Skocz do zawartości

Wybory do parlamentu UE 2014


MrBrainwash

wybory  

87 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz brał udział w wyborach?

    • Tak
      58
    • Nie
      19
    • Nie wiem
      10
  2. 2. Na kandydata której partii będziesz głosował?

    • Nowa Prawica - Janusza Korwina Mikkiego
      44
    • Ruch Narodowy
      1
    • Europa Plus Twój Ruch
      4
    • Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
      0
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Platforma Obywatelska RP
      9
    • Prawo i Sprawiedliwość
      4
    • Polska Razem Jarosława Gowina
      3
    • Demokracja Bezpośrednia
      1
    • Partia Zieloni
      0
    • Samoobrona
      0
    • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
      1
    • Nie wiem
      20
  3. 3. Pomocnicze pytanie - twój stosunek do Unii Europejskiej.

    • Jestem Eurosceptykiem
      41
    • Jestem Euroentuzjastą
      20
    • Nie mam zdania.
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Problemem jest społeczeństwo, chyba nie jesteśmy obecnie jeszcze gotowi na przyjęcie tak zaawansowanej formy demokracji.

Ogół ludności ma problem z określeniem na kogo chcę głosować a co dopiero decydować o funkcjonowaniu państwa. Może zabrzmi to brutalnie, ale ogół jest zbyt głupi. Nie każdy musi znać się na na przykład ekonomii, więc jeżeli nie ma na ten temat żadnego pojęcia to wybierze to co zapewni mu najwięcej korzyści a może być tragiczne w skutkach dla państwa. Tutaj można częściowo zgodzić się z JKM jak mówił coś w stylu że głos dwóch meneli będzie więcej znaczył od zdania jednego profesora.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogół ludności ma problem z określeniem na kogo chcę głosować a co dopiero decydować o funkcjonowaniu państwa. Może zabrzmi to brutalnie, ale ogół jest zbyt głupi. Nie każdy musi znać się na na przykład ekonomii, więc jeżeli nie ma na ten temat żadnego pojęcia to wybierze to co zapewni mu najwięcej korzyści a może być tragiczne w skutkach dla państwa. Tutaj można częściowo zgodzić się z JKM jak mówił coś w stylu że głos dwóch meneli będzie więcej znaczył od zdania jednego profesora.

 

 

 

Ogół ludności ma problem z określeniem na kogo chcę głosować

 

Myślę że problem nie leży w określeniu na kogo chce się głosować ale brak jakichkolwiek perspektyw. Na razie tendencja jest taka że jest coraz gorzej

 

Tak masz racje, jednakże patrząc na ogół Europy (dajmy na to) można określić że sposób w jaki działają nasi rządzący nie ma nic wspólnego z dobrem narodowym. Idealny przykład to 23% VAT jako próba rozwiązania problemu. Mimo że wszyscy wiedzą gdzie leży problem nie można ruszyć tych istotnych filarów a należy za morde łapać społeczeństwo i sprowadzać do ziemi.

Jeżeli 90% społeczeństwa (a jestem pewien że tyle by go było) i nie tylko meneli ale przede wszystkim wykształconych ludzi, przedsiębiorców, sklepikarzy na pytanie czy chcą zwiększenia dla dobra państwa bo (rzekomo) nie ma innej drogi wyboru zwiększenia progu podatku o 1% powiedziałoby nie a politycy powiedzeli tak to chyba coś jest nie tak. Skoro są przedstawicielami narodu dlaczego głosują wbrew niemu ??

 

Z demokracją bezpośrednią to nie jest tylko i wyłącznie tak że od razu dwóch meneli miałoby większy głos bo jest to bardziej skomplikowane. Wystarczy spojrzeć że oddziałowuje ona nie tylko jedynie na główne fundamenty państwa ale też w lokalnych okręgach oraz okręgach okręgów.

Myślę że ta teraz ma tyle wad że ta druga nie była by wcale gorsza. Wole głosującego menala niż kolejnego polityka przyznającego sobie olbrzymie premie z naszych podatków za damski ch*** a później piszącego na emblematach wyborczych (najwyraźniej zapomnieli kim są i co zrobili) "Jak nie my to kto"

 

Jak myślisz czego chcieliby ludzie ci prości nie znający się na niczym ? Przecież demokracja bezpośrednia nie wyłącza obecności polityków którzy więcej wiedzący przedstawiają pewną część społeczeństwa. Pozwala ich jednak kontrolować. Teraz np. taki Rostowski siedział na stołku z 4 lata. A tak można go by było wywalić po roku i zainstalować na to miejsce kogoś innego. Obecność bata nad politykiem przyniosłaby wymierne korzyści. Nie robisz tak jak my oczekujemy, nie robisz tego dla dobra nas, nie spełniasz obietnic wylatujesz i nie masz z tego nic, a czego by oczekiwało społeczeństwo nawet głupie. Godnego życia, uczciwych zarobków, inwestycji (widocznej) w miejsce w którym żyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezrobocie spadnie na bank, bo PUPy maja wyrzucac z urzedow dlugotrwale bezrobotnych. Spadnie wskaznik? A jak! Tez sie moge zakladac, ze bedzie lepiej. Nie narzekac, tylko cieszyc sie, ze oddajecie politykom tylko 70% wyplaty, za 10 lat bedzie to pewnie z 80% jak nic. Korwin mowil pare lat temu, ze ZUS nie upadnie, bo politycy podniosa wiek emerytalny, ale kto go tam slucha, oszoloma jednego, nie? Z tymze on mowil, ze podniosa do 80lat, tak wiec forumowa mlodziezy: jeszcze sporo przed wami;D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie wydaje mi wam się ze te całe wybory to jeden wielki casting na stołki dobrze płatne a my jesteśmy jury które da im bilet. Przecież euro parlament jest tylko od tego by przegłosować to co premierzy największych Państw ustala.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezrobocie spadnie na bank, bo PUPy maja wyrzucac z urzedow dlugotrwale bezrobotnych. Spadnie wskaznik? A jak!

Zdajesz sobie sprawę, że BAEL (badanie aktywności ekonomicznej ludności) jako miara bezrobocia nie ma nic wspólnego z urzędami pracy, prawda? Close but no cigar.

 

A teraz mam pytanie: zapytaj JKM jak on ma zamiar zlikwidować ZUS, żeby to było zgodne z konstytucją, obniżyło podatki i nie wpędziło nas w recesję. Z chęcią posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bezrobocie spadnie na bank, bo PUPy maja wyrzucac z urzedow dlugotrwale bezrobotnych. Spadnie wskaznik? A jak!

Zdajesz sobie sprawę, że BAEL (badanie aktywności ekonomicznej ludności) jako miara bezrobocia nie ma nic wspólnego z urzędami pracy, prawda? Close but no cigar.

 

A teraz mam pytanie: zapytaj JKM jak on ma zamiar zlikwidować ZUS, żeby to było zgodne z konstytucją, obniżyło podatki i nie wpędziło nas w recesję. Z chęcią posłucham.

 

 

 

Konstytucja jest łamana co chwilę, więc myśle, że nie bedzie problemu. A tak na serio, to w jakiejs debacie o tym mówili, która ogladałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A teraz mam pytanie: zapytaj JKM jak on ma zamiar zlikwidować ZUS, żeby to było zgodne z konstytucją, obniżyło podatki i nie wpędziło nas w recesję. Z chęcią posłucham.

 

Polityka to nie tylko twarz partii, premier, prezydent. Macki sięgają głębiej. Łatwo powiedzieć że się usunie "ZUS" ale ktoś może zginąć, zostać zastraszony itd :) to nie takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestii Krymu wogole bym nie mieszał w te dyskusje, ale skoro to poruszyła to powiem krótko. Ludzi którzy obalili Janukowycza nazywa się wyzwolecilami, a tych którzy nie chcieli ich władzy terrorystami. No ja tu czegoś nie rozumie. Na prawdę po patrzy na nie które rzeczy z innej perspektywy. Ukraina to zlepek narodów które ktoś wrzucił do jednego worka. Podobnie jak w Afryce nikt nie patrzył jakie plemiona na jakim obszarze żyją tylko walna od linijki umowne granice i się dogadujcie.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

A teraz mam pytanie: zapytaj JKM jak on ma zamiar zlikwidować ZUS, żeby to było zgodne z konstytucją, obniżyło podatki i nie wpędziło nas w recesję. Z chęcią posłucham.

Polityka to nie tylko twarz partii, premier, prezydent. Macki sięgają głębiej. Łatwo powiedzieć że się usunie "ZUS" ale ktoś może zginąć, zostać zastraszony itd :) to nie takie proste

Heh. Wszystko jest proste tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Przykład zamach na WTC. Głębsza polityka wypaliła energetyczna konkurencję sponsora jej partii. A wszyscy myślą że to zamach. Nikt się nami nie przejmuje Panowie i taka jest smutna prawda.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten odcinek Kropki nad I ze Szczuką i z Wiplerem. Dowiedziałem się, że Gowin proponował mu pierwsze miejsce na liście pomorskiej. Gdyby się tam znalazł, to byłoby pozamiatane, miałbym na kogo głosować.

 

Zamiast likwidować ZUS, lepiej połączyć ZUS, KRUS i US, tak jak chce Polska Razem. Byłoby to zgodne z konstytucją, logiczne i wg mnie skuteczne rozwiązanie. Zamiast dążyć do wystąpienia Polski z Unii, postarać się odmienić Unię, by była wspólnotą gospodarczą, jak brzmiały jej założenia, a nie zbiorem bezsensownych przepisów i czarną dziurą, do której wpadają pieniądze (których jedynie nikła część wraca do naszych obywateli w formie śmiesznie rozliczanych dofinansowań.... vel mali i średni rolnicy, którzy nie mają na co wydawać i kupują dzieciakom komputery i skutery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby dążyć do pozytywnych zmian. Lepiej zrobić coś źle, niż nie robić nic. Trzeba walczyć o swoje :D

 

Dobrze Cię rozumiem? Lepiej jest zepsuć swój player niż zostawić go w spokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, wolisz takie wybory jak na Krymie?

A szczerze powiedziawszy jakie wybory mamy. 1-2 dominujące partie ma niemal wszystkie publiczne media. A co za tym idzie ułatwioną manipulację. Spójrzcie jak przedstawiany jest KNP w TVP i TVN, ostatnio jest olbrzymi atak na tą formację.Tylko dlatego, że mogą nadwyrężyć system.

Nie zdziwię się jeśli ta formacja w następnych wyborach osiągną przyzwoity wynik i nie dlatego, że są kontrowersyjni w sprawach społecznych i obyczajowych. Mają dosyć ciekawy program gospodarczy, w który coraz więcej ludzi zaczyna wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ważne żeby dążyć do pozytywnych zmian. Lepiej zrobić coś źle, niż nie robić nic. Trzeba walczyć o swoje :D

Dobrze Cię rozumiem? Lepiej jest zepsuć swój player niż zostawić go w spokoju?

Niedobrze. Lepiej zepsuć swój player próbując go naprawić niż nie próbować wcale.

 

Co do reszty - coraz większa liczba osób nie ogląda wcale TV bo wiedzą, że są manipulowani. Internet gdzie cenzura jest utrudniona robi swoje. Kolega powyżej dobrze stwierdził, że ludzi zaczyna interesować program danego ugrupowania, a nie tylko krótkie, puste obietnice w spotach wyborczych. Taki JKM gada od 30 lat to samo, więc jest stabilny w swoich poglądach, a polskie społeczeństwo (dzięki rządzącym również) dojrzało do zmian radykalnych, a nie zmiany stołków wśród jednej kliki. Bez rewolucji zmiany nie nastąpią.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...Manipulacja manipulacją, ale dla ogromnej rzeszy ludzi, największym imperatywem do oddania głosu jest wyrażenie sprzeciwu. Ten mechanizm występował w odniesieniu do Tymińskiego, Leppera, Palikota a dziś Korwin-Mikkego. To postawa jałowa i infantylna. Bo to, że jest tak kijowo, jest skutkiem właśnie tego, że ktoś głosował dla jaj, inny na złość mamie, a inny w ogóle. Brak odpowiedzialności obywateli za własne państwo jest w Polsce porażający. To wstyd dla kraju, który w erze nowożytnej był drugim w Europie, gdzie powstała demokracja parlamentarna (XVI wiek), i gdzie obywateli (a więc uprawnionych do głosowania) było chyba najwięcej w Europie.

 

Oczywiście - są młodzi, którym "program" UPR pasuje, ale to działa również w kontekście: na zasadzie odrzucenia tego, co jest dziś. Wiem co mówię, bo w latach 90-tych robiłem z koleżkami kampanię UPR-owi...Miałem wówczas około 20 lat. ;o)

 

Potem poszedłem do pracy, nabrałem doświadczenia i zauważyłem, że w Polsce problemem nie są wysokie podatki, lecz sposób ich dystrybucji. Nie jest problemem to, że państwa jest za dużo - problemem jest to, że jest go za mało. Ilość zatrudnionych urzędników nie oznacza sprawnego państwa. I naprawdę - największą durnotą jaką wciska w młode umysły Mikke jest pochwała egoizmu; że ja jestem odpowiedzialny wyłącznie za siebie. Taka relacja społeczna funkcjonuje chyba jedynie w pewnym plemieniu w Afryce ( http://swiatmaji.prv.pl/moje/ikowie.pdf ) i sądzę, że nikt normalny nie chce iść tą drogą.

 

Wspólnoty tworzyły się od początków ludzkości. Ludzie zawsze byli odpowiedzialni za innych ludzi, a wspólnoty służyły do osiągania celów, które nie są możliwe do zrealizowania indywidualnie. Niestety w Polsce zapanowało liberalne szaleństwo i duch leseferyzmu. Ostatni rząd, jaki "rządzi" Polską jest doskonałym przykładem jak skutecznie likwidować kolejne agendy państwa (moja praca polega na kontaktach z ministerstwami, więc naprawdę wiem co mówię). Ergo - jeżeli ktoś nienawidzi państwa jako struktury, to powinien z całą pewnością zagłosować na przedstawicieli obecnej partii rządzącej.

 

Tylko, że paradox polega na tym, że słabe państwa poprzez proces atrofii nie przekształcają się w oazy wolności, o których marzył Thoreau, lecz są przejmowane przez inne, silniejsze państwa. I wówczas zamordyzm jest jeszcze większy (sygnatariusze targowicy szybko się o tym przekonali). Polska ma pewne doświadczenia w tej mierze. Nie chcesz utrzymywać własnej armii, będziesz utrzymywał obcą.

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już fakt, że twierdzenie, że nie ma na coś dowodów to nie to samo co twierdzenie że coś się wydarzyło. A nasi puści dziennikarze robią co mogą, żeby wpierać reżim.

 

Tak, apropos wrzasków Olejnik i Szczuki na temat wypowiedzi JKM o tym, że kobiety czasami stawiają opór celowo i lubią jak się go łamie, gdzie w tym samym zdaniu kończąc - trzeba wiedzieć kiedy wolno a kiedy należy odpuścić. To zdanie jest kluczowe i nie jest oderwane. Wypowiedzi należy traktować całościowo. Bo takie bezsensowne cytowanie fragmentów to tylko zlepek słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już fakt, że twierdzenie, że nie ma na coś dowodów to nie to samo co twierdzenie że coś się wydarzyło. A nasi puści dziennikarze robią co mogą, żeby wpierać reżim.

 

Tak, apropos wrzasków Olejnik i Szczuki na temat wypowiedzi JKM o tym, że kobiety czasami stawiają opór celowo i lubią jak się go łamie, gdzie w tym samym zdaniu kończąc - trzeba wiedzieć kiedy wolno a kiedy należy odpuścić. To zdanie jest kluczowe i nie jest oderwane. Wypowiedzi należy traktować całościowo. Bo takie bezsensowne cytowanie fragmentów to tylko zlepek słów.

 

Olejna jest cynglem. To nie jest dziennikarz. Podobnie jak Lis, i cała menażeria im podobnych. To są ludzie, którzy żyją w symbiozie z władzą. Nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem jako takim. Wystarczy włączyć BBC (lewicową ponoć), żeby zobaczyć jak wygląda informowanie obywateli o stanie kraju. A bez informacji o stanie kraju, podejmowanie decyzji wyborczych nie jest racjonalne, lecz emocjonalne. I z tego też powodu media szczują, pompując takich sukinsynów jak Palikot i jego małpiarnia. Wówczas ludzie widzą tylko emocje i nimi się kierują w wyborach.

 

Odnośnie wczorajszej Kropki nad i: jak nie lubię Wiplera, tak było mi go żal. To co wczoraj dokonały te panie powinno być materiałem na studiach dziennikarskich obrazującym to, jak nie powinien wyglądać program publicystyczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Westberg

 

Czyli mówisz, że socjalizm jest dobry tylko się nie sprawdza? :)

 

Z kolei ja inaczej rozumiem ideologię prawicową. Państwo ma spełniać określoną rolę, reszta należy do ruchów społecznych. Moim zdaniem nie da się inaczej, aby było dobrze. W kontekście "dobrze" mam na myśli "normalność", bo nigdy nie będzie tak, że dla każdego będzie dobrze. Każdy jest kowalem swojego losu i ja w to wierzę.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności