Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych, bo parę osób mnie o to wypatywało i prosiło, żebym dał znać, który z tych wzmaków wypadnie lepiej w bezpośrednim starciu.

 

Tak więc dostałem raport od Kacpra. Jest to test porównawczy dwóch wzmacniaczy Feliks Envy na stockowych lampach vs WA33 na wymienionych lampach. Słuchawki Abyss 1266 Phi TC. Jego wrażenia są czysto subiektywne, ale dają mi przypuszczać, że WA33 może mi się bardziej spodobać aniżeli Envy. Oba wzmacniacze pracowały w trybie High Gain/Impedance. 

 

Poniżej streszczenie. W wielkim skrócie :

 

WA33 jak można było się domyślać jest jaśniejszy, szybszy, bardziej dynamiczny, detaliczny, przejrzysty i rozdzielczy. Wysokie w WA33 bardziej rozciągnięte i wyraziste. Jeżeli chodzi o dół, to ilość basu podobna, natomiast WA33 ma ten bas bardziej zwarty. Scena w głąb lepsza w Envy, natomiast na szerokość lepsza w WA33. Na plus Envy bardziej organiczne średnie i lepsze wokale. Envy jest też mocniejszy. Do Abyssów wystarczy potek przekręcony na godzinie 9-10, natomiast w WA33 taka sama głośność występuje przy godz. 12-13. Jeżeli chodzi o kulture pracy urządzenia, to Envy pracuje ciszej i praktycznie w ogole go nie słychać. Nic nie brumi, nic nie szumi, nic nie brzęczy. Natomiast WA33 słychać, że działa (gdy nie słuchasz muzyki, jesteś blisko i jest cicho w pokoju).

 

Envy jest najcieplej grającym wzmakiem, kiedy zestawimy z nim jeszcze WA33 i WA23. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ trochę to opisuje różnice miedzy lampami 2A3 a 300B. Mam w domu wzmacniacz na 2A3 właśnie dlatego że nie jest aż tak ciepły, gra szybciej.

Jeśli chcesz mieć prawie tranzystor z dużą mocą to może trzeba szukać czegoś na lampach z seri KT -  np. KT150?? Tylko nie wiem czy znajdzie się coś na balansie, OTL pewnie są.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Corvin74 napisał(a):

@MichalZZZ trochę to opisuje różnice miedzy lampami 2A3 a 300B. 

Tak dokładnie, o tym też właśnie Kacper mi wspomniał w prywatnej wiadomości. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał(a):

 

Jeśli chcesz mieć prawie tranzystor z dużą mocą to może trzeba szukać czegoś na lampach z seri KT -  np. KT150?? Tylko nie wiem czy znajdzie się coś na balansie, OTL pewnie są.

Tez KT-150 wcześniej zasugerowałem. Słuchałem kiedyś w salonie Denonow D9200 na wzmacniaczu (poniżej) Audio Research GSi75  Ma wyjście słuchawkowe. Wyrwało mnie z kapci 😁

Samych słuchawkowych na KT150 nie kojarzę. Może tylko Octave V16 na KT120. Można zamienić lampy, o ile jest regulacja prądu podkładu. Jest jeden u nas na forum, ja osobiście nie słuchałem. Ale widzę @MichalZZZ, że jesteś napalony na WA33 😁

54B287D9-DFF6-4606-B9B9-1F24F560FD0B.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Octave V16 na KT120

Można dać też lampy KT150, KT88 czy 6550

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem napalony, a już napewno nie jestem w 100% przekonany co do słuszności wyboru WA33. Gdybym był, to już bym go dawno zamówił :)Poczekam jeszcze co Kacper napisze odnośnie tego jak Envy gra z Susvarami i jak Verite grają z WA33 w porównaniu z tym co prezentuje Envy z tymi sluchawkami. Trochę się obawiam tego odgłosu transformatorów w WA33 i emanujacego ciepła od obudowy. W lecie rzeczywiście musiałbym mieć jeszcze jeden wzmacniacz, żeby nie dostać udaru ;)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

emanujacego ciepła od obudowy.

Każdy lampowiec będzie mocno grzał, a im więcej lamp tym bardziej.

Mój WBA Electron ma w sumie  8 lamp… to mocno ciepły jest, a z tego co pamiętam to WA33 to po dwóch godzinach grania na meet to już goroacy był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Envy wcale nie grzał tak mocno. Lampy wiadomo, ale obudowa tylko lekko ciepła po kilku godzinach. WA33 obudowy po kilku godzinach ponoć nawet nie dotkniesz. 

 

Szczerze się zastanawiam jak sobie radzicie z czymś takim w lecie? Chyba że klimatyzowane pomieszczenie, to wtedy zmienia postać rzeczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron  zgadzam się, że pierwsze Utopie na żywo prezentują bardzo dobrze, chociaż już na zdjęciach wpadły mi w oko😉 Nowe są dosyć ładne, chociaż mimo wszystko bardziej przemawiał do mnie wygląd wcześniejszej odsłony, który mocniej zwracał na siebie uwagę. Dla mnie nowe zostały trochę zbyt ugrzecznione wizualnie. Brakuje mi między innymi ciekawego akcentu kolorystycznego, np. w kolorze złota, dla przełamania ich ciemnej kolorystyki. Byłoby wtedy ciekawiej :)

 

@MichalZZZ jestem wdzięczny za podzielenie się spostrzeżeniami związanymi z porównaniem między Envy oraz WA33! 🙂👍 Czekam na kolejne wieści, jak wypadają z VC oraz Susvarami. Z opisu wynika, że dla tych ostatnich może być lepszą opcją od wspomnianego WA33.  

 

Podnoszenie temperatury pomieszczenia przez wzmacniacz ma jest atutem w okresie zimowym, ale w lecie te 2-5 stopni więcej (w zależności od wzmacniacza i wielkości pomieszczenia) potrafi trochę uprzykrzać odsłuch 😉

 

Co się tyczy połączenia Envy + Niimbus, to chyba Jakub odradzał po tym, jak zachęciłem Ciebie do wypróbowania takiej konfiguracji😉

 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przemku,

 

Wdzięcznym należy być Kacprowi @Kridzu. To on wykonał kawał dobrej roboty i dużo mi pomaga 🙂👍

 

Podejrzewam, że z Susvarami będzie mega dobrze, bo już się sporo naczytałem o takim połączeniu. Ale jestem też ciekaw wrażeń i porównania zestawów Susvara + Envy vs Susvara + WA33. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZdziękuję za odpowiedź! :) Jak najbardziej podziękowania należą się @Kridzu - dziękuję Kacprze, świetne porównanie🙂👍🥇

 

Też podejrzewam, że z Susvarą będzie świetnie, chociaż niewykluczone, że WA33 też im będzie dobrze służył, a być może nawet lepiej. Czasami takie mniej oczywiste połączenia potrafią się okazywać wybitne. Będę czekał na kolejne spostrzeżenia. 

 

Życzę miłego dnia! :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Boguś. Pokazuj tego sprzęta :)

 

 

@Tytus1988

 

Nie ma żadnej niespodzianki. Kacper potwierdził, że Envy z Susvarami gra bajecznie i lepiej te słuchawki wypadają z Envy aniżeli z WA33. Potwierdza to tylko resztę opinii, że : Envy = Susvara, natomiast WA33 = Abyssy. O resztę szczegółów można śmiało pytać Kacpra. Jak będzie chciał, to może sam coś skrobnie w temacie. 

 

Wzajemnie Przemku życzę miłego dzionka :)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Crack? To chyba pierwszy na forum. Nie ukrywam, że zawsze byłem ciekaw, jak gra. Lampy masz w zestawie?

Tak. Na razie zupelnie "goly", bez modow. Chce zlozyc podstawowego.

 

Lampy sa w zestawie, GE 6as7GA i jakas nieznana mi 12au7 (Beckman -wiecie co to jest?). Tej GE nie lubie, jest taka zaszumiona. Tak, czy inaczej docelowe lampy mam juz kupione: Tung Sol 5998 i Brimar cv4003. Kupilem tez HD650 specjalnie do Cracka. 

 

Zupelnie nie mam doswiadczenia w DIY. Ogladam filmiki i pewnie jutro zaczne od sklejenia podstawy i pomalowania pokrywy. Mam jakis olejowosk i czarna farbe w sprayu (nigdy czyms takim nie malowalem:)

 

7 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Gratki Boguś. Pokazuj tego sprzęta

To Michal w czesciach przyszlo, najpierw musze zlozyc )

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

To powodzenia w składaniu. Mój syn ma wzmacniacz wzorowany stylistycznie na Crack, czyli polską Eufonikę robioną wg mojego pomysłu na sterującej 6sn7. Wyglada jak sklonowany Crack. 

 

IMG_20181121_135010.jpg

To h5? Tez o nim myslalem, podobno wersja z miflexami sporo lepsza. Ale wygrala chcec zlozenia czegos samemu.

 

Sterujace 6sn7 to chyba standardowe dla Eufoniki h5? (choc tutaj widze chyba 6f8g?) No i MHDT Orchid tez widze? Super DAC, sam teraz takiego slucham:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

To h5? Tez o nim myslalem, podobno wersja z miflexami sporo lepsza. Ale wygrala chcec zlozenia czegos samemu.

 

Sterujace 6sn7 to chyba standardowe dla Eufoniki h5? (choc tutaj widze chyba 6f8g?) No i MHDT Orchid tez widze? Super DAC, sam teraz takiego slucham:)

Tak, to H5. 6sn7 to standard w tym modelu, ale ten był pierwszy i zrobiony na specjalne zamówienie dla syna. Sterująca to 6f8g Tung-Sol VT-99. Orchid z lampą E88CC, jakoś tak wolę z tą lampą słuchać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Tak, to H5. 6sn7 to standard w tym modelu, ale ten był pierwszy i zrobiony na specjalne zamówienie dla syna. Sterująca to 6f8g Tung-Sol VT-99. Orchid z lampą E88CC, jakoś tak wolę z tą lampą słuchać. 

 

Moje 6f8g jakos nie sa bezglosne z adapterem. E88cc dobra lampa. Bardzo fajny zestawik. A jakie sluchawki do niego macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bpiotrow13 napisał(a):

Moje 6f8g jakos nie sa bezglosne z adapterem. E88cc dobra lampa. Bardzo fajny zestawik. A jakie sluchawki do niego macie?

Grado GS1000i, Beyerdynamic T1v2. Ja jeszcze w domu (mieszkamy osobno, ale pożyczamy sobie słuchawki) Sony Z1R. Młody ma teraz DAC MHDT Havana, a ja Orchid. Myślę jeszcze o zbalansowej Pagodzie, ale sobie darowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Grado GS1000i, Beyerdynamic T1v2. Ja jeszcze w domu (mieszkamy osobno, ale pożyczamy sobie słuchawki) Sony Z1R. Młody ma teraz DAC MHDT Havana, a ja Orchid. Myślę jeszcze o zbalansowej Pagodzie, ale sobie darowałem. 

Niezle, a Grado nie maja za duzo basu z OTLem?

Widze tu fanow MHDT:) ja mam tylko Orchida. Docelowo pewnie przeskocze na jakies polskie. Slucham teraz jednego na TDA1543 z zasilaniem lampowym i jest swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

 

Jeżeli lampy mocy 300B Elrog Mo okażą się za ostre przy wysokich tonach z Abyssami, to zawsze mam możliwość złagodzenia tego pasma dobierajac odpowiednią parę 

6SN7? Te lampy (6SN7) mają wpływ na wysokie tony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy i minusy WA33 i Envy (bez odsłuchu WA33). Na temat brzmienia tych wzmacniaczy już pisałem - Kacper je porównywał łeb w łeb. Ja skupię się na innych rzeczach. Może ktoś coś jeszcze od siebie dorzuci, co pozwoli mi podjąć decyzję co do wyboru wzmaka. 

 

Minusy WA33 :

- emanujace ciepło i dzięki temu duzy problem z odsłuchami w lecie

- brzęczenie transformatorów na co parę osób narzeka i co może być uciążliwe (często mam włączony system i zajmuje się innymi ważniejszymi sprawami, a wzmacniacz mam blisko glowy) 
- ilość lamp, co zwiększa prawdopodobieństwo częstszej wymiany, kiedy jakaś z lamp odmówi posłuszeństwa
- czas czekiwania na nowy egzemplarz (2 miesiące). 
- gabaryty i waga co może powodować problemy z wysyłką tego kolosa. Przypomnę, że waży około 30kg.
- w przypadku awarii wysyłka do USA
- cena 

 

Plusy :

- w pełni zbalansowany

- 3 letnia gwarancja

- wygląd 
- zapewne jakość wykonania
- brzmienie odpowiadające moim gustom sonicznym (teoretycznie) 
- idealna synergia z moimi ulubionymi Abyssami. 

 

Poniżej Feliks Envy plusy i minusy. 

 

Minusy :

- na stockowych lampach za wolno i za miękko. 

 

Plusy :

- jakość wykonania
- wygląd 
- kultura pracy (jest cichutki i nic nie brzęczy, kiedy system jest włączony i nie słucha się muzyki) 
- obudowa się nie nagrzewa tak bardzo. 
- moc 
- ilość lamp
- w razie awarii wysyłka do Polski
- cena 
- podobno znakomita synergia z Susvarami 
- po wymianie lamp może być tylko lepiej. Zwłaszcza chwalone są Elrogi do tego wzmacniacza. Teoretycznie powinienem uzyskać to czego szukam w dźwięku. 

 

Do obu wzmacniaczy należy doliczyć koszt zakupu nowych lamp. Mniej więcej wychodzi podobnie - ok. 2500€. Nie wiem, które są mnie awaryjne 300B czy 2A3 i które mają dłuższą żywotność? 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności