Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

A jak z dużymi coś jeszcze próbowałeś np. Edition?

Nawiasem mówiąc, przy obecnej sygnaturze, najlepiej się słucha na Edition 5. Chętnie bym kupił wersje Unlimited Ed.5 do słuchania na codzień :-)

A co myślisz o połączeniu AK240 + Ultrasone Edition 5 Unlimited?

Z tego, co słyszałem u Wojtka, brzmiało to nieciekawie (już taczka mi się nawet bardziej podobała od AK240).

Czy AK380 jest aż na tyle inny od AK240 (bo coś mi się wierzyć w to nie chce)?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie jest bardzo proste. Demo gra inaczej.

Jutro mojemu egzemplarzowi powinno strzelić 100 godzin.Zobaczymy czy jeszcze coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baele-> Demo w stosunku do produkcyjnego, tak, jak już wspomniałem, różni się np. pamięcią. W demo jest ok. 10 razy mniejsza pojemność, niż w przypadku wariantu produkcyjnego. Czy myślisz, że ta pamięć w demo to jakieś g....?

Ja jedynie co zauważyłem, że w wariancie produkcyjnym, przy obecnym stanie wygrzania mojego egzemplarza (w tym momencie), wolę odsłuch z pamięci wbudowanej, niż z karty pamięci Sandiska.

W przypadku egzemplarza demo wolałem zaś odsłuch z karty pamięci Sandiska, niż z pamięci wbudowanej.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamięć w demo ma jakiś wpływ na dźwięk. Ja nie słyszę różnic w swoim egzemplarzu między pamięcią wbudowaną i zewnętrzną (mam samsunga evo).

Sądzę że tu bardziej może chodzić o różnice między wersjami demo i komercyjnymi.

Jutro chyba będę w sklepie w Warszawie w serwisie. Jak nie zapomnę wziąć swojej 380 to spróbuję porównać.

 

Oby się moje słowa w g..... przemienily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Panowie widzę , ze sporo nasmarowaliście w międzyczasie. Musiałem przeskoczyć kilka stron, bo inaczej nie zdążyłbym z innymi obowiązkami, a chciałem koniecznie coś napisać.

 

Odnośnie AK380. Urządzenie jest intrygujące jak widzę :).

To co mogę powiedzieć. Jest już kilkunastu właścicieli tego modelu w Polsce. Mało tego, kilku klientów pozbyło się właśnie Ak240/AK240SS na rzecz AK380. Oczywiście po wcześniejszych odsłuchach. A nie są to klienci przypadkowi tylko tacy, którzy już trochę słuchu "stracili" w swojej karierze wymiany sprzętu audio.

Kupili Ak380 z pełną świadomością. Szkoda, że nie są to ludzie, którzy mają czas aby podzielić się swoimi opiniami. Na pewno byłyby one ciekawe w przeciwieństwie do innych ludzi, którzy nawet nie mieli okazji zbytnio obcować z urządzeniem. Co ciekawe, oni kupili to dla siebie i tylko wyłącznie, nie na podstawie recenzji, opinii czy testów. Przyszli, wypożyczyli, posłuchali i zdecydowali się na zakup.

 

W asortymencie tych ludzi znajdują się takie słuchawki jak: AKG K812, Sennheiser HD800, Shure SE846, Ultrasone ED5, Fostex Th900, Sennheiser IE800, Ultrasone Rome, Astell&Kern AKt5p, Astell&kern Roxanne, Astell&kern Angie, Audeze LCD3, HIFIMAN HE500, Final Audio Pandora Hope IV i kilka jeszcze innych znanych i lubianych.

 

Sprzęt jest mega drogi, cóż poradzić ale kazdy może sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy go stać , czy mu jest potrzebny i czy warto dołożyć by go kupić.

 

Jako ciekawostkę dodam, że otrzymaliśmy sampla Wzmacniacza do AK380. Już są klienci na niego.

Z tego co ja słuchałem ,jeszcze nie wygrzanego, to nie dodaje jakoś super mocy, ale dodaje lekkosci, szerokości i takiej pełni brzmienia. Gra to niczym tańcząca baletnica, z takim charakterem analogowym. To już nie do końca brzmienie Astella.

 

W tej chwili AMP jest u jednego z klientów niestety, wiec jeszcze nie zaprosimy Was na testy, ale już wkrótce powinniśmy mieć dostepnego do odsłuchów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane i lubiane przytoczone sluchawy w wiekszosci znam i nie zazdroszcze jak Panowie ich z ak380 sluchaja:)

Z ed.5 jak gra to juz czytalismy. HD800, lcd3 ? Toz to sobie nie poradzi...

Mam wlasnie przed soba ak380, bo stwierdzilem ze kolega Baele ma pelna racje ze odsluch sklepowy to malo.

Slucham na spokojnie, obecnie z oppo pm3.

Jest slabo. Traca wszystko za co sie je chwali. Robia sie ostre i krzykliwe (wzglednie czywiscie). Sluchanie rocka czy metalu katorga.

Dx90 na RB lepiej tu sobie radzi. Ciagle mi sie potwierdza moja teza o strojeniu tego ustrojstwa pod sluchawy akr.

Soft 1.07.

Na tez przytoczonych he500 pewnie nawet nie bede probowal sluchac... No chyba ze podpowiecie po co ?:)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę , ze sporo nasmarowaliście w międzyczasie. Musiałem przeskoczyć kilka stron, bo inaczej nie zdążyłbym z innymi obowiązkami, a chciałem koniecznie coś napisać.

 

Odnośnie AK380. Urządzenie jest intrygujące jak widzę :).

To co mogę powiedzieć. Jest już kilkunastu właścicieli tego modelu w Polsce. Mało tego, kilku klientów pozbyło się właśnie Ak240/AK240SS na rzecz AK380. Oczywiście po wcześniejszych odsłuchach. A nie są to klienci przypadkowi tylko tacy, którzy już trochę słuchu "stracili" w swojej karierze wymiany sprzętu audio.

Kupili Ak380 z pełną świadomością. Szkoda, że nie są to ludzie, którzy mają czas aby podzielić się swoimi opiniami. Na pewno byłyby one ciekawe w przeciwieństwie do innych ludzi, którzy nawet nie mieli okazji zbytnio obcować z urządzeniem. Co ciekawe, oni kupili to dla siebie i tylko wyłącznie, nie na podstawie recenzji, opinii czy testów. Przyszli, wypożyczyli, posłuchali i zdecydowali się na zakup.

 

W asortymencie tych ludzi znajdują się takie słuchawki jak: AKG K812, Sennheiser HD800, Shure SE846, Ultrasone ED5, Fostex Th900, Sennheiser IE800, Ultrasone Rome, Astell&Kern AKt5p, Astell&kern Roxanne, Astell&kern Angie, Audeze LCD3, HIFIMAN HE500, Final Audio Pandora Hope IV i kilka jeszcze innych znanych i lubianych.

 

Sprzęt jest mega drogi, cóż poradzić ale kazdy może sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy go stać , czy mu jest potrzebny i czy warto dołożyć by go kupić.

 

Jako ciekawostkę dodam, że otrzymaliśmy sampla Wzmacniacza do AK380. Już są klienci na niego.

Z tego co ja słuchałem ,jeszcze nie wygrzanego, to nie dodaje jakoś super mocy, ale dodaje lekkosci, szerokości i takiej pełni brzmienia. Gra to niczym tańcząca baletnica, z takim charakterem analogowym. To już nie do końca brzmienie Astella.

 

W tej chwili AMP jest u jednego z klientów niestety, wiec jeszcze nie zaprosimy Was na testy, ale już wkrótce powinniśmy mieć dostepnego do odsłuchów..

 

zaznaczyłem wytłuszczonym drukiem, to co w tym tekście uważam za wierutną bzdurę - użytkownik i właściciel AK380

 

skoro jest tak dobrze, to mogę zwrócić ten odtwarzacz? bo jakoś moich Ultrasone Edition 5 LTd nie potrafi napędzić - będę wdzięczny za konkretną odpowiedź - kupiony w ubiegły czwartek w Warszawie w mp3store,

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie ze na potrzeby wlasne a nie recenzji slucham :)

Edit. Przez odchudzenie i eksponowanie instrumentow z wyzszych rejestrow jak talerze czy dzwonki to na ciemnych sluchawkach i gestych itworach mozna odniesc wrazenie ze slychac wiecej niuansow.

Ale powrot do dx90 pokazuje ze one tam sa... Acz podane lagodniej, moim zdaniem neutralniej. Nie tak na sile aby zaimponowac.

Acz przy wlasnie synergi z takimi roxanne czy layla to moze brzmiec dobrze.

Brakuje mi jednak,szerokosci i dalszego od siebie rozlozenia instrumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Ja osobiście słuchałem na HD800, AKG K812, Shure SE846, Fostex TH900, ED5.

 

Numer jeden jak dla mnie to Fostex TH900. Będziemy je wprowadzać pewnie do oferty.

Ale nie zgodze się , że to gra słabo z HD800 czy AKG K812. Jeśli twierdzisz , że gra słabo to znaczy że HUGO również gra słabo. A HD800 słuchałem również na HUGO. ED5 też miałem okazję słuchać - czy je napędza AK380 - nie testowałem, myślę, że być może ze względu na niektóre słuchawki producent wypuszcza dedykowanego wzmaka.

 

Poza tym sądzę, że każdy ma inne podejeście do tematu - lubi inne brzmienie.

 

Grubbny: Ja uważam HD800 za dużo lepsze słuchawki od Audeze. Według mnie ich naturalność jest prawdziwa, do której trcohę brakuje słuchawkom Audeze.

 

Co do DX90 - całkowicie inne urządzenie, w żadnym wypadku nie porównywałbym go ani do Astella, ani do FiiO ani do Cowona. A na pewno nie gra lepiej od AK380 -na pewnie nie bardziej neutralnie. Własnie jego moc powoduje to, że nie do końca jest tak jak piszesz wg. mnie.

 

Ale jeśli słuchałeś Cowon P1 - to na pewno przyznasz, że to jest analogowe, mięsite brzmienie.

DX90 w swojej cenie oczywiście oferuje wybitne brzmienie, ale obecnie już nie jest produkowany. I daleko mu nawet do AK120 II. Ale nikogo na siłę nie będę przekonywał.

:woot:

 

No i jeszcze jedno. Słuchanie nie polega na tym aby się wgryzać w niuanse tyl;ko jak podawana jest cała muzyka i jaka jest ogólna przyjemność oraz wrażenia z jej słuchania. Doktorami nie jesteśmy i szukanie dziury w całym nie ma sensu.

 

Również dobrze można powiedzieć, że zakup słuchawek marki X za np. kilka tysiecy złotych, nie ma sensu. Ktoś słyszy w nich sens, a dla kogoś innego brak tego czego szuka.

 

I od tak własnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znane i lubiane przytoczone sluchawy w wiekszosci znam i nie zazdroszcze jak Panowie ich z ak380 sluchaja:)

Z ed.5 jak gra to juz czytalismy. HD800, lcd3 ? Toz to sobie nie poradzi...

Mam wlasnie przed soba ak380, bo stwierdzilem ze kolega Baele ma pelna racje ze odsluch sklepowy to malo.

Slucham na spokojnie, obecnie z oppo pm3.

Jest slabo. Traca wszystko za co sie je chwali. Robia sie ostre i krzykliwe (wzglednie czywiscie). Sluchanie rocka czy metalu katorga.

Dx90 na RB lepiej tu sobie radzi. Ciagle mi sie potwierdza moja teza o strojeniu tego ustrojstwa pod sluchawy akr.

Soft 1.07.

Na tez przytoczonych he500 pewnie nawet nie bede probowal sluchac... No chyba ze podpowiecie po co ? :)

@Grubby - to nie muszę kupować 380tki do PM3 ???? ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście słuchałem na HD800, AKG K812, Shure SE846, Fostex TH900, ED5.

 

Numer jeden jak dla mnie to Fostex TH900. Będziemy je wprowadzać pewnie do oferty.

Ale nie zgodze się , że to gra słabo z HD800 czy AKG K812. Jeśli twierdzisz , że gra słabo to znaczy że HUGO również gra słabo. A HD800 słuchałem również na HUGO. ED5 też miałem okazję słuchać - czy je napędza AK380 - nie testowałem, myślę, że być może ze względu na niektóre słuchawki producent wypuszcza dedykowanego wzmaka.

 

Poza tym sądzę, że każdy ma inne podejeście do tematu - lubi inne brzmienie.

 

Grubbny: Ja uważam HD800 za dużo lepsze słuchawki od Audeze. Według mnie ich naturalność jest prawdziwa, do której trcohę brakuje słuchawkom Audeze.

 

Co do DX90 - całkowicie inne urządzenie, w żadnym wypadku nie porównywałbym go ani do Astella, ani do FiiO ani do Cowona. A na pewno nie gra lepiej od AK380 -na pewnie nie bardziej neutralnie. Własnie jego moc powoduje to, że nie do końca jest tak jak piszesz wg. mnie.

 

Ale jeśli słuchałeś Cowon P1 - to na pewno przyznasz, że to jest analogowe, mięsite brzmienie.

DX90 w swojej cenie oczywiście oferuje wybitne brzmienie, ale obecnie już nie jest produkowany. I daleko mu nawet do AK120 II. Ale nikogo na siłę nie będę przekonywał.

:woot:

 

No i jeszcze jedno. Słuchanie nie polega na tym aby się wgryzać w niuanse tyl;ko jak podawana jest cała muzyka i jaka jest ogólna przyjemność oraz wrażenia z jej słuchania. Doktorami nie jesteśmy i szukanie dziury w całym nie ma sensu.

 

Również dobrze można powiedzieć, że zakup słuchawek marki X za np. kilka tysiecy złotych, nie ma sensu. Ktoś słyszy w nich sens, a dla kogoś innego brak tego czego szuka.

 

I od tak własnie...

 

sympatyczny mp3storze

 

nie odpowiadasz na moje pytanie

 

- wydałem kilkanaście tysięcy zł i nie jestem zadowolony - chcę zwrócić ten cud techniki - rozumiem, że to żaden problem - ZGADZA SIĘ? Mogę jutro zwrócić w miejscu zakupu w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie w niuanse a calosc podania muzyki to jak pisalem... Ak380 zabiera urok pm3 :/

@Lord - zdecydowanie,to nie grajek dla nich. Chyba ze chcesz rozjasnic wokal, nadac srednicy i gorze nieco krzykliwosci. Ale ja nie po to pm3 kupowalem:)

 

To jest fajny grajek ale nie gra rowno moim zdaniem. W aspektach technicznych doczepie sie do brakow w szerokosci sceny.

P1 mialem przyjemnosc sluchac ale teraz nie porownam leb w leb.

 

Czy dx90 gra lepiej od ak380. Na pewno nie gra gorzej. Z niektorymi,sluchawkami gra lepiej a znkektorymi podejrzewam ze zagra gorzej. Podejrzewam bo z moimi zestawami nie dal rady. A podejrzenie wlasnie jest z ta moja teoria tworzenia aby brac pod AKR.

Na pewno dx90 nie jest daleko do ak120ii. Wgraj RB ktory technicznie sporo go podciaga. I to nie tylko moja opinia. Dzis sobie przerobilem watek o,tych grajkach na headfi i wielu uwaza ze to ten sam poziom, stawiajac wyzej od ak100 ii. Jednomyslnie stawiaja ak240 doiero wyzej, z czym sie zgodze, acz jest to imo nierownmierne do kosztow.

Natomiast ak380 uwazam poki co za produkt przecietny i dzwiekowo jesli nie sredni to przynajmniej nazwe to bardzo kaprysny.

Bardzo zaluje ze odeszli od swojej szkoly grania barwnego, nasyconego z rozmachem scenicznym.

 

HD800 sa ciezkie i trudne synergicznie imo dla stacjonarki wiec nie ma o czym dyskutowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma prawa sie roznic sjoro wszystko poza pamiecia jest to samo.

Slucham Stinga Live in Berlin. To odchudzenia ak380 daje czasem dobry efekt w postaci czytelniejszej separacji instrumentow. Ale oddala kontrabas i gitare, a dzwoneczki talerze, grzechotki i wszystko z wysokich daje blisko, przy samym wokalu. Czyli dokladnie na odwrot niz ta scena wyglada w rzeczywostosci. Dx90, nfb28 i sd650 oddaja to wlasnie w tem sposob ze basowka jest pierwszym planem za wokalem, a gorne sa dalej.

Takze znow odbieram to odchudzenie za nienaturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem wytłuszczonym drukiem, to co w tym tekście uważam za wierutną bzdurę - użytkownik i właściciel AK380

 

Dlatego jest dedykowany wzmacniacz do AK380 :) Co prawda dziś się dowiedzieliśmy, że za bardzo mocy on nie dodaje, tylko lekkości w brzmieniu, ale może pojawi się wzmacniacz do wzmacniacza i już będziesz mógł uznać bardziej wymagających słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zaznaczyłem wytłuszczonym drukiem, to co w tym tekście uważam za wierutną bzdurę - użytkownik i właściciel AK380

 

Dlatego jest dedykowany wzmacniacz do AK380 :) Co prawda dziś się dowiedzieliśmy, że za bardzo mocy on nie dodaje, tylko lekkości w brzmieniu, ale może pojawi się wzmacniacz do wzmacniacza i już będziesz mógł uznać bardziej wymagających słuchawek.

 

 

pod warunkiem, że wydam kolejne naście tysięcy złotych - nie! Dziękuję!

 

Wolę już za max 1/3 tej kwoty złożyć "kanapkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Hey

 

No to i ja dorzuę swoje 5groszy. Tylko tak dla sportu bo i tak niewielu z Was zakupi sobie ten model, ale na pewno warto rozpatrywać inne modele tego producenta.

 

Jestem bardzo zadowolony z Ak380. Całkowicie świadomie zresztą to piszę. Wydaje mi się,że do tego dźwieku trzeba dojrzeć. Być może niektórzy preferują innego kopa. Testując Ak380 w warunkach studyjnych jest po prostu nieoceniony.

Nie zgodzę się, że Ibasso DX90 (którego zresztą było mi dane mieć jakieś pół roku) gra lepiej niz AK120 drugiej generacji. To jakaś bzdura.

Nawet jeśli ktoś ocenia z innej perspektywy. Jedyne co ma rewelacyjne to stosunek jakość/cena. Można spokojnie polecić każdemu. Seria Ak to jednak inna liga pod każdym względem. Ale DX90 i tak mogę polecić z czstym sumieniem.

 

No i apropo wartkiej dyskusji odnośnie słuchawek. Dyskusja odnośnie czy napędza czy nie napędza, jest trochę jałowa. Ważne jak gra. Czy ktoś z was slucha na maksymalnej glośności 150. I nawet jeśli mógłby dać więcej prądu to nie wiem czy wiele by to zmieniło. Słuchałem różnych słuchawek na Ak380 i na bardzo dobrych wzmacniaczach za kilka i kilkanaście koło i powiem jedno - jakoś AK380 mnie nie rozczarował. Nie żałuję ani grosza wydanego na ten model.

 

MP3store; jestem ciekaw wzmacniacza jak już będzie. Z tego co piszesz to chyba dodaje brzmieniu więcej szlachetności i zwiewności.

No i z chęcią przetestuję Fostex TH900 jeśli tylko będziecie je mieli. Słyszalem świetne opinie o tym modelu, sporo ludzi ze świata muzyki je zachwala. Jeśli bedzie fajnie z Ak380 to na pewno zakupię.

Edytowane przez szczygiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności