Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Spawn napisał:

Wystawiłem stare części komputerowe (płyta główna, procesor itp) na allegro z Kup teraz. Sprzedało i dostalem powiadomienia że kupujący wybrał sposób dostawy i bla bla bla ale nie dostałem że wpłacił. Status płatności jest: "rozpoczęta". Po 2 dniach napisalem do kupującego kiedy mogę się spodziewał wpłaty i zero odzewu. Ok, zdarza się. Wystąpiłem o zwrot prowizji i wystawiłem raz jeszcze. Sprzedało się drugi raz i kurna to samo! Inny kupujący ale dokładnie identyczne sytuacja. Co to jakiś atak botów kupowaczy na allegro czy co? To nie może być zbieg okoliczności. Żeby to jeszcze był jakiś iphone za 10 tys a to stare graty za pare stówek...

Cały czas mam coś wystawione na allegro, a taka sytuacja ostatni raz... prawie 2 lata temu, więc osobiście powiedziałbym, że pech... 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój ze sprzedażą na allegro- ich POK (program ochrony kupujących) to PPS (program piętnowania sprzedajacych). 
Na olx też wycofałem oferty droższych przedmiotów z przesyłką olx i ich programem ochrony kupujących.
Całą sprawę opisałem w moim wątku na forum allegro- poczytajcie jak to działa:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/bezprawne-żądanie-rekompensaty-gdzie-dochodzić-swoich-praw/td-p/436244

 

Teraz czekam i stresuję się/zastanawiam ile ten debil chce wymusić we wniosku do POK.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Dałem sobie spokój ze sprzedażą na allegro- ich POK (program ochrony kupujących) to PPS (program piętnowania s[rzedajacych). 
Na olx też wycofałem oferty droższych przedmiotów z przesyłką olx i ich programem ochrony kupujących.
Całą sprawę opisałem w moim wątku: na forum allegro- poczytajcie jak to działa:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/bezprawne-żądanie-rekompensaty-gdzie-dochodzić-swoich-praw/td-p/436244/page/2

PayPal i ich program ochrony to podobna mrzonka i Gin w butli po jabolu.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wegiel21 napisał:

PayPal i ich program ochrony to podobna mrzonka i Gin w butli po jabolu.

Na allegro lokalnie kupujący mają chyba 2 lata na taki wniosek do POK. Jak po roku kupującemu używaną elektronikę coś się zepsuje, albo zobaczy dziurę w dywanie co kupił to może nękać sprzedającego. Patologia. Allegro część tego opłaca, żeby kupujący był zadowolony.

 

Więcej podobnych historii:

https://bezprawnik.pl/program-ochrony-kupujacych-allegro/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Dałem sobie spokój ze sprzedażą na allegro- ich POK (program ochrony kupujących) to PPS (program piętnowania sprzedajacych). 
Na olx też wycofałem oferty droższych przedmiotów z przesyłką olx i ich programem ochrony kupujących.
Całą sprawę opisałem w moim wątku na forum allegro- poczytajcie jak to działa:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/bezprawne-żądanie-rekompensaty-gdzie-dochodzić-swoich-praw/td-p/436244

 

Teraz czekam i stresuję się/zastanawiam ile ten debil chce wymusić we wniosku do POK.


 

Można spokojnie wyłudzać pieniądze z POK na allegro i jest na to 2 lata od zakupu- będą dbać o komfort kupującego i rozdawać pieniądze.

 

Sprawa zakończona- odpowiedź z allegro:

 

Cytat

dziękuję za wyjaśnienia.

w tym wypadku zaakceptowaliśmy wniosek Kupującego- środki jednak zostały wypłacone z funduszu Programu a Pan nie został obciążony tą kwotą.

Akceptacja wniosku nie ma na celu przyznania racji której se stron transakcji czy podważenia Pana decyzji. W wyjątkowych sytuacjach, jako gospodarz transakcji, pozwalamy sobie na podjęcie takich kroków w trosce o pozytywne wrażenie zakupowe.

 

Moje spojrzenie jako sprzedającego na sprawę i odpowiedź do Allegro:

Cytat
W moim odczuciu to bardzo zła, niesprawiedliwa decyzja i zachęcenie do dalszych wyłudzeń bo nie było żadnej podstawy do jej przyznania- ale to dziwna polityka allegro a nie moja.
‚Dbając” o kupującego i rozdając mu pieniądze zapominacie o pozytywnych wrażeniach sprzedażowych drugiej strony czyli sprzedającego , który jak w moim przypadku poddany jest przez blisko 2 miesiące stresowi i nękaniu przez kupującego, gdzie program POK (program ochrony kupujących) przepoczwarzył się w PNS (program nękania sprzedających).  Sprzedający traci zaufanie do allegro- tak jest w moim przypadku.
 
Uczciwy sprzedawca (za jakiego się uważam), sprzedając używane przedmioty z szafy na allegrolokalnie jest narażony przez 2 lata od dokonania transakcji na takie nieprzyjemne sytuacje bo kupujący kupując np. używany dywan może po roku ubiegać się o rekompensatę z powodu dziury, która nie była wymieniona w opisie aukcji. To bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące- płaciłem za ten spokój i bezpieczeństwo 7-10% prowizji a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Taki bezsensowny wniosek powinien zostać z automatu wrzucony do kosza, nie powinien do mnie trafić, aby nie być narażony na nieprzyjemne sytuacje, nękanie i stres.
 
Sprzedający nie ma wtedy żadnego kontaktu z allegro, które nie odpisuje na jego pytania w dyskusji. Nie otrzymałem też odpowiedzi na maila wysłanego z formularza.
 
Wycofałem swoje wszystkie oferty z allegro i już nie będę narażał się na podobną sytuację bo o mój komfort allegro nie zadbało i opiszę te zagrożenie na formach tematycznych, aby inni użytkownicy mieli świadomość jak działa reklamowany ostatnio tak często w telewizji program POK

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bakus1233 napisał:

A te 300zł które otrzymał z allegro, to jest pełna kwota za zakupiony przedmiot czy jak? Do głowy przychodzi mi jedna myśl; jaja jak s…. 😄

Nie, sprzedawałem dac smsl su9 za 1259zł i napisalm, że telefon nie widzi go, przez bluetooth. Kupił a później zarządał 300zł bo cytuję „Nie wiedziłem, że w ogóle nie działa”. 300zł chciał bo kiedyś naprawiał radio i tyle właśnie zapłacił i allegro mu wypłaciło bo rozdaje pieniądze by zadowolić klientów. 🤣.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwna sprawa. Przeczytałem to co opisałeś na forum alelokale i samo to że pracownik tego serwisu pomylił DAC'a z telefonem zakrawa o kpinę - potem nie dziwota że w oeliksie nie ma różnicy że w przesyłce zamiast PS4 było PS2 :D

Inna sprawa że z tego co pisałeś to w opisie zaznaczyłeś że z Twój telefon nie wykrywa sprzętu po BT -> wychodzi na to że powinno być jak byk napisane "uszkodzony/niedziałający BT" bo inaczej takie cwaniaki-spryciarze mogą starać się wykorzystać luki w systemie. Podejrzewam że jakby żądania były większe na parę tysi to takiego wała by zobaczył hajs z allegro, a tak to jak gdzieś napisałeś wrzucą sobie to w koszta prowizji i cyk -> 3 stówki podarowane. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lobuz1 napisał:

że telefon nie widzi go, przez bluetooth. Kupił a później zarządał 300zł bo cytuję „Nie wiedziłem, że w ogóle nie działa

Moim zdaniem miał rację. Między telefon go nie widzi po BT, a BT całkiem nie działa jest znaczna różnica. Jesteś handlowcem może?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy poziom wyłudzania danych i scamy "na email" na alelokale - normalnie społeczność się uczy i umieją już sprytnie obejść system blokowania wiadomości. 

 

Witam , strona informuje mnie " Wpisz @ adres sprzedawcy" kontaktowałem się z asystentem i zostałem poinformowany że bez niego nie będę mógł zapłacić gdyż jest on wymagany do otrzymania środków i potwierdzenia sprzedaży przez sprzedawcę , jednak nie umieścił go Pan w ofercie więc proszę o jego przesłanie abym mógł dokończyć zakup i zapłacić korzystając z opcji "kup teraz" Serdeczne pozdrawiam

 

Do tego całość wygląda całkiem profesjonalnie bo dostałem jeszcze zdjęcie: 

 

Po ilości stron widać że takich wiadomości można się spodziewać tak jak wcześniej od kapitanów statków.

 

 

oszu.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Rośnie cena Allegro Smart. A takze suma na darmową wysylkę.

  • zmienimy minimalną kwotę zakupów od jednego sprzedającego, która gwarantuje bezpłatną dostawę

    • z 40 zł na 45 zł – w przypadku dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru
    • z 40 zł na 65 zł – dla przesyłek kurierskich
  • zmienimy cenę rocznej subskrypcji – z 49 zł na 59,90 zł

 

 

 

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Rośnie cena Allegro Smart

Od kiedy?

 

41 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

zmienimy cenę rocznej subskrypcji – z 49 zł na 59,90 zł

W moim przypadku to i tak się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Od 21 listopada

A co jak mam do stycznia, a zapłaciłbym dziś? Będzie liczone od dziś, a tamto niewykorzystane przepadnie, czy od stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perul napisał(a):

A co jak mam do stycznia, a zapłaciłbym dziś? Będzie liczone od dziś, a tamto niewykorzystane przepadnie, czy od stycznia?

A to nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał(a):

A co jak mam do stycznia, a zapłaciłbym dziś? Będzie liczone od dziś, a tamto niewykorzystane przepadnie, czy od stycznia?

Chyba po staremu, nie pamiętam dokładnie ale ostatnio opłacałem sobie smarta i chyba wyszło 49(tak przynajmniej wynika z zakładki allegro smart - ale szczerze nie pamiętam) i pisze że jeszcze rok ważny będzie. Nie wiem tylko jak z limitami cen to zadziała

image.png

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ugz napisał(a):

Chyba po staremu

Właśnie spróbowałem przedłużyć :( 

Cytat

Nie przedłużyliśmy usługi, ponieważ może być aktywna maksymalnie 12 miesięcy i 15 dni do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności