Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, vonBaron napisał:

Ten Roon to faktycznie taki dobry? 120$ to duuużo jak na program do odtwarzania dźwięku.

Mi osobiście podpasował. Pierwszy kontakt z nim miałem na Mano ULTRA spiętym z Master-7 po i2s. Cała trójka trafiła na moją listę zakupową:)

Roona najlepiej samemu przetestować. Mi Trial działał ponad miesiąc i wystarczył do podjęcia decyzji o jego zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Dobra, ściągnę w weekend triala i zobaczymy.

Najlepiej.

Ściągnij sobie apkę na telefon Roon Remote.

Poza sterowaniem samą aplikacją, można puszczać muzę z kompa na inne urządzenia.

Ja dla przykładu paruję tel z kinem domowym po BT i mam dostęp do całej zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Roona z USB-DAC z laptopa albo wysyłam na Oppo UDP203. Można się przełączać pomiędzy urządzeniami w trakcie odtwarzania. I chyba działa to sprawniej niż Spotify Connect.

 

Bezpośredniego porównania z apką Tidala nie robiłem, bo zanim zacząłem używać Roona to testowałem jeszcze Audirvanę Plus. W sumie apek Tidala i Qobuza to nie uruchamiałem od blisko trzech miesięcy.

 

Obsługa programu na piątkę, powrót do osobnych aplikacji muzycznych może być bolesny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przystosowanego DACa do MQA więc maksymalnie tylko 96kHz poprzez core decoder. Ale widziałem grafiki toru audio, że z odpowiednim DAC rozwija nawet do tych 384kHz. Oznaczone to jest jako Enhanced path. Ja mam "tylko" Lossless.820085976def85b7661e43ddf5090a93.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Dx160 poświadcza ale dalej "bezstratnie".

Testuje Roon od dwóch już miesięcy:). Mam też licencje do Audirvana ale Roon to bajka. Dzwięki dużo bardziej klarowniejsze niż np z apki Tidala. Dla grania z PC podstawa wg mnie. Drogie jak na nasze kieszenie ale super sprawa26426e8d74330ba1430bff4b5e982b46.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem w ustawieniach Core Decoder i teraz ścieżkę mam identyczną jak u Was, ale dokładnie co jest na wyjściu to nie wiem, może jedynie te 44.1, skoro DAC nie dekoduje MQA. Kurczę, muszę dorwać jakiegoś DACa ze sprzętowym dekodowaniem MQA i wtedy pobawić się ustawieniami.b445ce8694ce9b5a1ebb7cc812421ecc.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawe czy dx160 dekoduje to sprzętowo. Niestety w tym sprzęcie nikt nie wpadł na banalna rzecz aby załadować do softu informację co robi w trybie usb dac w danym momencie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DX220 tak samo brak informacji. Ale możesz to sprawdzić w Audirvanie. Mi Audirvana 220-kę nie wykryła jako DACa dekodującego MQA. Możliwe, że to dekodowanie jest jedynie zarezerwowane dla Mango i Tidala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niestety rację. Roon zapewne wspiera ten sprzęt który wcześniej może przetestować i dostosować oprogramowanie do jego specyfiki.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem MQA Core Decoder w ustawieniach dla Oppo UDP203 i w info na amplitunerze pokazało tylko 44.1 kHz. Tak więc jeśli USB-DAC czy inny sprzęt nie ma wsparcia dla MQA, to w ustawieniach Roona lepiej włączyć "Enable MQA Core Decoder". Wtedy będzie przynajmniej te 88,2/96 kHz.62a77350af16151448daa7b53f4d96c6.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, vonBaron napisał:

Jednak faktycznie Tidal leci przez windowsowy mixer bo ASIO mam nieaktywne w sterowniku.

A przestawiłeś w Ustawieniach na właściwe źródło (zamiast "System Controlled")

Tidal 01.png

 

i ustawiłeś je w "więcej ustawień" na tryb "Exlcusive"

Tidal.png

 

Nie wiem czy to jest przez ASIO, ale na pewno omija Windowsowy mixer.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Perul napisał:

A przestawiłeś w Ustawieniach na właściwe źródło (zamiast "System Controlled")

Tidal 01.png

 

i ustawiłeś je w "więcej ustawień" na tryb "Exlcusive"

Tidal.png

 

Nie wiem czy to jest przez ASIO, ale na pewno omija Windowsowy mixer.

 

Nie wiem, czy omija, ale u mnie po przełączeniu ogólna jakość dźwięku jest lepsza od domyślnej.

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Tidala od wczoraj żeby takich rzeczy nie ogarniać. 
Tidal na pewno nie wspiera ASIO, ponoć jak ustawimy tryb Exclusive to leci dźwięk przez WASAPI. 
A no właśnie, przez WASAPI, kiedyś widziałem i mi wyleciało.
Imo w tym trybie jakość dźwięku jest równie dobra jak na ASIO. Owszem gra ciut inaczej, ale nie lepiej/gorzej.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności