Skocz do zawartości

Cichy zasilacz do PC 850W - 1000W


Mihu83

Rekomendowane odpowiedzi

Hejkum kejkum,

powoli robię upgrade PC, zaczynając od tańszych elementów.

Na pierwszy ogień poszedł procesor, tj. przesiadka z Ryzen 3700X na Ryzen 5900X.

Teraz szukam kolejnego elementu, czyli zasilacza, a zakończę na wymianie GPU z GTX 1070 Ti na RTX 4070 Super lub RTX 4080.

 

Wracając do meritum, w chwili obecnej mam zasilacz Super Flower Leadex III 650W i jestem z niego bardzo zadowolony - zasilacz jest wydajny i praktycznie niesłyszalny( posiada 3 tryby działania). Nie wiem czy kiedykolwiek słyszałem jak działa wentylator w tym zasilaczu i chętnie poszedłbym w kolejnego Super Flowera, niestety dostępność marki w PL jest żadna.

Zanim zakupiłem obecnego Leadexa, testowałem Corasair z serii RMX oraz jakiegoś BeQuieta i żaden z nich nie był cichy - a to cewki, a to wentylator... generalnie padaka.

 

Przeglądając to co jest dostępne, skłaniam się ku Seasonic z serii FOCUS GX albo coś ze stajni ASUSA, tańszy ROG Strix albo droższy ROG THOR Platinum/Platinum II.

W sumie, wszystkie te "tańsze" zasilacze wyglądają na klony, z tym trybem hybrydowym, z kolei ROG THOR to już spory wydatek.

 

Inna sprawa, iść w 850W czy zostawić sobie pewien margines/zapas mocy i brać 1000W+?

 

Jakieś inne polecajki czy też uwagi do wymienionych wyżej zasilaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROG THOR jest robiony na platformie zasilaczy seasonic prime ultra platinium, 1000W warto brać jak zależy nam na pracy pasywnej - zasilacz włącza wentylator później. Warto brać zasilacz który jest już ATX 3.0 gdyż mają już te nowe kable z wtyczkami zasilającymi do kart nvidia np. FSP/FORTRON Hydro G PRO 1000w 80 Plus Gold ATX 3.0, Corsair RMx Shift 1000W 80 Plus Gold ATX 3.0 tylko że on ma wejście na kable od boku zamiast tradycyjnie

shift.thumb.JPG.148da0d64026d0156ca968029b71bd3f.JPG

to z tych tańszych, niestety trzeba się przygotować na większy wydatek przy nowych zasilaczach. Ja mam 850W przy ryzen 7800x3d + rtx4080 i starczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to chyba pójdę w 1000W, bo jednak lubię ciszę, no i zawsze to trochę zapasu.
RMX Shift nie jest taki głupi - lepszy dostęp do kabli. Muszę sprawdzić czy moja buda( BeQuiet Silent Base 802) go łyknie.

Jaki konkretnie model zasilacza siedzi u Ciebie?

Widzę, że ten fortron ma podobny przełącznik jak mój Leadex III, tyle że Super Flower ma 3 tryby działania.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.
Mimo, że Corsair Shift jest dosyć ciekawy, to jednak FSP Hydro G PRO wydaje się opłacalniejszą opcją, recenzje ma dobre - zdaje się, że to zasiłka z A Tier.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, podatek od nowości, w tym przypadku od inności...
FSP wciągnę na listę, ale jeszcze Montech Titan Gold wydaje się dobrą opcją, choć trochę droższy.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Corsairy. Kupiłem sobie do ITXa SF750 i jestem w szoku. Ryzen 7500f +4070S i nawet w pełnym obciążeniu jest absoutnie niesłyszalny, a to przecież maluszek i siedzi w ciepłej budzie. Wiatrak kręci się tylko jak włączam gry z RT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 14 lat siedzi w budzie Corsair. Jedyne co to kable mogłyby być mniej sztywne. Możliwe, że już siada, bo mi się komp sam uruchamia po zgaszeniu, ale to może być też jakiś inny komponent walnięty (dzieje się tak od ostatniej modernizacji kompa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 19:27, Mihu83 napisał(a):

@zdzichon Ja raczej nie będę szedł w Corsaira, nie miałem z nimi dobrych doświadczeń.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

No wiem jak to działa, jak się człowiek sparzy to niby wie że wszystko może nawalić ale patrzy nieufnie. A co się działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności