Skocz do zawartości

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

No według recenzji pierwszych ,to 009 lekko wygrywają z HE1000...

Czekam na recenzję Jarek HE1000, jak będziesz zbierał szczękę z podłogi to chyba i ja się napalę na HE1000...he,he.

Połączenie HD800 z Audeze...ale czy to możliwe?

Byłby ideał panie....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast martwi mnie to, jak na ich tle wypadną Staxy SR-009... - a tu już może nie być śmiesznie...

Czyżbyś nie chciał przesiadki na HiFiMany? :) Wtedy ubywa od razu jeden klocek. ;)

 

 

CHCIAŁBYM !!! i to BARDZO :-)

 

Hmm, gościu pisze, że HE-1000 są lepsze od Staxów SR-009. Zastanawiające.... choć może być prawdziwe.

 

Posłuchamy zobaczymy napiszemy jak jest. Jakby co, to Majkel zrobi specjalną wersję Headonica, żeby dać extra drive :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gościu pisze, że HE-1000 są lepsze od Staxów SR-009. Zastanawiające.... choć może być prawdziwe.

Mnie to się nawet Grado PS1000 bardziej podobały od 009, ale pewnie to nie był top jeśli chodzi o energizer, co słyszałem.

Posłuchamy zobaczymy napiszemy jak jest. Jakby co, to Majkel zrobi specjalną wersję Headonica, żeby dać extra drive :-)

Taki z wyjściem symetrycznym pociśnie 9W przy 35 omach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkie podziękowania za super profesjonalną obsługę teamu Audiomagic.pl, że szczególnym wsparciem Patryka! :-)

 

Na razie je podłączyłem i się grzeją. Jedno co powiem, że jeśli jakiś "inteligentny inaczej" powie wam , że grają z AK380, to śmiało zamawiajcie ekipę z takim kaftanik mocno krepujacym ruchy i niech go wywioza w miejsce odosobnione. AK380 nadaje się generalnie do napędzania dokow, a i to niekoniecznie każdych.

HE1000 są super wygodne, nie czuje się ich na głowie i nie grają jak orto. RECZYWISCIE bliżej im do HD800, a najbardziej do HE-6.

Ale to pierwsze wrażenie, niech pograja parę godzin.

Po paru godzinach grzania i słuchania jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że to jedne z najlepszych słuchawek OTWARTYCH (!) jakie do tej pory słyszałem.

 

Odnoszę wrażenie, że brzmieniowo to rozwinięcie Staxów SR-009 i SR-007 MKI. Wbrew temu co czytałem, i moje takie też było pierwsze wrażenie, że im blisko do HD800. Raczej do Staxów. Natomiast HE1000 mają cechy, których Staxom brakuje - pazura, drive'u, basu. Chciałbym uniknąć emocji, ale po prostu się nie da. Są bardzo wrażliwe na wzmak i żródło - im lepszy wzmak i źródełko tym bardziej wyrafinowanym dźwiękiem się odpłacają.

 

Natomiast muszę powiedzieć, że moment podłączenia ich do Headonica był niesamowity, natychmiast pokazały na co je stać - widać, że lubią być dobrze wysterowane.

Zauważyłem, że lubią się z dobrze dociążonym źródłem. Są świetne w muzyce poważnej i ...w popie ;-) Są też bardzo muzykalne. Tworzą świetną scenę - takiej holografii, takiego realizmu nie słyszałem w słuchawkach otwartych - realne 3D.

 

NA tę chwilę - jestem pod wielkim bardzo pozytywnym wrażeniem. Chciałbym się do czegoś przyczepić, a nie mogę. Pewnie muszę co nieco ochłonąć i podejść do nich z większym dystansem, bardziej neutralnie.

 

Stanowią świetną parę dla zamkniętych Ultrasone Ed. 5 Ltd.

 

Czas pokaże, ale już poważnie myślę o sprzedaży Staxów :-)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe ! Detronizacja 009 ?

 

Ale wygląd mają średni ? Prawda ?

http://cdn.head-fi.org/e/ea/500x1000px-LL-eaa059f3_HE1000picture3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemożliwe ! Detronizacja 009 ?

 

Ale wygląd mają średni ? Prawda ?

http://cdn.head-fi.org/e/ea/500x1000px-LL-eaa059f3_HE1000picture3.jpeg

Wyglądają okropnie ;)

 

 

To jest prototyp, produkcyjna wersja ma inne grile.

 

HiFiMan-HE1000-Preview.jpg

 

Nadal paskudne. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobają, o czym od samego początku pisałem, i na żywo sporo zyskują. Nie podoba mi się tylko wykończenie metalowej konstrukcji palaka. Jakoś tak mało solidnie to zrobione.

Abstrahując od tego, gorąco namawiam wszystkich do odsłuchu, ale z mocnym wzmacniaczem. Mają fenomenalna scenę, gra to tak realnie, że szok.

To rzeczywiście może być koniec poszukiwań jeśli chodzi o słuchawki otwarte :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalna wersja grilli jest znacznie ładniejsza i z gustem niż w prototypie. Pałąk rzeczywiście bardziej by mi się podobał jakiś masywniejszy. Ten mi się kojarzy kształtem z uchwytem starodawnego czajnika.

 

@Baele, kupiłeś te HE1000 z opcją zwrotu, czy to jest program objazdowy po Polsce? W sumie bym się ustawił do kolejki choćby w zamian za opinię wrzuconą w parę miejsc w internecie. No i czekam na odniesienia do Edition5, bo te ostatnie można już dorwać w pieniądzach, jakie wołają za LCD-XC.


Chyba że nowe Orfeusze i pozamiatają temat.

Te może niech najpierw pozamiatają po swoim przodku, bo co do wykonalności takiego zadania mam poważną wątpliwość. <_<

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No to ładnie,Jarek smaku narobił....jawią się te HE1000 jako spełnienie marzeń słuchawkowca.

Choć tak różowo chyba aż nie ma jak się poczyta Head Fi.

Co z opcją cichego grania, podobno HE1000 głównie trzeba głośno słuchać bo inaczej kicha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności