Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie wczoraj porównałem focale z nowymi denonami AH-D7200 i w bezpośrednim starciu te drugie były zauważalnie dojrzalsze, naturalniejsze i w sumie lepsze. Tylko focale i tak dają więcej radości z muzyki... są zauważalnie jaśniejsze i bardziej wyraziste. No i są też łatwiejsze do napędzenia. Denony z dziurki smartfona miały fatalny, kompletnie pozbawiony faktury bas. Dopiero na astellu wyszły detale w niskich tonach i pokazały klasę. Bardzo możliwe, że ze stacjonarki pokazałyby jeszcze zdecydowanie więcej. Dlatego do domowych odsłuchów brałbym denony, ale jako uniwersalne (czyli również wypadowe i hotelowe) i przede wszystkim portable, zdecydowanie Focale. Szkoda, że denon odszedł od wygodnej i zwartej formy mm400 i wrócił do starej, wielgachnej konstrukcji Dx000, o kiepsko rozłożonej masie, muszlach słabo przylegających do uszu i beznadziejnych twardych padach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM400 to jednak konstrukcja strikte przenośna, a nowe D7200 to głównie i wyłącznie model do domu.

Nawet widać to po kablu, dali tylko taki z dużym jackiem.

Na pewno skrzydła rozwijają D7200 z dobrym wzmacniaczem/combo jak choćby ten Questylle 600.

Konstrukcja tych słuchawek widzę jest podobna jak starych Denonów/Fostexów, czyli baardzo wygodne,

na każdą głowę,łatwa regulacja, największy plus też to właśnie mały docisk do głowy!

Dzięki czemu nie męczą przy długich odsłuchach,oraz dają wrażenie otwartego przekazu.

Porównywanie więc przenośnych słuchawek jak Listen, których pady są malutkie, docisk potężny by odciąć słuchacza od hałasu miasta,

łatwej współpracy z każdym urządzeniem....do D7200 które aspirują do miana topowych Denona, w pełni nausznych...

Jest co najmniej dziwne, a wady wymienione przez Jimmiego to dla mnie akurat wielkie zalety D7200... :)

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pady Denonowate jak ja je nazywam, w stylu D5000/7000 , a teraz TH610 oraz D7200 tudzież THX-00, są dosyć specyficzne.

W niektórych modelach były w najciaśniejszym miejscu już dla mnie za chude, ale przy dobrym przekręceniu padów,

można sobie je fajne dopasować do uszu.

Zaletą ich jest ze ucho blisko jest przetwornika ale jednak pod kątem.

Najgorzej wspominam te z THX-00 ,najtwardsze i najmniej przyjemne, to nie była prawdziwa skóra.

No tak , dla mniejszych głów te konstrukcje Denona mogą nie być zbyt wygodne,za luźne pewnie.

Ja mam taki łeb , że na full wysunięty pałąk ala Denon/Fostex jest dla mnie idealny, na miarę...docisk też akuratny.

Tak że rozumiem że jak Jimmy może mieć mniejszą głowę,docisk pewnie ma za mały.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży jack to też fatalny pomysł, praktycznie każdy dap potrzebuje przejściówki by na nich posłuchać (bez dodatkowych kosztów)

nie zgodzę się że takie duże słuchawki nie mogą robić za przenośne, słabe trzymanie to raczej w tych słuchawkach je dyskwalifikuje

sztuczne ograniczenia producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przenośne i LCD3 mogą służyć,widziałem jak gość nosił na jakimś spotkaniu Head Fi,kanapka z dapów/daców wielkości cegły...he,he.

Ale chyba nie o to chodzi w swobodzie poruszania się w terenie,takie Listen które jako stacjonarne mają ergonomię do kitu, za to w terenie są świetne.

Dla chętnego nic trudnego zmienić,dorobić sobie końcówkę w D7200.

Ale że nie dali jak zwykle krótkiego kabelka do mp3 i zwykłego 3m do domu,to mnie nadal dziwi.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży jack to też fatalny pomysł, praktycznie każdy dap potrzebuje przejściówki by na nich posłuchać (bez dodatkowych kosztów)

nie zgodzę się że takie duże słuchawki nie mogą robić za przenośne, słabe trzymanie to raczej w tych słuchawkach je dyskwalifikuje

sztuczne ograniczenia producenta

 

A ja myślę, że pierwsze co je dyskwalifikuje to słaba izolacja, ale to jest taka konstrukcja. Jakoś nikt nie pomyślał wcześniej żeby Fostexów 600/900 czy D7000 używać portable, więc dlaczego tu miałoby być inaczej?

 

Złego przylegania muszli do głowy nie odczuwam, pady są też raczej z tych miękkich i to jedne z najwygodniejszych słuchawek zamkniętych jakie znam a i są wygodniejsze niż niejedne otwarte. Nie macie się do czego przyczepić w dźwięku, to czepiacie się pierdół. :P

 

Gdyby miały muszle jak MM400 to nie grałyby tak samo. Nie da się zrobić dużego dźwięku w małych, zamkniętych muszlach. Tylko nie wiem czemu o tym piszemy w fanklubie Focala.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie denony rzeczywiście kompletnie nie są pod moją głowę. Przez słaby docisk padów cały ciężar słuchawek skupia się na czubku głowy. Na szczęście słuchawki są bardzo lekkie (jak na takie wymiary). No i wymiana nauszników na grubsze i wygodniejsze powinna pomóc.

 

Czy takie porównania mają sens? Większy niż porównywanie słuchawek zamkniętych do otwartych, czy też szukania odpowiednika konkretnych nauszników w świecie iemów... co też przecież nie jest takie znowu sensu pozbawione. Sama ciekawość jest dobrym powodem dla porównania. Miałem do dyspozycji dwie pary zamkniętych słuchawek, więc je ze sobą zestawiłem. Wcześniej w tym wątku porównywało się Listen do DT150, ja zrobiłem porównanie do nowych Denonów. W błąd nikogo raczej nie wprowadzam, bo wyraźnie zaznaczyłem, że tylko do odsłuchów domowych brałbym D7200.

 

Dodam jeszcze, że TH900 są w moim odczuciu znacznie ciekawsze od D7200 (choć także dużo droższe).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

duży jack to też fatalny pomysł, praktycznie każdy dap potrzebuje przejściówki by na nich posłuchać (bez dodatkowych kosztów)

nie zgodzę się że takie duże słuchawki nie mogą robić za przenośne, słabe trzymanie to raczej w tych słuchawkach je dyskwalifikuje

sztuczne ograniczenia producenta

 

A ja myślę, że pierwsze co je dyskwalifikuje to słaba izolacja, ale to jest taka konstrukcja. Jakoś nikt nie pomyślał wcześniej żeby Fostexów 600/900 czy D7000 używać portable, więc dlaczego tu miałoby być inaczej?

 

 

oj tam, nie można ich wziąć do pociągu, poczekalni, czekając na kobitę na zakupach?

aż tak źle tłumią ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra pany, w Listen za tą górkę na niskim basie odpowiada ten mały otwór :D

do domu go zaklejam na miasto jest potrzebny

można je w końcu głośniej pogonić :)

to jest to

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listeny lepiej grają z Clipem+RB niż z T4G.

(luźne spostrzeżenie)

 

Clip jak wiadomo muli i jest słaby w górnych rejestrach. Listeny go odmulają swoją dynamiką i oszczędnym basem, dodatkowo ich szczegółowość w wysokich tonach ładnie wyrównuje Clipa. Nawet nie trzeba podbijać tych 100 Hz na EQ.

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że powrót do superluxów nie wchodzi w grę :D.

 

Kurde, nie jest to dla mnie takie oczywiste. Odpaliłem po półtorej miesiąca HD330 i hmmm, sam nie wiem... audiofil ze mnie jak z koziej d... trąbka... ale wcale mnie nie odrzuciło. W OSTRYM GRANIU HD330 w porównaniu z FL to mocno wycofane wokale i falujące, szeleszczące okolice wyższej średnicy i wysokich, mniejsza szczegółowość na sopranie. Ale nie ma tragedii, szybkość wydaje mi się podobna, odrobinę mniejsza rozdzielczość średnicy a za to bajeczne midbasowe podbicie, stopa perki, gitary basowe tak żywiołowe, że nadal mogę SL słuchać z niekłamaną przyjemnością W OKOŁOMETALOWYCH GATUNKACH. Gdyby nie to, że FL dodatkowo są portable i zamknięte (co okazało się dla mnie super praktyczne) to dla samego brzmienia i np po niewielkich modulacjach na pewno wracałbym do Superluxów.

 

Dla gatunków w których gra również cisza, gdzie warto wyłapywać smaczki i poukrywane dzwięki Focal Listen bezwzględnie pokazują swoją wyższość choć nawet tu można znaleźć jeden plusik HD330 - mniej męczący odsłuch. Taka Agnes Obel - Citizen of glass, w pierwszym momencie stwierdziłem, że jest w porządku, nawet bardziej relaksująco w SL. Ale porównując fragment po fragmencie słyszałem coraz wyraźniej ile tracę dźwiękowych detali. Podobnie z jazzem. Tu zgadzam się z Tobą bez zastrzeżeń, nie ma powrotu do Superluxów.

 

Wniosek: zamienię z dopłatą SL HD330 na coś zamkniętego, przenośnego z łagodną, wyraźną górą, muzykalną, równą lub odrobinę wycofaną średnicą i lekko podbitym (mid)basem.

Edytowane przez Brzoznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pany, w Listen za tą górkę na niskim basie odpowiada ten mały otwór :D

do domu go zaklejam na miasto jest potrzebny

można je w końcu głośniej pogonić :)

to jest to

zakleiłeś zwykłą taśma klejącą?

Mam listeny od grudnia i są to pierwsze słuchawki przy których nie pomyślałem ani razu że może zmienić na coś innego ale mam ochotę dokupić jeszcze B&O H6. Pochwalcie się kto jaki kabel kupił bo ten z mikrofonem mnie trochę drażni przy słuchaniu w domu po podłączeniu do wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Listen już tak się ściemniły po rozgrzaniu względem oryginału że śmiało mogę powiedzieć że to inne słuchawki. Zmniejszyła się znacznie ilość wysokich tonów.

 

Jak długo je wygrzewałeś?

Ponad 200h na pewno, same się trochę wygrzewały i już na głowie długo również grają bo nie używam innych słuchawek od 3-4 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności