Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Soundman1200 napisał:

Dla mnie jeszcze ciut za słaba ta góra w Th610, no ale po TH900 to wiadomo że jest niedosyt w tym zakresie...

Tylko że znowuż tam średnica za daleko...ehhh.

TH900 MK2 tam średnicy nie ma, kto takie gnioty kupuje 

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:



OK, ilość góry jestem jeszcze w stanie zaakceptować, mam sporą tolerancję, no chyba, że mam zły dzień, ale jedna rzecz mi się nie podoba w tej górze made in Fostex. Otóż, istnieją kawałki, w których potrafi ona przysłonić śednicę, najczęściej wokal lub gitara potrafią schować się za talerzami gdy nie zawsze bym tego chciał (wspomniany wyżej Clapton - zamiast mieć struny obok uszu jak w Denonach to Fostexy dla odmiany tłuką Cię po głowie talerzami). Przez taką prezentację góry w skrajnych przypadkach Fostexy zaczynają grać bardzo delikatną V, choć jak wyżej zaznaczyłem - średnica nadal jest blisko, taki ich paradoks. A skoro jest blisko to czy to nadal V? Nie wiem. Myślę, że podkreślenie wyższego pasma to celowy zabieg tak aby dać poczucie bardzo wysokiej detaliczności i rozciągnąć scenę i jak napiszę dalej - to działa i faktycznie robi to przy pierwszym kontakcie spore wrażenie.

popatrz na wykres fosteksów, tam jest dołek i dlatego gitary masz zgaszone - cała tajemnica

typowa V to TH900 gdzie całe pasmo jest dużo zaniżone, tutaj są tylko dziury ;) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, te talerze na th610 przeslanialy i dla mnie za duuuuzo... No ale nie ma idealow a z drugiej strony dla kogos wlasnie takie cechy moga byc idealne, co kto lubi. No to chyba jeszcze jarrro powinien na dniach swoje wrazenia o th610 napisac. Ps. To co, sowy jednak dalej najfajniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim razie poproszę słuchawki otwarte z basem 610, średnicą PM3 i wysokimi Nighthwków. Do tego scenę i holografię z tych ostatnich. Dynamikę hmm z 580/780.

Tak sobie możemy pomarzyć a wiadomo, że zawsze jest jedne pasmo kosztem drugiego. Słuchawki zmieniamy jak rękawiczki bo akurat mamy ochotę na mały skok w bok brzmienia.

Z waszych opisów wynika, że 610 są słuchawkami, którym na pewno trzeba dać szansę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchać też na byle czym bo mimo że są 25ohm i mają dużą dynamikę to słychać jak dobrą z nimi robotę robi Questyle...

A jak brzmią słabo z Essence ST oraz jak kosztem scenowości i organiczności z Mojo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgodzę, moim zdaniem Mojo daje radę z Questylem, różnica jakościowa jak dla mnie maksymalnie 10% na korzyść Questyle, które jest bardziej przestrzenne, trochę bardziej rozdzielcze i płynniejsze. Mojo za to ma lepsze wypełnienie w basie i dolnej średnicy a techniczne granie to ostatnie co bym o nim napisał. Z iFi faktycznie czuć przeskok na 600i, sprawdzam na Staxach, które właśnie założyłem sobie po tych wszystkich porównaniach Denonów i Fostexów i to dopiero daje pogląd jak te słuchawki nie są przejrzyste, jak wcześniej pisałem o Fostexach o Denonach nie mówiąc, masakra. Aż aukcje na Lambdy zamknąłem na allegro. Jeszcze nie nadszedł ich czas.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy mam nadzieję że porównasz brzmienie TH610 z kablem firmowym po jacku vs TH610 z kablem zbalansowanym 7N, na Questyle tylko ...to mnie ciekawi. Jak nie chcesz porównywać z D7200 to skup się na samych TH610, jak dla mnie sporo na plus w tej drugiej konfiguracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję dźwięk Mojo i Questyle jako DAC do Staxów. Tak najszybciej wyłapuję różnice w źródle, bo Staxy i Mojo znam doskonale od ponad roku. A 610 mam od 5 dni, więc nie wiem na ile grają one a na ile źródło. 

 

Mi się Questyle podoba ale jeśli skupiamy się wyłącznie na dźwięku to nie są to dla mnie przepastne różnice na plus względem Mojo. Od pewnego poziomu dla mnie różnice w źródłach robią się raczej niewielkie. Łatwiej wyłapać różnice między Fostexami a Denonami niż między M a Q.

 

A 610 z balansu słuchałem też, dla mnie różnica też niewielka względem stockowego, może ciut lepiej wypełniona średnica i lepiej sfakturowany bas, ale też minimalnie jaśniej. Ale to są dla mnie różnice na granicy percepcji i zanim przepnę kable to już nie jestem pewny...Poza tym jeszcze dochodzi kwestia różnej głośności na wyjściu zbalansowanym i nie - nie da się jej ustawić idealnie, a to co gra głośniej - wydaje się lepsze. 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda,myślę że sporo ludzi na forum bardzo interesuje takie porównanie TH610 na różnych kablach.

Właściwie najbardziej byłem ciekaw Twojej oceny właśnie w tym zakresie, i po to wysyłałem głównie Questyle...he,he.

Bo pamiętaj sporo luda z forum interesuje Questyle jako sprzęt do kupienia.

Th610 są fajne, ale jak dla mnie Questyle za tą cenę to świetny wybór, słyszałem jak zagrały HE-4 po balansie.

Więc najciekawszym jego trybem jest wydaje się właśnie wejście zbalansowane, podwojona moc niemal , strojony był też pod LCD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się Questyle podoba, to świetny sprzęt i faktycznie gra trochę lepiej od Mojo, świetnie łączy muzykalność z detalem, gra rozdzielczo i płynnie a także szeroko, no w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale tak jak mówię, nie ma tu żadnej kasacji. Już pomijam funkcjonalność i dużo większą moc, no ale co my porównujemy, klocek stacjonarny do pudełka fajek. :) 

 

Gdybym miał zbalansowany kabel do Denonów to tak bym porównywał.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę niepocieszony jak tak,nie chcesz poznać najlepszej konfiguracji TH610,jak potrafią zagrać najlepiej, wyrównać przewagę D7200 z ich kablem 7N. Tu nie chodzi o to czy lepiej grają TH610 po balansie,tylko o to że tam jest ta dodatkowa moc prądu która z mojego doświadczenia z Fostexami jest dla nich zbawienna. Fostexy zaczynają grać jak należy z wzmakiem co ma te 1,5/2,2 wat mocy w 25ohm.

Różnica na plus do takiego firmowego comba Fostexa gdzie mamy 0,7wat , jest olbrzymia. 

Ale wiem jak jest ,każdy swoje chwali, małe pudełko Mojo robi wrażenie, bo jest takie małe i tak fajnie gra.

Ale 10% tylko lepiej Questyle?...

Ja już jestem za stary na to, muszę iść do Laryngologa jak tak:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Fostexy mają wyrównywać przewagę na balansie do 7200 jak na równi je postawiłem na stockowych kablach? Tyle, że grają trochę inaczej.

Poza tym porównywałem też Fostexy vs Denony, te pierwsze na kablu zbalansowanym i podtrzymuję mój opis, różnice są zbyt małe, żebym był ich pewny, a przepinanie kabla w Fostexach to jak wiesz nie taka prosta sprawa, więc się nie da zrobić tego szybko.

 

To nie jest tak, że każdy chwali swoje, próbuję podejść do tego na czysto. Gdybym nie miał już Denonów to bym się ostro zastanawiał pomiędzy nimi a Fostexami, tym bardziej, że te drugie są tańsze. A Questyle podoba mi się na tyle, że rozważam zakup 400i jako stacjonarne uzupełnienie Mojo (zamiast iFi), o ile tylko za bardzo od 600i nie odstaje, ale tego się jeszcze nie dowiedziałem. A, że Mojo mi się podoba to się z tym nie kryję, jest już ze mną 1,5 roku, przeszedł nie jedno porównanie z "dużym" klockiem to i z Questyle da radę. 2000 dopłaty i przypięcie się stacjonarnie kablem do biurka - to też trzeba brać pod uwagę przy ewentualnym przejściu z Mojo na Questyle, dla mnie nie liczy się tylko dźwięk, choć jest to główny czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niech każdy sobie dopowie sam ,jak dobre zmiany w przekazie daje TH610 kabel na miedzi 7N ,jak w D7200 gdzie jest od razu na stanie, stąd ta wyższa cena zapewne, oraz dodatkowy zastrzyk mocy po wejściu zbalansowanym.

Skoro już na ,według mnie,ciemnym i chudym na średnicy ,kablu 6N firmowym podobają Ci się TH610.

A kto chce by Karmazynowy się przełamał i porównał TH610 z firmowym kablem a kablem 7N niech da lajka....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

No to niech każdy sobie dopowie sam ,jak dobre zmiany w przekazie daje TH610 kabel na miedzi 7N ,jak w D7200 gdzie jest od razu na stanie, stąd ta wyższa cena zapewne, oraz dodatkowy zastrzyk mocy po wejściu zbalansowanym.

Skoro już na ,według mnie,ciemnym i chudym na średnicy ,kablu 6N firmowym podobają Ci się TH610.

A kto chce by Karmazynowy się przełamał i porównał TH610 z firmowym kablem a kablem 7N niech da lajka....he,he.

 

Soundmanie drogi, czy Ty czytasz co ja napisałem?

 

A poza tym, czy wtedy Denony nie będą na straconej pozycji gdy zasilimy je z niezbalansowanej, słabszej dziurki? :) Kto wie, jakby Denony zmasakrowały Fostexy po balansie, he he! 

 

@up, chwalę, ale to trzeba lubić. I trochę słuchawek przerzuciłem i z ciemnymi i ciepłymi Mojo się nie dogaduje, np. Nighthawki, Oppo PM-3. Nie twierdzę też, że jest doskonały. Największa wada dla mnie to dosyć mała scena, kameralny ale nie posklejany przekaz. Z zalet, których nie opisuje charakterystyka czy specyfikacja - po prostu mi się nie nudzi, zawsze odczuwam przyjemność ze słuchania na nim muzyki, nigdy mnie nie irytuje. I to mi wystarcza. Ale nie róbmy tu OT. O Mojo chyba napisano już wszystko.


A ja dziś naklepałem za dużo postów i znaków, więc spadam. Pilnujcie Soundmana :D 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesują już D7200, bo wiesz że to nie moje granie.

Ciekawi mnie tylko różnica grania TH610 z innymi kablami i tyle.

Opisałeś już Th610, teraz dopisz erratę jak grają po balansie i tyle...

Czy w ogóle jest jakaś różnica,czy też mi się tylko tak wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

(...), sprawdzam na Staxach, które właśnie założyłem sobie po tych wszystkich porównaniach Denonów i Fostexów i to dopiero daje pogląd jak te słuchawki nie są przejrzyste, jak wcześniej pisałem o Fostexach o Denonach nie mówiąc, masakra. Aż aukcje na Lambdy zamknąłem na allegro. Jeszcze nie nadszedł ich czas.

He, he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności