Skocz do zawartości
  • 0

Najwygodniejsze słuchawki dokanałowe


Mecin

Pytanie

Ręce mi już opadają,

 

szukam wygodne dokanałowe słuchawki: prostej, klasycznej konstrukcji typu łuska, nabój, krótkie kopułki oraz szerokie tulejki, do tego bardzo lekki i krótki kabel. Jako przykład takie E50 były blisko ideału, mam płytkie ale dosyć szerokie kanały. Kabel mają genialny i lekki.

 

Jeśli chodzi o dźwięk, jest on niestety na drugim miejscu (co z tego że słuchawki grają dla mnie prawie idealnie jak wypadają co 3 minuty i mam zero przyjemności ze słuchania, dodatkowo odstające uszy - OTE odpadają). Góra musi być niewycofana, ani nie ciemna (może być neutralna jak się da). Z dwojga złego wolę bardzo dobrą fałkę jak M2 IE (jasna, rozdzielcza góra, szybki punktowy dół, więcej górnego niż sub basu) od ciemnego, mulastego (wg mnie oczywiście) dźwięku (czyli ucięta ciemna góra, średnica wypchnięta, rozlazły i wolny dół, braki w wyższym basie).

 

Idealne doki dla mnie to: konstrukcja, wygoda E50 (ewentualnie plastikowe wykończenie dla mniejszej wagi), z dźwiękiem równym, bardzo dobrym w całym paśmie (Audeo/CA M1 like), ewentualnie takie M2 IE.

 

Na marginesie, jakieś trzy lata temu zakładałem podobny temat, kupiłem wtedy właśnie Audeo, ale pamiętam że sprzedałem po miesiącu czy dwóch, ze względu właśnie na wygodę. Miały prawdopodobnie za małą średnice tulejek i prowadnice/kable zsuwały mi się z uszu, co powodowało niezły wqrw.

 

Cena wg rozsądku, nie chcę wydawać bardzo dużo na dokanałowe do śmigania po mieście. Preferuję używane, mogę się zamienić na M2 IEG jakby ktoś ewentualnie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O, Awayeah, myślałem dziś o Tobie czy PW nie wysłać. Miałeś może do czynienia z Momentum In Ear :

 

http://hd-opinie.pl/24994,audio,sennheiser-momentum-in-ear-m2-iei-na-tapecie-urbanite-ale-to-gra.html

 

Sporo o nich czytałem, ale nigdy mnie nie zainteresowały. Zdecydowanie odchodzę już w moich poszukiwaniach od bassowych konstrukcji.

Wyglądają przyzwoicie i kilka pozytywnych recenzji znalazłem. Ale nie wydaje mi się, żeby można je nazwać zbalansowanymi w poszczególnych pasmach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swoją drogą, miałem podobnie jak Ty problemy z Audeo PFE i już się prawie poddałem, ale okazało się że wystarczyło zmienić tipsy.

W połączeniu z tipsami od Primo8, bardzo dobrze siedzą w uszach, nie wypadają, komfort wysoki i niezła izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki All. Jak Tu już jesteś ... Jakieś odnieniesie do XBA-H3 w dwóch zdaniach - pasują mi, ale zakładanie mnie mierzi ;)

Mecin, sorry za te offy.

Zaraz PW napiszę.

 

Wolałem Momentum od Sony, ale dlaczego to już nie pamiętam :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@awayeah

te tipsy od Primo 8 różnią się jakoś od innych tipsów NuForce?

podejrzewam, że tak, skoro słuchawki kosztują 500 zielonych,

można je jakoś luzem dostać?

 

No różnią się:) na początek tym, że Primo 8 mają tulejki 100, a np. ne700 mają 400.

Zupełnie co innego niż w tych bardziej budżetowych NuForce'ach.

Przy czym tipsy to kwestia bardzo indywidualna - to że mi idealnie podpasowały, nie znaczy że dla kogoś innego nie będą beznadziejne.

 

Tak wyglądają:

https://photos.google.com/share/AF1QipPPSbdTyP2NETZa1MVqDFbpN2TxXinGLwVx5EmpoP2IJw6tKwOCYNnUW6iLKUN1ig?key=RVYyQ2FqdHhHOXFTN3J1b1NqUUFmeGVmSjV2VllB

 

Nie wiem jak z dostępnością. Przez jakiś czas był problem z akcesoriami do słuchawek tej marki, bo była ona w trakcie przejmowania przez Optomę.

Ale teraz jak już oficjalnie należą do Optomy, warto wysłać zapytanie do mp3store czy audiomagic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności