Skocz do zawartości

Realtek ALC-892 + Fiio E6 czy DAC (Audiotrak u5 maya vs hifiman 101) ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam do wydania 200zł chcę kupić wzmacniacz lub kartę zewnętrzną (dac) do komputera stacjonarnego oraz notebooka z którego będę zmuszony coraz częściej korzystać .

 

Moje słuchawki to Superlux HD 662F ( analityczne,neutralne,płaskie pasmo)

 

przede wszystkim chcę trochę ocieplić dźwięk i lekko zwiększyć moc bassu . Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest kupno wzmacniacza słuchawkowego Fiio E6 i podłączenie do integry

Realtek 892 ??

 

http://audiomagic.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/fiio/20292-fiio-e6-6953175710615.html

 

 

czy kupno zewnętrznej karty muzycznej typu DAC (usb) ?? . Tutaj mam kolejny dylemat : Który z tych 2 DAC zapewni czystszą, mocniejszą i cieplejszą jakość dźwięku ?

 

Audiotrak U5 Maya vs HifiMan 101

 

http://www.headbeat.pl/produkt/audiotrak-maya-u5

 

http://audiomagic.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/hifiman/21052-hifiman-hm-101-0609613431814.html?ceneo_spo=true

Edytowane przez Stalker1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz basu i ocieplenia? Zmień słuchawki :)

Nie, słuchawki mi pasują , i po wygrzaniu bass nawet się pojawią , ale źródło koniecznie muszę zmienić . Wyjeżdżam za granicę z notebookiem (usb-2.0) i nie wyobrażam sobie słuchania muzyki na tamtej integrze :)

 

za hifiman przemawia dobry dac , i analogow-ciepłe brzmienie

 

jednak czytałem że karta może mieć problemy z zakłóceniami i obsługuję tylko 16 bit . Z drugiej strony nie wiem czy jest jakaś różnica między 16 a 24 ??

 

Audiorak Maya U5 ogólnie by mi się bardziej przydał bo posiada wbudowane gniazdo na mikorofon . Szkoda tylko że dac to zwykły Via .

Edytowane przez Stalker1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hifiman ma układ PCM2702 więc nie ma co przesadzać z twierdzeniem, że to dobry DAC ;) Nie wiem jak gra Twój ALC892, ale np. moja integra jest lepsza. Nadal uważam, że lepsza powinna być Maya, patrząc na papierze.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , sprzedaję również swoją kartę graficzną dzięki czemu na DAC będę mógł wydać do 400zł .

 

Kupiłem Audiotrak Prodigy Cube , chcę wymienić Opamp .

 

 

OPA2604 AUDIO DIP8 lub OPA 2107 , który z nich będzie cieplejszy ? bardziej muzykalny ? z dobrą (nie wycofaną) średnicą

Edytowane przez Stalker1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA2604 jest ciepły, basowy, trochę zmulony ale przyjemny, opa2107 nie znam.

ok kupiłem 2604

 

faktycznie dobrze się komponuję z Superluxami hd662F , może kiedyś kupię sobię muse 02 za 100zł ale póki co ten mi spokojnie starczy :) temat można zamknąć . DAC = Audiotrak Prodigy Cube był idealnym wyborem w cenie 340zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności