Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT1770


all999

Rekomendowane odpowiedzi

No to z tego co czytam o dt1770 wnioskuję, że słuchawki są upośledzone jak hd800. Dlaczego? Ano dlatego, że trzeba mocno poprawiać producenta i zmieniać ich barwę poprzez dobór odpowiedniego, narzucającego swój charakter, toru. Uwielbiam hd800 ale trzeba je ocieplić i nadać im odpowiedniej barwy, bo brzmią nienaturalnie ( na AVS brzmiały bardzo słabo, a pewnie tor strasznie drogi). Myślę, że dt1770 mogą zabrzmieć bardzo dobrze ale trzeba szukać toru ( tak jak ja sprzętu do H8P, które też są poniekąd upośledzone ale świetne, po sesji postaram się to opisać). Mam nadzieję, że będę miał niebawem możliwość posłuchania beyerów żeby mieć swoje zdanie na ich temat. Szczerze wolę słuchawki, które brzmią conajmniej poprawnie z większością torów niż szukanie w nieskończoność.

Co do naturalności to warto choć raz pójść do Filharmonii i posłuchać muzyki na żywo. Talerze niekiedy wiercą w uszach dziury...

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś 009 lub HE1000?

 

Down32 nie musisz szukać inni to robią za Ciebie, jest wiele opcji dla HD800.

Ich problem polega na czym innym, nie bierzemy tego pod uwagę a impedancja

to dość ważna cecha słuchawek a różnica pomiędzy THX00 i DT1770 jest spora

prawie 10 razy o ile się nie mylę.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tego co czytam o dt1770 wnioskuję, że słuchawki są upośledzone jak hd800. Dlaczego? Ano dlatego, że trzeba mocno poprawiać producenta i zmieniać ich barwę poprzez dobór odpowiedniego, narzucającego swój charakter, toru. Uwielbiam hd800 ale trzeba je ocieplić i nadać im odpowiedniej barwy, bo brzmią nienaturalnie ( na AVS brzmiały bardzo słabo, a pewnie tor strasznie drogi). Myślę, że dt1770 mogą zabrzmieć bardzo dobrze ale trzeba szukać toru ( tak jak ja sprzętu do H8P, które też są poniekąd upośledzone ale świetne, po sesji postaram się to opisać). Mam nadzieję, że będę miał niebawem możliwość posłuchania beyerów żeby mieć swoje zdanie na ich temat. Szczerze wolę słuchawki, które brzmią conajmniej poprawnie z większością torów niż szukanie w nieskończoność.

Co do naturalności to warto choć raz pójść do Filharmonii i posłuchać muzyki na żywo. Talerze niekiedy wiercą w uszach dziury...

Wlasnie o to chodzi, ze HD800 sa w miare normalne, natomiast DT1770 sa mocno uposledzone i nic im nie pomoze, chyba ze specjalnie strojony tor pod nie :D.

Jaja jakies, sluchawki za dwa i pol kola i trzeba im budowac tor od podstaw :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dt1770 są bardziej "uposledzone" niż hd800 ( chce je kiedyś jeszcze mieć ;) ) to ja już nie wiem.

 

Ja uwielbiam Filharmonię, bo daje poczucie obcowania z muzyką bez żadnych wzmocnień. W dodatku wujek jest muzykiem w łódzkiej i mam bilety pracownicze ;). Ja tam lubię naturalną górę i nie lubię misiowatych słuchawek ( no może są czasem odstępstwa).

 

Słabo widzę wygraną Polaków ale jestem z nimi ;)

Edytowane przez down32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dt1770 są bardziej "uposledzone" niż hd800 ( chce je kiedyś jeszcze mieć ;) ) to ja już nie wiem.

 

Ja uwielbiam Filharmonię, bo daje poczucie obcowania z muzyką bez żadnych wzmocnień. W dodatku wujek jest muzykiem w łódzkiej i mam bilety pracownicze ;). Ja tam lubię naturalną górę i nie lubię misiowatych słuchawek ( no może są czasem odstępstwa).

 

Słabo widzę wygraną Polaków ale jestem z nimi ;)

Musisz ich posłuchać wtedy będziesz maił opinię ("swoją"). Bo inaczej to tak jak mucha a przecież tyle nie może się mylić ;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1770 graja szeroko i gleboko, juz to wczesniej pisalem, natomiast TH-X00 graja blizej i bardziej wszerz, niz w glab, a wokal jest tak bliski, jak w zadnych innych mi znanych

sluchawkach, i to jest jeden z wielu atutow Fostex-ow.

 

Mimo niezlej glebi, mozna w latwy sposob odroznic pierwszy plan od drugiego.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1770 graja szeroko i gleboko, juz to wczesniej pisalem, natomiast TH-X00 graja blizej i bardziej wszerz, niz w glab, a wokal jest tak bliski, jak w zadnych innych mi znanych

sluchawkach, i to jest jeden z wielu atutow Fostex-ow.

 

Mimo niezlej glebi, mozna w latwy sposob odroznic pierwszy plan od drugiego.

Dokładnie.. Wypchnięta średnica i wokale powodują, że przykrywa to głębię.Co nie oznacza,że nie jest to efektowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robię unfollow topicu, za mało DT1770 w wątku o DT1770 :) Do zobaczenia w innych wątkach :)

 

Ciekawe gdzie się podziała moderacja... :ph34r:

 

 

Pewnie tam gdzie raporty, że coś jest nie halo i potrzebna jest interwencja.

 

 

Całkiem fajnie się to czyta ale może by ktoś przeniósł cała tę konwersajcę do tematu o fostexach? Szkoda robić nieład i może lepiej zająć się konkretami na temat dt1770.

 

Zamykam tymczasowo i przejrzę zatem wątek w poszukiwaniu takich postów.

 

Posprzątane. Bajzel niczym w wątkach o Astellu.

 

Statystki:

Czyszczenie: od 18 strony do końca

Posty przeniesione do Fostexa: 6

Posty usunięte: ok. 220

 

Jeśli komuś wykroiłem coś według jego mniemania ciekawego, przykro. Trzeba było pisać w odpowiednich tematach.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robię unfollow topicu, za mało DT1770 w wątku o DT1770 :) Do zobaczenia w innych wątkach :)

 

Ciekawe gdzie się podziała moderacja... :ph34r:

 

 

Pewnie tam gdzie raporty, że coś jest nie halo i potrzebna jest interwencja.

 

 

Całkiem fajnie się to czyta ale może by ktoś przeniósł cała tę konwersajcę do tematu o fostexach? Szkoda robić nieład i może lepiej zająć się konkretami na temat dt1770.

 

Zamykam tymczasowo i przejrzę zatem wątek w poszukiwaniu takich postów.

 

Posprzątane. Bajzel niczym w wątkach o Astellu.

 

Statystki:

Czyszczenie: od 18 strony do końca

Posty przeniesione do Fostexa: 6

Posty usunięte: ok. 220

 

Jeśli komuś wykroiłem coś według jego mniemania ciekawego, przykro. Trzeba było pisać w odpowiednich tematach.

 

 

E.K.

 

to nie wazeliniarstwo - uważam, że jesteś najlepszym moderatorem tego forum :-)

Dzięki!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam przyjemność słuchania DT1770 w nieco zmienionym torze - i muszę powiedzieć, że jest kapitalnie! Te Beyerki są świetne! :woot:

 

Z olbrzymią ulgą pozbyłem się Massdropowych Fostexów :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak myślałem, ale mimo to tak z opisów na head-fi ta charakterystyka mnie kręci, w sensie właśnie szukam słuchawek innych niż te akagi.

 

Dzięki za info :)

 

be my guest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności