Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Meze maja cały czas bas dobry lub przesterowany w zależności od nagrania nawet w tym samym albumie, wyraźnie to słychać np w stopie perkusji. Muzykalność, dla mnie, po stronie Meze ( wady słyszę ) ale SQ po stronie th 610, tu rolę główną grają preferencję co do prezentacji.

 

A czy po meze , masz wrażenie ze te fostexy raczej sa po chłodnej stronie grania ? Czy po prostu mniejsze cieplo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawki są nasycone i ciepłe ale osiągnięto to niestety sporym kosztem przejrzystości przekazu...

Nie ze mną te numery Bruner, miałem sporo tego złomu na uszach i już wiem że coś jest kosztem czegoś innego...taka prawda.

Fostexy jak dla mnie najlepiej równoważą cechy muzykalności i detalizy przekazu...

Grają jak otwarte a są zamknięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

A czy po meze , masz wrażenie ze te fostexy raczej sa po chłodnej stronie grania ? Czy po prostu mniejsze cieplo ?

 

Po Meze po prostu oszołamia przestrzeń miedzy dźwiękami i przejrzystości grania blisko granicy syblilizacji. Meze nie zamulają, ale to jest inny poziom, stąd wydaję się że  TH 610 są jasne lub ostre. Trzeba posłuchać dobrze wygrzanej pary.

 

palcebo wpis...

 

Ja odniosłem wrażenie ze pozostawione  na chwilę 610 grały lepiej niż zaraz założone do odsłuchów. Tak jak by musiały przejść rozgrzewkę .. :ph34r:

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja dałem kabelek na miedzi 7N i przekaz nabrał ciepła i bardziej jasno gra teraz, firmowy kabel jednak zamula przekaz całościowo...

Z kablem 7N niebezpiecznie TH610 zbliżają się do TH900...he,he.

2 minuty temu, Palpatine napisał:

610 też potrzebują tych 100-150h grania jak inne biocelulozy (NH; T1 itd)?

Co do TH-00 - wszystko fajnie ale one są klaustrofobiczne

Jak najbardziej, do 60h grają tak jak je opisał P.Ryka w swojej recenzji...

Z lekką metalicznością na średnicy, scena bez rozmachu, bez pogłosowości...

Potem tylko lepiej,nagła poprawa i ok. 100h osiągają pełnię możliwości....

Nadal myślę że P.Ryka miał nie do końca wygrzane TH610 w recenzji....:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co powie Karmazynowy, na razie cisza panie tego....słucha.

 

Właśnie ****, nic nie słucham leżę w łóżku, smarkam, kicham i podziwiam sprzęty na biurku. :/

 

Z tego co posłuchałem chwilę to Fostexy bardzo fajne ale trochę inne od Denonow.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Właśnie ****, nic nie słucham leżę w łóżku, smarkam, kicham i podziwiam sprzęty na biurku. :/

 

A napięcie rośnie ;) Wracaj do zdrowia i testuj te perełki, bo szkoda żeby się kurzyły na biurku.

 

Ps. Musisz jakieś okłady zastosować.. one potrafią zdziałać cuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chronic_pl napisał:

czy jest gdzieś jeszcze możliwość zakupienia nowych Fostexów THX00 ?

Miałem je okazje kiedyś słuchać niewygrzane i może to by był bląd...

 

https://www.massdrop.com/buy/fostex-x-massdrop-th-x00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Czy jakies oplaty celne dochodza ? Czy tylko sluchawki + shipping ?

 

Btw moglbys mi porownac wygrzanych thx00 do meze ?

 

No jest szansa na bonus w postaci cła i vatu. Ja Meze nie znam a X00 słuchałem dawno temu więc nie pamiętam ich za dobrze. 610 są równiejsze i nie tak ciepłe jak 00, te drugie miały chyba też bardziej srednicowe brzmienie.

 

Ponoć od 00 ciekawsze są Emu TEAK, są nawet używki na allegro w tej chwili, ale to trochę ryzyko, bo nie wiem czy ktokolwiek z forum je słyszał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności