Skocz do zawartości

Wzmacniacz... taki, taki lub taki... a może jeszcze inny za ok 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatniio zaczął mi po głowie chodzić pomysł przesiadki na nieco inne HIFI, niż miałam / mam do tej pory. Nie potrafię powiedzieć czy dotychczasowe audio zwyczajnie mi się osłuchało, czy po prostu "zamienię cię na lepszy model" ? Cały czas odnoszę się do wzmacniacza, bo podłogówki zostają: PYLON Audio Pearl 25 (dla tych którzy nie kojarzą modelu podsyłam specyfikacje)

 

mpedancja 4 Ohm Pasmo przenoszenia 35Hz- 20 000 Hz Moc nominalna 95 W Moc maksymalna 150 W Efektywność 89dB Wymiary [W x H x D] 200 x 980 x 280 mm Waga 15kg / sztuka Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 18-80/S Głośnik wysokotonowy

Pylon Audio PST T-80/8

 

I teraz tak...

Budżet niewielki -1000zł Interesują mnie aktualne modele - tylko nowe. Moje typy:

 

Cambridge Audio Topaz AM10

max_topaz_am10_01.jpg

NAD C316BEE

electronics_amplifiers_nad_c316.jpg

ONKYO tx 8020

front_large_610x219.jpg

DENON PMA 520 AE

denon_pma_520.jpg

MARANTZ PM5004

Marantz-PM-5004-Noir_P_1200.jpg

 

Yamaha RS - 300

r-s300-2d4q.jpg

 

 

 

Ja wiem, że najlepiej odsłuchać samemu - przeważnie zawsze tak robie, ale te poszczególne modele nie są dostępne w jednym sklepie/ Kupijc wzmacniacz pod kolumy, zazwyczaj brałam kloca pod pachę i pan w sklepie podłączał mi go do której tylko pary chciałam - tutaj sytuacja jest odwrotna - kolumn ze sobą nie zabiorę. Liczę, że ktoś mi doradzi - ktoś kto może miał okazje przesłuchać i ocenić którys z tych budżetowych modeli.

Zaraz pojawią się komentarze "kup uzywany" - nie za bardzo, miałam juz sporo wzmacniaczy i zestawów audio.Mam dość 20 letnich technicsów, 15 letnich marantzów i innych analogowych wraków. Ostatni mój model to Denon DRA 700ae który podłączony był do aktualnych pylonów i do monitorów B&W 685 (był to wzmacniacz strefowy). Teraz chętnie spróbuję czegoś świeżego. A niech będzie budżetowe - nie jestem rozrzutna, a jak to u mnie bywa, wzmacniacz pewnie postoi u mnie z rok i znajdzie nowego właściciela. Więc nie jest to sprzęt na lata.

 

Co do moich typów - podoba mi się brzmienie Cambridge'a i NADa z tym, że słuchałam ich na monitorach,może to mnie myli - nie wiem czy wzmaki o takiej mocy (ok35 W na kanał) pociągną moje pylony?

 

Dobrzy ludzie - wspomóżcie radą :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że to napiszę ... Kup używany albo dołóż trochę więcej do nowego ...

Tu masz NADa C326 http://allegro.pl/nad-c326bee-jak-nowy-30-taniej-gw-komplet-i5139485631.html

Edytowane przez Kubasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej kup nówkę jak chcesz, tylko nie wyrzucaj starego.

Posłuchaj i może być tak że przeprosisz te 20 letnie dziadki robione przez inżynierów które porzucasz na rzecz klocków robione po cześci przez dział marketingu i księgowych.

 

Zagrać zagra ale raczej za słabe budżetówki ale przecież chcesz mało maślane zamiast dźwięku. My Ci nie bronimy kupuj :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już koniecznie chcesz nowy to może warto dołożyć i wziąć chociaż średnią półkę, o np 651A, tutaj za 1680zł, gdzie normalna cena to 3000zł.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-audio-azur-651a-mega-okazja-i5123569444.html

Sam się nad nim zastanawiam, ale ponoć CA to do ciepłych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry masz w plecy 30% do tego większość dziadków przegania twoje nówki nawet nie łapiąc zadyszki. I jeszcze za ułamek ceny. Jakbyś chciała tyle kasy przeznaczyć na używkę miałabyś wypas klasy high, a tak kupisz ładnego gniota. No tak ale nowego.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zawsze przecież kolega może kupić sprzęt i przed upływem 10 dni oddać do sklepu, także nic się nie dzieje :)

 

Co do Marantza PM5004 to w mojej opinii gra przyzwoicie. NIe można się napalać tylko na Bóg wie co, bo to jest entry level, więc pewnie lepiej zagrały by bardziej topowe używki.

Do PM5004 dobrze jest mieć kolumny grające cieplejszym brzmieniem, by zrównowazyć wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odzew :D Dzięki dzięki....

 

Wiedziałam, że tak się to skończy - polecą propozycje odnośnie używek i propozycje zwiększenia budżetu, czego ja się spodziewałam? :woot:

A tak całkiem serio,

 

@Compton - któryś konkretnie rotel? Miałam kiedyś jednego rotela R 500 jeśli dobrze pamiętam?

 

Zapomniałam dodać, że nie chcę nic na lapmach - @hatori 77 podesłał link z Avance.... Ostatni z linku Cambride - wygląda ciekaweie (prawde mówiąc jedyną przeszkodą jest srebrny kolor), Thule też mi się widzi ale.. ale.... @Kubasz ta marka nie jest mi znana, nie potrafię nic o niej powiedzieć. Nie ma wejścia pod gramofon :(

 

@retter - Nie zamierzam sprzedawać póki co DRA 700ae może okazać się tak, że plany piorun strzeli i zostanę przy tym co mam, chociaż przyznam, że do tej pory spieniężałam dotychczasowe sprzęty na poczet nowych - nie zawsze dobrze na tym dobrze wychodziłam, ale człowiek przynajmniej się osłuchał :)

@grubbby - Atol trochę wystaje po za budżet i to w wersji używanej, po za tym podobnie jak Thule- oba modele wyglądem nie grzeszą, zginą mi gdzieś pod telewizorem w gąszczu kabli i elektroniki :D@Karmazynowy - to samo, Cambride ok, tylko serce boli jak się patrzy na taką cenę. @WojtekC doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale jako zawodowy sprzedawca nowych nowych urządzeń - miej trochę serca i wyrozumiałości :P Tak mi wpadło w głowę przelecenie po rynku po nowych modelach - do tej pory zawsze "dziedziczyłam" sprzęt po kimś, było tez kilka nieudanych inwestycji, gdzie połakomiłam się na małą cenę, a potem dostawałam sprzęt z pokrętłami dorobionymi na tokarce, albo CeDek, który odwtarzał co 5 płytę. Dużo by opowiadać....

@Pawlo - dzięki za namiastkę opinii o Marantz'ie :rolleyes:

 

Czyli co? W ramach podsumowania. dochodzę do wniosku, że najlepiej będzie wywalić wszystkie pozycje z pierwszego postu i zacząć poszukiwania na nowo z nowym ukierunkowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/exposure-1010-amp-demo-wzmacniacz-zintegrowany-i5075741776.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-xindak-a-06-stereo-hi-fi-srebrny-i5068808727.html

http://allegro.pl/nad-c326-bee-salon-dealerski-odsluchy-i5116657579.html

 

Dorzuć trochę kasy i kup raz a porządnie.

Używki też trzeba umieć kupić i wiedzieć gdzie.

 

Wszystkie 3 wymienione wyżej są nowe - wszystkie zgraja się z twoimi kolumnami - wg mnie. Jedynie Xindiak zdarzają się sztuki ...hm grające jak kupa.

 

Sam jakbym kupował kupiłbym to:

http://www.ebay.co.uk/itm/Audiolab-8000A-Stereo-Integrated-Amplifier-/301544806185?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4635789729

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko w tym budżecie i wymaganiu NOWE będzie podobne, tu zmienna jest tylko opakowanie i wytyczne jak ma grać tonalnie+ ficzery marki.

Kup cokolwiek nowego jak tak się upierasz a zobaczysz że nowe nie zawsze znaczy lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam włoskiego Lectora Zax 60 w stanie igła. Ma 3 lata - miał zostać u mnie na zawsze, ale apetyt rośnie. Sam swojego nie będę chwalił. Poczytaj lub popytaj. W zestawie pilot. Gwarantuję jego jakość i stan techniczny. Niestety cena to 1699 pln. No powiedzmy 1650 + 15 ship.

 

Jest na allegro.

 

Jak ci nie podejdzie może być zwrócony. Warunek w stanie takim samym.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mamy 3 głosy dla NADa .

Ale warto dołożyć te 500 zł i kupić coś porządnego na dłuższy czas :)

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam włoskiego Lectora Zax 60 w stanie igła. Ma 3 lata - miał zostać u mnie na zawsze, ale apetyt rośnie. Sam swojego nie będę chwalił. Poczytaj lub popytaj. W zestawie pilot. Gwarantuję jego jakość i stan techniczny. Niestety cena to 1699 pln. No powiedzmy 1650 + 15 ship.

 

Jest na allegro.

 

Jak ci nie podejdzie może być zwrócony. Warunek w stanie takim samym.

Wojtek porownywales moze wlasnie tego wlocha do jakiegos NADa w miare wspolczesnego czy atolla?

 

326 nowe z mojego linku.

tak wiem... ale mi nowa seria jakos mniej pasuje. i 326 i 356. 355 uwazam za zdecydowanie lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio - nie. Włoch dla mnie bomba. Miał u mnie zostać, ale kasa potrzebna koniecznie. Byłem bliski za 700 funtów kupić cedeka do niego też Lectora - zlampizowany przez producenta. Gdyby nie inne potrzeby osiadłbym na laurach w dziedzinie stacjonarki.

 

Włoch gra bardzo precyzyjnie, a zarazem delikatnie. Gdy trzeba zachrypi w metalu, gdy trzeba całuje za uchem. Dobrze dobrane kolumny do niego - ZNIKAJĄ!

Duża lekkość grania i radzi sobie z kolumnami za wiele zer w cenie.

 

Nowe NADy to już nie to. Granie jest mocno techniczne. Nie powiem grało to przyzwoicie - 326 - ale nie miał duszy. Jestem fanem leciwego 3240 takie bardziej analogowe brzmienie.


Nie chcę za mocno jechać po nowych konstrukcjach, które przecież świetnie wypadają na wykresach : ) ale to nie jest to. Włoch łączy nowoczesność z tym dawnym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek z Grubbym, niech sobie w międzyczasie dyskutują, a ja dodatkowo zapytam jak NAD z linku Wojtka i Kubasza sprawdza się w parze z całkiem nie audiofilskimi odtarzaczami CD? Mam technicsa SL z lat 90tych. Czy jakoś znacząco wpłynie to na jakość dźwięku i to odczuję? Czy jeżeli chodzi o odtwarzacze, rządzą się one swoimi prawami?

Edytowane przez malina_CK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek z Grubbym, niech sobie w międzyczasie dyskutują, a ja dodatkowo zapytam jak NAD z linku Wojtka i Rettera sprawdza się w parze z całkiem nie audiofilskimi odtarzaczami CD? Mam technicsa SL z lat 90tych. Czy jakoś znacząco wpłynie to na jakość dźwięku i to odczuję? Czy jeżeli chodzi o odtwarzacze, rządzą się one swoimi prawami?

Pewnie odtwarzacz będzie wąskim gardłem całego stereo -> następny będzie do wymiany ;)

A to ja podałem link a nie Retter, tak dla sprostowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności