Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT1770


all999

Rekomendowane odpowiedzi

DT770 = 650 zł

T1 v.2 = 4000 zł

 

różnica około 500%

 

T1 v.2 = 4000 zł

HE1000 = 14.000 zł

 

różnica około 250%

 

HE1000 = 14 000 zł

Orpheus HE1060 = 250 000 zł

 

różnica około 1680%

 

-----------

 

Jak widać procentowo się da ;)

 

I na tym koniec :)

Słuchałem DT770 i T1 V1 i V2 i to są jednak inne światy. DT770 pomimo swojej pozycji grają takim zbitym skompresowanym dźwiękiem. A T1 są bardziej otwarte, mniej krzykliwe, mniej nierówne w prezentacji pasma... Zaczynają być wyraźne względem natury (tego co słyszymy na żywo), a DT770 prezentują dźwięk w sposób skompresowany. To tak jakby zestawić MP3 320kbps i WAV, trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I na tym koniec :)

Słuchałem DT770 i T1 V1 i V2 i to są jednak inne światy. DT770 pomimo swojej pozycji grają takim zbitym skompresowanym dźwiękiem. A T1 są bardziej otwarte, mniej krzykliwe, mniej nierówne w prezentacji pasma... Zaczynają być wyraźne względem natury (tego co słyszymy na żywo), a DT770 prezentują dźwięk w sposób skompresowany. To tak jakby zestawić MP3 320kbps i WAV, trochę.

 

wyraźne względem natury ? co masz na myśli

sposób skompresowany :) ??

 

w sumie ten świat audio piękny jest że taki inny i każdy ma inne odczucia

Różnica owszem w przekazie jest znacząca ale odbieram ją w swojej klasie za ten sam poziom :) i na pewno nie skompresowany w stosunku do czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w znakomitej większości przypadków, po założeniu słuchawek na uszy mam wrażenie lekkiej zbitki dźwiękowej. Jasne że mózg szybko się adoptuje do tego. Ale o wyjściu z koncertu jak zakładamy słuchawki to czuć że... grają jak kapcie :) Nawet jak są super klasy premium naj hi-end :)

Słuchawki to tylko słuchawki. Reasumując: lepiej kupić DT1770 niż T1 V2... Bo tak można by kminić w nieskończoność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w znakomitej większości przypadków, po założeniu słuchawek na uszy mam wrażenie lekkiej zbitki dźwiękowej. Jasne że mózg szybko się adoptuje do tego. Ale o wyjściu z koncertu jak zakładamy słuchawki to czuć że... grają jak kapcie :) Nawet jak są super klasy premium naj hi-end :)

Słuchawki to tylko słuchawki. Reasumując: lepiej kupić DT1770 niż T1 V2... Bo tak można by kminić w nieskończoność :)

Lepiej kupić wyraźnie gorsze, bo nawet te lepsze są gorsze niż muzyka na koncercie? Toż tak pokrętnej logiki nie uprawia nawet moją żona jak chce kasę na buty.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja w znakomitej większości przypadków, po założeniu słuchawek na uszy mam wrażenie lekkiej zbitki dźwiękowej. Jasne że mózg szybko się adoptuje do tego. Ale o wyjściu z koncertu jak zakładamy słuchawki to czuć że... grają jak kapcie :) Nawet jak są super klasy premium naj hi-end :)

Słuchawki to tylko słuchawki. Reasumując: lepiej kupić DT1770 niż T1 V2... Bo tak można by kminić w nieskończoność :)

Lepiej kupić wyraźnie gorsze, bo nawet te lepsze są gorsze niż muzyka na koncercie? Toż tak pokrętnej logiki nie uprawia nawet moją żona jak chce kasę na buty.

 

 

A ja tak napisałem?:) Nikogo do kupna DT770 nie zachęcałem, do DT1770 owszem.

 

Ja z tej dwójki wolałbym mieć DT1770 bo są zamknięte, a to dla mnie ważne w tym momencie... Ale widzę dyskusja się rozkręca a nikt DT1770 do końca nie wygrzał nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 są zamknięte.

 

Natomiast podłaczanie DT1770 do przenośnych DAP-ów mija się z celem. Grają na niewielką część swoich możliwości. Ja podłączając je do Headonica, ustawiam gain na HIGH, bo przy LOW jest tak sobie, choć i tak lepiej niż DAPa.


A ja czekam aż odważny założy pady skórkopodobne...hehe.

 

Ale po co?

 

Tomku, dla mnie tego basu na welurach już jest za dużo, a basolubem nie jestem, ale jak chcesz, to zrobię to specjalnie dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zmieniam...


no więc jest tak....

 

przy skórkowych jest mocniejszy bas i pojawia się, a właściwie jest bardziej odczuwalny subbas, średnica się bardziej przybliża, jest bardziej namacalna. No i co zaskakujące, dźwięk się lepiej rozchodzi na strony, przy czym nie pogarsza się ani głębia ani holografia. Chyba tak zostawię na parę dni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się podobają i tak i tak :)

 

Przy okazji wymiana padów została dopracowana do perfekcji przez Beyerdynamica (w końcu) - robi się to błyskawicznie dzięki wycięciom w muszle. Dosłownie dwa obroty padem i już jest miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia, tak basu jest więcej, ale jest gorszy niż na welurach taki pudełkowy/sztuczny rozlazły, oderwany od reszty.

Albo to złudzenie ale tak jakby szczegółów było więcej.

Podsumowując wolę welury, bo bas na eko skórze nie pasuje do reszty, no i jeszcze wygoda.

 

Teraz wiem dlaczego fabrycznie zakładają welury :P

 

A zakładanie faktycznie łatwiejsze niż w HD800 czy ATH-W1000x, ale nie tak proste jak w K701 czy PM-1.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak z Headonikiem ciemnawe to wiem już o co chodzi...he,he.

Lubię lekko ciemne byle nie za bardzo...

Pytanie tylko co mają te 1770 czego nie mają inne słuchawki z zakresu 2,5tys zł?

 

Nie wiem, nie mam innych słuchawek z tego zakresu cenowego :(

Baele, a otrzymałeś już DT150? Możesz je porównać? Według mnie te będą bardziej zbliżone brzmieniowo niż DT770Pro

 

Fex,

nie, poczta do mnie dotarła - chyba w poniedziałek odbiorę paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności