Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Minęły 85h wygrzewania...przekaz poszedł sporo do przodu, niestety wszystko jakby za mgłą, mgiełka spowija cały zakres, dotychczasowa wyrazistość znikła bez śladu... :(

Jeżeli grały by bez przerw (prz\ynajmniej dwie godziny dziennie) i głośno to istnieje ryzyko przeforsowania ,a wtedy *upa...i do żyda.

 

 

Że co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minęły 85h wygrzewania...przekaz poszedł sporo do przodu, niestety wszystko jakby za mgłą, mgiełka spowija cały zakres, dotychczasowa wyrazistość znikła bez śladu... :(

Jeżeli grały by bez przerw (prz\ynajmniej dwie godziny dziennie) i głośno to istnieje ryzyko przeforsowania ,a wtedy *upa...i do żyda.

 

gdzie to wyczytałeś??

guma sparcieje przy ciągłym ruchu czy jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Jarrro powodzenia, jak nie będziesz wygrzewał to czeka Cię kilka miesięcy niezłej przygody ze zmiennym graniem Hołków :)

A kiedy na chacie, już kupione?


@Soundman, może jednak Th900 mkII bardziej nasycone i ostre?

Cena Macieju!..cena nowych TH900mk2 to wydatek ok. 8,5tys zł w Europie :blink:

Z Japonii są po ok. 6tys zł...

Wolę Hołki i ich cenę dla mojej kieszeni normalniejszą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Minęły 85h wygrzewania...przekaz poszedł sporo do przodu, niestety wszystko jakby za mgłą, mgiełka spowija cały zakres, dotychczasowa wyrazistość znikła bez śladu... :(

 

Jeżeli grały by bez przerw (prz\ynajmniej dwie godziny dziennie) i głośno to istnieje ryzyko przeforsowania ,a wtedy *upa...i do żyda.

gdzie to wyczytałeś??

guma sparcieje przy ciągłym ruchu czy jak..

U Ryki odczytał. Włókna biocelulozy muszą mieć relaks i czas na kawę po ostrym tyraniu. Inaczej się obrażą lub wypną czy cuś...to są poważne sprawy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo celuloza to kobieta, a kobieta zmienną jest. Np. mylar to facet, dlatego Sennheisery się nie wygrzewają, a przynajmniej ja nie poznałem słuchawek Sennheisera, którym by się zmienił dźwięk po czasie. Beyerdynamiców zresztą też nie.

 

W sumie racja. Kobietę trzeba przygotować, a facet jest od razu gotowy. Niektórzy o tym zapominają...i dlatego najpowszechniej stosowaną przez facetów formą gry wstępnej jest tylko pół godziny żebrania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem swoje:) ...I przeczytałem informacje od aq, pełna sprawność osiągają po 150h... Może jednak trochę pograją w szufladzie:)

 

Jedno mam ale, kable. Ctkj? Długi sztywny, krótki żyłka:) producent kabli oszczędził na kablach.

 

A prosto z pudełka grają nieprzeciętnie kiepsko:)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie kumam tych opowieści o wygrzewaniu Q701 przez 500h. Jak dla mnie grały super już po 10ciu.

I nie widzę zmian choć jest już ok 80ciu.

Gdzieś kiedyś pisali, chyba na audiostereo (a jakże!), Ze takie grado się wygrzewa tyle h ile masz w modelu, czyli flagowce to będzie 1000h. Tam przetwornik padnie Ci zanim zdążysz je wygrzac.

 

Może z 701 to samo...

 

To najlepiej będzie we flagowych Beyerach, 1h i gotowe. Tym to już grzanie nie pomoże.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to, nie lubię Hip-Hopu..ale jak posłuchałem na Hołkach...to chyba zacznę słuchać... :)


Właśnie dostałem swoje:) ...I przeczytałem informacje od aq, pełna sprawność osiągają po 150h... Może jednak trochę pograją w szufladzie:)

Jedno mam ale, kable. Ctkj? Długi sztywny, krótki żyłka:) producent kabli oszczędził na kablach.

A prosto z pudełka grają nieprzeciętnie kiepsko:)

No proszę, sama firma pisze pełna sprawność 150h, a Ryka coś pisał o 250h..zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję DT880 600ohm z Hołkami. Powtórzyła się historia jak z beyerami t1v2. Hołki są bardziej szczegółowe i rozdzielcze. Wyrównane, neutralne brzmienie (880), to jednak nie wszystko.

Zauważyłem, że niektórzy forumowicze tak histerycznie reagują na wycofanie jakiś podzakresów, że uznają to za niedoróbkę, braki informacji itd. Tymczasem ja nadal twierdzę - jeżeli jakieś częstotliwości mają mniejszą amplitudę, to nie znaczy, że czegoś nie ma. Jasność średnicy wcale nie oznacza, że jest ona bogatsza w mikroinformacje, chociaż wiem, że takie wrażenie wywołuje jej doświetlenie, szczególnie w jej wyższych rejonach. I odwrotnie wycofanie wyższego środka (i nie-daj-Boże powiększenie wysokiego basu) powoduje zaraz u znafców marudzenie, że mało szczegółowo, że koc, że znikają im informacje.

To jednak tylko wrażenie, a rozjaśnienie brzmienia, niestety często okazuje się tylko kuglarską sztuczką powodującą tylko przekłamania i zniekształcenia, przy jednoczesnych rzeczywistych brakach w tzw. mikroplanktonie i innych podzakresach(akurat dt880 600ohm są spoko, nie dotyczy). Bardzo dokładne porównania, na różnych fragmentach nagrań, jednak nie pozostawiają mi żadnych wątpliwości, że NH są mistrzami rozdzielczości i nie zubażają materiału o żadne fragmenty pasma, czy mikrosygnały. A jestem pod tym względem bardzo dożarty, potrafię po kilkadziesiąt razy mordować kilkusekundowy wycinek utworu do upadu.

Podnoszenie argumentów typu "na T1/HD800 słychać wyraźnie bzyczenie lub szum na nagraniu" jest dla mnie dziwne. Na Hołkach też słychać takie rzeczy tylko mniej dotkliwie.

Mam takie płyty gdzie realizatorom "zostawiło się" jakieś zakłócenia/bzyczenia lub szum tła. To że np. na T1 potrafiły one wręcz zagłuszać niektóre instrumenty (a nie jak na NH być w tle) ma dowodzić, że T1 są dokładniejsze? Że realizator był stuknięty w czoło? Czy może raczej, że mamy do czynienia ze słuchawkami, w których nienaturalnie podkręcono podzakres wyższej średnicy czy niskiej góry (gdzie takie rzeczy są najbardziej widoczne) kosztem innych (niższych) części pasma?

Na szczęście DT880 są bardzo równe, bez takich kwiotków i w ogóle bardzo ok. :).

Edytowane przez audionanik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i myślę sobie, o mój Boże jakiś ja chyba zacofany jestem. Mikroplankton, mikrosygnały...

A tak ogólnie to OK :)

Stosowanie audiofilskiego bełkotu potraktuj tu jako formę mimikry.

 

 

...aaa, jeszcze mikroinformacje :) - nie uważałeś.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam i myślę sobie, o mój Boże jakiś ja chyba zacofany jestem. Mikroplankton, mikrosygnały...

A tak ogólnie to OK :)

Stosowanie audiofilskiego bełkotu potraktuj tu jako formę mimikry.

 

Trochę taki audiofilski eklektyzm ;)

... co do tych mikroinformacji... czy przypadkiem do ich transmisji nie trzeba się zaopatrzyć w kabel z grafenu? :P

Edytowane przez MGH
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważyłem, że niektórzy forumowicze tak histerycznie reagują na wycofanie jakiś podzakresów, że uznają to za niedoróbkę, braki informacji itd. Tymczasem ja nadal twierdzę - jeżeli jakieś częstotliwości mają mniejszą amplitudę, to nie znaczy, że czegoś nie ma

nikt nie neguje że nie przeszkadza ci wycofana, rozdzielcza wyższa średnica "podzakres";

można wyrazić swoje zdanie a nie jest to od razu histeria, przyszły kupujący niech ma pogląd z kilku źródeł a nie tylko same achy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły 100h na liczniku....dzisiaj mi się gęba śmieje :) , wokal blisko,wyraźny ...a muzykalność na jakimś niebotycznym poziomie, sama muzyka. Im in Love :wub:

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytam i myślę sobie, o mój Boże jakiś ja chyba zacofany jestem. Mikroplankton, mikrosygnały...

A tak ogólnie to OK :)

Stosowanie audiofilskiego bełkotu potraktuj tu jako formę mimikry.

 

Trochę taki audiofilski eklektyzm ;)

... co do tych mikroinformacji... czy przypadkiem do ich transmisji nie trzeba się zaopatrzyć w kabel z grafenu? :P

 

Tylko w przypadku posiadania ultrasone 5, inne słuchawki radzą sobie na drucie od lampki nocnej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy ktoś będzie chciał oddać swoje na kilka dni :-P. Trzeba będzie poszukać używanych.

Ostatnio co raz więcej słucham elektroniki i przydałoby się coś z mocnym wygarem :-D.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

I dlatego kupiłem Hawking:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności