Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, kopec23 napisał(a):

Mam trzy pary, w tym dwie Lambd - są brzydnie jak noc 😅

 

Miałem większość Lambd i potwierdzam - obok Omeg nawet nie stały.

Co nie zmienia faktu, że zawsze lubiłem ten oryginalny design (Lambdy) - to były pierwsze słuchawki o których marzyłem - były tak dziwaczne, że aż pożądane :)

I pomimo bardzo delikatnej (pierwsze wrażenie), żebrowanej konstrukcji były nad wyraz wytrzymałe i nigdy nie zawiodły.

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam miejsca, gdzie mógłbym oddać Swoje Lambdy na recabling. Jedna strona już niedomaga. Być może również na jakieś większe modyfikacje - uszkodzona blokada obrotu słuchawki w pionie. 


Opcjonalnie jak będzie możliwość wzmacniacz na sprawdzenie - SRM-1. 

Będę wdzięczny za polecenie lub wskazanie miejsca, które ogarnie co trzeba ;)
 

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 13:13, RadekBe napisał(a):

Hej!

Niejako przy okazji wystawienia Omeg2 na giełdzie, podzielę się sesją zdjęciową, na której wyszły IMO pięknie. Prawda? 😍
Nie wiem co mnie naszło ale chyba głównie potrzeba redukcji toru do jednej pary - zdałem sobie sprawę, że należę do grupy jednosłuchawkowców - jeśli mi jakieś wejdą to tylko na nich słucham, druga para się kurzy. Eeeee..... Akurat STAXy nie, bo leżały pod pokrowcem.

Jeszcze możecie przekonać mnie bym tego nie robił 😁

 

5.thumb.jpeg.f01b8087eb7cca4aa972afd27d713442.jpeg

 

2.thumb.jpeg.c7bebffe48ccad3b73e52b71a468a73f.jpeg

 

10.thumb.jpeg.9e716c31de6215df31a97043f2ea363d.jpeg

 

3.thumb.jpeg.e1af12d560c1218e317024f7f9f2c695.jpeg

 

 

Piękne ujęcia zestawu🙂👍🏆

 

@minczin być może warto byłoby zwrócić się w tym przypadku do Grobel Audio lub ewentualnie podjęliby się tego zadania @Perul, @espe0, @majkel

. Na pewno warto podpytać. Mam nadzieję, że uda się przywrócić słuchawki do świetności🙂👍

 

SRM-1 miał kiedyś wystawione na sprzedaż  @Wiktor i warto jego o ten model podpytać:

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/stax-srm-1-mk2-professional-wzmacniacz-sluchawko-i6869836469.html

 

Natomiast SRM-T1 posiada @kopec23 i z lambdami oraz Omegami świetnie się spisywał, tworząc bardzo muzykalny duet :)

 

20230128_120344.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hustler napisał(a):

@lobuz1 No cóż, cena zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie niż owe wycieraczki. :lol:

Gra świetnie. 😊Był na stanowisku Fonnex/Final na AVS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 12:04, Tytus1988 napisał(a):

 

Piękne ujęcia zestawu🙂👍🏆

 

@minczin być może warto byłoby zwrócić się w tym przypadku do Grobel Audio lub ewentualnie podjęliby się tego zadania @Perul, @espe0, @majkel

. Na pewno warto podpytać. Mam nadzieję, że uda się przywrócić słuchawki do świetności🙂👍

 

SRM-1 miał kiedyś wystawione na sprzedaż  @Wiktor i warto jego o ten model podpytać:

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/stax-srm-1-mk2-professional-wzmacniacz-sluchawko-i6869836469.html

 

Natomiast SRM-T1 posiada @kopec23 i z lambdami oraz Omegami świetnie się spisywał, tworząc bardzo muzykalny duet :)

 

20230128_120344.jpg

 

 

Dzięki @Tytus1988. Nic jednak tak nie raduje oka jak widok pozłacanych elektrod w 009kach :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustlertak jak wspomniał @lobuz1 była to część zestawu T+A (był jeszcze odtwarzacz MP200 i Solitaire P-preferowałem je w moim systemie stacjonarnym), jaką podesłał do mnie Marcin i swoim dźwiękiem przypadł mi do gustu szczególnie z cieplej grającymi słuchawkami, jak ZMF Atrium, czy FAD Sonorousy X (jednak  oferując dźwięk jaśniejszy, trochę bardziej rozdzielczy, szczegółowy, wypełniony, mniej gładki, o trochę węższej scenie, mniejszej makrodynamice (lepszej natomiast mikro) oraz lepiej zogniskowanych, mocniej oddzielonych od muzycznego tła, trochę mniejszych niż w moim systemie, źródłach pozornych z wyrazistszą separacją przy użyciu filtra cyfrowego FIR1 (przy NOS1 i 2 charakter brzmienia upodabniał się do mojego toru). Świetny sprzęt, chociaż szkoda, że cena trochę przerażająca, a także nie miał wyjść RCA i nie mogłem go sprawdzić jako przetwornika z moimi wzmacniaczami. Jednak pozostawił po sobie miłe, muzyczne wspomnienia, dając radę z napędzeniem nawet AKG K1000 :)

 

20230130_115450.jpg

 

20230130_122917.jpg

 

@RadekBejak najbardziej się zgadzam, że pozłacane elektrody dodają uroku 009s, które sonicznie są znakomite i lepsze od 007 mk1. Jednak mnie osobiście bardziej podoba się strojenie i muzykalny charakter poprzedniczek, który idealnie nadaje się do delektowania się muzyką wieczorami :) Nie ukrywam, że pokochałem ich sposób ukazywania muzyki i przez to podobnie jak K1000, SX oraz ostatnie nabytki zostaną u mnie na zawsze :) Uznaje je zarazem za piękne zwieńczenie przygody słuchawkowej, która sama w sobie dostarczyła mi dużo radości, a przede wszystkim umożliwiła poznanie wielu wspaniałych Osób. Jest to dla mnie największą wartością i prawdziwym skarbem (sprzęty, nawet najdroższe, to tylko przedmioty) :) Dziękuję, że jesteście!🏆🙂

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siedząc i słuchając króliczka, podzielę się uwagami dotyczącymi Stax-owego zestawu i wynikających różnic.
Mowa o zestawie Stax SRM-400S i słuchawkach elektrostatycznych Stax L500mk2 i  porównanie do L700mk2 z przenośnym APM/DAC Stax SRM-D10.
Muzyka jazzowa, źródło DAP Astell SR25, kable standardowe Stax,  przez Musical Fidelity V90-BLU HD5 po kablu AudioQuest-a.


Opisuję według własnych upodobać i możliwości odsłuchowo słuchowych.

 

Budowy słuchawek nie można się czepiać, bo słuchawki Stax kupuje się z miłości do dźwięku i marki. Słuchawki są wygodne z dużą ilością miejsca na całe ucho.
Akurat w serii Lambda, tylko wewnętrzna głębokość padów robi różnicę na dźwięk.

 

Stax SRM-400S – sprzęt po kilkunastu godzinach słuchania, może być nie wygrzany:
- gniazda wejść słuchawek wchodzą lekko i bez dużego wysiłku, bardzo wygodnie
- potencjometr chodzi lekko z klasą, tylko kropeczka wskazująca poziom głośności mogłaby by być bardziej wyczuwalna przez dotyk, a nie tylko widzialna ( nakleję sobie namacalną strzałeczkę :) )
- bardzo dobra energia, dynamika i impakt w obu modelach słuchawek L
- mocy nie brakuje na dwie pary słuchawek tej samej serii L
- poziom głośności w tym samym czasie dla obu par jest taki sam

 

Pierwsze wrażenia z odsłuchu 400S+L500mk2 ( tutaj jest porównanie do L300 i bezpośrednio słuchania po kablu z DAP-a SR25 ) :
- obrazowanie utworów!
- konturowość dobra ( napiszę dobra, bo po posłuchaniu L700mk2 … króliczku… )
- gładkość brzmienia L500 wchodząca bardziej w L700mk2
- bardzo szeroka scena, wychodząca jakby poza/za uszy
- dźwięk bogatszy, namacalny, rozdzielczy, ale bardziej dolnego pasma
- więcej basu, cieplejszy, naturalny i bardziej wypełnione niższe pasmo, ale nie „żywe” jak w L300
- bliskość instrumentów akustycznych oraz naturalne ich brzmienie tzn kontrabas, perkusja i saksofon
- separacja i holografia dobra, ale zależy od nagrania
-  scena naturalnie oddająca czystość instrumentów od L300, ale mniej „żywa” jak na mój gust ( ale tutaj przyjdzie jeszcze porównanie w przyszłości )
- powietrze dobre, L300 miały jakby więcej ?
- pierwsze wrażenie porównywania, to nie powinno porównywać się L500mk2 do L300, tylko do L700mk2, to jest poziom bliższy grania L700mk2, ale to moje pierwsze odczucie
- brak w dźwięku dramatyzmu i szorstkości, jest rozdzielczość wpadająca w poziom L700mk2
- vocal jest na równi ze środkiem pasma, nie wychodzi przed szereg, przed szereg wychodzą instrumenty dolnego pasma, ale to zależy jeszcze od obrazowania nagrania
- słyszysz jakość odtwarzanego nagrania i jakość pliku cyfrowego ma znaczenie

 

Po kilkunastu godzinach odsłuchu bezpośrednio z DAP-a, posłuchałem przez bluetooth Musical Fidelity V90-BLU HD5 :
- tutaj zmianie uległa tylko scena, zmniejszenie/zwężenie szerokości ( zapewne SR25 dodaje  szerokości sceny )
- słuchanie po bluetooth mnie nie wciągnęło, bo zawsze mam wrażenie podkoloryzowania całości brzmienia i nie oddaje prawdziwości obrazowania nagrania, jak i jakości

 

Przejdę do porównania L500mk2, a L700mk2 :
- obrazowanie, konturowość i bogatsze wybrzmienie/wypełnienie brzmienia na korzyść L700
- L700 prezentuje granie od średnicowego w górę, a L500 średnicowe w dół pasma
- L500 ma więcej naturalnego ciepła dzięki niższemu pasmu
- scena w L500 jest szersza, a głębokość jest większa w L700
- naturalnego powietrza wydaje mi się więcej w L500
- L700, to granie bardziej lekkie, lekko oddalone, wpadające w „plastyczne ulizane” granie
- L500, to granie bliższe niższego pasma, bardziej naturalne do „żywego”, cieplejsze
- separacja i obrazowanie na rzecz L500 ( osobiste preferencje odsłuchowe )
- L500 cieplejsze, a L700 jaśniejsze i lekko szybsze granie
- porównać fizyczność grania do instrumentów, to w L700 lepiej brzmi fortepian, gitara, wokal, a w L500 lepiej perkusja, kontrabas i saksofon

 

Porównanie D10 do 400S jest raczej oczywiste z samego dociążenia dźwięku, lepszej dynamiki i impaktu na rzecz 400S. Jedno zdanie wystarczy i powinno zaspokoić ciekawość.

 

Aktualizacja wpisu w przyszłości może ulec niewielkim zmianom.

 

 

rps20230225_190357.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrbudyn dziękuję za podzielenie świetnym porównaniem między lambdami STAXa🙂👍🥇 Po opisie widzę, że zakup L500 mk2 z SRM-400S okazał się strzałem w dziesiątkę do repertuaru jazzowego, co mnie bardzo cieszy 🙂 Życzę miłych chwil z muzyką! :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio nowe Corina prezentują się wspaniale od strony wizualnej i posiadają podobnie jak najnowsze modele planarne 

Acoustic Metamaterial Tuning System, który zapewnia lepszą równowagę tonalną, brak peaków oraz gladszą średnicę i soprany. Nie ukrywam, że też jestem ich ciekaw, szczególnie jeśli będą prezentować zbliżoną jakość brzmienia do X9000, ale przynajmniej w odrobinę niższej cenie na poziomie CRBN od Audeze.

 

 

A jeśli jesteśmy przy elektrostatycznych flagowcach... kilka spostrzeżeń Camerona Oatleya z GoldenSound na temat Orfeusza HE-1.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988no właśnie cena jest dość wysoka, jeżeli będą dostępne to trzeba ich posłuchać, choć opinie są nieco rozbieżne na head-fi. Mam nadzieję że będzie niedługo dostępne demo w @MP3store. Może CBRN też już są dostępne to mogłoby być ciekawe porównanie.

A jeżeli chodzi o HE-1 to jednak dziadek mi się bardziej podobał, był bardziej dystyngowany, te nowe już trochę grały w porównaniu lekką Vką.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio zgadzam się, że najlepiej będzie dokonać ich odsłuchu w domowych warunkach, aby się przekonać o jakości ich brzmienia. Podejrzewam, że po Wielkanocy powinny się pojawić, ale zobaczymy jak będzie. 

 

Jak pytałem przed rokiem to CRBN były tylko na zamówienie i nie było w Top Hifi egzemplarza demo. Niewykluczone, że w tym momencie sytuacja uległa poprawie i można sprowadzić testówkę do salonu. 

 

Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat brzmienia nowego i starego Orfeusza🙂👍🥇 Przyznaję, że zależałoby mi na odsłuchu szczególnie starszego, który posiada podobno przepiękny tembr, a także zjawiskowo kreuje przestrzeń. Jak rozmawiałem ostatnio z Wiktorem, to bardzo mi polecał pierwszą Omegę. Mam nadzieję, że będzie okazja udać się do Niego i sprawdzić wspomniane modele, bo jestem ich ogromnie ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś u mnie goszczą Stax SRM-D10 + Stax L700 mkII, dzięki nieokiełznanej uprzejmości @Tytus1988 :)

Ciekaw jestem jak wypadną do L300 + SRM252s i jak wypadnie podłączenie jednych i drugich do tych dwóch różnych wzmacniaczy staxowych, oraz jak sobie poradzi reszta moich słuchawek.

Niestety nie mam kabla 3.5mm do 2RCA żeby podłączyć swój własny DAC, więc narazie będę korzystał z DACa D10. Właśnie zainstalowałem sterowniki i rozpoczynam pierwsze słuchanie.

 

Dzięki @Tytus1988!

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fanie masz. Mi bardziej podpasowały L300. Nawet cały czas gdzieś mi krąży po głowie by kupić ten cały zestaw. Ale ogólnie Staxy nie robią na mnie jakiegoś niesamowitego wrażenia. Ciekawe co tobie bardziej podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj naprawdę nie ma o czym mówić 😉 Raczej powinienem Ciebie przeprosić za przesłanie tego zestawu do odsłuchów dopiero teraz, bo umawialiśmy się na to już w ubiegłym roku 😉

 

Jestem bardzo ciekaw, jak odbierzesz je przy porównaniach :) Życzę miłych chwil z muzyką! :)

 

@Rafacio jakbyś miał okazję znaleźć wspomniamy zestaw SRS-3100 warto go wypróbować. L300 w swojej cenie (szczególnie z rynku wtórnego) są rewelacyjnymi słuchawkami, które dobrze sie skalują ze sprzętem towarzyszącym i potrafią pokazać bardzo wysoką klasę brzmienia. 

 

W dniu 5.03.2023 o 16:28, saudio napisał(a):

@Tytus1988warto odwiedzić Wiktora tym bardziej, że ma chyba T2 i pokaźną kolekcję Staxów.

Trzeba będzie sprawdzić czy już są te CRBNy.

 

Jak najbardziej będzie trzeba ustalić termin spotkania, bo chętnie posłuchałbym elektrostatycznych skarbów, które posiada. Z drugiej strony trochę się obawiam, czy starczy mi silnej woli, aby niczego nie kupić :)) 

 

W sprawie CRBN będę dawał znać. Niewykluczone, że w ciągu dwóch tygodni. Jestem ciekaw, czy będą posiadać porównywalnie piękną, barwną, eufoniczną średnicę jak Pioneery SE-500 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/11/2023 at 7:46 PM, pabloj said:

Od dziś u mnie goszczą Stax SRM-D10 + Stax L700 mkII, dzięki nieokiełznanej uprzejmości @Tytus1988 :)

Ciekaw jestem jak wypadną do L300 + SRM252s i jak wypadnie podłączenie jednych i drugich do tych dwóch różnych wzmacniaczy staxowych, oraz jak sobie poradzi reszta moich słuchawek.

Niestety nie mam kabla 3.5mm do 2RCA żeby podłączyć swój własny DAC, więc narazie będę korzystał z DACa D10. Właśnie zainstalowałem sterowniki i rozpoczynam pierwsze słuchanie.

 

Dzięki @Tytus1988!


Narazie powiem coś, może dość kontrowersyjnego dla wielu, ale wiele utworów przyjemniej mi się słucha z Beyer DT880 600Ohm + Little Dot MK3SE, niż Stax L700 + SRM D10 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności