Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

testujta Pany, kabelki jimmiego daja jak dla mnie najwyrazniejsze roznice w brzmieniu i techniczna poprawe w stosunku do wszystkich kabli jakie mialem okazje sluchac. a nasluchalem sie od jimmiego juz troche - poczynajac od pierwszych IC na solid core na tej najnowszej serii konczac...

to co widze to bardzo fajnie to idzie w dobrym kierunku! nie szczedzilem jimmiemu nigdy krytyki (pochwal tez nie ;) ) i najfajniejsze to wlasnie to jaki postep widac, a wlasciwie slychac.

 

najnowsza seria technicznie przewyzsza oba moje kable jakie obecnie mam na HE500 i dt990. A tez one do ulomkow nie naleza :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie namiary na tego Jimmiego? Może też sobie taki kabelek sprawię.

 

Ejj... tam Janusz, glupoty opowiadasz :P, one potrzebuja odpowiednie zrodlo i wzmocnienie, na pewno z taczki nie pokazuja swoich mozliwosci ;). Np. bezposrednio z X5-ki gorzej graly, niz z mojego Matrix-a,

ktory daje lepsza przestrzen, glebie i zejscie basu.

 

Fakt, sa latwo napedzalne, ale jak w wiekszosci przypadkow, lepsze zrodlo daje lepsze efekty ;).

Nie strasz mnie. DX90 napędzi je jako tako? Wzmacniacz przenośny, powiedzmy iCan nano poprawiłby brzmienie czy nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie taki od jimmiego w wersji zbalansowanej.

Kabelek jest świetny :)

Z tą tylko różnicą, że wersja zbalansowana pozbawiona jest miedzi posrebrzanej (wina grubbbego, coś tam złego usłyszał i musiałem poprawiać ;p)

 

Jimmi na prezydenta

A później będą o mnie pisać: "Zastał Polskę murowaną, a zostawił drucianą" ;)

 

Dacie namiary na tego Jimmiego? Może też sobie taki kabelek sprawię.

Jam ci on! :)

 

 

Dzięki chłopaki za wszystkie ciepłe słowa na temat moich kabelków! Tak mi dosłodziliście, że chyba przez miesiąc nie ruszę słodyczy :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z "mobilnością" kabelka od Jimmiego (pozdrawiam Jimmy !) ? Czy łatwo się zgina, zwija ? Oplot jest możliwy ?

ru-1-r-640,0-n-10105131Vb6.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam obecnie taki od jimmiego w wersji zbalansowanej.

Kabelek jest świetny :)

Z tą tylko różnicą, że wersja zbalansowana pozbawiona jest miedzi posrebrzanej (wina grubbbego, coś tam złego usłyszał i musiałem poprawiać ;p)

A rzeczywiście, @grubbby mi o tym pisał, zanim kabelek do mnie dotarł. Ja mam dwa miedziaki i srebro na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość porównywalna ze stockowym X2. Mięciutki, leciutki nie ma najmniejszych problemów ze zwijaniem.

Ale jak to? Przecież to drut! ;)

 

Jak z "mobilnością" kabelka od Jimmiego (pozdrawiam Jimmy !) ? Czy łatwo się zgina, zwija ? Oplot jest możliwy ?

 

Dzięki za pozdrowienia! Z oplotami jest tak, że darzę je szczerą nienawiścią, to raz. Po drugie, szkoda chować w sznurówkę 8-żyłową plecionkę. A po 3, jak się uprzesz, to zrobię, choć bardzo niechętnie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie namiary na tego Jimmiego? Może też sobie taki kabelek sprawię.

 

Ejj... tam Janusz, glupoty opowiadasz :P, one potrzebuja odpowiednie zrodlo i wzmocnienie, na pewno z taczki nie pokazuja swoich mozliwosci ;). Np. bezposrednio z X5-ki gorzej graly, niz z mojego Matrix-a,

ktory daje lepsza przestrzen, glebie i zejscie basu.

 

Fakt, sa latwo napedzalne, ale jak w wiekszosci przypadkow, lepsze zrodlo daje lepsze efekty ;).

Nie strasz mnie. DX90 napędzi je jako tako? Wzmacniacz przenośny, powiedzmy iCan nano poprawiłby brzmienie czy nie ma sensu?

Napedzic.. napedzi, ale do pelni szczescia trzeba dobrac tor, a wtedy bedzie bajka :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODAC i O2 spoko, chociaż lżej w basie i bardziej analitycznie, chociaż dalej słychać ten tyci akcent w midbasie i kapkę jaśniejszą górę.

 

AIMa jeszcze muszę z nimi pomęczyć, słuchałem chwilę. Było większe dociążenie od ODAC i O2, jakby szerze w scenie, ale coś mi w nich nie pasowało. Przeskoczyłem jednak wtedy z DX90, a to moim zdaniem świetne zgranie, super scena i bliższa średnica.

 

Ja z O2 słucham bez podbicia, do wysokiego DR czasami przydaje się 2,5x, ale to rzadko. W Heedzie potek na 8:00-9:00, czasami trudno nim ruszyć :) Meier spoko na pierwszym podbiciu. Ogólnie dziwiłem się początkowo: "Dlaczego mini-jack na końcu? W końcu to duże stacjonarne słuchawki i pewnie prądu trzeba". A to jednak ma sens :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Bofrostem wystarcza gain x1 w O2. Potek na godzinie 9 -10.

W Citrone można momentami stosować x2,5. Ale to jest też w dużej mierze zależne jakie mam w Citrone lampy.


Próba sparowania AIM SC808 z X2 zakończona klapą. Brak synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DX90 jest rewelka. Imo lubią dobrą jakość sprzętu, ale prądu to nie potrzebują, mocne wzmaki zdecydowanie zbędne.

Ja mam inne zdanie, ale moze jest to podyktowane tym, ze lubie glosno sluchac, np. jak rozkrecilem X5-ke to brakowalo mi masy, robilo sie zdecydowanie twardo i nerwowo. E12a nie rozwiazal sprawy,

dopiero stacjonarny Matrix podolal zadaniu i wysterowal je nalezycie, aczkolwiek mam wrazenie, ze to jeszcze nie koniec ich mozliwosci ;).

Ps.

Gwoli scislosci, piszac ze potrzebuja wiecej pradu mialem na mysli wiecej, niz ze sprzetu portable, a nie stacjonarki ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Bofrostem wystarcza gain x1 w O2. Potek na godzinie 9 -10.

W Citrone można momentami stosować x2,5. Ale to jest też w dużej mierze zależne jakie mam w Citrone lampy.

Próba sparowania AIM SC808 z X2 zakończona klapą. Brak synergii.

No to Fex pewnie zawiedziony jak z AIMem się nie zgrywa.

 

PS. Można by założyć temad do dyskusji o X2 ale już tyle tutaj zostało napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności