Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki dokanałowe do około 5000 zł dla Cowon Plenue P1?


Crystal

Pytanie

Witam, w dalszym ciągu poszukuję słuchawek dokanałowych dla mojego Cowon Plenue P1. Tym razem w cenie do max około 5000 zł. Co polecacie?

Na oku mam Final Audio Design Piano Forte IX, AKG K3003, Shure SE846 oraz Westone W60 - co o nich powiecie, czy któreś z nich zgrają się z P1 tak aby dźwięk był możliwie jak najmniej podkolorowany/najbardziej naturalny?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Imo w tej kwocie wskazany odsłuch ;)

 

A nie interesują Cię Customy? - http://www.head-fi.org/t/778219/teaser-massdrop-x-new-custom-in-ear-monitor-available-september

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem Final Audio Design Piano Forte IX oraz podobnego modelu. Po pierwsze potwornie niewygodne, a po drugie dźwięk zdecydowanie nie jest warty tej ceny. Absolutnie nie przypadły mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

IE800 są bardzo mocno basowe, przynajmniej z tego co słyszałem. Ear Sonicsów S-EM6 słuchałem wielokrotnie i za każdym razem wydawały mi się takie...nijakie. Za to są bardzo wygodne i leżą w uchu trochę jak customy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem przyjemność potestować dość długo Final Audio Design Piano Forte X i RHA MA750i.

Flare Audio R2pro mam od kilku dni, ale R2A już dobre 2 miesiące.

Piano Forte są niesamowite, ale tam istnieje prawie wyłącznie średnica. Nigdy nie słyszałem takich wokali jak na Piano Forte i nic nie wywołało u mnie takich emocji. Bez dwóch zdań to też najwygodniejsze słuchawki douszne jakie miałem - 20 sek. czujesz zimno metalu, a potem jakbyś nie miał nic w uszach.

Ale to też najmniej uniwersalne słuchawki i nadają się właśnie prawie wyłącznie do wokali.

RHA MA750i - całkiem przyzwoite słuchawki z dobrą sceną, napowietrzeniem i separacją. Podbity najniższy bas, ale nie w wyższych pasmach. Ogólnie robią bardzo dobre wrażenie, chociaż izolacja nie jest najlepsza i nie łatwo dobrać tipsy.

 

R2pro i R2A to bezapelacyjnie najlepsze słuchawki jakie słyszałem i każdemu je polecę. R2pro są bliżej neutralności, R2A trochę cieplejsze, ale tylko trochę.

R2A grają bardziej holograficznie, R2pro trochę szerzej. Komfort super, podobnie izolacja. W każdym paśmie miażdżą konkurencje (chociaż zawsze ciężko mi się ocenia wysokie tony, więc za te nie ręczę).

Kabel jedynie wygląda na dość słabą konstrukcję - ale za wcześnie żeby to oceniać.

No i jak na słuchawki w tej cenie - zestaw w jakim są sprzedawane woła o pomstę do nieba:) Dostajemy tylko słuchawki + 1 parę Comply (R2A) albo 3 pary Comply i przeciętne etui (R2pro), które swoją drogą kosztuje na Amazonie jakieś 240 złotyszy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem S-EM6 na recenzji. Naprawdę ciekawe brzmienie, choć wyposażenie i wygoda trochę odstawały. Możliwe, że wymiana tipsów rozwiązałaby sprawę.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-earsonics-s-em6/

 

Gdybym w tej cenie miał się zdecydować na uniwersalne rozwiązania, mimo wszystko rozważałbym albo wspomniane S-EM6, albo K3003. Ale z podkreśleniem: osobiście. Tak całkowicie na boku i trochę na przekór w stosunku do tematu, generalnie nie zdecydowałbym się na słuchawki dokanałowe w tak wysokiej cenie, a przynajmniej nie w kontekście odsłuchów słuchawek pełnowymiarowych z tego przedziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego Crystal, jeśli poszukujesz niepokolorowanego dźwięku spróbuj westone4r. Ja akurat nie używam dokanałówek ale te zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Brzmienie naprawdę wyśmienicie przyrządzone, doskonale zrównoważone i naturalne, niemęczące a szczegółowe. Dźwiękowo bardzo wysoka półka, a kasy zaoszczędzisz multum. Do dzisiaj nie do końca rozumiem dlaczego mój forumowy kolega je sprzedał. No kupił shure SE846...ale ja gdybym korzystał z dokanałówek na codzień zostawiłbym westone4r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W4r z p1 to będzie nader ciemne granie. Westone same z siebie są super ciepłe i ciemne. Z p1 raczej coś neutralnego bądź delikatnie chłodnego bym parował. Ex1000 świetnie mi z nim zagrały.

 

Se846 zdecydowanie wyżej oceniam niż w4r ( oba modele miałem ponad rok).

 

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W4r z p1 to będzie nader ciemne granie. Westone same z siebie są super ciepłe i ciemne. Z p1 raczej coś neutralnego bądź delikatnie chłodnego bym parował. Ex1000 świetnie mi z nim zagrały.

 

Se846 zdecydowanie wyżej oceniam niż w4r ( oba modele miałem ponad rok).

 

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

4R super ciemne? - wiem, że różne tipsy zmieniają dźwięk ale bez przesady....

Tak se846 ogólnie nieco lepsze, ale westony super równe i dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bad3497c9622fb7a0c37e775c6379319.png

 

 

Jak dla mnie to wykres nie wskazuje na równe słuchawki.

Poniżej wykres dla shure.

Bas jakościowo klase lepszy w shure również. Zgadzam sie ze na białych filtrach dopiero jest neutralnie. Niebieskie to granie cieple. Czarne to zbliżenie do w4r ale ilość subbasu już "zabija".

 

shure_se_846_frequency_response_compare.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może lekki offtop, ale skoro lecimy w wykresy:

 

Ultrasone HFI-780

 

 

9979927a7f514e75554191e268a804aa.png

 

 

Ultrasone HFI-580

 

dcd852b926a6f0e472b6280abb7ef714.png

 

 

Miałem te dwie pary i o dziwo znacznie równiejsze i mniej basowe były HFI-780, różnica była naprawdę duża. HFI-580 znacznie bardziej wycięta średnica i mocny boomy bas. HFI-780 natomiast zabrzmiały zupełnie inaczej niż prezentuje to wykres, znacznie, znacznie lepiej.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słuchałem wykresu tylko słuchawek na różnych tipsach. Z wykresów już dawno się wyleczyłem...

Rozumiem że post w formie sztuka dla sztuki bo jak pisałem byłem posiadaczem obu modeli i dość dobrze je poznałem.

Wykresy jako kolejny argument na poparcie opini o charakterze w4r.

Preferencje można odłożyć na bok.

 

Domyślam się że audeze lcd2 też pewnie neutralne są.

 

Ten wykres ultrsone pokazują raczej to co opisałeś. 780 podbite po całości ale nadal w miarę równo.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności