Skocz do zawartości
  • 0

Najwygodniejsze słuchawki dokanałowe


Mecin

Pytanie

Ręce mi już opadają,

 

szukam wygodne dokanałowe słuchawki: prostej, klasycznej konstrukcji typu łuska, nabój, krótkie kopułki oraz szerokie tulejki, do tego bardzo lekki i krótki kabel. Jako przykład takie E50 były blisko ideału, mam płytkie ale dosyć szerokie kanały. Kabel mają genialny i lekki.

 

Jeśli chodzi o dźwięk, jest on niestety na drugim miejscu (co z tego że słuchawki grają dla mnie prawie idealnie jak wypadają co 3 minuty i mam zero przyjemności ze słuchania, dodatkowo odstające uszy - OTE odpadają). Góra musi być niewycofana, ani nie ciemna (może być neutralna jak się da). Z dwojga złego wolę bardzo dobrą fałkę jak M2 IE (jasna, rozdzielcza góra, szybki punktowy dół, więcej górnego niż sub basu) od ciemnego, mulastego (wg mnie oczywiście) dźwięku (czyli ucięta ciemna góra, średnica wypchnięta, rozlazły i wolny dół, braki w wyższym basie).

 

Idealne doki dla mnie to: konstrukcja, wygoda E50 (ewentualnie plastikowe wykończenie dla mniejszej wagi), z dźwiękiem równym, bardzo dobrym w całym paśmie (Audeo/CA M1 like), ewentualnie takie M2 IE.

 

Na marginesie, jakieś trzy lata temu zakładałem podobny temat, kupiłem wtedy właśnie Audeo, ale pamiętam że sprzedałem po miesiącu czy dwóch, ze względu właśnie na wygodę. Miały prawdopodobnie za małą średnice tulejek i prowadnice/kable zsuwały mi się z uszu, co powodowało niezły wqrw.

 

Cena wg rozsądku, nie chcę wydawać bardzo dużo na dokanałowe do śmigania po mieście. Preferuję używane, mogę się zamienić na M2 IEG jakby ktoś ewentualnie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Doczepie się bo mam dość podobny problem, czasami warto szukać różnej drogi.

Mecin obadałeś Level-INy?

 

Nie sprawdzałem, a warto? Wyglądają na grafice na dosyć wygodne, aczkolwiek są chyba duże (nie kopułki ale całe plastiki) i mają piloty.

 

Co do EX85 to taka konstrukcja odpada, miałem MS200 które były podobnej, M2 IG też są tak zakrzywione, raczej klasyczne, krótkie (od tipsów do kabla prostopadłego), tak żeby ewentualnie wlazły całe, oparły się o dolną część ucha. Po prostu coś jak E50, albo lepiej jak Xiaomi Piston v2/Takstar Hi-1200 (myślałem o nich).

 

Natomiast nie wiem jak dźwiękowo wypadają do moich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mecin, to obadaj te Leveliny - możliwe, że Ci do kanałów spasują.

Ja dziś słuchałem ich długo na działce, bo sobie cały majdan zabrałem. Siedziałem, porównywałem, porównywałem i siedziałem.

I tak sobie siedząc, porównując i słuchając ... wyszło mi znowu, że Leveliny grają z A15 całkiem przyzwoicie co na początku jak był hype na nie, sygnalizowałem.

 

Tylko koniecznie musiałbyś do nich pianki dokupić, bo te z zestawu są mierne jakością i dźwiękiem.

 

edit : ja mam konkretnie te, od Gourneya dostałem :

 

http://sonusmobile.pl/product-pol-388-Pianki-Comply-Tsx-500-czarne-3-pary-rozmiar-M.html

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na E80 się czaję już od zapowiedzi, ale prawie wiem że to nie moje granie. Znam dobrze E10 i E50, przeczytałem mnóstwo recenzji, wszędzie gdzie ktoś porównuje E50 i E80 potwierdzają się moje obawy (również Twoja recenzja też potwierdza): góra podobna jak E50, przyciemniona, talerze, bębny czy perkusja anemiczne, rozmyte, do tego bas skoncentrowany na środkowej i dolnej części, do tego średnica wypchnieta (oczywiscie trochę wyolbrzymiam, ale to dla mnie najgorsze co może być, taka kombinacja, do rocka czy muzyki ciężkiej się nie nadaje).

Basolubem jestem ale pod względem jakościowym, ilościowo w zasadzie obojętnie, ważne żeby wyższy bas nie był zdominowany mid i sub basem (dla mnie to oznacza mulenie). Góra też nie może być ciemna.

Co do ergonomii E80 też mam pewne obawy, kabel może podobnie jak w M2 ściągać je na dół bardziej niz w E50.

 

Jeśli chodzi o Leveliny i ogólnie to nielubie pianek Comply, tylko standardowe silikonowe tipsy.

 

Oddam królestwo za dokanalowe w małej, klasycznej obudowie, grające chociaż by jak MSR7 (delikatnie wypchnieta górną średnica, lekko jasne, ciepławe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm, Carbo Tenore są

1) Bardzo lekkie

2) Mają bardzo lekki kabel

3) Tulejki nie są wąskie

4) Moim zdaniem nie przeszkadza jak masz płytkie i szerokie kanały, pewnie na tipsach Lkach będzie się dobrze słuchać.

5) Kopułki... może w kwestii proporcji nie wydają się mega krótkie, ale słuchaweczki są małe, całość z tipsem to 2 cm, więc de facto kopułki nie są długie.

I fajnie brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No co do wymagań to jak w pysk strzelił pasują RE-400 HiFiMany, dźwiękowo i wygodowo..

 

Gdyby dokanałówki nie dręczyły mnie jako konstrukcja dalej by ze mną były. Na ali za 280 zł można dostać ;)

 

Wygodowo wydają się faktycznie "jak w morde strzeluł", dźwiękowo poczytałem wczoraj trochę zaufanych recenzji i wg nich nie pasują, wręcz przeciwnie, wszędzie się pojawia przyciemniona góra i swobodny dół, który również osładza średnice. Kiedyś je miałem kupić, ale właśnie te recenzje mnie trochę odwiodły od tego pomysłu.

 

Gdybym miał hajs, brałbym IE800 od ręki. Wydają się baardzo wygodne, a i szkoła grania podobno w kierunku M2 IE, ale niestety jestem biedny ;).

 

Ciekawością jest że nie ma wśród dokanałowych z wyższej półki (albo ja nie znalazłem), takich właśnie klasycznych konstrukcji. Im wyżej, tym bardziej przekombinowane, albo OTE only.

 

Szukam dalej, proszę Was dalej o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mógłbym polecić Hifimany RE-400. Jedne z najbardziej wygodnych słuchawek dokanałowych jakie miałem w uszach. Są bardzo lekkie, po chwili zapomnisz, że masz coś w uszach :) Czekam jeszcze na nakładki z Custom Art do nich, wtedy to dopiero będzie miodzio.

Wydaje mi się, że do 500zł nie znajdziesz lepiej grających dokanałówek, chociaż jakości dźwięku nie mam za bardzo do czego porównać. Od Westonów W20 jakie miałem grały gorzej ale to już zupełnie inny pułap cenowy. Za niecałe 400zł z wysyłką są nówki Hfm do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EX85 :F

Teraz spróbuj je jeszcze dostać :P

 

No nie wiem, mnie tam okropnie w uszach zawadzały EX85. Generalnie myślę, że to sprawa mocno indywidualna i kwestia budowy ucha i pewnie jeszcze kilku innych fizjologicznych czynników. Może też kwestia przyzwyczajenia. Coś jak przyzwyczajenie do okularów, gdzie człowiek z czasem zapomina, że ma je na nosie.

 

Jestem w stanie sobie wyobrazić, że są ludzie którym żadne słuchawki, które będą wewnątrz małżowiny usznej, nie spasują. Może Kolega należy do takiej właśnie grupy. Jak tak reaguję na nauszne, czyli takie które do ucha przylegają. Wtedy najlżejsze i najbardziej ergonomiczne nadal będą złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
SHE3590.jpg

 

Takie cudeńka!

 

Po pracy poleciałem z zamiarem przesłuchania wszystkiego co mają w MP3Store, na szczęście lub nieszczęście, na miejscu przywitała mnie kartka że dziś czynne do 16. Początkowo zwątpiłem, ale miałem jeszcze kilka spraw do załatwienia w Manufakturze. Przy okazji szybko do wszystkich sklepów RTV, namierzyłem kilka modeli no i odpalam Google. Gdyby nie artykuł na Audio Fanatyk (dzięki @Evil), kupiłbym jakieś Sony EX110/EX15, Sennki CX300 lub DTX 101 i pewnie wtopiłbym dużo grosza, jak się okazało później podczas czytania recenzji w sieci.

 

Kupiłem polecane w ww artykule SHE3590. Kurczę czemu ja się tyle męczyłem z innymi dokami :)? Całą drogę siedziałem w MPK przy oknie, zero wiatru. Później poszedłem biegać. Słuchawki siedzą w uchu niewzruszone nawet podczas biegania, i uwaga, nawet gdy jedna słuchawka była wyjęta i sobie "dyndała"! Praktycznie zero efektu mikrofonowego - zasługa kabla który jest niczym nitka, wydaje się dosyć słaby, ale zobaczymy, jest to jego zaleta i wada jednocześnie :).

 

Co dalej, dźwięk. Mimo że mam wersję z owalnymi tulejkami, która wg artykułu "podobno" jest gorsza, jakość tych maluszków jest na wysokim poziomie. Zestawiając aspekt ceny to poziom jest wręcz genialny. Góra jest zaskakująco dobra! Rozdzielcza, jasnawa, nie wycofana. Średnica delikatnie wycofana, charakterystycznie dla grania "fałkowego", ale nie mam jej jak na razie nic do zarzucenia, żadnych poważnych niedociągnięć czy coś. Dół dosyć mocny, dosyć dobre proporcje, ilościowo nie wiem czy dla typowego bassheada będzie wystarczająco, ale jest go sporo (do tego mnie przewiało dziś więc to może mieć wpływ). Ogólnie DIL ŻYCIA.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mecin: a moglbys w nich polezec na poduszce na boku i napisac, czy uwieraja? To w sumie dla mnie dosc wazny aspekt wygodnych sluchawek. P.S. Hajp na nie byl juz z 2 lata temu;-)

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mecin: a moglbys w nich polezec na poduszce na boku i napisac, czy uwieraja? To w sumie dla mnie dosc wazny aspekt wygodnych sluchawek. P.S. Hajp na nie byl juz z 2 lata temu;-)

 

Jasne sprawdzę dziś w nocy. Dam znać tutaj jutro rano albo w nocy jeszcze ;). Ogólnie kurczaki, słuchawki w cenie nawet nie dobrego, a średniego obiadu :), a grają i spełniają swoje zadanie na 200 procent.

 

PS

 

Jeśli wersja z okrągłymi tulejkami jest jeszcze lepsza - MUSZĘ JĄ SPRAWDZIĆ ;).

Jeśli chodzi o leżenie, spróbowałem wczoraj trochę. Wnioski takie, dużo zależy od ułożenia poduszki. Na początku "chamsko" zawinąłem poduszkę, wręcz bijałem w ucho ze słuchawką twardo zrolowaną i było czuć w uchu "ciało obce", czasem się przytkała ta słuchawka na której leżałem, ale ogólnie o bólu ciężko było mówić. Jak natomiast luźno położyłem głowę, zaciągając do tego uchem tak żeby się odwinęło, ułożyło w normalnej pozycji, było zaskakująco dobrze, praktycznie nie czułem ich. Podobna sytuacja jak nie leże bezpośrednio prostopadle uchem do poduszki, tylko delikatnie zwiększony ten kąt (jakieś 110 stopni) - wszystko elegancko.

 

Są o wiele wygodniejsze od pchełek wszystkich z którymi próbowałem też leżeć, próbowałem. W tych jest to możliwe i dosyć wygodne, jak ktoś ma wprawę to powinien nie czuć ich wcale. Oczywiście dużo tutaj czynników działa, każdy ma inną głowę, nawet włosy, poduszki, łóżka etc.

Edytowane przez Mecin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Miałem okazje przetestować w ostatnich latach koło 40 dokanałówek i Level In moim zdaniem były zdecydowanie jednymi z najgorszych pod względem ergonomii (tulejka 500).

Najlepsze to Klipsch X10/11, Flare Audio R2A, Musical Fidelity EB50 (zawinięte za ucho).

Hifiman'y miałem re600 i są bardzo wygodne, ale bardzo trudno dobrać właściwe tipsy (zakładam że podobnie będzie z re400).

Wbrew powszechnej opinii wysoko cenię też ergonomię Ultimate Ears TripleFi 10.

Co do dźwięku Hifiman'y, MF EB50 i Flare Audio powinny spełnić wymagania (zwłaszcza EB50). UE Triple Fi w sumie też, bass jest silny podobnie jak w przypadku X11, ale w żadnym wypadku nie określiłbym go jako basshead'owy - po prostu dość mocno na północ od neutralnego w midbassie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, Awayeah, myślałem dziś o Tobie czy PW nie wysłać. Miałeś może do czynienia z Momentum In Ear :

 

http://hd-opinie.pl/24994,audio,sennheiser-momentum-in-ear-m2-iei-na-tapecie-urbanite-ale-to-gra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam M2 IEG aktualnie również, co Cię interesuje? W zasadzie jak będziesz zainteresowany bardziej mogę Ci podesłać na testy, bo wiszą w komisie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz, mnie się bardzo dobrze MX985 zgrywają z A15, pomyślałem więc dzisiaj, że może doków szukać w Sennkach, bo często brakuje mi izolacji i trochę basu ( jak to w pchłach).

Dlatego zaczynam się rozglądać i pytać.

Natomiast one są chyba dosyć basojeeebne.I to mnie niepokoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz, mnie się bardzo dobrze MX985 zgrywają z A15, pomyślałem więc dzisiaj, że może doków szukać w Sennkach, bo często brakuje mi izolacji i trochę basu ( jak to w pchłach).

Dlatego zaczynam się rozglądać i pytać.

Natomiast one są chyba dosyć basojeeebne.I to mnie niepokoi ;)

Baele chyba wrzucił do komisu Momentum In Ear.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

All, dzięki. Zerknąłem w Komis.

Jednak w ciemno tego nie kupię.

 

Potrzebuję też opinii kogoś kto lubi zrównoważone granie, a miał je w uszach i wypowie się głównie na temat basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz, mnie się bardzo dobrze MX985 zgrywają z A15, pomyślałem więc dzisiaj, że może doków szukać w Sennkach, bo często brakuje mi izolacji i trochę basu ( jak to w pchłach).

Dlatego zaczynam się rozglądać i pytać.

Natomiast one są chyba dosyć basojeeebne.I to mnie niepokoi ;)

 

Jak się zdecydujesz mogę Ci podesłać na testy.

 

Wcale nie są basojeeebne. Mają bardzo dobrze kontrolowany bas i w sporej ilości (bez żadnego mulenia czy wiercenia mózgu do piekielnych czeluści), są mega szybkie, najszybsze chyba jakie słyszałem. Góra świetna. Scena również stereofoniczna (częściowo zasługa "fałkowej" charakterystyce). Gdyby je ktoś w małej budzie zrobił ala Philipsy, brałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

All, dzięki. Zerknąłem w Komis.

Jednak w ciemno tego nie kupię.

 

Potrzebuję też opinii kogoś kto lubi zrównoważone granie, a miał je w uszach i wypowie się głównie na temat basu.

Bas subwooferowy, mocny, ale dobry. Generalnie dobra V-ka. W tej cenie można spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki All. Jak Tu już jesteś ... Jakieś odnieniesie do XBA-H3 w dwóch zdaniach - pasują mi, ale zakładanie mnie mierzi ;)

Mecin, sorry za te offy.

Zaraz PW napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności