Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Bryston daje 2W tak naprawdę, ale to i tak nie ma znaczenia, bo wykorzystałeś z tego pewnie 1/10. Istotniejsza jest charakterystyka wzmaka i liniowy wzrost wydajności prądowej ze wzrostem napięcia na jego wyjściu. Niektóre słuchawki lubią wysoki gain (nie mylić z mocą), bo ma się wrażenie, że grają wtedy dynamiczniej.

Też podłączałem słuchawki do wyjścia wzmaka kolumnowego m.in. he4 i to był ****iany dźwięk - skoczny, ale gładki i mdły, bez faktury. Jak dla mnie ta czynność zarówno teoretycznie jak i praktycznie jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tym Brystonem,ściemniają że tak mocny..a nie jest...

Ale i tak wolę Dt150 lub T1rev2 od Planarów...które niby lepsze ale jak dłużej posłuchać,

to się okazuje że nie są tak uniwersalne ,wykładają się na prostej elektronice...czyli lipa dla mnie.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT150 zdecydowanie za dużo basu. Dobre dla bassheadów - choć chyba też nie, bo nie schodzi tak nisko, żeby plomby z zębów wytrząsać. :P

Podeślij mi to w gratisie Ci je poprawię - już nawet mam pomysł jak :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie gorzej? :D

To się moda odwróci - to tylko dodatkowy damping, wygłuszenie i domulające elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę chyba odkładać kasę na HD600. Z tego, co czytałem, mogą się nadawać dla mnie. Aune powinno je też pociągnąć. Fostexy wracają do sklepu, a ja na razie będę żył z dt150 (ewentualnie spróbuję jeszcze welurowych padów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eee, jaki tam pojedynek...tylko jedna runda będzie i szybki nokaut :)

Choć ciekawy jestem jak odbierzesz średnicę w TH-X00.

He he th-x00 będą jak ten passat :D

 

Bakus, przeciez miales do czynienia z th-x00, czyzbys nabywal???

Zgadza się :D Za pierwszym razem jak mi je pożyczyłeś, to słuchałem z combo fostexa i mi się podobały brzmieniowo, chociaż miały tam jakieś wady.

Za drugim razem po modzie Perula już mi się tak nie podobały, ale też warto zaznaczyć, że słuchałem ich wtedy z myteka, który sam wiesz jak gra ;)

Co do tego, że thx00 są słabsze od TH900 nie mam wątpliwości, ale fajnie będzie bezpośrednio porównać te dwa modele. Ciekawy jestem jak x00 zagrają z okrągłymi padami th900.

 

Aktualizacja 10.03.2017r

Dotarły dzisiaj th-x00. Właśnie sobie porównuje te dwa modele i można zwariować od ciągłego przekładania słuchawek oraz padów :D

W pewnym sensie słychać podobieństwo, x00 do 900 (w szczególności jak założę pady th900), ale słuchając x00 mam wrażenie, że jest to miniaturowe granie th900.

TH900 mają potężniejszy dźwięk, lepszą barwę (pod tym pojęciem rozumiem, że grają cieplej/lampowo), x00 w porównaniu do 900 można powiedzieć, że nie mają basu, są bardziej poukładane, natomiast th900 jak to audionanik nazwał grają dyskotekowo, ale na poziomie ;)

Więcej detali dźwięku słyszę na TH900, po prostu są to flagowce i jest zaznaczona wyraźna przewaga (w sumie nie ma w tym nic dziwnego, ale w przypadku denonów d600 i d7100 nie było takiej przepaści). Używane 900 są około 3x droższe od x00. Czy warto dopłacać? Moim zdaniem warto. Nie da się powiedzieć czy th900 grają 3x lepiej czy tylko 2 albo 5 :D ale różnica w dźwięku jak dla mnie jest warta dopłaty, w th900 wszystko jest na najwyższym poziomie, natomiast x00 jak na swoją cenę grają całkiem dobrze, ale nie polecam przesiadki z 900 :D

w4l5AP2h.jpg

Edytowane przez bakus1233
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TH900 są równie mało wygodne co X00? Czy to tylko wina padów bo konstrukcja chyba identyczna.

X00 ładniejsze są :)

X00 mają niewygodne pady. Po założeniu tych od 900 wygoda znacznie się poprawia.

 

A jak prezentuje się środek pasma, też tak z dystansem jak w 9 setkach?

Nie ma takiego dystansu jak w 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , Robert mnie ubiegł z pytaniem o średnicę...

Dla mnie chyba najbliżej grające Fostexy jak słyszałem te TH-X00 i najbardziej miękkie w odbiorze.

Zero ostrości na górze,takie przyjemne miśki...jednak dla mnie aż za miękkie jednak były :)

Ja potrzebuję krwi i flaków w przekazie żeby mnie ruszyło w pełni :woot:

No i scena malutka jak na Fostexy z tej linii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności