Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchałem dobre półtorej godziny, i muszę powiedzieć, że to ABSOLUTNIE nie moje granie :(

 

Niech mnie wszyscy wielbiciele tego modelu źle nie zrozumieją, ale musiałbym być masochistą, żeby "delektować" się muzą podaną w ten sposób. Słuchałem różnych gatunków muzycznych, bo klasyki na tych słuchawkach po prostu nie mogłem nijak strawić :(

 

Chyba najmniej uwag miałbym do góry, ale dudniący dźwięk, pogłosy, przewalony/niekontrolowany bas, dziwna średnica (zbyt nasycona? - trudno mi nawet znaleźć właściwe określenie) były dla mnie nie do zniesienia.

 

To było moje drugie podejście do tych słuchawek i raczej ostatnie.

 

Jednak (chociażby) Lambdy Staxa bardziej mi odpowiadają muzycznie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ha, i to nie koniec powinien być raczej...warto posłuchać i jutro i pojutrze i dopiero wyrokować.

Dla mnie też po 1 dniu były słabe i dziwne jakieś...trzeba słuch na nie przestawić, i tylko ich słuchać.

Jak masz możliwość Jarek to potrzymaj je kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, i to nie koniec powinien być raczej...warto posłuchać i jutro i pojutrze i dopiero wyrokować.

Dla mnie też po 1 dniu były słabe i dziwne jakieś...trzeba słuch na nie przestawić, i tylko ich słuchać.

Jak masz możliwość Jarek to potrzymaj je kilka dni.

 

obawiam się, że na 3 dzień bym się pochlastał :( , a jak wiesz mam rodzinę i mam dla kogo żyć :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po kilku dniach byśmy się przyzwyczaili do dźwięku podawanego przez NH to równie dobrze można wziąć coś tańszego skoro i tak byśmy się przestawili na nie ;). Ja hołki traktuję tak samo jak obravo hamt 1, czyli jako ciekawostkę. Oczywiście bez obrazy dla posiadaczy tego modelu, bo o gustach się nie dyskutuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po kilku dniach byśmy się przyzwyczaili do dźwięku podawanego przez NH to równie dobrze można wziąć coś tańszego skoro i tak byśmy się przestawili na nie ;). Ja hołki traktuję tak samo jak obravo hamt 1, czyli jako ciekawostkę. Oczywiście bez obrazy dla posiadaczy tego modelu, bo o gustach się nie dyskutuje.

Tak jak wyzej pisalem, sposob "na zmeczenie materialu" u mnie nie zadzialal w przypadku innych sluchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z AQNH jest jak z paleniem papierosów, którego człowiek się uczy wykręcając mordę i kaszląc przez pierwsze dni, a potem nie wiedzieć czemu szuka tego nieszczególnego smaku.

...żeby później zdychac na zapalenie pluc...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Niby racja z tym przyzwyczajaniem się ale nie do końca...

Mogę i rok słuchać HD800 a i tak będą mnie ciągle denerwować sybilacje na górze, nie przyzwyczaję się.

Takie cuda jak z Hawkami to nie miałem z innymi słuchawkami, by od hejtu przejść do zachwytu.

Albo coś od razu mi się podobało albo odrzucało...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z AQNH jest jak z paleniem papierosów, którego człowiek się uczy wykręcając mordę i kaszląc przez pierwsze dni, a potem nie wiedzieć czemu szuka tego nieszczególnego smaku.

He, he, dobre! Kupuję! Co prawda ni chu chu, nie pasuje do NH, ale za to do hd800 i wielu innych - jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli po kilku dniach byśmy się przyzwyczaili do dźwięku podawanego przez NH to równie dobrze można wziąć coś tańszego skoro i tak byśmy się przestawili na nie ;)

 

akomodacja słuchu i przyzwyczajanie się do danego modelu słuchawek nie ma nic do jakości dźwieku oferowanego przez słuchawki. Jest to proces absolutnie naturalny i tylko każdy z nas z osobna potrzebuje więcej lub mniej tego czasu na przyzwyczajenie się do słuchawek. Musisz przystosować sie do AQ NH tak jak musisz to zrobić do k1000 czy do Orfeuszy

 

 

 

Tzn. w jakiej cenie?

I jaki jest sens kupowania staroci, które chyba nie do końca sa juz serwisowane?

Nie mówiąc już o tym, że brzmieniowo sa slabsze od L700 :)

 

Dla mnie zdecydowanie lepsze są 007 ... :)

Edytowane przez aallen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie zachowuje się w NH przestrzeń,nie jest spektakularnie i sztucznie szeroka jak w hd800 ,jest w sam raz i do tego potrafi pokazać świetnie głębię i ją na dodatek różnicuję ,słychać jak głęboko grają poszczególne instrumenty oczywiście musi to pokazać reszta toru,takie 3d,bardzo ciekawe zjawisko

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znowu są po 1999.

W mp3storze są po tyle bez żadnej promocji. Więc tamta stara cena 2,5kzł to jest podatek od nowości lub po prostu wynika, że byli na początku jedynym sklepem je oferującym, więc mogli dać większą cenę.

 

 

Nie wiedziałem że mają w ofercie, nie chwalili się zbytnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteśmy na tyle ogarnięci że nie dajmy się łapać na promocje. Nie wiedząc ile kosztował towar w zakupie od dystrybutora, producenta lub na zasadzie komisu promocja to tylko pusty frazes. Nie ma nic za darmo a cena zostaje odpowiednio ustawiona żeby można było określić coś jako promocje :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znowu są po 1999.

 

W mp3storze są po tyle bez żadnej promocji. Więc tamta stara cena 2,5kzł to jest podatek od nowości lub po prostu wynika, że byli na początku jedynym sklepem je oferującym, więc mogli dać większą cenę.

Nie wiedziałem że mają w ofercie, nie chwalili się zbytnio :)

Nasi forumowi koledzy urządzili hołkom roast prawie jak Dereszowskiej, to i chwalić się czym nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hołki wróciły dziś po dwutygodniowym tournee. Nie straciły nic ze swej magii :) Przez ten czas dowiedziałem się tylko, że są to słuchawki love or hate.

 

Jeszcze tylko z ciekawości sprawdzę synergię z nowym DragonFly Red, strojonym ponoć pod Hołki, a potem pozostaje już tylko słuchać muzyki :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności