Skocz do zawartości

Cztery Litery - projekt muzyczny forumowicza


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślę nad czymś z pięknym pierdzielnięciem, ale niekoniecznie będzie to dubstep (nie przepadam za tym gatunkiem). Mam nawet jeden fajny projekt do wykorzystania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widząc potencjał duetu podrzucę inspirację:

Tunguska electronic society "Aquascape - sunrise".

Co do pierdzielnięcia - słucham często Twojego kanału nismo. Masz potencjał i wiele ciekawych motywów rozgrzebanych. Ogólnie mi się to podoba, z jednym "ale": masz tendencję do umonotonniania jakiegoś motywu. Dołączenie Ani dało mieszankę wybuchową, bo zniknęła zasadnicza dla mnie wada. Materiału kupa, cudny wokal masz pod ręką, nic tylko remasterować i dołożyć wokal :) ja jestem pierwszy kibic RP co do Waszego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywy rozgrzebane na moim profilu takie już zostaną - poza tym, zauważ że większość z nich to rapowe bity, które z natury muszą być monotonne ;)

Dawno już w sumie tam nic nie wrzucałem - chyba czas to zmienić! :P

PS. W razie gdyby byli jeszcze nieświadomi tego faktu Forumowicze, oto linki do zespołowego kanału YouTube oraz strony na Facebooku:

https://www.youtube.com/user/CzteryLiteryMuzyka/feed

https://www.facebook.com/czterylitery.fanpage

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle źle się wyraziłem. Mówiąc rozgrzebane nie miałem na myśli rozgrzebanych - chodziło mi raczej o motywy syntezatorowe, do których można wrócić, bo polukrujesz wokalem, zmienisz werble i masz gotowy hicior :) było takich kilka killerów, które się pod to nadadzą. Poza tym paka prigelsów gotowa i tryb kibica włączony w oczekiwaniu na kontynuację projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okej :) Tylko, że nie chcę ruszać tych kawałków z mojego kanału. Pomimo tego, że te utwory są w sporej części odrzutami (bo inne udane poszły jako ghostwritting bez praw do publikacji pod moim nazwiskiem) to lepiej jest robić coś w 100% pod nowy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą: FLAC kawałka "B-Tonowy Róż" gotów do pobrania :)

https://www.sendspace.com/file/ahcvys

PS. Zenek - mam parę takich projektów jak ten zalinkowany w Twoim wpisie "N(ear)vana" na MuzoStajni ;) Także całkiem możliwe, że wyjdzie z tego kawałek.
Tylko mam jeden problem z Twoim Kachkin - People Need People <-- to dość monotonny track :P

Edytowane przez nismovsky
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą: FLAC kawałka "B-Tonowy Róż" gotów do pobrania :)

 

https://www.sendspace.com/file/ahcvys

 

PS. Zenek - mam parę takich projektów jak ten zalinkowany w Twoim wpisie "N(ear)vana" na MuzoStajni ;) Także całkiem możliwe, że wyjdzie z tego kawałek.

Tylko mam jeden problem z Twoim Kachkin - People Need People <-- to dość monotonny track

Panie a gdzie ja napisałem, że mnie się Twoje ronda nie podobają? Patrzem szerzej - co byś zarobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna produkcja, choć tematycznie wolałbym coś bardziej eksperymentalnego :) Ewentualnie z ambientowymi zapędami, gdyż jakość produkcji aż prosi się o wykorzystanie jej pełnego potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna produkcja, choć tematycznie wolałbym coś bardziej eksperymentalnego :) Ewentualnie z ambientowymi zapędami, gdyż jakość produkcji aż prosi się o wykorzystanie jej pełnego potencjału.

 

To się raczej nie doczekasz, bo ambient i muzyka eksperymentalna nie leży w naszej naturze :D A jakość w takich gatunkach (przynajmniej to co słyszałem) jest właśnie zaprzeczeniem tego twierdzenia. Często słabą realizację broni się wtedy argumentem "to muza eksperymentalna, tak to miało być" ;)

 

 

Nie wiem jak to jest z jakością mojego toru, ale mi się podoba... :D

 

To się bardzo cieszę. Nie chodziło mi o zdawanie relaci tylko przez osoby o drogich torach, a raczej z ciekawości chciałbym usłyszeć wrażenia osób, które mają sprzęt znacznie droższy od mojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii realizacji nie będę orzekał- u mnie brzmi świetnie (chociaż na 3:12 coś mi niepotrzebnie szeleści- w ogóle mam jakieś dziwne abberacje w górnych rejestrach przy niektórych "efektach" tła...). Całość utworu wyjątkowo przyjemna, ale to już wczoraj lukrowałem, dzisiaj nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świetna produkcja, choć tematycznie wolałbym coś bardziej eksperymentalnego :) Ewentualnie z ambientowymi zapędami, gdyż jakość produkcji aż prosi się o wykorzystanie jej pełnego potencjału.

 

To się raczej nie doczekasz, bo ambient i muzyka eksperymentalna nie leży w naszej naturze :D A jakość w takich gatunkach (przynajmniej to co słyszałem) jest właśnie zaprzeczeniem tego twierdzenia. Często słabą realizację broni się wtedy argumentem "to muza eksperymentalna, tak to miało być" ;)

 

 

Czy ja wiem? Taki Vangelis ma ambientowe zapędy i jakość jest super. Brian Eno czy Steve Roach, Jean-Michel Jarre, The Future Sound of London, The Orb, Global Communication (płyta 76:14 dla mnie mistrzostwo), Matmos, Robert Fripp i tak dalej. Muzyka z ambientowymi zapędami jest zwykle dobrze zrealizowana. A eksperymentalna? Tutaj nie można nic założyć, bo na tym polega ten gatunek. Jeden poszukuje eksperymentalizmu bawiąc się produkcją, a inni bawią się dźwiękiem i strukturami. Tak czy inaczej, jak nie czujesz tego typu muzyki to nie ma co na siłę próbować coś tworzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ambienty rzadko zawierają zwarty wokal, a Vangelis czy JMR to przecież typowa elektronika (w klasycznym tego słowa znaczeniu) ;) Chociaż Vangelisa można pod to podciągnąć.
Niemniej jednak - może jakiś nasz przyszły spokojny kawałek syntezatorowy Ci się z ambientem skojarzy na tej samej zasadzie jak skojarzyłeś tych dwóch artystów stricte elektronicznych.
Dzięki jednak za propozycję! :)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, coś wzbogaconego o takie syntezatorowe tekstury chętnie bym posłuchał, jakkolwiek to nazwiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - ale słuchał z YouTube'a, bo dopiero teraz dałem FLACzka :)

Poisłuchałem flaczka. Strasznie przeszkadza cyfrowy nalot na tych dzwonkach na początku. Potem przez całość utworu gdzieś sobie w tle taki szum cyfrowy wisi. Poza tym niezłe pogłosy, chociaż słychać że realizacja raczej w szerokość niż głębokość poszła. Nawet delikatnie za głowę ucieka sygnał. Coś jakby ekipa grała delikatnie za plecami.

 

I tylko ten cyfrowy nalot męczy okrutnie. Na YT tego nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cen cyfrowy nalot to taka cecha tego wstępu i nawet celowo to podbiłem (potem gra on sobie w tle, więc pewnie stąd drażnienie tym filtrem w dalszej części) :P

Ale fajnie, że pobieracie i podoba Wam się nasza muzyka!

Czas zabrać się za kolejny kawałek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, rozumiem taką prośbę. Jak będą warunki do robienia zdjęć to z pewnością wrzucę w dział "pokaż swoje biurko". Co do technikaliów to do wokali w tym kawałku użyłem interfejsu Focusrite Saffire 6 USB, w który jest wpięty mikrofon pojemnościowy CAD GXL3000. Nic wyszukanego, ale z odpowiednim umieszczeniem w pokoju (wbrew pozorom odradzam stosowanie "budki wokalnej", bo robi sztuczną barwę głosu) daje niezłe jakościowo efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności