Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Tu nowy fan Focali z nowo zakupionymi Listen. One są magiczne :)


EDYTA: Krótkie porównanie Listen do Fidelio L2. Proszono mnie o takie :)

 

A więc, jedna uwaga, Listen nie są jeszcze wygrzane, L2 są ze mną od niemal roku. Ciężki to pojedynek i niełatwe werdykty. 

Test robiłem na lapie z Geek Out 702 i Tidalu Hifi. Głośność na 25-30 proc. 

 

Listen: grają bardziej punktowo, lepiej kontrolują bas, trochę czasami za bardzo jak to w zamkniętych, wspaniale radzą sobie z wysokimi (wszelakie talerze i cykanie), ładnie układają wokale, podoba mi się tym grania Listen

 

L2: półotwarte, ale wcale nie tak bardzo większa przestrzeń w porównaniu do Listen. Gorzej kontrolowany bas, góra potrafi zakłuć, albo słychać, ze brakuje jej ogarnięcia. Grają trochę bardziej szeroko od Listen. 

 

Test basu na A Perfect Circle - The Package - tu Listen lepiej sobie radziły, basior był trzymamy w ryzach, fajnie to grało. 

Test ogólny na Marcus Miller - Higher Ground - w Listen czujesz się jakbyś był tam w studio, podczas nagrania, separacja mistrzowska dla mnie, bardzo czysto, punktowo, niemal techniczne, tak wyraziście. W L2 jest to trochę rozbiegane, ale mam wrażenie, że Listen graja ten kawałek specyficznie, to się lubi albo nie - ja lubię

Elektronika i wokal - BORNS - Past Lives - tu w refrenie cykanie jest dużo lepiej ogarnięte przez Focal, Wokal też bliżej nas jest. W L2 wszystko jest poprawnie, ale czasem brakuje tego wow. 

Christine and the Queens - Tilted - i znów Focal ładniej ogrania perkusję i całe cykanie, plus bas, wokal też taki bardziej szczery. Seperacja lepsza troszkę. W L2 też całość brzmi fajnie, ale inaczej, to są niuanse. Bas taki zlany trochę, wokal w porządku, 

 

To tyle moich amatorskich odczuć. Gdybym miał wybrać, byłoby trudno. Listen - wiadomo efekt zauroczenia z jednej strony, plus niewygrzanie z drugiej. L2 mają wiele zalet - nie cisną w łeb (uszy mieszczą mi sie w oby modelach), są lżejsze, grają szeroko i przestrzennie, ale w Listen podoba mi się, że grają równie dobrze z iphone i mają ten swój taki styl - piękny bas, wysokie i wokale. 

 

:)

 

Edytowane przez kaleidgalaxy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, nabyłem, podoba się, za jakiś czas coś skrobnę, tylko muszę czymś wyłożyć ten cholerny pałąk zanim mi dziurę w głowie zrobi.

 

Nie chcę siedzieć w pracy z folią bąbelkową/skarpetą na głowie, już i tak dziwnie na mnie patrzą ;)

 

Najchętniej kupiłbym coś. Wydaje mi się że kiedyś na jakiejś focie widziałem takie obicie skórzane z gąbką zapinane wokół pałąka na zatrzaski, ale nie mam pojęcia jak tego szukać, co wpisać w gugla/allegro.

 

Jakieś podpowiedzi drodzy koledzy(żanki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z dłuższymi odsłuchami będzie ciężko :) Przez pierwsze pół godziny jest spoko, potem coraz bardziej czuć. I bardziej. I bardziej...

 

A byłoby smutno się z tego powodu rozstawać bo czarują. Właśnie leci Leaving Walbrook i idę z Cruisem i Hoffmanem między drzewami A Zimmer gra na bębnach na poboczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
16 minut temu, Sebenicz napisał:

Czy nie zabraknie mocy z HTC One M8 do napędu tych słuchafonów?

Leń...skąd mamy wiedzieć o jakie słuchawki pytasz skoro tutaj rozmawiamy o wszystkich modelach Focal?

Jeśli chodzi o Listeny to nie są wymagające słuchawki. Powinny grać poprawnie z telefonu. Aczkolwiek jak 99% słcuhawek gdy dostaną lepsze źródło zagrają na jeszcze wyższym poziomie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebenicz napisał:

Czy nie zabraknie mocy z HTC One M8 do napędu tych słuchafonów?

 

Mocy nie zabraknie, ale nie będzie to jakieś super połączenie, M8 gra średniawo i jak dla mnie trochę cyfrowo, nie zagra to z Listen fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrował ktoś swoje Focale na ich stronie? Z tego co widzę rejestracja jest dostępna na stronie producenta jak tez i polskiego dystrybutora. Ten ostatni obiecuje 5 lat gwarancji. Producent się tym na stronie nie chwali. Rejestrować tu i tu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, moge podsumować mój dwumiesięczny romans z Listenami.

 

To był klasyczny Love/Hate relationship, zachaczający wręcz o Syndrom Sztokholmski.

Jak mogłeś mi to zrobic Focalu? Jak? Stworzyć słuchawki, które poza lekkim brakiem na midbasie pasują mi idealnie sygnaturą i tak z******* ergonomię :)

 

Co dzięń rano to samo. Nakładam i totalny odlot, detal, nigdy nie kłujący. Dobra nienatarczywa średnica, Bas konturowy, dobre wypełnienie i cudowny pomruk na dole. Ogólnie - aksamit, ale jak trzeba to i pazur jest.

A potem... za duże ciśnienie na uszach, gorąco, pałąk zaczyna byc odczuwalny coraz bardziej i ściągam rzucam mięsem i po godzinie znowu nakładam. I tak w kółko :)

 

Jak Focal wyda druga rewizję z poprawioną ergonomią to jestem pierwszy w kolejce, a na razie nara. Poszły w ludzi. Ale trochę chcę je z powrotem :)

 

Może macie jakieś polecanki ciekawe na alternatywę bo chwilowo utknąłem. Obadałem już MSR7 - niewygodne, męczące i MOE M2 - kocyk i jakies takie suche.

Przyglądam się B&O h6 oraz HD598sc. Ma byc wygodnie i nieprzesadnie basowo (kontrola i subbas). No i cena (używki chętnie) tak do 800 PLN

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&O H6V2 będą najbliżej, choć nie tak dobra średnica i góra, to zyskujesz fajniejszy, bardziej nasycony bas oraz większą przestrzeń.

O komforcie nawet nie wspominam bo to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd ten zachwyt nad Listenami. Jakość dźwięku średnia (gorsza niż CAL) no i totalny brak wygody. Okropnie ściskają głowę, powstaje jakieś ciśnienie w uszach czy jak, nie da się trzymać tych słuchawek dłużej niż kilkanaście minut. Tragedia. I jeszcze tyle kasy kosztują... Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, skąd zachwyt. Bardzo wyrafinowane, detaliczne, aksamitne brzmienie. Bez nacisku na midbas o co ciężko w tej klasie + morelowa cena.

 

Gdyby nie ergonomia nie oddałbym po dobroci.

 

@Sebenicz A jakiej muzyki słuchasz? Może to rzutuje na twój odbiór, bo one sie nie do wszystkiego nadają.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas łatwo można samemu modifikować poprzez średnicę basrefleksu - odejmująć lekko subbasu na rzecz wyższego - wtedy są równiejsze 

w tym zakresie i trudno się do czegoś przyczepić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszałem tylko natychmiastowy ubytek na subbasie, także zrezygnowałem, bo akurat subbas uwielbiam. Jak dla mnie "robi" niektóre instrumenty. Wiolonczela czy kontrabas bez tego brzmią jak własny cień. Generalnie te słuchawki tak grają. Jak ktoś szuka uderzenia na dole, to zły adres.

 

Bas tu jak najbardziej jest, mega kontrolowany, o zróżnicowanej fakturze, ale uderzenia na niektórych utworach po prostu nie będzie. I tyle :)

 

@Karmazynowy

 

Też mi się wydaje, że to dobry kierunek. A Soundmagicki HP151? Warto brać je pod uwagę?

 

A jescze Denon D600 mi przychodzi do głowy. Czytałem na forum coś o degradacji dźwięku z powodu wadliwej konstrukcji drivera. Czy to potwierdzone. Czy są nadal warte tych 6/7 stówek?

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności