Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, x86 napisał(a):

A gdzie lepiej ?

 

Ostatnio dużo korzystam z Shopee i cały czas dostaję jakieś kupony a przesyłka najczęściej jest darmowa bez konieczności wykupowania jakiegoś smart. I do tego jest tam coraz więcej polskich sprzedawców.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kuba_622 napisał(a):

Ostatnio dużo korzystam z Shopee i cały czas dostaję jakieś kupony a przesyłka najczęściej jest darmowa bez wykupowania smart. I do tego jest tam coraz więcej polskich sprzedawców.

Spoko rozumiem tylko inaczej odebrałem Twoją wypowiedź, pewno ze względu na spore uogólnienie ;) Na całym świecie bardziej docenia się nowego klienta wabiąc lepszymi warunkami, okazjami aniżeli stałego. Ja dla shopee jestem już stałym klientem niegodnym specjalnych profitów ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x86 napisał(a):

Spoko rozumiem tylko inaczej odebrałem Twoją wypowiedź, pewno ze względu na spore uogólnienie ;) Na całym świecie bardziej docenia się nowego klienta wabiąc lepszymi warunkami, okazjami aniżeli stałego. Ja dla shopee jestem już stałym klientem niegodnym specjalnych profitów ;)  

 

Nie wiem jak jest na świecie. Na studiach kiedyś byłem na wykładzie z ekonomii, gdzie mówili, że bonusy dla nowych klientów i brak dla starych, to na dłuższą metę bardzo kiepski model biznesowy, ale ekonomistą nie jestem, więc nie będę oceniał. Dla mnie jako klienta to na pewno denerwujące i wolę wybrać firmę która jakoś o mnie "dba" :)

 

Na Shopee na bonusy po prostu trzeba polować, bo tam jest kto pierwszy ten lepszy. Ale nie jest to jakieś trudne - jeszcze tam chyba nigdy nie kupiłem nic bez kuponu, a kupuję sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Shopee spopularyzuje to też przestanie tak chętnie rozdawać bonusy. Ale czy się spopularyzuje na taką skalę jak Allegro to inna sprawa, z moich znajomych praktycznie nikt z tego nie korzysta oprócz mnie, niektórych kojarzą tylko z tej idiotycznej reklamy.

 

Podobnie jest z Amazonem - jak rozmawiam to niektórzy dalej robią wielkie oczy, że jest już polska wersja :D

 

Podwyżka na Allegro to była kwestia czasu, ale chyba nikogo kto tam kupuje regularnie tyłek nie powinien boleć. Dla mnie to nadal najwygodniejsza platforma i nadal często jest tam najtaniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dirian napisał(a):

Jak się Shopee spopularyzuje to też przestanie tak chętnie rozdawać bonusy.

 

 

Jeśli Shopee się spopularyzuje, to wtedy Allegro też będzie się musiało mocniej starać o utrzymanie klientów, bo na razie są niemal monopolistą, więc to i tak wyjdzie nam na dobre :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Jeśli Shopee się spopularyzuje, to wtedy Allegro też będzie się musiało mocniej starać o utrzymanie klientów, bo na razie są niemal monopolistą, więc to i tak wyjdzie nam na dobre :)

 

Ano, chociaż wątpię by się tak stało. Amazon też mial pozamiatac Allegro a każdy widzi jak się skończyło - często drożej tam niż na Allegro ;) Do tego brak rat to też ogromny minus dla wielu kupujących. Ja sam np bardzo cenię sobie Allegro Pay, rozkładam zakup na 3 raty i mam wrażenie że kupuje za pół darmo :ph34r:

 

 

No ale dobrze, że Allegro nie jest monopolista na rynku jak to bylo jeszcze niedawno.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hustler napisał(a):

Allegro od lat schodzi na psy i dobrze by było, gdyby pojawiła się jakaś realna konkurencja - choćby wspomniane Shopee.

Konkurencja dla Allegro to raczej Amazon, a dla Allegro Lokalnie eBay, olx..

Ja tam jestem zadowoly z allegro.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski Z allegro lokalnie w ogóle nie korzystam, bo ten serwis to śmiech na sali. Na siłę próbują przerzucić tam osoby fizyczne.

 

Właśnie Allegro chcą zmienić w coś na wzór Amazona. Z olx korzystam dość często, z eBay sporadycznie, gdy czegoś nie mogę znaleźć w kraju.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 19:58, Hustler napisał(a):

@waski Z allegro lokalnie w ogóle nie korzystam, bo ten serwis to śmiech na sali. Na siłę próbują przerzucić tam osoby fizyczne.

 

Właśnie Allegro chcą zmienić w coś na wzór Amazona. Z olx korzystam dość często, z eBay sporadycznie, gdy czegoś nie mogę znaleźć w kraju.

A jak Ci wychodzą zakupy na olx ,? Ludzie uczciwi czy łatwo trafić na oszusta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler Nigdy im się to nie uda. Na allegro jest zbyt dużo Januszexu a samo allegro nie ogarnie takiego asortymentu jak ma amazon. 


@Lord RaydenO wiele łatwiej znaleźć 100zł na ulicy niż trafić na uczciwych ludzi na OLX, przykład ode mnie, zjechałem 300km żeby kupić telefon, każdy opisuje, że idealny stan itp, a na miejscu tył telefonu się odkleja, bo bateria napuchnięta, ale on dalej swoje, że telefon idealny. Drugi amigo, wstawia zdjęcia telefonu w świetnym stanie, przyjechałem a tam pół obudowy brakuje od upadku, a ten Ci powie, że on miał dwa i jeden sprzedał i nie zmienił zdjęć. I tak mam za każdym razem gdy chce coś kupić na olx w stanie idealnym :D, chyba zacznę bardziej traktować poważnie oferty od osób, które piszą stan dobry. na allegro ostatnio sklep mi kasy nie chciał oddać 4tys, dopiero jak tam ruszyłem poprzez allegro z nimi to na drugi dzień oddali. Niby człowiek się uczy na błędach a nadal szuka używek :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Przemi napisał(a):

O wiele łatwiej znaleźć 100zł na ulicy niż trafić na uczciwych ludzi na OLX

eeeee no bez przesady. Ze 50 transakcji sprzedaży dokonałem i wszyscy zadowoleni. Choć zakupy raptem dwa ale też i ja jestem zadowolony. Ale odbiory osobiste które początkowo preferowałem to mi wyszły bokiem. 

A telefony używane to była zawsze i wszędzie patologia. Chyba nie ma drugiej takiej kategorii. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken Ja po prostu mam pecha do używanej elektroniki. Przeważnie staram się szukać czegoś nowego na OLX, bo wiem, że u mnie +35% do wtopy przy używkach. 

 

Ale te ostatnie przygody to serio patologia i to przez wielkie P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord RaydenPewnie nie ma jakiejś reguły, ja trochę nakupowałem w ostatnim roku to większość transakcji zdecydowanie na plus, a dodatkowo cenowo też źle się nie wychodziło jak np. dawali wysyłkę olx za zeta. Ale trzeba uważać bo cwaniactwa też nie brakuje, ja się kiedyś naciąłem na Owle niby w bdb czy nawet właśnie w idealnym stanie. Fakt faktem cena była spokos, ale okazało się że słuchawki miały delikatne pęknięcie na muszlach i gumki pałąka w opłakanym stanie. Muszla z jednej strony mi odpadła po prostu i trzeba było dorabiać skórzane paski żeby działało - wyszło w sumie lepiej niż z fabryki :D Anyway, sprzedający sprytnie ułożył słuchawki drugą stroną więc o wadzie wiedział jak najbardziej. Moja wina w tym taka że jak głupi zamiast poczekać od razu kliknąłem OK w przesyłce, a słuchawki sprawdzałem... Po ciemku :)

Oczywiście kontakt ze sprzedającym się urwał. Samo OLX sprawę miało w rzyci. 

 

Generalnie nie ma reguły i kupno sprzętu używanego to zawsze jakieś ryzyko. 50 transakcji wyjdzie perfekt ale za rogiem gdzieś tam się czai ktoś nie do końca uczciwy i nie ma za bardzo znaczenia czy to olx czy allegro. Sam na przykład na alelokale kupiłem niedawno budżetowego daczka i znowu, cena ok ale okazało się że nie wszystko w nim do końca działa, sprzedający przestał się odzywać jak mu zgłosiłem problem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
40 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

Gość mi napisał, czy sprzedam za połowę ceny, odpisałem, że nie, to mi wystawił negatywny komentarz

 

U mnie to samo. Jedyny negatywny komentarz od marudy, który nic nie kupił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

To OLX to w ogóle jakieś dziwne. Gość mi napisał, czy sprzedam za połowę ceny, odpisałem, że nie, to mi wystawił negatywny komentarz :) Bo na OLX można wystawić komentarz komu się chce, nie trzeba od tej osoby nic kupić. Genialny system ocen...

Niestety może to rzutować na decyzji o zakupie (lub nie) przez potencjalnych kupujących. Ja przynajmniej zwracam na to uwagę: staż i opinie. Trzeba bardzo grzecznie odpisywać NIE 😀.

 

Można wprowadzić też np. taki opis, po którym nie ma już zazwyczaj negocjacji:

Ważne informacje:
1. Cena jest ostateczna- dziękuje za abstrakcyjne oferty. Nie sprzedam za 3000, 3200, 4100, 5300 i 5500 też nie

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1generalnie zgodziłbym się z tym co napisałeś ale Twoja propozycja ma trochę luk "w systemie", co np. z ofertami typu: 3100, 4200, 5400? :D A na serio to coś w tym jest. W sumie to nie chciało mi się dowierzać że taki zbaraniały system ocen jest na tym olx, choć oczywiście miałem tego świadomość skoro strona spamuje mi emailami z prośbą o ocenę kontaktu z danym użytkownikiem. Ja takie wiadomości po prostu ignoruję. Generalnie tak jak dokonałem już trochę tych transakcji tam, tak jednak wiele razy jedynie kontaktowałem się właśnie w celu zapytania o coś albo w drugą stronę mnie się pytali z propozycjami typu "daję 400 zł za Astella wystawionego za 900". Wciąż nie mam chyba żadnych ocen tam więc wychodzi na to że mi nikt nic nie napisał, a w sumie wcześniej kilka razy nawet z przesyłką olx wysyłałem niektóre przedmioty. 

 

Jak już jesteśmy przy tak zwanych "propozycjach nie do odrzucenia" od śmieszków to czasami aż korci żeby coś napisać, ale ja zazwyczaj jednak olewam temat i jak mam dobry humor to grzecznie odpiszę że nie da rady, a w innych przypadkach po prostu nie odpisuję. Tak się teraz zastanawiam czy to może być jakaś broń na ten oeliksowy system? :D W sensie skoro pisała tylko jedna strona to kontaktu nie było w ogóle? 

 

I potem przegląda sobie człowień oferty, widzi że gdzieś buźka się krzywi to omija, a tu ktoś mógł komuś z czystej złośliwości nabruździć. W drugą stronę pewnie też można się w takiej sytuacji nadziać na "rewelacyjnie" bo ktoś komuś dzień dobry na klatce schodowej powiedział :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Undertaker napisał(a):

@lobuz1generalnie zgodziłbym się z tym co napisałeś ale Twoja propozycja ma trochę luk "w systemie", co np. z ofertami typu: 3100, 4200, 5400? :D A na serio to coś w tym jest. W sumie to nie chciało mi się dowierzać że taki zbaraniały system ocen jest na tym olx, choć oczywiście miałem tego świadomość skoro strona spamuje mi emailami z prośbą o ocenę kontaktu z danym użytkownikiem. Ja takie wiadomości po prostu ignoruję. Generalnie tak jak dokonałem już trochę tych transakcji tam, tak jednak wiele razy jedynie kontaktowałem się właśnie w celu zapytania o coś albo w drugą stronę mnie się pytali z propozycjami typu "daję 400 zł za Astella wystawionego za 900". Wciąż nie mam chyba żadnych ocen tam więc wychodzi na to że mi nikt nic nie napisał, a w sumie wcześniej kilka razy nawet z przesyłką olx wysyłałem niektóre przedmioty. 

 

Jak już jesteśmy przy tak zwanych "propozycjach nie do odrzucenia" od śmieszków to czasami aż korci żeby coś napisać, ale ja zazwyczaj jednak olewam temat i jak mam dobry humor to grzecznie odpiszę że nie da rady, a w innych przypadkach po prostu nie odpisuję. Tak się teraz zastanawiam czy to może być jakaś broń na ten oeliksowy system? :D W sensie skoro pisała tylko jedna strona to kontaktu nie było w ogóle? 

 

I potem przegląda sobie człowień oferty, widzi że gdzieś buźka się krzywi to omija, a tu ktoś mógł komuś z czystej złośliwości nabruździć. W drugą stronę pewnie też można się w takiej sytuacji nadziać na "rewelacyjnie" bo ktoś komuś dzień dobry na klatce schodowej powiedział :D

 

Ja na OLX mam pozytywa od osoby, która na 100% u mnie nic nie kupiła za pośrednictwem tego serwisu, ale ahy i ohy tam są jaka to świetna transakcja była :D

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 minut temu, bassfreak napisał(a):

Może nie oszustwa ale muszę wstawić Janusza :D od razu go zablokowałem najlepiej za darmo dam 😆

 

Bez-tytu-u.png

Kupił nie kupił, negocjować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bezpieczniej sprzedawać drogie sprzęty, przesyłka OLX czy Allegro? Nie wiem, jak wygląda procedura, gdy na OLX ktoś zaznaczy, że zamówienie nie było w porządku, choćby z czystej złośliwości, albo w trakcie otwierania pudełka słuchawki spadną i się rozwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bezpieczniej sprzedawać drogie sprzęty, przesyłka OLX czy Allegro?


Z przesyłką tylko Allegro - płacisz 5% prowizji, ale masz święty spokój i kasę od razu. OLX tylko dla małych kwot lub odbiór osobisty. Jeśli chodzi o kupujących, program ochrony na OLX nie istnieje.
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, all999 napisał(a):

 


Z przesyłką tylko Allegro - płacisz 5% prowizji, ale masz święty spokój i kasę od razu. OLX tylko dla małych kwot lub odbiór osobisty. Jeśli chodzi o kupujących, program ochrony na OLX nie istnieje.

 

Nawet jeśli nagrywam odpakowanie przesyłki z danymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nagrywam odpakowanie przesyłki z danymi?

Pytasz jako sprzedający? Bez większego problemu nagram Ci film jak otwieram paczkę z Twoją etykietą i wyciągam cegłę. Zgłaszam to na OLX i wypłata jest automatycznie blokowana, do momentu wyjaśnienia sprawy. Mogę też po prostu nie odebrać paczki i wtedy nie masz ani kasy, ani słuchawek pewnie przez jakieś 2 tygodnie. Sytuacje ekstremalne, ale niestety realne. Niestety coraz częściej zdarza się, że oprócz oszustów, zdarzają się akcje dla funu i dreszczyku emocji. Kupujący natomiast na OLX jest chroniony tylko jeśli udowodni, że dostał pustą paczkę, lub coś zupełnie innego niż w ogłoszeniu. Jeśli kupisz połamane słuchawki, OLX nic nie zrobi. Warto przeczytać regulamin.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności