Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, zgreg napisał(a):

Zauważyliście, że na tidal nazwa artysty może być nieunikalna np. Cell ?

 

Tak, bardzo słabo mają bazę danych uporządkowaną. Największy bałagan bywa w mniej znanej muzyce, pod którymś artystą widziałem utwory trzech różnych :D 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zgreg napisał(a):

Zauważyliście, że na tidal nazwa artysty może być nieunikalna np. Cell ?

 

https://tidal.com/artist/3551398

Grupa ARC. Dla mnie to zespół tworzony przez Iana Boddy 

https://www.discogs.com/search?type=all&q=ARC+(Ian+Boddy+%26+Mark+Shreeve)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zwolniło mi się jedno miejsce w Tidalowej rodzince. Chętnie adoptuję jakąś sierotkę. 
Pozdrawiam,
Leszek

P.S. Rodzinka już w komplecie. 

Edytowane przez belesiu
Informacja przestała być aktualna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, joysofjoyc4 napisał(a):

Śmieciowy UAPP, z każdą kolejną wersją appki Tidal działa gorzej. 😡 Też tak macie? 

Na fonie lepsza YTM od Tidala. :) I UAPP do niej niepotrzebny, bo samoistny upsampling z 48 do 96 to żadna krzywda. Te częstotliwości są synchroniczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie, z tego co widziałem to jeśli na Tidalu jest źle to na Spotify znacznie gorzej.
Niektóre utwory nawet na Qobuz były z błędami i trzaskami, zależy co im wytwórnia dostarczy

Poza tym jeśli chodzi o appkę na Windows i Androidzie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też nie miałem żadnych dziwnych trzasków czy zniekształceń na Tidal, ale może to wynikać z rodzaju muzyki jakiej słuchamy. Ogólnie uważam, że Tidal ma dobrą jakość, ale co plik to plik ^^ Ogólnie Tidal ma też swoje DSP, przez co brzmi jakoś cieplej, bardziej analogowo. Takie „bezpieczne” brzmienie. Nie zawsze to wychodzi na plus, ale całościowo się sprawdza. Bardziej boli mnie kwestia MQA i faktu, że pełnoprawne HiFi brzmi według mnie w zdecydowanej większości przypadków lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zear napisał(a):

z tego co widziałem to jeśli na Tidalu jest źle to na Spotify znacznie gorzej.

W życiu nie miałem trzasku na Spotify. Może jednak jest tak, że im bardziej wydumana audiofilska marka tym gorzej radzi sobie taki sprzęt z techniką streamingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Artorias napisał(a):

Ja w sumie też nie miałem żadnych dziwnych trzasków czy zniekształceń na Tidal, ale może to wynikać z rodzaju muzyki jakiej słuchamy. 

Chcesz powiedzieć, że gatunek muzyczny ma wpływ na przerywanie dźwięku przez sprzęt?

22 godziny temu, Artorias napisał(a):

Ogólnie Tidal ma też swoje DSP, przez co brzmi jakoś cieplej, bardziej analogowo. 

Na czym takie cuda? Na kompie to na pewno nie jest prawda, i na Androidzie też nie. YTM jest bardziej analogowe, cokolwiek to znaczy. I przy porównaniu apek, i na kompie. A owo DSP to jest właśnie MQA, które masakruje materiał pierwotny i dlatego

22 godziny temu, Artorias napisał(a):

HiFi brzmi według mnie w zdecydowanej większości przypadków lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, majkel napisał(a):

Chcesz powiedzieć, że gatunek muzyczny ma wpływ na przerywanie dźwięku przez sprzęt?

Odniosłem się do tego co kolega wyżej napisał, że słyszy te trzaski w wielu utworach, ja takiego problemy nigdy nie doświadczyłem, więc może trafiamy na inny kontent? Albo problemy sprzętowe.

 

16 minut temu, majkel napisał(a):

Na czym takie cuda? Na kompie to na pewno nie jest prawda, i na Androidzie też nie. YTM jest bardziej analogowe, cokolwiek to znaczy. I przy porównaniu apek, i na kompie. A owo DSP to jest właśnie MQA, które masakruje materiał pierwotny i dlatego

Testowałem chociażby album TOOLa - 10000 days, który na Tidalu gra cieplej i spokojniej, od wersji plikowej, która gra bardziej technicznie (FLCA 24/96). Tak samo na Tidal brzmienie było przyjemniejsze w moim radiu w samochodzie (komputer z Androidem), gdzie ogólnie mam brzmienie analityczne i dosyć ostre i przez to wiele albumów w plikach muszę pomijać, a Tidal mi jednak ratował trochę sytuacje. 

Porównywałem też Deezera, na którego chciałem się definitywnie przerzucić (aplikacja mi bardziej podchodzi), ale brzmiał jaśniej i też bardziej analitycznie od Tidal. Tak samo odebrał to @discodroid kiedy ostatnio z nim rozmawiałem w salonie, bo też obecnie testuje Deezera i podobne miał wtedy wnioski. No tutaj już testowaliśmy na pewno na kompie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o trzaskach typowo błędach ripu, na przykład takich jak uszkodzona płyta CD, słucham sporo egzotycznej muzyki i czasem się to zdarza ale to nie wina Tidala czy softu tylko płyta matka musiała być uszkodzona , trzaski, zapętlenie, jak uszkodzona płyta CD, takich materiałów jest bardzo mało, ale przy naprawdę egzotycznych wydawnictwach pojawiają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/13/2023 at 8:10 AM, majkel said:

Na fonie lepsza YTM od Tidala. :) I UAPP do niej niepotrzebny, bo samoistny upsampling z 48 do 96 to żadna krzywda. Te częstotliwości są synchroniczne. 

 

Nie jestem jakoś specjalnie przywiązany do UAPPA-a czy Tidala, po prostu chciałem mieć bit-perfect z pominięciem SRC na DAPie z Androidem oraz relatywnie płynnie działającą aplikację (leciwy Pionek nie daje rady już czasem z oficjalną appką Tidala). 

 

Zrobiłem konto na YTM i Soundiizem przeniosłem kolekcję z Tidala, będzie testowane :)

 

On 2/13/2023 at 1:44 AM, Szczurov said:

Wszystko ok. Jak sie coś dzieje to trzeba usunąć dane i cache apji. 

 

Pomogło, dzięki! Usunięcie cache'u wystarczyło.:)

 

4 hours ago, Zear said:

Ja pisałem o trzaskach typowo błędach ripu, na przykład takich jak uszkodzona płyta CD, słucham sporo egzotycznej muzyki i czasem się to zdarza ale to nie wina Tidala czy softu tylko płyta matka musiała być uszkodzona , trzaski, zapętlenie, jak uszkodzona płyta CD, takich materiałów jest bardzo mało, ale przy naprawdę egzotycznych wydawnictwach pojawiają się

 

A to nie są artefakty, przestery i śmieci powstałe jeszcze na etapie masteringu? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wytwórnie ripują własny materiał z CD...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić u siebie? Przykładowy kawałek z tidal : Post Malone - WOW, przester na uderzeniu basu, bardzo słyszalny od 22s i od 47s, co ciekawe pod koniec jest czysto.

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
W dniu 14.02.2023 o 09:50, Artorias napisał(a):

Porównywałem też Deezera, na którego chciałem się definitywnie przerzucić (aplikacja mi bardziej podchodzi), ale brzmiał jaśniej i też bardziej analitycznie od Tidal. Tak samo odebrał to @discodroid kiedy ostatnio z nim rozmawiałem w salonie, bo też obecnie testuje Deezera i podobne miał wtedy wnioski. No tutaj już testowaliśmy na pewno na kompie ;)

 

Zgadzam się.

 

To co na pewno da się usłyszeć, to że Deezer brzmi jaśniej i bardziej klarownie, niekiedy ostrzej. Momentami mam również wrażenie, że dostaje od niego więcej informacji, dźwięk jest bogatszy i bardziej dynamiczny. Innym razem zaś wszystko gra mi płasko, wtedy Tidal ratuje sytuację.

 

Być może to kwestia algorytmów aplikacji, może i samych realizacji nagrań, a może i niekiedy placebo - trudno mi powiedzieć. Deezer ma na pewno lepszy interfejs użytkownika. Ładny, czysty, łatwy w obsłudze, wyjątkowo przyjemnie korzysta się z niego przede wszystkim na smartfonie lub na DAPie. Obsługuje jednak tylko FLAC, maksymalnie 1411 kb/s i nie daje sygnału bitperfect.

 

Na obecnym etapie nie jestem pewny która aplikacja podoba mi się bardziej, ale gdyby faktycznie zależało mi na jakości odtwarzanego materiału, to o wyborze zdecydowałby pewnie Roon, który obsługuje tylko Tidala i Qobuz. I ewidentnie brzmi lepiej.

 

Póki co śmigam dalej na Deezerze, bo kurde wygodne to. I jest Rammstein :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności