Skocz do zawartości

JVC HA-KX100


Markonelli

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ta góra nie miała nic wspólnego z naturalnym brzmieniem, świszcząca i sporo sybilizacji. To trochę jak z opiniami o Samsung Level in-ear, jednym ta niebotycznie wyeksponowana góra pasma odpowiadała a inni nie byli w stanie zdzierżyć takich żyletek. W swojej cenie są świetne, może poza kablem, który wydaje się bardzo delikatny ale i tak wolę Sony MH1C, które nie mają tak męczącej góry. Te JVC to na pewno super opcja dla dziewczyn. Są bardzo małe i mniejsza szansa, że będą uwierać w jakikolwiek sposób.

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta góra nie miała nic wspólnego z naturalnym brzmieniem, świszcząca i sporo sybilizacji. To trochę jak z opiniami o Samsung Level in-ear, jednym ta niebotycznie wyeksponowana góra pasma odpowiadała a inni nie byli w stanie zdzierżyć takich żyletek. W swojej cenie są świetne, może poza kablem, który wydaje się bardzo delikatny ale i tak wolę Sony MH1C, które nie mają tak męczącej góry. Te JVC to na pewno super opcja dla dziewczyn. Są bardzo małe i mniejsza szansa, że będą uwierać w jakikolwiek sposób.

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

W moim egzemplarzu takie zjawiska nie występują, już Audeo bardziej sybilizowały.

 

Pełna zgoda, prócz jednym - że w swojej cenie są świetne.

Może i niezłe za stówkę, ale można kupić lepsze.

 

Rozrzut produkcyjny musi być w takim razie niesamowity, w skali ocen dajmy na to IjokeraI z Head-Fi oceniłbym KX100 na 8.9/10 (tak samo jak EPH-100, IE8 czy MA750).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie ta góra nie miała nic wspólnego z naturalnym brzmieniem, świszcząca i sporo sybilizacji. To trochę jak z opiniami o Samsung Level in-ear, jednym ta niebotycznie wyeksponowana góra pasma odpowiadała a inni nie byli w stanie zdzierżyć takich żyletek. W swojej cenie są świetne, może poza kablem, który wydaje się bardzo delikatny ale i tak wolę Sony MH1C, które nie mają tak męczącej góry. Te JVC to na pewno super opcja dla dziewczyn. Są bardzo małe i mniejsza szansa, że będą uwierać w jakikolwiek sposób.

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

W moim egzemplarzu takie zjawiska nie występują, już Audeo bardziej sybilizowały.

 

Pełna zgoda, prócz jednym - że w swojej cenie są świetne.

Może i niezłe za stówkę, ale można kupić lepsze.

 

Rozrzut produkcyjny musi być w takim razie niesamowity, w skali ocen dajmy na to IjokeraI z Head-Fi oceniłbym KX100 na 8.9/10 (tak samo jak EPH-100, IE8 czy MA750).

 

Nigdy nie doświadczyłem sybilizacji na KX-100.

Może nie zwracam na to uwagi, może mam tylko takie nagrania, które tego nie robią, może mam to wycięte ze słuchu.

 

Zaś co do Levelinów, to zdarzyło mi się to może ze dwa razy ? I było to z jakiegoś fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doświadczyłem tylko przy złej aplikacji, a o którą niestety dosyć łatwo. Chyba jedyne co mi w nich przeszkadzało tak realnie, to tendencja do oddalania mi wokalu, który lubię. Z resztą spokojnie można było sobie poradzić. Ale nie łudźmy się, co człowiek to uszy i w dokanałówkach naprawdę bardzo łatwo o odchyły w zakresie percepcji nawet tego samego egzemplarza. Także niekoniecznie musi to być rozrzut jakościowy (chyba że podróbki, ale o tym mi nic nie wiadomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w nich przeszkadzało, to, że nie mogłem ich porządnie zaaplikować. Nawet na najmniejszych gumkach były za duże - w związku z tym oceny dźwiękowej nie mogę się podjąć.

W przypadku innych dokanałowych, z typowymi gumkami, sprawę rozwiązują bi lub triflangi, które trzymają tulejkę praktycznie poza kanałem, no ale jak to wyszło przy Takstarach Hi1200 rozwiązane to nie zawsze wpływa korzystnie na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w nich przeszkadzało, to, że nie mogłem ich porządnie zaaplikować. Nawet na najmniejszych gumkach były za duże - w związku z tym oceny dźwiękowej nie mogę się podjąć.

W przypadku innych dokanałowych, z typowymi gumkami, sprawę rozwiązują bi lub triflangi, które trzymają tulejkę praktycznie poza kanałem, no ale jak to wyszło przy Takstarach Hi1200 rozwiązane to nie zawsze wpływa korzystnie na dźwięk.

Ja dużego doświadczenia z dokami nie mam, ale KX-100 były jednymi z dwóch modeli dokanałówek, które były zrobione tak jakby projektujący robił je na podstawie budowy mojego ucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Teraz tak patrzę na recenzję na audiofanatyku i trochę słabo jest w tej kwestii.

 

 

...słuchawki wymagają specjalnego typu tipsów, które obejmują całą puszkę przetwornika i zostawiają mniejszy wylot dla samego sitka. Stosowanie konwencjonalnych tipsów jest z tego powodu niestety niemożliwe. Zamienniki? Z pamięci jedynie Brainwavz miał tego typu tipsy, ale będzie z nimi podejrzewam nieco siłowania. Można też próbować (także) na siłę umieścić na KX100 tipsy z serii StarTips od Westone. Uprzednio należy je nasadzić np. na wtyk typu duży jack 6,3 mm, aby mogły się wyrobić i w ogóle umożliwić taki zabieg. Efektem jednak powinna być znacznie łatwiejsza aplikacja i wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności