Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ,co oni z tą sybilacją TH610, się naczytali na zagranicznych forach i teraz majtami trzęsą ze strachu...he,he.

Sybilowały i to mocno TH600, w TH610 występuje to marginalnie i ja jej właściwie nie odczuwam a też bardzo nie lubię sybilowania...

Wystarczy dobry,nasycony wzmak,najlepiej tranzystor w klasie A i po kłopocie...

To otwarcie wyższej średnicy jest zbawienne , bo słuchawki odbiera się jako nie ciemne, ale rozjaśnione, z oddechem i powietrzem.

W tabeli siły sybilowania T610 oceniłbym na najniższy poziom 1 ,w skali 1/10.:P

Ja też wolałbym więcej góry w TH610, no ale wiadomo takie cuda to z TH900...ale i tak jest bardzo dobrze.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 17:06, Soundman1200 napisał:

Zgadza się,lipne dali te kabelki w muszli TH610,cienkie jak włos,aż się proszą o wymianę...he,he.

Chronic_pl,dla mnie na razie najlepszymi słuchawkami do wszystkiego są T1 rev2...posłuchaj.

 

własnie t1 rev2 wydawały mi się ciut za jasne... z racji tego, że słuchałeś zarówno Nighthawk, Meze 99, T1 rev2 - prosiłbym o porównanie tych 3 par do Fostexów Th610.

które z nich mają najwięcej basu ? (nie ukrywam, że wolę więcej tego pasma niż mniej)

szukam czegoś co miałoby bas ilości nighthawków lub nawet więcej, ale nie takich zamulatorów jak aq. Czytając recenzję tych Fostexów własnie raz wydaje mi się, ze one moga takie być, ale mimo to czasem wstzrymuje mnie przed zakupem dość często powtarzającą się opinia o sybiliantach.

proszę o szczerą chłodną opinię :) niekierując się hypowym wrażeniem spotęgowanym przez obecenie posiadan enauszniki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, dla mnie T1 rev2 wydały się ciut za ciemne, ale niewiele...

Tego nie mają już TH610,są bardziej przejrzyste od T1 rev2.

Th610 mają mocniejszy,dobitniejszy,twardszy bas od Hawków, ilościowo chyba też więcej, albo po równo.

Przekaz TH610 jest bardziej czysty i przejrzysty ,równy od Hawków, jeżeli lubisz ten słodkawy i nasycony przekaz Hawków, z TH610 możesz być zawiedziony. Fostexy są bardziej neutralne i równe w przekazie ,zamiast syropu mają lekki karmel na średnicy, i tak grają ciepło ale nie aż tak jak Hawki.

Th610 też mają twardszy bas,niżej schodzący od T1 rev2, niedużo ale tego mi właśnie brakowało w T1.

Nie słuchałem Meze 99 więc nie poradzę nic....

T90 oceniłbym na 9/10 w tabeli sybilacji....HD800 7/10....TH600 5/10....TH610 1/10....:)

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

To ciekawe, dla mnie T1 rev2 wydały się ciut za ciemne, ale niewiele...

Tego nie mają już TH610,są bardziej przejrzyste od T1 rev2.

Th610 mają mocniejszy,dobitniejszy,twardszy bas od Hawków, ilościowo chyba też więcej, albo po równo.

Przekaz TH610 jest bardziej czysty i przejrzysty ,równy od Hawków, jeżeli lubisz ten słodkawy i nasycony przekaz Hawków, z TH610 możesz być zawiedziony. Fostexy są bardziej neutralne i równe w przekazie ,zamiast syropu mają lekki karmel na średnicy, i tak grają ciepło ale nie aż tak jak Hawki.

Th610 też mają twardszy bas,niżej schodzący od T1 rev2, niedużo ale tego mi właśnie brakowało w T1.

Nie słuchałem Meze 99 więc nie poradzę nic....

T90 oceniłbym na 9/10 w tabeli sybilacji....HD800 7/10....TH600 5/10....TH610 1/10....:)

 

dzięki bardzo za wyczerpująca odpowiedź :) chyba mi to bardzo pomogło. wolę właśnie bardziej słodkawy przekaz ... więc obawiam się, że nie przypasują mi :(

A sluchales moze w1000z? Zastanawia mnie rowniez porownanie do nich

 

 

 

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,ciężki orzech do zgryzienia byłby...

T1 v2 musiałem się pozbyć bo były wadliwe,tylko dla tego.

T1 jakby lepsze technicznie, równiejsze i bardziej detaliczne,wyraziste...niedużo.

Znowuż TH610 bardziej muzyczne i basowe, większa scena i emocje lepsze...ciężka sprawa.

To jak wybrać co lepsze Ferrari czy Lamborghini...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

jak z napedzeniem tych fostexow? pojda z DAPa ?

 

Z byle czego nie zagrajo, co pokazuje moja recka z Aune X1S, sporo brakuje w dolnym zakresie do opisów pana SM1200. Na 600i zbieram kasę bo widać ze Aune  to za mało do "fajnych" słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

No bo mimo swoich wielkich zalet...Hawki są ciemne jak noc,zamulone i mało przejrzyste...

TH610 nie mają tych wad....

 

No wlasnie sa. Najprawdziwsza prawda. Taki ulep dzwiekow.

Dla mnie idealne sluchawki to  by byly rozjasnione hawki - z  "odklejona"srednica od gory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chronic_pl napisał:

 

Tylko obawiam się nieco wyprucia z muzykalnosci i bardziej chlodnej strony grania (a preferuje nieco cieplejsza sygnature)

Z Questyle cma600i muzykalność i ciepłota aż wylewa się z TH610...tak jak opisałeś zagrały D7200.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Z Questyle cma600i muzykalność i ciepłota aż wylewa się z TH610...tak jak opisałeś zagrały D7200.

  Hehe tylko cma600i jest dwa razy drosze od tych sluchawek.

Na stereoikolorowo pisza ze te fostexy dobrze zgraly sie z fostex hma4 (niby dedykowany amp/dac do nich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze maja cały czas bas dobry lub przesterowany w zależności od nagrania nawet w tym samym albumie, wyraźnie to słychać np w stopie perkusji. Muzykalność, dla mnie, po stronie Meze ( wady słyszę ) ale SQ po stronie th 610, tu rolę główną grają preferencję co do prezentacji.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności