Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem artykuł, nadal nie wiem, co to jest "kontrola dźwięku", ale o wzmacniaczach wiem już nieco więcej, także dzięki;-]

 

@Bamboszek: pewnie racja, kasa pójdzie w błoto, a ja jedynie za te pieniądze zaspokoję swoją ciekawość i tyle. Więc może jak już, to lepiej kupić któryś z tych malutkich wzmacniaczy (fiio E6, Brainwavz AP001), nieraz za kilkadziesiąt zł widziałem w komisie? Na jedno wyjdzie, a ciekawość zaspokoję taniej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola dźwięku, to np. mniej rozlazły bas czy opanowane sybilanty.

 

Natomiast do X1 nie ma sensu brać ampów typu E6, bo nic wniosą poza lekką zmianą charakteru brzmienia. Ale z lepszymi wzmacniaczami już może być sens parować, bo można uzyskać ciekawe efekty (niektóre doki też lubią moc i dobrze poukładany dźwięk).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaraz odezwą się oportuniści, ale na te najtańsze to moim zdaniem trochę szkoda pieniędzy, różnice nie są warte zachodu.

Tylko się zniechęcisz do wzmaków portable ;)

Dorwij gdzieś do odsłuchu Vorzuge czy choćby B1 ( ten drugi będzie prościej ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorzuge to był tylko przykład "ile może kosztować wzmak portable" ;)

Użyłem akurat jego, bo np. ma go Siara i z tego co mówi to B1 ustępuję mu naprawdę niewiele, a jest znacznie tańszy choć przy SMSL dalej "pieruńsko" drogi.

 

Ja tam przez metki z ceną nie słucham ;), absolutnie.

Natomiast żeby wejść na pewien poziom dźwiękowej reprodukcji to będzie ciężko małymi pieniążkami. Oczywiście, różne mamy progi swojej tzw."lepszości".

Ja też mam takie, których nie chcę przekraczać, ale cóż ... Jest jak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Czyli zeby sobie sprobowac wzmaka, to faktycznie lepiej pozyczyc cos drozszego (nawet odplatnie), niz kupic cos tanszego...

 

Wiesz, to nie chodzi o racje tylko o nasz indywidualne podejście do portable. Dla mnie np.tzw. portable "uliczne" czy "komunikacyjne" nie istnieje, bo raz, że nie mogę się skupić, dwa, że jak słucham to Słucham. Hmmm, to tak jak z paleniem fajki. Paliłem ją w domu, na spokojnie, w ulubionym fotelu, ale nigdy na ulicy :)

 

Gdybym potrafił "wyciąć się" z ulicy i autobusu to pewnie aż tak nie zwracałbym uwagi na jakość, która i tak trochę ucieka w takich warunkach.No, ale jak pisałem, ja tak nie słucham.

Przewożę sobie małe zabawki z miejsca na miejsce i tam słucham.

Dlatego chcę mieć prawie stacjonarkę, a takie wrażenia zapewnia właśnie ( między innymi ) B1.

Natomiast kupowanie drogich, rasowych zabawek "na ulicę" - moim skromnym zdaniem - trochę mija się z celem.

Do tego wystarczyłby mi Clip+ i jakieś budżetowe doki. Ktoś drugi napisze Ci coś zupełnie innego i też będzie miał w tym swoją rację :)

 

Sorki, że tak się rozpisałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w takim razie czy da sie dobrac odpowiedni wzmak tylko pod DAPa, nie biorac pod uwage sluchawek? Tzn.sluchawki beda rozne, rozniaste i beda sie zmienialy w czasie. Czy trzeba miec juz ustalony pelny tor, zeby dobrac odpowiedni wzmak (w sensie, ze bedzie sie dobrze zgrywal z DAPem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, ale nie rozumiem, co masz na mysli, ze B1 zapewnia wrazenia stacjonarki. W sensie dzwieku jak na kolumnach?

Chodziło o dużym wzmak i dac pod duże słuchawki. No, o tzw. zestaw domowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up: czaje, dzieki! Ale z tego co zrozumialem czytajac forum i artykul, ktory mi poleciles, aczkolwiek zbyt bystry w tej dziedzinie jak widac nie jestem, to wzmaka nie mozna kupic do danego dapa w ciemno od czapy, tylko jednak trzeba brac pod uwage brzmienie dapa i wzmaka, bo moze wyjsc kupa? Czy moze jednak az tak duzego znaczenia to nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Natomiast kupowanie drogich, rasowych zabawek "na ulicę" - moim skromnym zdaniem - trochę mija się z celem.

Do tego wystarczyłby mi Clip+ i jakieś budżetowe doki. Ktoś drugi napisze Ci coś zupełnie innego i też będzie miał w tym swoją rację :)

 

Sorki, że tak się rozpisałem.

Jest dużo osób tu na forum, muszą latać po mieście z topowym dapem i customami/portable pokroju PM3. I spoko, mają takie potrzeby i niech sobie je zaspokajają. Ale nie wszyscy tak mają. Ba, większość zaspokoi się fajnie grającymi dokami. Sam ostatnio kilka par przetestowałem na mieście i stwierdzam, że nie muszę się jakoś bardziej wykosztować, bo budżetowe rozwiązanie bardzo dobrze się u mnie sprawdza wśród ryku silników tirów i innych autobusów. A jak nie widać różnicy, to po co przepłacać? Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up: czaje, dzieki! Ale z tego co zrozumialem czytajac forum i artykul, ktory mi poleciles, aczkolwiek zbyt bystry w tej dziedzinie jak widac nie jestem, to wzmaka nie mozna kupic do danego dapa w ciemno od czapy, tylko jednak trzeba brac pod uwage brzmienie dapa i wzmaka, bo moze wyjsc kupa? Czy moze jednak az tak duzego znaczenia to nie ma?

Większą kupę zrobisz, jak źle dobierzesz słuchawki do toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git, wszystko jasne. Sluchawek, mimo ze tanich, to kilka sygnaturek posiadam, wiec moze cos tam dobiore. Zobaczymy, czy sie znajdzie ktos z zalegajacym w szufladzie ampem do pozyczenia w zamian za jakiegos pendriva czy powerbanka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta awaryjność mnie odstrasza od m2... Chyba że ktoś miałby sprawdzoną sztukę z jakimś tam zapasowym eepromem.
A jest może jakaś alternatywa dla m2, coś co nie odstaje jakością(e10k odpada zatem)? Najlepiej by było na sabre.

/////Kupiłbym aima sc8000 za jakieś 150zł i dał sobie z tym wszystkim spokój na pewien czas, ale mam tylko sloty pci-e, żadnego pci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam nietypowy problem z smsl m2. W menedżerze urządzeń smsl jest widoczny w zakładce audio jako "SMSL M2 DAC". Przy próbie flashowania zgodnie z pdf'em wyskakuje błąd, że nie ma takiego urządzenia. W zakładce usb smsl widnieje pod takim oznaczeniem - USB\VID_0451&PID_1024&REV_0100. W pdf'ie pokazane jest żeby wpisać 1029 a u mnie jest 1024, co jest nie tak? Sprawdzałem programem USBDeview i w zakładce connected jest "no". W załączniku dodaję screena jak to wygląda w oknie wyboru wyjścia dźwięku. Na 2 screenie widać, że mogę wybrać smsl'a w foobarze ale nie słyszę żadnej różnicy między Asio. Asio M2 nie działa w ogóle. Czy to możliwe, że wzmacniacz działa, ale na słuchawkach superlux HD681 Evo nie usłyszę różnicy?

smsl dzwiek.png

smsl foobar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nietypowy problem z smsl m2. W menedżerze urządzeń smsl jest widoczny w zakładce audio jako "SMSL M2 DAC". Przy próbie flashowania zgodnie z pdf'em wyskakuje błąd, że nie ma takiego urządzenia. W zakładce usb smsl widnieje pod takim oznaczeniem - USB\VID_0451&PID_1024&REV_0100. W pdf'ie pokazane jest żeby wpisać 1029 a u mnie jest 1024, co jest nie tak? Sprawdzałem programem USBDeview i w zakładce connected jest "no". W załączniku dodaję screena jak to wygląda w oknie wyboru wyjścia dźwięku. Na 2 screenie widać, że mogę wybrać smsl'a w foobarze ale nie słyszę żadnej różnicy między Asio. Asio M2 nie działa w ogóle. Czy to możliwe, że wzmacniacz działa, ale na słuchawkach superlux HD681 Evo nie usłyszę różnicy?

Z ciekawości zobaczyłem u mnie i mam identyczny problem, kropka w kropkę jak u Ciebie.

M2 z MP3STORE dzisiaj doszło.

 

Chciałem rozebrać SMSL M2 aby sprawdzić czy nie mam kastrata, patrzę na obudowę, a tam, http://imgur.com/a/JGpVs

Ktoś wie czym oprócz tego, że nie da się zmienić EEPROMU różni 6th Anniversary Version?

 

Ogólnie to te M.2 gra moim zdaniem dużo lepiej od Fiio E10K.

 

Ktoś na którejś stronie pisał, że dla niego wyjście lineout gra lepiej.

Dla mnie jest wręcz odwrotnie. Na wyjściu słuchawkowym jest znacznie lepsza dynamika.

Chociaż ja mam inną wersję, może czymś więcej niż napisem się różni.

 

Tak wygląda środek M2 6th Anniversary Version, http://i.imgur.com/8bsYqwH.jpg

 

No to już wiadomo czemu się program do wgrywaniu EEPROM nie działa.

U was siedzi Bravo 9027, a u mnie i Skowrona jakiś TASI02

 

Jutro jak będzie dobre światło dzienne zrobię porządną fotkę.

Uroki smartfona :P

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam anniversary edition, już od 4 miesięcy prawie, szukałem jakiś czas temu info o niej ale nie znalazłem nawet na oficjalnej stronie.
Nie tykałem go i nie próbowałem apgrejdować, problemów póki co nie mam - może ta wersja jest mniej awaryjna i taki był zamysł.

Główne różnice to port microusb zamiast miniusb, no i co za tym idzie zmieniony kontroler a także kabelek microusb<==>microusb w zestawie.
Działa mi z xperią z2, z mx4pro i s4 nie chce działać.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienili MAX9722 na jakieś nie wiadomo co, SA9027 na Cirrusa. Cięcie kosztów? Na upgrade to nie wygląda.

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sa9027 dali tas1020B ktory jest lepszy. Dodatkowo jest kontroler linii a sam dac to nadal sabre. We wzmacniaczu siedzi dalej MAX97220 ale w innej obudowie. Wyglada to lepiej niz stara wersja.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności