Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do Roon'a.

Za instrukcją użytkownika

 

"The Exclusive Mode setting tells Roon to take exclusive control of your audio device. In order to play back MQA or DSD content, this setting must be enabled"

 

Opcję z Trybem exclusive na dx160 uzyskuje tylko poprzez Wasapi.

 

Czy zatem wniosek że dx160 via Roon dekoduje sprzętowo mqa jest zatem uprawniony? Może. Ale jak to sprawdzić...

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem roona, świetna rzecz i lepiej to gra ewidentnie od tidala, takie pierwsze wrażenia moje.Tylko nie wiem jak ustawić render MQA jak mój dac nie wspiera tego, ''brak obsługi MQA'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem roona, świetna rzecz i lepiej to gra ewidentnie od tidala, takie pierwsze wrażenia moje.Tylko nie wiem jak ustawić render MQA jak mój dac nie wspiera tego, ''brak obsługi MQA'' ?
Ja mam ustawione jako renderer only i zafajkowane "Enable MQA Core Decoder". Wtedy uzyskasz do 96 kHz z plików MQA.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znaleźć żadnych albumów w MQA, jedyne jakie mi sie wyświetlają to 44.1.

 

Edit: ok, jest ok.Świetna aplikacja

 

edyta2: wow, tutaj Division Bell wreszcie brzmi tak jak trzeba, na tidalu to jest karykatura muzyki.

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, deftones9 napisał:

edyta2: wow, tutaj Division Bell wreszcie brzmi tak jak trzeba, na tidalu to jest karykatura muzyki.

Ja aż do takich spektakularnych wniosków nie doszedłem, ale rzeczywiście, wolę słuchać Tidala poprzez Roon.

Masz Triala czy już subskrypcję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, siana jest sporo ale coś za coś.Jedno by sie przydało by dodali numery katalogowy płyty.Jak już mam trzy remastery dostępne jednej płyty to mogliby zamieścić informacje jaki ma numer dany remaster bo z tych trzech dwa przeważnie są dźwiękowo zaorane a jeden brzmi świetnie.Może już jest taka opcja ale ja o tym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając kilka wersji tego samego albumu, wskazujesz primary version i to ta wersja będzie odtąd domyślnie tą główną.df1b3b3d20a92ded72210b71a56cccd5.jpg

 

Dodatkowo edytując dane konkretnego albumu, możesz dodać informację o wydaniu w odpowiednim okienku - bodajże "type" i wpisujesz tam np. 24bit version albo remaster. Edycja albumów możliwa jest tylko na desktopie Roona.

 

 

 

 

 

 

 

2a1eee1175e12f2aee99421301df9b6e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Posiadając kilka wersji tego samego albumu, wskazujesz primary version i to ta wersja będzie odtąd domyślnie tą główną

 

Dodatkowo edytując dane konkretnego albumu, możesz dodać informację o wydaniu w odpowiednim okienku - bodajże "type" i wpisujesz tam np. 24bit version albo remaster. Edycja albumów możliwa jest tylko na desktopie Roona.

Albo.., Roon zapamietuje ostatnio odsłuchiwaną wersję albumu i taką sugeruje przy kolejnym wyszukiwaniu.

 

Jedyną wadą Roona jest to, że nie gra pojedynczych plików z dysku.

Np. ja słucham często radia dubstep.fm i grane sety mogę sobie pobrać z dubstep.fm/archive i niestety Roon nie może odtworzyć pobranego pliku z folderu Pobrane. Tu uruchamiam Foobara do szbkiego odsłuchu. Natomiast aby odtworzyć to poprzez Roona, trzeba zaktualizować bibliotekę udostępnionych folderów z zawartoscią plików muzycznych.

 

Jaką masz subskrypcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Albo.., Roon zapamietuje ostatnio odsłuchiwaną wersję albumu i taką sugeruje przy kolejnym wyszukiwaniu.

 

 

Jaką masz subskrypcję?

 

Na razie roczną. A czy i kiedy będzie dożywotnia to jeszcze nie wiem.

 

 

Jedyną wadą Roona jest to, że nie gra pojedynczych plików z dysku.

Np. ja słucham często radia dubstep.fm i grane sety mogę sobie pobrać z dubstep.fm/archive i niestety Roon nie może odtworzyć pobranego pliku z folderu Pobrane.

 

Ja wrzucam do folderu Music. HDTracks też domyślnie do tego folderu pobiera zakupione rzeczy, pobrania z Qobuza też mam ustawione na ten folder. Roon skanuje to na bieżąco i dodaje nowe tracki. Ostatnio zakupiłem kilkanaście pojedynczych metal-coverów Leo Moracchioli z Google Music i też Roon nie miał żadnych problemów z dodaniem tracków do biblioteki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem.

Ale w takim przypadku trzeba wyszykać poprzez bibliotekę Roona folder Music i wyszykać dany utwór.

Foobar ma możliwość odtworzenia pojedynczego pliku poprzez double click z dowolnego folderu w Windows natychmiastowo, bez wchodzdnia do biblioteki Roon bądź korzystania z wbudownej wyszykiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, musze popróbować.Mam d10 kosztem UAE23 i na razie to ja za dużych różnic nie widze :D na UAE bardziej jakoś krystalicznie było ale ten chińczyk jest u mnie od dwóch godzin i może musi sie jeszcze nieco wygrzać.

Tak mnie wczoraj wessał ten roon, że zeszło mi do 4tej nad ranem przez co dzisiaj mnie cały dzień głowa boli

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam D10 na próbe, wybrać opcje Topping USB Audio Device ASIO czy TOPPING USB Dac WASAPI?
Musisz protestować. Podam Ci przyklad dlaczego to ważne. Xduuo xd05 plus via asio w odtwarzaczu Audirvana plus ma problemy z.plikami DSD. Dlawi się. Via Wasapi nie ma zadnego problemu. Np. w Roon asio radzi sobie lepiej w Ibasso dx160 natomiast w wasapi ma problemy z plikami dsd.
Potestuj. Troche czasu poświęć. Sam zdecydujesz.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyodrębniają wam sie poszczególne utwory z pliku CUE w roon? Czy roon tego nie wspiera?

 

edit: roon ma wywalone na cue z tego co czytałem, słabo oj słabo...

 

Edit2: przykład fatalnego opisu płyt, remaster mety datowany na 83rocznik

0259b5fd3fbf15761d0d6b494d1e2dd8.jpg

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o każdym albumie idzie zedytować. Ja też już kilka albumów poprawiałem, zdarzyło się nawet zmienianie kolejności utworów jakiegoś vinyl-ripa. Trafiłem też na rocznik wydawnictwa zespołu, który w tym czasie jeszcze nie istniał , bo wcześniej istniała inna kapela o takiej samej nazwie - Emperor.

 

 

 

 

 

 

 

Wersje desktopowe Tidala, Roona, Qobuza na smartfonie i tablecie? Proszę bardzo. Monect PC Remote!

 

Z racji uciążliwości sterowania głośnością DC01 z poziomu laptopa (zamknięta klapa), zainstalowałem sobie apkę do zdalnego sterowania funkcjami komputera. Jest też opcja strumieniowania obrazu w czasie rzeczywistym i co za tym idzie także i sterowania za pomocą dotyku. Na moim tablecie Roon Remote niestety nie działa, więc też jest to jakiś substytut.ec44ec6a2c78a0966e92470f5894864e.jpgaea1811b634b9ea63bc728323e2b2879.jpg5c43bf5f4343adf76b296e211670d8aa.jpg

2671d77ba066b561197118f606b08215.jpg

 

Na kompie trzeba też zainstalować Monect Receiver, by umożliwić komunikację pomiędzy urządzeniami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Roon zrobił na mnie duże wrażenie. Zarówno pod kątem lekkiej poprawy brzmienia jak i samej obsługi. Tak jak ktoś już wcześniej napisał - powrót do aplikacji TIDAL będzie bolesny...Ma to wszystko ręce i nogi, przemyślana aplikacja. 

Program ustawiłem według Waszych wskazówek i wszystko działa bardzo dobrze - posiadam sterowniki asio4all. Czy coś w nich muszę jeszcze ustawiać?

 

Pzdr  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla każdego urządzenia, tj dla Oppo HA2-SE, DX220 i DC01 mam osobne zainstalowane sterowniki Asio pobrane ze stron producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już Tidal w ogóle nie uruchamiam a dzisiaj całkowicie zrezygnowałem z deezera.Roon poprostu miażdży na drobne elementy, to jest tak kompletny system że sie boje co będzie za dwa lata bo on sie cały czas rozwija.I pisze to ja jako użytkownik na razie tylko zwykłego daczka, wzmaczka i słuchawek.Widziałem już jak ludzie mają całe mieszkanie podpięte pod roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności