Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchałem u Kolegi z forum listenów i muszę przyznać, że to bardzo wysoki poziom brzmienia, a już góra pasma to dla mnie ideał!. Pewne braki na dole pasma uważam za irrelewantne. Niestety docisk mają bardzo słuszny. I jeszcze ta morelowa cena - to już lekka przesada heh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po kilku dniach docisk jakoś mniej przeszkadza, trzeba dobrze je po rozginać.

Mimo że mam duży łeb i narzekam zawsze na ergonomię, daję 7/10 Listen za ergonomię, miękkie pady ratują sporo.

Trochę mi tęskno za Listen,miałem pożyczone, to chyba dobrze o nich świadczy...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę być konsekwentny i za ergonomię dwója, to ten sam poziom co sine czy pm3. Wiem, wiem słuchawki przenośne muszą cisnąć.. ale jakoś sony mdr 1a są ultra wygodne - więc się da. Za to brzmienie bardzo dobre a góra pasma fantastyczna.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja listen mam od wczoraj, na głowie około 3-4 godziny i muszę przyznać, że nie cisną mnie jakoś bardzo. No i na pewno jeszcze trochę się rozluźnią. Może mam małą głowę, szczerze nie mam pojęcia.

Mnie wkurza obicie pałąka, czasami uwiera nawet na maksymalnym rozciągnięciu.

Dźwiękowo całkiem dobrze, faktycznie góra jest bardzo porządna, choć zdarza im się zagrać dość ostro. Przy słabszych samplach/słabszej jakości może lekko zakłuć.

Ciężko chyba znaleźć lepsze mobilne słuchawki za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe że Listen kłują...widać tak tor ci gra...one mimo że jasno grające, góra łagodna ale wyrazista, brzytewka...

Aż sprawdziłem żeby się upewnić na telefonie, z laptopa, osobno przez dac i dac+amp.

Kłują. No a przynajmniej dla mnie są dość ostre. Nie będę linkował piosenek bo mi wytkną wszyscy absolutny brak gustu, ale na tym co sprawdzałem potrafią zabrzmieć jak paznokcie po tablicy.

Z tym, że są to elektroniczne utwory, których sam słucham jedynie na T50rp, bo na jasnych hifimanach też brzmi to dość nieciekawie.

No a może po prostu mam zepsute uszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemożliwe że Listen kłują...widać tak tor ci gra...one mimo że jasno grające, góra łagodna ale wyrazista, brzytewka...

Aż sprawdziłem żeby się upewnić na telefonie, z laptopa, osobno przez dac i dac+amp.

Kłują. No a przynajmniej dla mnie są dość ostre. Nie będę linkował piosenek bo mi wytkną wszyscy absolutny brak gustu, ale na tym co sprawdzałem potrafią zabrzmieć jak paznokcie po tablicy.

Z tym, że są to elektroniczne utwory, których sam słucham jedynie na T50rp, bo na jasnych hifimanach też brzmi to dość nieciekawie.

No a może po prostu mam zepsute uszy :(

 

 

Moje mają już ponad 200h+, słucham z taczki, Mojo, absolutnie nie ma kłucia, góra gładziutka.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemożliwe że Listen kłują...widać tak tor ci gra...one mimo że jasno grające, góra łagodna ale wyrazista, brzytewka...

Aż sprawdziłem żeby się upewnić na telefonie, z laptopa, osobno przez dac i dac+amp.

Kłują. No a przynajmniej dla mnie są dość ostre. Nie będę linkował piosenek bo mi wytkną wszyscy absolutny brak gustu, ale na tym co sprawdzałem potrafią zabrzmieć jak paznokcie po tablicy.

Z tym, że są to elektroniczne utwory, których sam słucham jedynie na T50rp, bo na jasnych hifimanach też brzmi to dość nieciekawie.

No a może po prostu mam zepsute uszy :(

 

Chyba czas zainwestować w przenośny wzmak/dac do komórek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja listen mam od wczoraj, na głowie około 3-4 godziny i muszę przyznać, że nie cisną mnie jakoś bardzo. No i na pewno jeszcze trochę się rozluźnią. Może mam małą głowę, szczerze nie mam pojęcia.

Mnie wkurza obicie pałąka, czasami uwiera nawet na maksymalnym rozciągnięciu.

Dźwiękowo całkiem dobrze, faktycznie góra jest bardzo porządna, choć zdarza im się zagrać dość ostro. Przy słabszych samplach/słabszej jakości może lekko zakłuć.

Ciężko chyba znaleźć lepsze mobilne słuchawki za tą cenę.

Nowe ? Też mi w nich przeszkadzała góra pasma, lekko za ostra, po wygrzaniu to znika :-).

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że muszę tu walnąć niezły wywód, bo mnie zlinczują.

 

Sprawdzałem perkusję, soprany, skrzypce - listen grają to bardzo dobrze, zero kłucia, grają z pazurem ale na pewno nie odczuwam żadnego dyskomfortu, wręcz przeciwnie.

Sprawdziłem nawet ostrzejsze kawałki metalowe ( a za szwedzkim deathmetalem zdecydowanie nie przepadam ) no i tutaj też jest całkiem dobrze i mimo że męczy mnie muzyka, to zdecydowanie nie jest to wina słuchawek - ja po prostu nie lubię tego typu muzyki.

ALE

słuchając elektroniki, którą byłem tak "zarajany" 10 lat temu normalnie uszy mi odpadają. I TAK, to są słabe sample. TAK produkcja jest kiepska. I NIE, nie mówiłem nigdy, że Listeny mają kłującą górę, tylko że MNIE Listeny potrafią zakłuć przy pewnych utworach z niższej półki.

Fidelio x2 były jasne w porównaniu do moich planarów*, ale słuchało mi się na nich tego nawet całkiem przyjemnie. Diabelne cx 300 i samsungowe pchełki które jeszcze trzymam w szafie na czarną godzine nie znęcają się nad tym tak bardzo. I mówię to nie dlatego że te utwory na nich brzmią kiepsko, tylko dlatego że te utwory brzmią na nich najgorzej ze wszystkich słuchawek jakie mam. I dziwi mnie to bo te Listeny są diabelnie dobre.

 

No ale będę musiał się do nich przyzwyczaić i pewnie po 20-30 godzinach mi to minie. Trochę się u mnie pogrzeją, trochę słuch mi się przyzwyczai i zobaczymy wtedy.

 

Mimo wszystko zabieram się za wybieranie odpowiedniego epitafium.

 

EDIT

Dzięki za wyłapanie, poprawiałem ten tekst z 5 razy a i tak jeszcze źle go poukładałem

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio są lekko ciemne, dlatego jak jest kiepska realizacja ze słabą górą, to da się tego na nich słuchać. Znowu, jak jest dobra, lub nazwijmy to przeciętna realizacja to Fidelio będą właśnie takie lekko lub bardziej ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne w stosunku do planarów to już lepiej, ale Listen to są słuchawki dynamiczne, a wiele słuchawek dynamicznych ma niestety tą cechę, że góra potrafi być w nich męcząca. Natomiast, jeśli w teoretycznie gorszych słuchawkach nie słychać pewnych rzeczy, które mogą drażnić, to może być też tak, że one tego po prostu nie przekazują, bo mają zawężone pasmo, Listen idą wysoko do góry i jeśli realizacja jest źle zrobiona, to dopiero efekt niepożądany może się pojawić na słuchawkach, które po prostu przekazują ten wycinek pasma.

 

T50RP czy HE500 są słuchawkami generalnie dość ciemnymi, więc to zupełnie naturalne, że jasne Listen objawiają się w taki sposób na "dziwnych" utworach. Tak na prawdę to jest również kwestia synergii słuchawek z torem, teoretycznie rzecz biorąc sprzęt pod posiadane przez Ciebie planary nie będzie najszczęśliwszym połączeniem z Focalami, bo to po prostu zupełnie odmienne bieguny w sposobie prezentacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też planary z męczącą dla mnie górą, np. takie HE-4, a HE-400 miały nawet kłującą górę, chociaż tez zależy do czego się podłączyło.

 

Listen wydawały mi się nawet początku, prosto z pudełka i niewygrzane dosyć ciemne, gdy porównywałem bezpośrednio zaraz po AKG K550.

Teraz po przyzwyczajeniu do Listen nie mogę natomiast już słuchać K550, bo wydają mi się nienaturalnie jasne.

To też więc kwestia przyzwyczajenia i odniesienia do innych słuchawek.

 

Na Fidelio X2 na pewno lepiej się słucha słabszych realizacji, ostatnio je sobie testowałem. Jednak Listen bym za X2 nie zamienił nawet pomijając, że to inna konstrukcja, zastosowanie czy wygoda.

 

Dobra widzę, że muszę tu walnąć niezły wywód, bo mnie zlinczują.

 

Fidelio x2 były jasne w porównaniu do moich planarów*, ale słuchało mi się na nich tego nawet całkiem przyjemnie. Diabelne cx 300 i samsungowe pchełki które jeszcze trzymam w szafie na czarną godzine nie znęcają się nad tym tak bardzo. I mówię to nie dlatego że te utwory na nich brzmią kiepsko, tylko dlatego że te utwory brzmią na nich najgorzej ze wszystkich słuchawek jakie mam. I dziwi mnie to bo te Listeny są diabelnie dobre.

No ale będę musiał się do nich przyzwyczaić i pewnie po 20-30 godzinach mi to minie. Trochę się u mnie pogrzeją, trochę słuch mi się przyzwyczai i zobaczymy wtedy.

 

Mimo wszystko zabieram się za wybieranie odpowiedniego epitafium.

 

Nikt nie zlinczuje, spokojnie.

 

 

Aż sprawdziłem żeby się upewnić na telefonie, z laptopa, osobno przez dac i dac+amp.

Kłują. No a przynajmniej dla mnie są dość ostre. Nie będę linkował piosenek bo mi wytkną wszyscy absolutny brak gustu, ale na tym co sprawdzałem potrafią zabrzmieć jak paznokcie po tablicy.

Z tym, że są to elektroniczne utwory, których sam słucham jedynie na T50rp, bo na jasnych hifimanach też brzmi to dość nieciekawie.

No a może po prostu mam zepsute uszy :(

 

Każdy słucha tego co lubi, a o gustach się przecież nie dyskutuje, co najwyżej można się przyczepić jakości realizacji czy połączenia sprzętu.

To nie zepsute uszy, tylko inny gust, nie wszystkim te słuchawki podeszły. Albo kwestia przyzwyczajenia, ale to po paru dniach będzie już oczywiste.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności