Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Router Netis od lokalnego dostawcy internetu, ale nie wiem jaki to model dokładnie. W domu mnie też jeszcze nie ma do wieczora i nie mam jak sprawdzić. Jakiś taki zdaje się za ok. 100 PLN.
Stary router namieszal u mnie ostatnio sporo razem z switchem. Poprzedni stary tp link nie przystalał juz do mojej nowej sieci z UPC. Ale powodem ich wymiany był konflikt z kann alpha. Rozlaczal mi odtwarzanie.kanna po kilku utworach.
Wymienilem na asusa, uproscilem sieć likwidując switcha i jak ręką odjąć.
Nie sądziłem że architektura Sieci może mieć az takie znaczenie. Roon brigde zbudowany na malince z ropieee mial to w nosie a kann sie wieszal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie komputerowego laika. 

Jeżeli kupił bym NUCa na np. i3 i wsadził do niego tylko dysk SSD na M2 o pojemności 2T (akurat taki posiadam) zainstalował bym na nim Roon Rock to jak potem wrzuca się na niego muzykę?

Wiem, że najlepiej pewnie było by wpiąć jakiś mały dysk na M2 pod soft Roona, a po USB podłączyć zewnętrzny dysk z muzyką i ładować pliki przepinając dysk zewnętrzny do PC na do kopiowanie nowych plików, ale akurat nie mam takiego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję [mention=67671]Karister[/mention],  a czy próbował, ktoś z Was podłączać Rock bezpośrednio do DACa po USB? 
Próbował. No problem. Działaj śmiało.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, waski napisał:

Pytanie komputerowego laika. 

Jeżeli kupił bym NUCa na np. i3 i wsadził do niego tylko dysk SSD na M2 o pojemności 2T (akurat taki posiadam) zainstalował bym na nim Roon Rock to jak potem wrzuca się na niego muzykę?

Wiem, że najlepiej pewnie było by wpiąć jakiś mały dysk na M2 pod soft Roona, a po USB podłączyć zewnętrzny dysk z muzyką i ładować pliki przepinając dysk zewnętrzny do PC na do kopiowanie nowych plików, ale akurat nie mam takiego dysku.

Szkoda, że nie doczytałem u źródła i poczyniłem już pierwsze zakupy. 

Według strony Roon nie można trzymać muzyki na dysku NUCa na, którym zainstalowany jest Rock. Na muzykę musi być albo dysk podpięty po USB, albo jeżeli mamy miejsce w NUC na dysk 2,5cm to właśnie na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj zainstalować normalny system i na nim Roona? Sto razy większa uniwersalność. Możesz podzielić partycje wedle własnego uznania i nic nie będzie ograniczać tego, co lub gdzie zainstalujesz. Mój NUC chodzi na Linuxie. Mam na nim zainstalowane Roon, Plex i koparkę. Na jednej partycji jest system wraz z całym softem, a na drugiej muzyka i filmy. Przy kolekcji 1000 albumów nie odczuwam żadnych problemów wydajnościowych i w ogóle nie czuję sensu ograniczać NUCa samym ROCKiem.

 

U mnie konkretnie system to Ubuntu Server i łączę się do niego zdalnie. Do tego trzeba nieco wiedzy o kompach, ale podejrzewam, że zwykłe Ubuntu, które wygląda niemal jak Windows, też zda egzamin.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj zainstalować normalny system i na nim Roona? Sto razy większa uniwersalność. Możesz podzielić partycje wedle własnego uznania i nic nie będzie ograniczać tego, co lub gdzie zainstalujesz. Mój NUC chodzi na Linuxie. Mam na nim zainstalowane Roon, Plex i koparkę. Na jednej partycji jest system wraz z całym softem, a na drugiej muzyka i filmy. Przy kolekcji 1000 albumów nie odczuwam żadnych problemów wydajnościowych i w ogóle nie czuję sensu ograniczać NUCa samym ROCKiem.
 
U mnie konkretnie system to Linux Server i łączę się do niego zdalnie. Do tego trzeba nieco wiedzy o kompach, ale podejrzewam, że zwykłe Ubuntu, które wygląda niemal jak Windows też zda egzamin.
Potwierdzam. Np. Core na W10 chodzi bardzo dobrze. Do tego pelna funkcjonalność systemu. Mozna plexa dorzucić i fajny multimedialny serwerek sie robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2828]waski[/mention] Gratulejszyn. Jak obroty wiatraka? Cisza czy modyfikowales ustawienia w biosie?

To moja sekcja cyfrowa bez ktorej moje sprzety nic nie warte- jakby bez duszy!.









d1b811449b9cb114e9308083450aec71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa od jakichś dwóch godzin (nie liczę czasu indeksowania i kopiowania muzyki do niego). Indeksowało się to przy aktywnych 8 rdzeniach w locie tzn podczas kopiowania plików. Podczas indeksowania buczał. Gdy zakończyłem konfigurację nie słychać go. Wiadomo wiatrak jest, więc jeżeli przystawił bym blisko ucho to wiadomo, że coś będzie słychać.

Nie przestawiałem wiatraków w Biosie. 

@zielinskitomasz co masz na półce nad NASem? 

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu programowi nie potrzebuję ekranu, klawiatury czy myszki aby obsługiwać NUC. Mój tablet ma to wszystko i jest w trybie duplikowania obrazu z Windows. Włączam NUC i windowsa obsługuję na ipadzie. Zarąbiście.

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, all999 napisał:

Roon na 3 miesiące za 1$. Działa na starych kontach.

https://roonlabs.com/signin-one-dollar

 

Na pewno działa? Mi mówi to:

Cytat

You are not eligible for the $1 deal. To qualify for the offer you must be a new Roon subscriber.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności