Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, wegiel21 napisał:

Będę bardzo wdzięczny za wypożyczenie na kilka dni :)

Ha!! mam kabel na 2,5mm balans - robiony przez JD.

Daj zanać na PW jak Ci kabel podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuQi napisał:

@vonBaron żeby się nie okazało, że założysz i nie będziesz chciał zdjąć :D 

 

Po braku reakcji od kilku godzin w wątku na forum można wnioskować, że AQ zniewoliły dźwiękowo vonBarona 😁

Edytowane przez Tytus1988
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie złe te Owle, gdyby nie spory pogłos byłby nawet bardzo fajne, oczywiście do TH-900 startu nie mają ale to nie ta półka.

Na razie słucham ze srebrnym kablem Lavricables, grają blisko i dość wąsko, muzykalnie, gęsto i dość ciemno ale detalu nie brakuje jakoś specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Mnie i Hawki i Owle najlepiej grają z moich torów hybrydowych właśnie, a różne ustawienia i okablowanie próbowałem. + Świetnie mi się zgrywały z Bursonem Soloistem, którego niedawno miałem pożyczonego. W iCanie masz 3 różne ustawienia tej lampy, a wiem, po moim iTube2, ze różnice między nimi są dość znaczne, wieć można dopasować pod słuchawki.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Zaczynam rozumieć co ludzie widzą a raczej słyszą w słuchawkach AQ.

Może dostąpisz objawienia... ja cały czas myśle aby sprawić sobie je ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo Owle dość mocno przypominają mi moje dawne Focale Spirit Classic choć są od nich lepsze.

Teraz, Corvin74 napisał:

Może dostąpisz objawienia... ja cały czas myśle aby sprawić sobie je ponownie.

Nie no, bez przesady ;)

Bo zaraz będą teksty żebym sprzedał D8000 i kupił Owle :lol:

Mógłbym mieć te Owle jako słuchawki na ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, vonBaron said:

Niby 3 tryby ale Tube+ nie należy traktować serio ;)

Zmiana padów co daje?

I która to ta rodowana przejściówka bo dałeś dwie.

Zaczynam rozumieć co ludzie widzą a raczej słyszą w słuchawkach AQ.

Rodowana to ta w kolorze srebrnym, orginalna audioquestowa jest już troche zdezelowana przez poprzedniego właśćiciela. Łatwo rozpoznasz ;)

 

Z tymi drugimi padami, materiałowymi, dla mnie osobiście są i Owle i Hawki kompletnie niesłuchalne :D 

Edytowane przez pabloj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam po sobie, że mój pierwszy dzień z moimi AQ po przejściu z GS1000: takie dość zamulony, mało detaliczne, przyciemnione, z wycofaną górą, z kameralną sceną, dziwnie pogłosowe, ale zobaczymy, co będzie. Drugi: jest nawet przyjemnie, potrafią wydobywać z nagrań emocje, jakich nie uświadczyłem na grado. Trzeci: ich zakup był jednak dobrą decyzją... z czym zgadzam się po ponad 700 dniach od tamtej chwili, chociaż miewałem czasami po drodze mniejsze oraz większe wątpliwości. 

 

SQ mają gorsze od wspomnianych modeli, np. krystalicznych TH900, ale do długiego słuchania muzyki są bardzo dobre, bo na pewno nie zmęczą, a gorszych jakościowo nagrań nie obnażą jak inne z nauszników, które posiadam. Nadają też przyjemny, lampowy klimat przy moim DAPie i pewną namiastkę stacjonarki. W takich warunkach mi to wystarczy, chociaż coś o radośniejszym brzmieniu może z nimi dzielić miejsce przy TEACu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał:

Owle są wręcz stworzone do słabych nagrań bo maskują złe rzeczy a uwypuklają te dobre.

Jeszcze jak dobrze zagrają z telefonu to może się za nimi rozglądnę ;)

No nie powiedział bym, że to zamulacze, czasem jestem mocno zdziwiony co one z warstw magmy wyciągają, tylko w trochę inny sposób 🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owle na lampach też dają radę, aż jestem zszokowany 😮

Im gorszej zrealizowanie nagranie tym Owle grają lepiej, im lepiej to niestety SQ rośnie na korzyść TH-900.

Z jakim DAPem Owle dobrze się zgrywają? DX220 to dobra opcja?

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności