Skocz do zawartości

ZENek Uno / Duo - zbieram chętnych :)


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Głos na minimalizm.

Ale czarny byłby odjazdowy!

Kto chce, temu Cefi wsadzi w droższą budę , chyba :)

Lista na Zenka Uno:1. iMpus Lista na Zenka Duo:1. soulreaver

A jak w takim tempie się będziecie zapisywać, to zgodnie z Kononowiczem: jeszcze długo:

 

"Nie będzie niczego"

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża obudowa ma też plusy w postaci większej stabilności urządzenia na podłożu i lepszego rozejścia się temperatury wewnątrz.

Poza tym, koszt takiej obudowy, odejmując cenę pierwotnej, nie będzie aż taki duży.

Wzmacniacz na poziomie ceny 600-650 zł i tak będzie best buy.

Ja tam bym dopłacił. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul, ja tez ponarzekam w kwestii obudowy, oryginalna jest paskudna (sorry :(), taki garazowy, chamski DIY. Ja bym dal taka, jak Tybysh, albo cos na wzor klonow, o niebo lepiej to wyglada,

nie "pachnie" samorobka ;).

 

I tak, jak Ci na PW pisalem, nawierty na diody tak ok.1-1.5mm, jak MF to zrobil w M1DAC http://cdn.head-fi.org/f/f9/f958c08b_MFM1DAC.jpg pieknie to sie zarzy w nocy. No i ten nieszczesny

wlacznik, za gleboko trzeba go wciskac. To tyle ode mnie, w temacie wizualizacyjnym :).

Pozwalam sobie się nie zgodzić z taką opinią. Mam ZENka i na pewno nie można powiedzieć, że jest brzydki. Powiedziałbym nawet, że jest ładny. Stoi u mnie na starym ponad 100 letnim biurku i pasuje idealnie jako element "sztuki współczesnej" ;)

Ale o upodobania się nie spieramy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na minimalizm.

Ale czarny byłby odjazdowy!

Kto chce, temu Cefi wsadzi w droższą budę , chyba :)

 

Lista na Zenka Uno:1. iMpus Lista na Zenka Duo:1. soulreaver

A jak w takim tempie się będziecie zapisywać, to zgodnie z Kononowiczem: jeszcze długo:

 

"Nie będzie niczego"

Ja czekam na odpowiedz czy jest opcja dla pojedynczych osób aby wsadzić w inna obudowę za odpowiednią dopłatą ;-). Nie wiem ile może kosztować obudowa zenka ale przypuszczam 50-80 zł. Obudowa dla mnie ładna kosztuje w polskich sklepach 150-200, także tragedii nie ma.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by były 2 opcje ładna i ładniejsza :) ale to zależy od Perula, dla mnie biednego studenta akurat wygląd jest sprawą drugorzędną bo ma grać a nie wyglądać a aktualna i tak jest dziełem sztuki w porównaniu do plastiku a nawet bardziej mi się podoba od ŚP. ha info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by były 2 opcje ładna i ładniejsza :) ale to zależy od Perula, dla mnie biednego studenta akurat wygląd jest sprawą drugorzędną bo ma grać a nie wyglądać a aktualna i tak jest dziełem sztuki w porównaniu do plastiku a nawet bardziej mi się podoba od ŚP. ha info.

Mam podobne zdanie, obudowa jest solidna, nie plastikowe badziewie. Spełnia swoją rolę znakomicie, a że można ładniej to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moze powstać wersja Zenek Duo v1

bez DC-offset?

bezpieczniejsza dla tych mniej wtajemniczonych

 

co do obudowy

jest pancerna, z uwagi na gołe blachy nic sie nie zetrze

 

zmienił bym gniazdo do sluchawek na takie

http://www.modushop.pl/537,gniazdo-neutrik-jack-6-3mm-nys2203-.html

i gałkę na taką

http://www.modushop.pl/612,galka-20-czarna-ze-wskaznikiem-507-6131-.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moze powstać wersja Zenek Duo v1

bez DC-offset?

bezpieczniejsza dla tych mniej wtajemniczonych

 

co do obudowy

jest pancerna, z uwagi na gołe blachy nic sie nie zetrze

Z tego co zrozumiałem, to zwieranie kondensatorów masz w opcji, nie musisz z niej korzystać, wtedy nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak

ale czy te przełączniki bedą opisnae na obudowie bo wtedy to ma sens a tak jak będą jeszcze inne to mozna sie pogubic. co do czego zopisu wynika że bedą 3

v1 tylko 2

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak MrB napisał - zwieranie kondensatorów to osobny przełącznik (opcja), nie musisz tego robić. Włączniki pewnie będą opisane, a nawet jakby nie to jakiegoś PDFa mogę zrobić z krótkim info.

 

 

 

Ja czekam na odpowiedz czy jest opcja dla pojedynczych osób aby wsadzić w inna obudowę za odpowiednią dopłatą ;-). Nie wiem ile może kosztować obudowa zenka ale przypuszczam 50-80 zł. Obudowa dla mnie ładna kosztuje w polskich sklepach 150-200, także tragedii nie ma.

Co do innej obudowy to proszę o wskazanie konkretnego modelu o zbliżonych wymiarach - wysokość może być trochę mniejsza. Jeśli będzie szansa włożyć ZENka w takową, to jak najbardziej jest to do pomyślenia, aczkolwiek koszty przy 1 sztuce na pewno będą inne niż przy 10 - choćby nowe fronty.

 

Trochę myślę o własnej obudowie w podobie shiit magni, ale trzeba ją najpierw w 3D narysować i dać do realizacji prototypu - prędko nie będzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak MrB napisał - zwieranie kondensatorów to osobny przełącznik (opcja), nie musisz tego robić. Włączniki pewnie będą opisane, a nawet jakby nie to jakiegoś PDFa mogę zrobić z krótkim info.

 

 

 

Ja czekam na odpowiedz czy jest opcja dla pojedynczych osób aby wsadzić w inna obudowę za odpowiednią dopłatą ;-). Nie wiem ile może kosztować obudowa zenka ale przypuszczam 50-80 zł. Obudowa dla mnie ładna kosztuje w polskich sklepach 150-200, także tragedii nie ma.

Co do innej obudowy to proszę o wskazanie konkretnego modelu o zbliżonych wymiarach - wysokość może być trochę mniejsza. Jeśli będzie szansa włożyć ZENka w takową, to jak najbardziej jest to do pomyślenia, aczkolwiek koszty przy 1 sztuce na pewno będą inne niż przy 10 - choćby nowe fronty.

 

Trochę myślę o własnej obudowie w podobie shiit magni, ale trzeba ją najpierw w 3D narysować i dać do realizacji prototypu - prędko nie będzie ;) .

Jakie dokładne wymiary ma obudowa Zenka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, jak MrB napisał - zwieranie kondensatorów to osobny przełącznik (opcja), nie musisz tego robić. Włączniki pewnie będą opisane, a nawet jakby nie to jakiegoś PDFa mogę zrobić z krótkim info.

 

 

 

Ja czekam na odpowiedz czy jest opcja dla pojedynczych osób aby wsadzić w inna obudowę za odpowiednią dopłatą ;-). Nie wiem ile może kosztować obudowa zenka ale przypuszczam 50-80 zł. Obudowa dla mnie ładna kosztuje w polskich sklepach 150-200, także tragedii nie ma.

Co do innej obudowy to proszę o wskazanie konkretnego modelu o zbliżonych wymiarach - wysokość może być trochę mniejsza. Jeśli będzie szansa włożyć ZENka w takową, to jak najbardziej jest to do pomyślenia, aczkolwiek koszty przy 1 sztuce na pewno będą inne niż przy 10 - choćby nowe fronty.

 

Trochę myślę o własnej obudowie w podobie shiit magni, ale trzeba ją najpierw w 3D narysować i dać do realizacji prototypu - prędko nie będzie ;) .

Jakie dokładne wymiary ma obudowa Zenka ?

 

Około, 8 cm x 14 cm x 5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprzeda obecny ZENon, to powstanie nowy (lepszy, przynajmniej w założeniach). Póki co nie ma kasy na kolejne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna więcej szczegółów na temat konstrukcji ZENka, ewentualnie autor projektu może by się wypowiedział.

 

Jestem żywo zainteresowany ale bez odsłuchu ciężko stwierdzić czy warto.

 

Aktualnie jestem posiadaczem wzmaka Mini z wytwórni AMB Audio i aż jestem ciekawy porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna więcej szczegółów na temat konstrukcji ZENka, ewentualnie autor projektu może by się wypowiedział.

 

Jestem żywo zainteresowany ale bez odsłuchu ciężko stwierdzić czy warto.

 

Aktualnie jestem posiadaczem wzmaka Mini z wytwórni AMB Audio i aż jestem ciekawy porównania

Można wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakie są warunki wypożyczenia

 

Ale pytanie co do konstrukcji pozostaje otwarte bo przecież nie będę rozbierał sprzętu po wypożyczeniu :)

 

Kilka tych sprzętów już u Mnie siedzi i nie chętnie bym w ciemno inwestował w kolejny

Edytowane przez mufcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności