfry na analog. 0 to zero a 1 to jeden. Jesli obydwa urządzenia rippują bez błędów to nie ma możliwości aby brzmiały inaczej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem zrippowane na moim laptopie (ASUS G750JH) trzy płyty z trzema (tymi samymi) płytami, zrippowanymi przez napęd od AK380. Zauważyłem inne rzeczy, niż Wojtek - bardziej analogowy charakter, pełniejszy środek pasma i więcej spokoju w dźwięku.

Więcej wrażeń porównawczych, jak będę miał Layle.

 

i to za takie grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkan - to wspolczuje baby. Tez kiedys mialem taka... teraz to co mowisz to dla mnie komplement bo obecna moja czepia sie tylko o to co powinna...

 

Panowie - nie szerzcie herezji. Rip z plyty to jest bit po bicie dokladna kopia zapisu na CD konwertowana na wybrany format "plikowy". Moze to byc bezstratny flac czy wav.

Wiec teraz nic prostrzego zeby zobaczyc kto tutaj chce nas walic w konia:

1. wezcie trzy kompy / lapki plus Wasz cudowny AK

2. zripujcie na kazdym do wybranego formatu bezstratnego BEZ KOMPRESJI (aby nie bylo ryzyka ze inna metoda / stopien kompresji zostal uzyty) tym samym programem.

3. kazdego z plikow zrobcie md5.

4. zobaczcie czy te md5 sa takie same:

a) jesli nie - to znaczy ze rzeczywiscie sa problemy z bledami ripowania - tu dajcie znac ile i z jakich zrodel wynik byl inny. Moze faktycznie wszytkie inne napedy sa tak slabe i sieja bledami a tylko AK ma dobry czytnik - w co watpie. A moze to inne md5 bedzie mial wlasnie AK jako jedyny, to znaczy ze ni mniej ni wiecej a producent oszukuje i wzbogaca zapis, modyfikuje aby wlasnie oszukac audiofoolsow.

b ) jesli tak - jesli nadal bedziecie slyszec roznice wiara w boga AK przeslania Wam zupelnie oczy i zdrowy rozsadek

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne co gra - tylko wazne aby podkreslic ze to gra wyobraznia wlasnie a nie bezpodstawnei mowic "lepiej ripuje". Bo to poki co nieuzasadniony wyrok, zakrawajacy wlasnie o albo audiofoolizm albo jawne walenie w konia AK (jak wyjdzie ze sobie wzbogacaja nagrania).

Wiec nie szerzmy herezji np. wsrod osob co nie maja wiedzy co to w ogole za proces i jak wyglada...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby - z tym wzbogacaniem, jakby to umieli, to faktycznie i pół bańki bym dał za taki riper co to mi idealnie te co trzeba bity podmienia :) - to już musi być cholernie zmyślny algorytm. Dużo łatwiej załatwić to algorytmem....marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tańsze napędy w jakiś sposób gubią dane podczas zgrywania płyt to ok, można uwierzyć (i sprawdzić). Tylko jakim cudem uciekają akurat te bity z powietrzem? Nieszczelności w obudowie? Jak z telewizji satelitarnej jest kiepski sygnał, to obraz nie traci plastyki/ostrości/głębi itd., tylko się po prostu nie wyświetla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubby a to nie jest tak, że wystarczy, że będą różniły się tag-i , imo samo to spowoduje różnice w sumach kontrolnych.

Nie lepiej zrobić wizualizację pliku w audacity, drugi obrócić w przeciw fazie, odjąć od siebie i zobaczyć czy coś zostanie (jakaś różnica)?

 

 

czy ktoś mógłby opisać jak dokładnie wygląda takie zrzucanie do plików za pomocą tego napędu?

Ma to wifi na pokładzie? Do jakich plików zrzuca, jak się to konfiguruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie zeby to tym samym softem zrobic.

Czy AK laczy sie tylko z,prduktami AK? Wtedy faktycznie trzeba naglowki wykliczyc z plikow.

W Wave sa naglowki aby to moglo namieszac? Sam nie pamietam...

 

Zenek - a co za problem eq zrobic? Jak np. Cowonowe bbe czy jak to sie nazywalo. Wielu ten efekt wlasnie odbieralo pozytywnie wiec co za problem zaszyc to na stale w sofcie AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przy graniu chyba jest equalizowane, a nie na poziomie cyfrowym? Pomysł całego "środowiska pracy" wokół 380ki jest bardzo ciekawy, nawet gdyby wszywało eq. Gorzej cena i ta otoczka magii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feel the magic in the air, alealeale alealeale...

 

A nawiązując do tematu, to jestem ciekawy, czy to nie jest myk producenta - może być tak, że przy ripowaniu dedykowanym napędem są na kałaszu tworzone specjalne flagi, tagi, ukryte pliki xml czy cokolwiek takiego i wtedy te kałaszowe pliki są od razu przez soft AK traktowane wyjątkowo i odpowiednio koloryzowane, żeby uwiarygodnić mit o cudownym napędzie. Wiarygodny ślepy test byłby gdyby zgrać plik zripowany napędem AK na "obcy" sprzęt i dopiero na obcym sprzęcie zrobić porównanie plików AK-rippera i rip ze zwykłego dobrej jakości napędu z komputera. Swego czasu bardzo chwalone do ripowania audio były napędy Plextora i Pioneera. Moim zdaniem to jest jakiś programowy myk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności