Skocz do zawartości

Mr_JW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój 1 post tutaj.

 

 

Chciałbym zmontować sobie zestaw dźwiękowy coś w stylu mini studio i nie mam za bardzo pojęcia jak się do tego zabrać.

Zależy mi na jak najlepszej jakości. Budżet do 2000 zł. Muzyka będzie odtwarzana z komputera / laptopa.

Dodam że nie mam żadnego doświadczenia z montowaniem takich zestawów ani w ogóle o głośnikach.

 

Mam jakby 1 plan:

 

-Zewnętrzna karta dźwiękowa

-Wzmacniacz

-Subwoofer

-2 głośniki (stereo)

 

Co wybrać, jak się do tego zabrać? Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale nadal mało danych (poza faktem, że takie pytania lepiej umieszczać na forum Estrada i Studio). Jaka muzyka, co będziesz podłączał (jakie instrumenty), czy będzie też wokal nagrywany? Jaka powierzchnia pomieszczenia? Dużo informacji nie dałeś... Inna sprawa, że niewiele osób Ci tutaj może pomóc. Forum EiS to bardziej adekwatne miejsce ku takim zapytaniom, ale im również oszczędź dopytywania i podaj od razu szczegóły.

W ciemno powiem tak: Alesis M1 Active MK2 + Focusrite Scarlett 2i2. Monitory mają swój wzmacniacz, są 6.5 calowe, więc nie będzie "bezbasia", a na początek starczą. Do tego najprostsza ze Scarlett pod to i masz wstęp do tworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie podłączane do "zestawu". Wszystko będzie robione cyfrowo. Powierzchnia pokoju około 28 m^3.

Na wstępie napisałem że nie mam doświadczenia z tym związanym dlatego proszę sie nie dziwić że nie daje wystarczającej ilości informacji.


Założyłem post na forum Estrada i Studio. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozrysować to jak masz meble w pokoju? To ważne przy ew. uwzględnieniu ustroju akustycznego.

Poza tym, nie ma znaczenia, że "wszystko będzie robione cyfrowo" (cokolwiek masz przez to na myśli), bo tworzenie muzyki bez jakiegokolwiek dedykowanego kontrolera USB/MIDI jest zwyczajnie niewygodne. Jeśli chcesz robić muzykę klubowo-elektroniczną, opartą na syntezatorach to potrzeba Ci choćby prostej klawiatury sterującej. Jeśli bardziej bawisz się w sety, remixy i sample to przydałby się jakiś samplerek/kontroler live USB/MIDI.
Do tego prosty interfejs audio oraz para monitorów aktywnych bliskiego pola + słuchawki.

Za ok. 2000 da się złożyć taki "zestaw na początek" jeśli nie masz nic przeciwko używanym sprzętom.

Przy pierwszym wariancie masz tak:
klawiatura: Novation Launchkey 49 / M-Audio Axiom 49 (używki znajdziesz za ok. 550 zł)
interfejs: Focusrite Scarlett 2i2 (używka 450 zł)
monitory: Alesis M1 Active MK2 (nowe 1100 zł, używane pojawiają się za ok. 750 zł)

W drugim to samo, ale jako kontroler do grania "liveów" polecam AKAI APC20.

Jaką masz wersję FL Studio? Ja pracuję na Producer Edition, bo Signature Bundle była za droga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podłączyć? W innym temacie pytałem o monitory do 600-1000zł i pytanie czy do ok 1,5k dałoby się coś sklecić(razem z monitorkami i wchodzą w grę używane). Różnica jest taka, że ma to być wyłącznie do beatmakingu(jeśli ma to znaczenie). Fl studio po standardzie ;). Rozumiem, że interfejs audio jest niezbędny przy kontrolerach niezależnie czy mam zwykłego daca?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fl studio producer edition. I niżej jest plan.

Gdzie mogę szukać dobrych kart dźwiękowych? To znaczy patrzyłem w internecie na różne karty i ludzie z estrada i studio mówili że ****iane. Więc gdzie szukać?

Pewnie, że mówili, że ****iane, bo masz tylko 2000 zł na wszystko. Musisz zrozumieć, że tam siedzą ludzie, którzy na interfejs wydają tyle co Ty masz budżetu ;) W tej cenie celuj albo w Presonus AudioBox, albo w coś od Focusrite, bo musisz wiedzieć, że taki interfejs daje bardzo niską latencję (opóźnienie) przy używaniu wtyczek vst, a o to Ci chodzi w "cyfrowym tworzeniu".

Polecam sklep thomann.de oraz ostatnio otwarty u nas muziker.pl

Co do kontrolerów... Potrzebujesz jakiegoś przecież, bo nie wyobrażam sobie, że będziesz wklepywał nuty czy tworzył sekwencje sampli przy użyciu klawiatury i myszy! To dość niewygodne i niepoważne podejście do tematu.

 

Mogę się podłączyć? W innym temacie pytałem o monitory do 600-1000zł i pytanie czy do ok 1,5k dałoby się coś sklecić(razem z monitorkami i wchodzą w grę używane). Różnica jest taka, że ma to być wyłącznie do beatmakingu(jeśli ma to znaczenie). Fl studio po standardzie ;). Rozumiem, że interfejs audio jest niezbędny przy kontrolerach niezależnie czy mam zwykłego daca?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

DAC może mieć mało "monitorowe" brzmienie, dlatego interfejs to podstawa jako źródło do pracy z DAW. Za podstawowe modele typu Scarlett 2i2 zapłacisz ok. 500 zł, do tego kup jakieś monitorki (PENDRAGON coś Ci podrzucił chyba ;) ) i reszta na kontroler. Sam interfejs nie jest niezbędny przy kontrolerze, ale znacznie ułatwia z nim pracę. Poza tym, jeśli kupisz sobie interfejs z MIDI to możesz w niego wpiąć np. starsze klawiatury lub inne urządzenia w tym standardzie. Większość obecnie sprzedawanych urządzeń do mapowania posiada jednak złącze USB, więc musiałbyś mieć przynajmniej 2 sloty wolne: jeden na interfejs i drugi na kotroler. Tylko BROŃ CIĘ PANIE BOŻE od podpinania tego poprzez huby USB ;) jeśli masz jedno USB wolne to kup interfejs z MIDI + kontroler z MIDI + zasilacz sieciowy do kontrolera.

 

Miałbyś więc tak:

500 zł - interfejs

700 zł - monitory (rozejrzyj się za używanymi Alesis M1 Active MK2 - bardzo dobrze wypadają w swojej cenie, a jak basu jest za dużo to zasłaniasz jeden otwór skarpetą :P ewentualnie dorwiesz jakieś starsze KRK Rockit)

300-400 - kontroler typu AKAI MPD lub Korg PadKontrol

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

 

 

Pamiętajcie tylko, żeby poczytać o danych interfejsach, bo jak kupicie ****o, które nie będzie chciało współpracować z np. ASIO lub będzie się wykrzaczało co chwilę to tylko sobie zrobicie pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okej, znów czuję się wywołany do tablicy ;)
Tannoy Reveal to udane sprzęty za 501 od 601 różnią się rozmiarem woofera, a przez to przede wszystkim zejściem w dół. Recenzja Tannoy Reveal 502 była w numerze 03/2014 Estrada i Studio.

Co do klawiszy...
M-Audio Axiom ma nieco lepszą (choć "charaktyerystyczną" dla swojej firmy) akcję klawiszy, jednakże Novation ma fajniejsze pady i lepszą intergrację z DAWami (szczególnie z Ableton Live). Po więcej odsyłam do Internetów (tych obcojęzycznych przede wszystkim).

 

PS.
Jakbyś szukał klawiszy to muziker.pl ma bardzo fajne ceny na takie graty. Szkoda, że monitory mają normalnie lub nieco drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu wiadomościach wymienionych z Pendragonem kończy się historia polowaniem na bx8. A co do kontrolera i interfejsu pewnie będę szukać używanych, choć cena na scarlett jak za nówkę jest tam kusząca. Z resztą tak samo jak launchkey

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności